Skocz do zawartości

Burning Mane


Recommended Posts

          Inspiracją do stworzenia mojej OC jest 21 odcinek 1 sezonu.Oglądałam go po przeczytaniu ostatniego czyli trzeciego tomu trylogii indiańskiej Krystyny i Alfreda Szklarskich pt."Złoto Gór Czarnych".Po obejrzeniu "Bezsensownego sporu"( bo tak właśnie nazywa się wspomniany wyżej odcinek w polskim dubbingu)zauważyłam zasadniczą różnicę między między Indianami w książkach Szklarskich a tych z My Little Pony.W kreskówce biali osadnicy byli kucykami,więc czerwoni bracia również powinni być kucykami,natomiast okazało się że w ich rolę wcieliły się ...bawoły( poprawniejsza nazwa to bizony,ale będę używać oby dwóch zwrotów).Skoro Indianie to ludzie to czemu w MLP nie ma Indian-kucyków? Oczywiście nie mam nic przeciwko bawołom które są Indianami ,a wręcz przeciwnie;uważam że te stworzenia idealnie nadają się do tej roli i podziwiam pomysłowość Lauren Faust,chociaż przydałby się chociaż jeden kucyk o Indiańskich korzeniach ,a najlepiej żeby wychowywał się wśród bizonów.I tak powstała moja mała Burning Mane.

 

Imię: Burning Mane

Płeć: oczywiście klacz

Rasa: unicorn(jednorożec :rainderp:  )

Cutie mark(jest jeszcze blank flank):trzy orle białe pióra czarno zakończone
miejsce zamieszkania:dzikie prerie w okolicach Appleloosy(Indianie prowadzą koczowniczy tryb życia)
 
wygląd jak na avatarze
maść:mleczna/ecru( jaśniejsza od Fluttershy)
grzywa i ogon( to jej zawdzięcza swoje imię):pasemka,rude i czerwone( prawie wiśniowe)
Kolor oczu:jasnoniebieskie jak niebo w słoneczny czerwcowy dzień
znaki szczególne: oryginalna"dwuczęściowa"grzywa spięta indiańską zielono-zieloną opaską piegi które zakrywa wojennymi barwami.
 
Charakter:żywiołowa klacz o ognistym temperamencie ,radosna i psotna,wszędzie jej pełno
Zalety:zaradna,wesoła,kreatywna
Wady:niecierpliwa,łatwo pakuje się w tarapaty,uparta jak osioł(nie obrażając osłów)
 
EDIT:
Zainteresowania:Przyrodnia matka Burning Mane jest szamanką,więc moja oc interesuje się zielarstwem i lecznictwem.Ponadto zajmuje się szyciem tipi i wyrabianiem Wampum i Parfleche. Jeśli chodzi o tematykę wojenną świetnie strzela z łuku ,trochę gorzej wychodzi jej używanie ciężkich kamiennych Tomahawków.
 
Ma problemy z czytaniem i pisaniem w języku kucyków,a także nie używaniu broni palnej i innych wynalazków kolonizatorów.
 
Mam zamiar napisać ficka na temat jej życia.
 
Jeśli macie jakieś wątpliwości na temat Burny to ZAPRASZAM na tumbrla: http://ask-burning-mane.tumblr.com/
wieje tam nudą,więc może ktoś mi zada małe pytanko ,proszę :OTE2F:
 
Założę się że teraz hejterzy wprost rzucą się na ten ten temat jak na promocję w Biedronce.Ale dobry hejt nie jest zły...chyba.
 
Temat uzupełnię jeszcze później o skróconą historię i kilka innych rzeczy.
Dziękuję za uwagę.
Edytowano przez Czytoholiczka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak dla mnie kuce też mogą być Indianami, pamiętajmy że są różne plemiona. Niektóre mogą być bawołami a inne kucami. Więc mi to nie przeszkadza. 

Jednorożec najbardziej pasuje do Indian, mistycyzm  jest nie odłączą ich częścią. 

CM jak najbardziej pasuje, dopisz tylko co one reprezentują (pióra) Jaki talent.

Wygląd jest oryginalny, dopasowany, no i kolory są naturalne jak na uniwersum MLP. 

Można by było  jeszcze dopisać jakieś zainteresowania. 

 

Z oceną ogólną wstrzymam się do dopisania Historii. 

Edytowano przez WilkU
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak dla mnie kuce też mogą być Indianami, pamiętajmy że są różne plemiona. Niektóre mogą być bawołami a inne kucami. Więc mi to nie przeszkadza. 

 

 Chodzi o to że nie ma kucyków-Indian.I właśnie dlatego Burning Mane będzie miała problemy by nauczyć się jak być kucykiem. W ficku będzie to najbardziej przypałowa i humorystyczna część. 

 

PS:uzupełniłam już zainteresowania.

Edytowano przez Czytoholiczka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OC jest fajne, pomysł super, ale mam jedno zastrzeżenie co do zainteresowań

EDIT:
Zainteresowania:Przyrodnia matka Burning Mane jest szamanką,więc moja oc interesuje się zielarstwem i lecznictwem.

Po pierwsze - macocha a nie przyrodnia matka

Po drugie - trochę źle to ujęłaś - dzieci nie przejmują automatycznie zainteresowań rodziców. Myślę że można to było napisać trochę inaczej, i na pewno trochę bardziej rozbudować (np. W wyniku że jej macocha była szamanką plemienia Burnig Mane miała dużą styczność z zielarstwem i lecznictwem, więc mimowolnie musi wiedzieć coś na ten temat, a jako że polubiła tą dziedzinę nauki... itd. )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OC jest fajne, pomysł super, ale mam jedno zastrzeżenie co do zainteresowań

Po pierwsze - macocha a nie przyrodnia matka

Po drugie - trochę źle to ujęłaś - dzieci nie przejmują automatycznie zainteresowań rodziców. Myślę że można to było napisać trochę inaczej, i na pewno trochę bardziej rozbudować (np. W wyniku że jej macocha była szamanką plemienia Burnig Mane miała dużą styczność z zielarstwem i lecznictwem, więc mimowolnie musi wiedzieć coś na ten temat, a jako że polubiła tą dziedzinę nauki... itd. )

1.Macochą byłaby gdyby jej ojciec ożenił się powtórnie i/lub gdyby była wredna. Poza tym moja oc ma  z nią tak dobre relacje że nazywa ją mamą.

2.Moją Burny nikt nie zmuszał do tego hobby.Uważam że to nic złego ''zarażać'' się zainteresowaniami po rodzicach,nie wspominając o tym że Burning mane nie mogła odziedziczyć talentu po bizonie bo jest kucykiem(to nie jest jej biologiczna matka).Moja oc jest zbyt uparta i jeśli czegoś nie lubi to na siłę się tym nie interesuje np.nie toleruje matematyki oraz fizyki(tłumaczy nauczycielom w  szkole dla kucyków że nie przydają się w życiu codziennym i bez nich można przeżyć na dzikim zachodzie) i będzie miała przez to problemy w szkole.

Cieszę że moja oc ci się podoba.

Pozdrawiam

Edytowano przez Czytoholiczka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

1. Bardziej nieczytelnie się nie dało?

2. Tyle błędów logicznych.

   Byłabym wdzięczna gdybyś sprecyzował,bo nie znalazłam w swojej wypowiedzi nic nielogicznego.Gdybyś mi wyjaśnił mogłabym naprawić swoje błędy.Z niecierpliwością czekam na wyczerpującą oraz w pełni logiczną i zrozumiałą odpowiedź. :cheese:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...