Skocz do zawartości

Dark Souls


Michalinek

Recommended Posts

Najsmutniejsze lore? Hmm. Solaire albo Artorias. Pierwszy chciał tylko pomóc, aż jego pragnienie posiadania własnego słońca sprowadziło go do Lost Izalith, a wszyscy wiemy co tam się stało. Artorias - to samo co powiedział Koszmar.

Jeśli chodzi o najciekawsze - oglądnijcie sobie wycięte z gry lore o Shivie. Szkoda, że to wycięli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PervKapitan

Hmm... Akurat Solaire ma jeden z bardziej weselszych lore. Myślę że wydaje Ci się tak, bo Sunbro jest taką postacią, której nie da się nie uwielbiać, nie kochać, po prostu ta postać jest nam najbliższa. Ma smutny lore, ale naprawdę, w porównaniu do innych jest on nawet wesoły, tym bardziej, że znamy charakter Solaire'a - nawet w rozpaczy potrafił się zaśmiać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zacząłem grać w Dark Soulsa II, w międzyczasie zacząłem czytać mangę "Berserk". Potem dowiedziałem się, że inspiracją dla twórcy Dark Soulsa była właśnie ta manga. Link do filmiku z nawiązaniami i aluzjami. Zauważyłem też parę innych podobieństw:

 

- aby pokonać duchy w jedynce, trzeba być przeklętym - aluzja do przekleństwa Gutsa - głównego bohatera mangi

- Queelag jest strasznie podobna do apostołów - demonów z "Berserka", którzy wyglądają jak pół zwierzęta, pół ludzie

- w dwójce zbroja smoka - ta której nie da się zdjąć - strasznie kojarzy mi się ze zbroją berserkera

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszmarze, jest tego o wiele więcej. Setki małych smaczków, przykładem może być podobieństwo kaptura, który dali Casce uważając, że jest wiedźmą do kaptura twórcy uroków z dwójki. Niby małe, ale widać podobieństwo.

Słyszeliście o Scholar of the First Sin? Wychodzi DkS 2 na nextgeny z lepszą grafiką, a wszyscy posiadacze otrzymują darmowy update dodający nowych przeciwników, NPC i przedmioty. Premiera 7 kwietnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PervKapitan


Słyszeliście o Scholar of the First Sin? Wychodzi DkS 2 na nextgeny z lepszą grafiką, a wszyscy posiadacze otrzymują darmowy update dodający nowych przeciwników, NPC i przedmioty. Premiera 7 kwietnia.

 

Słyszałam. A masz może informacje, czy tylko na konsole, czy może też na kompy?

 

 

 

A co do Berserka to tak, jest o wiele więcej nawiązań, a te podane to zaledwie mały procent :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pudełkowa chyba będzie. Ale nie ma co kupować na nowo, bo grafika na PC będzie i tak gorsza niż podstawka z modami graficznymi a samo DLC "Scholar of the First Sin" zostanie udostępnione wszystkim posiadaczom DkS 2. Dodatkowo, na nextgenach będzie możliwość przyzwania większej ilości graczy do pomocy.

Perv, wychodzi na PC, PS3, PS4, X360 i XONE. Czyli na wszystko. I zawiera wszystkie poprzednie DLC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój skill w Dark Souls tak wielki. Za chyba 40-stym podejściem udało mi się zabić Taurus Demona

 

 

Taurus Demon jest dość prosty - wystarczy trzymać się między jego nogami. Chociaż taka porada jest chyba trochę gorsząca...

 

Jeśli chodzi o mnie, to najcięższy był póki co Kalameet - przed wykończeniem koniecznie chciałem uciąć mu ogon i skończył się na tym, że zabiłem go za 20 - którymś podejściem. Dość ciężki był też Manus - generalnie bossowie z dodatku wydają mi się silniejsi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PervKapitan

Ja robię za osobistego Solaire'a Uszatki i pomagam tam, gdzie prawdziwy Solaire nie może :v

 

A sama zacięłam się przy Manusie, patrzyłam na poradniki nawet z desperacji, bo widzę, że nie idzie mi całkowicie, ale nic mi to nie daje. Nie wiem jak go pokonam ;_; bo na 80lvlu (nie wiem który mam dokładnie) powinnam spokojnie go pokonać raczej :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Gwyn pokonany. Był silnym przeciwnikiem, jednak miałem świadomość, że nie walczę nawet z cieniem dawnego Lorda. Kiedy pojedynek się zakończył, pomyślałem sobie: "Mam w dupie waszą Erę Ognia" i wszedłem. Dość niespodziewanie zaczęła się NG+, a chciałem wcześniej wykończyć z dwóch opcjonalnych bossów i zebrać parę fantów. Tak czy inaczej, będę brnął dalej, czekając na "nową wersje" Dark Souls II. Sama gra ląduje na szczycie lisy moich ulubionych gier.

 

Praise the Sun!   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak pokonać czarnego rycerza nie wiedząc nawet, że się go pokonało, yay~  :yay:

Mowa o tym, który stał na wierzy przed żelaznym dzikiem czy jak mu tam było. Chciałam gościa zwabić do smoka by spłonął, ale rezygnował z pościgu. Dałam sobie z nim spokój i nagle, po jakimś czasie, dostaję duszę i tytanit o ile się nie mylę. Rycerza nie ma. Mam jakieś super moce, lel. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PervKapitan


O matko, źle napisałem chciałem napisać: "Mam w dupie Erę Ognia i wyszedłem".

Ah, coś właśnie dziwnie brzmiało to "wszedłem" i nie bardzo wiedziałam o co chodzi ^^

Mogłeś iść drogą Kaathe, skoro nie chciałeś przedłużać Ery Ognia :v chyba że szedłeś ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem teorię, że Lordian i cały świat musiał w końcu się zakończyć. Gdybyśmy weszli w ogień to tak naprawdę przedłużylibyśmy egzystencje królestwa na bardzo krótko. Cytując "Dark Souls to gra o świecie, który chce się zakończyć i o istotach, które nich chcą mu na to pozwolić". Dodatkowa poszlaką jest fabuła w DS II - w miejscu Dragnelic od wieków rodziły się i upadały królestwa - świat umierał i rodził się ponownie w bezustannym cyklu. To czy wejdziemy w ogień nie ma więc tak naprawdę żadnego znaczenia, bo i tak, prędzej czy później świat upadnie. Jedynymi istotami nie podlegającymi temu cyklowi były smoki - za wyjątkiem Seatha, który nie miał łusek, a co za tym idzie był śmiertelny. Być może klątwę pustych zesłano, aby po upadku Lordian w jego miejscu mogło narodzić się nowe królestwo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...