Skocz do zawartości

Kradzież konta Steam


plx

Recommended Posts

Wchodze na mojego maila na wp.pl i patrzę, że mam dwie otwarte wiadomości od Steam na temat zmiany hasła, których w życiu nie widziałem. Były dosyć świeże, bo sprzed 2 godzin. Szybko się zorientowałem co się kroi i odpaliłem Steam i w międzyczasie zmieniłem hasło na mejla, bo je :YhZzy: y żółtek (tak, jak się później okazało cwaniaczek był skośnooki) się włamał. Odpalam Steam, zmieniam hasło i wyskakuje mi komunikat, że właśnie ktoś z Chin wbił mi na konto, po czym Steam prosi mnieo zmianę hasła kolejną. No to zmieniam, co mi tam. Teraz siedzę wpieniony i to piszę, czekając, jak to dalej się potoczy. Tylko jak ta mała, żółta zaraza włamała mi się na konto mail? Wybaczcie, musiałem się tym podzielić :P Kogoś z was też kiedyś coś takiego potkało? Powinienem zrobić coś jeszcze, dodatkowo się zabezpieczyć? (Połączyłem konto na poczcie z telefonem, choć nie wiem, czy to coś da).

Edytowano przez plx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna porada. Nie korzystaj z prostych haseł. Dobrze jest wykombinować jakieś złożone, np 50%mknm$!

(Tu akurat wymyśliłem takie hasło historyjkę. Czyli 50% moich kumpli nie ma kasy! xD)

EDIT

Oczywiście to nie jest moje hasło :P

Edytowano przez Camed
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej maila zmienić, raz się włamał, to nie można wykluczyć 2. Jak kolega wyżej wspomniał, trudne hasła, niekoniecznie długie, ale z różnymi znakami (duże i małe litery, przecinki, myślniki, płotki, cyfry, itp.), zawsze jakieś utrudnienie. No ale kontakt z pomocą techniczną również będzie pomocny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flutter, w takim wypadku wystarczy podać im key który dostałeś mailem po zakupie.

Plx, korzystasz może z programów typu PhoneMyPC? Sam już byłem świadkiem podobnego przypadku. Kumplowi w szkole się nudziło, zaczął wklepywać losowe loginy i hasła - w końcu mu się udało na jakiegoś francuza trafić. Pooglądał go sobie kilka dni, zauważył że ma w przeglądarce pozapamiętywane hasła (między innymi poczty) i zakosił mu steama z grami o wartości ~700zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nigdy nie padłem ofiarą kradzieży konta, ale wiem że z jedną metod jest posiadanie fizycznego nośnika (zdjęcie pudełka z numerem seryjnym). Mam wszystkie części HL (oprócz Ep2). Mam też osobne hasło do Steama i innych rzeczy. A na takiego Xboxa osobny mail. Warto dmuchać na zimne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Witam ukradziono mi 7 dni temu konto steam i napisałem do steam o kradzieży wszystko im wysłałem klucze użyte na moim koncie. I miałem podobnie te 7 dni temu tylko że 1 godzinę temu wysłano zmianę emaila+chasła i do wszystkiego miałem inne passy . I mam pytanie ile jeszcze trzeba czekać na odpowiedz steam moim kolegom też ukradli konta ale im to odrazu po oddawali passy -_- .

Edytowano przez Mateusz Gryska
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hakerzy nie śpią, zawsze próbują komuś podkraść konto.

Osobiście Steama posiadam już jakoś ponad cztery lata, z czego przez jakieś dwa kompletnie go nie tykałem. Do dziś zero prób kradzieży konta, mimo iż hasło zmieniłem tylko raz, tak samo z mailem. Przez ten cały czas o zabezpieczenia się nie muszę martwić, jedynie nie ściągam syfów na kompa i nie wchodzę tam gdzie nie powinienem.

Co do kradzieży: na pewno tak jak Triste pisze, warto mieć chociaż jedną pudełkową wersję gry aby mieć możliwość zrobienia zdjęcia, aby je dołączyć do wiadomości do supportu, oraz nie dodawać osób z prywatnymi profilami, których nawet nie znamy. Pamiętam że oglądając jeden ze streamów właśnie ktoś akceptował zaproszenia do znajomych jak leci, po czym przez jakieś 20-30 minut stream był offline, bowiem jeden z dodanych przeprowadzał ataki DDOS na streamera.

Podsumowując krótko: Mocne hasło, Nie pobierać syfów, Gra w wersji pudełkowej, Znajomi tylko tych których znamy/graliśmy z nimi, Uważać na podejrzane strony oraz sprawdzać pocztę - szanse na kradzież konta drastycznie maleją, dzięki czemu można spać spokojnie. :v

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...