Skocz do zawartości

Paź Królowej [NZ][Adventure][Violence]


Recommended Posts

[Projekt zawieszony na czas nieokreślony]

 

Przedstawiam mój pierwszy długi fanfik ever i zarazem pierwszy tekst fabularny poświęcony kucykom. Akcja dzieje się gdzieś w trakcie trzeciego sezonu, przed uczynieniem Twilight Alikornem, a po zreformowaniu Discorda, jednak nie ma to większego wpływu na przebieg fabuły.

 

Głownym bohaterem fica jest Hal, charakterystyka postaci tutaj: https://silny91.deviantart.com/art/OC-Hallow-Trust-Hal-400832009

 

Drugą OC występującą w opowiadaniu jest Silver Light: https://silny91.deviantart.com/art/Silver-Light-400832420

 

 

Planowanych jest ok 15-20 rozdziałów.

 

 

Rozdział 1

Rozdział 2

Rozdział 3

Edytowano przez Scootaller
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 years later...

Ech, trochę mało tego tekstu by to porządnie ocenić, ale spróbuję. W końcu, przeczytałem to trzeba zostawić komentarz. 

 

Zacznę więc klasycznie, od fabuły. Jest raczej ok, ale bez rewelacji (no i oczywiście starofandomowo, choć to nic złego). Główny bohater, łowca przygód dociera do Ponyville, gdzie wita go Pinkie i proponuje imprezę powitalną. Za nim przybywa trójka złych, którzy oczywiście terroryzują miast i pobili Pinkie. I o ile za to daję plus, to ich panoszenie się mi się nie podoba. Przecież na ich pozycji mogliby udawać też tych dobrych i dopiero by skonfundowali główne bohaterki. Bez trudu mogliby też w cywilizowany sposób zdobyć informacje, nie zwracając na siebie uwagi. Zwłaszcza, że ich szef zdaje się jednak mieć w głowie coś więcej poza sznurkiem łączącym uszy (żeby nie wypadły). 
No ale dobra, jest jak jest i Pinkie wylądowała w szpitalu. W związku z tym Twilight i reszta postanawiają coś zrobić z wichrzycielami. A główny bohater postanawia im pomóc. I tyle, na tym się w zasadzie fik kończy. 
Jak dla mnie, w tym fragmencie nic specjalnego. Owszem, jest ok, nawet poprawnie, ale niezbyt ciekawie, czy zachęcająco. A co gorsza, to koniec. Być może w 2013, kiedy fandom był jeszcze inny, taki fik miał większy potencjał i był bardziej zachęcający. Ale w 2023 nie robi już wrażenia. Z drugiej jednak strony, taki niezbyt ciekawy początek też mógłby być początkiem dobrego fika. Ale tego się nie dowiemy nigdy. 

 

Co do opisów, są raczej skromne, ale myślę, że akuratne. Główny nacisk jest oczywiście na to, czego z serialu nie znamy, czyli bohaterów, ich strój i zachowanie. Reszta, jak przemyślenia czy charaktery postaci doczekały się wystarczającego minimum. Może w dalszym etapie fika, gdy porzucilibyśmy serialowe tony, opisy stałyby się bogatsze. Ale obecnie są raczej OK. 

 

I na koniec, strona techniczna. Wydaje mi się, że tu jest dobrze. Owszem, pojawiło się kilka literówek i raz, albo dwa nie najlepiej dobrane słowo, ale ogólnie, wygląda to dobrze. Da się czytać.

 

Podsumowując, nie jestem przekonany. Ta niewielka ilość tekstu, którą tu mamy, nie zapowiada dobrego fika (złego też nie). Raczej coś co będzie może OK, ale bez szału. Ciężko jednak coś bardziej powiedzieć, bo tekstu jest mało. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...