Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pamiętacie te stare bajki/seriale:Gęsia Skórka, Ach ten Andy, Król szamanów, Naruto, Rodzina Adamsów.

Nie było małolatów chodzących z paczką papierosów po całym osiedlu, nikt nie przeklinał, żadnych rubasów spędzających całe życie przed kompem (nie wszyscy grubi to no-life). Szkoda że te czasy przemineły :luna4: , z drugiej strony mamy kucyki.

Podajcie w komentarzach, jakie wyście mieli z tych czasów wspomnienia.

Link do komentarza
Gość Littlebart

Ja to przede wszystkim, za bachora oczywiście po południu z bratem oglądałem na RTL7 Dragon Balla. Jeszcze pamiętam że zawsze po prostu zawsze, gdy czekaliśmy aż mama wróci z pracy około 14;30 oglądaliśmy wtedy Power Rangersy. Oglądało się jeszcze inne bajki i bawiło się w nie, na przykład rzucanie piłką w siebie zrobioną z taśmy. Jedno łóżko po jednej stronie pokoju, drugie po drugiej, jeden zawodnik zajmował jedno łóżko. Wygrywał ten kogo uderzy piłka zrobiona z taśmy. Można było robić uniki. Pamiętam też że zawsze około 6 rano oglądałem Tygrysią maskę na Poloni. Na podwórku bawiliśmy się w wojne i policjantów i złodzei bodajże. W wojnie to nawet wchodziło się do kosza na śmieci (dużego) by kogoś zabić, to nic że później się capiło jak stary menel, ale trzebabyło zdobyć fraga. I to słynne:

-Ja cię zabiłem!
- NIE!! Ja pierwszy Cię zabiłem przecież

- Dobra obaj leżymy

 

Zakładało się też bazy i drukowało/rysowały do nich ulotki wstępu xD

Pamiętam też jak chodziłem w bluzie z kapturem i kijem i udawałem kozaka szlajając się brudny trochę po osiedlu xD

 

Teraz to nikt nie bawi się w takie zabawy za bachora, tylko siedzą przed komputerem. A skąd wiem? Mama pracuje w bibliotece, to codziennie przychodzą tam bachory grać w Minecrafta bo mi opowiada :P

Edytowano przez Littlebart
Link do komentarza

Tamte czasy były świetne. Gdy byłam mała uwielbiałam oglądać wszystko co leciało na Jetxie. A najbardziej uwielbiałam Sonic X (Gdyby nie to większość polaków by nie słyszała o nim xP). Anime mojego dzieciństwa ^.^. Od czasu do czasu oglądałam też Naruto, Power Rangersy i Dragon Balla. Jeszcze te seriale jak Dzieciaki z Klasy 402, Kot Ik, Dennis Rozrabiaka, Wuchpuch itd. Oraz parę tych co można jeszcze obejrzeć jak Odlotowe Agentki, Galactic Football (jak to się piszę?) czy W.I.T.C.H. A właśnie. skoro Disney przywróciło W.I.T.C.H'a to czemu nie mogą reszty?  :twiangry: Pamiętam że byłam zdruzgotana odliczaniem do "Disney XD" ;_; Teraz pozostaje tylko wspominać... a swoją drogą - słyszał ktoś o "Kids. Co"? Gdy jeszcze miałam ten program w pakiecie to zawsze leciałam oglądać Sonic Underground i jakiś serial z nastolatkiem przemienionym w psa za złe uczynki :rainderp: Tak bardzo mi tego wszystkiego brakuje ;~;

Edytowano przez RainbowDash123456789
Link do komentarza

Wciąż mam nadzieje że zmienią, Disney XD na jakiś kanał z serialami retro. Marzenia ściętej głowy, ale może za pare lat nastąpi jakaś rewolucja a fascynacja młodzików minecraftem ustąpi, byleby na mniejszą skale. (nie mówię tu o wszystkich graczach minecraft) Przyznaje racje Littlebard do biblioteki powinno się przychodzić czytać a nie by wejść na komputer, coś zepsują a winne ponosi bibliotekarka bo dlaczego je wpuściła.

Edytowano przez InsektPL
Link do komentarza

Mam nagrane ostatnie 6 odcinkow trzeciej serii (Axess czy jakos tak) Megaman NT Warrior z polskim dubem. Prawdopodobnie unikat (bo tylko raz puscili), ostatnio zrzucilem z VHSow. (Zachowalo sie tez troche jingli Jetix Max i reklam, bo w tym bloku lecial)

 

Z innych pamietam Andyego, Dennis, Dzieciaki no i plansze zalobna po smierci Jana Pawla II.


W my little pony polski dubbing też jest momentami do chrzanu, a oglądasz więc chyba nie osądzasz całej seri przez dubbing co?

Jednak z kluczowymi scenami się zgodze

 

Ogladam po angielsku. Anime ogladalem po japonsku z angielskimi napisami. :ming:

Link do komentarza

 

Ogladam po angielsku. Anime ogladalem po japonsku z angielskimi napisami. :ming:

 

:flutterblush: .... Ale żebym nie robil off-topu

 

Spider-man, Jetix top-odliczenie i... Nie jestem pewien czy to tam leciało ale Inspektor Gadget, pamiętam jak kiedyś od wujka na święta dostałem film animowany z tej seri :pinkie:

 i czemu i cholery nikt nie wymienił tutaj jeszcze Świata Według Ludwiczka? To chyba była najlepsza kreskówka,

Ja wymieniłem w tagach, ale zapomniałem w temacie  :lolface:.

Edytowano przez InsektPL
Link do komentarza

Ah ten Andy to była dla mnie wtedy najfajniejsza kreskówka wszech czasów.

To tej pory pamiętam, że zadłużyłam się w Andym! To była pierwsza nieistniejąca postać w której się zakochałam :rainderp:

 

Co do  Inspektora Gadgeta, też go lubiłam oglądać.

Ta męczarnia dla mojej mamy kiedy błagałam ją o "robotowy płaszcz"  :5N9ul: 

Link do komentarza

Ja akurat bardziej byłem dzieckiem Cartoon Network niż Foxa.

Wychowałem się na Laboratorium Dextera, Johnny Bravo, Psie Huckleberry, Jam Łasica, Tom i Jerry, Szalony Wyścig, Dasterdley i Mutley, Atomówkach (Lauren Faust <3) i jeszcze pamiętam, że chcąc być jak Królik Bugs to chodziłem z zębami na wierzchu (dalej mam królicze siekacze =B)

Wracając to Foxa to pamiętam, że strasznie bałem się gęsiej skórki (Ale rodzinę Adamsów mogłem oglądać nonstop :crazy: ) wogóle strasznym strachajłą byłem <XD

W Foxie/Jetixie to moje ulubione były:

Shin Chan, Gadżet, Robomałpy, Turbomyszy z Marsa, Ludwiczek <3, WunschPunsch (pamiętam o 6:00 wstawałem by tylko to obejrzeć =3). Jeszcze był jakiś NASCAR, A.T.O.M. i też jakieś pseudotransformersy, ale tego to tytułu nie pamiętam.

Ja akurat byłem tym bardziej przytwierdzonym do telewizora =3. Jednak jak już wychodziłem to graliśmy w nogę, strzelaliśmy z pukawek na groszki, w chowanego się bawiliśmy, w ruch szły pistolety na kulki i kapiszony, a także chodziliśmy po ruinach jakiegoś zakładu pracy.

Szczenięce lata to było coś =w=

Tera liczy się K/D Ratio, a dawniej kto umiał strzelić w okno bramki był mistrzem.

Link do komentarza

Całkowicie zapomniałem teraz o Cartoonnetwork, ale też byłem wychowankiem tej stacji Dom dla zmyślonych przyjaciół pani foster (też Lauren Faust) oraz Chojrak: tchórzliwy pies. Gęsiej skórki też się bałem, nie wiem czemu ale myślałem że obejdzie mnie gęsia skórka i zgine :rainderp:, chociaż serial był o czym innym.

Edytowano przez InsektPL
Link do komentarza

CN? Oj człowieku ja to pamiętam nawet polską premierę "Ed,Edd,Eddy" oraz "Chojraka"....co jeszcze było fajnego na początku? "Żukosoczek", "Mike, Lu, Og", "Mona wampirzyca", "Zwariowana szkoła latającego nosorożca", "Jonny Bravo", "Owca w wielkim mieście" 

 

Wszystko oglądałam i znam od samego początku. Miałam CN od 1 września 1998 roku :> i pomimo tego ,że miałam wtedy tylko 5 lat...to bardzo dużo utkwiło mi w głowie z tego okresu :>

 

FoxKids? Ja oglądałam "Simpsonowie", "Szalony Jack pirat","Rodzina Pytalskich", "Świat Bobbiego"

"Hamtaro","Tajne akta psiej agencji", "Dzieciaki z klasy 402","Trzy małe duszki"

 

"OGGY I KARALUCHY" ...Boska kreskówka :D

Edytowano przez OttonandPooky
Link do komentarza

Ja z tego kanału pamiętam Kot Ik(bardzo uwielbiałam Sharky'ego), Waltera Melona.

Dragon Balla oglądałam na RTL-7 jak leciał. Moją ulubioną serią był DragonBall GT.

Power Rangers oglądałam pierwszą serię jak leciała, wtedy chodziłam do podstawówki. Potem dopiero Power Ranger Samurai obejrzałam na Nickelodeon

Hamtaro też oglądałam, poza tym to Tajne Akta Psiej Agencji, czasami Gadżet i Gadżetinis, Sonic X.

A z Cartoon Network to Johny Test, Bakugan(najbardziej uwielbiam 3 serię bakugan bo polubiłam gundalian), Dom Dla Zmyślonych Przyjaciół Pani Foster(bardzo polubiłam Bloo a Maxa to nie znosiłam), Jam Łasica.

Teraz nie mam Cartoon Network i już nie miałabym jak obejrzeć tych bajek.

Z innych kanałów i bajek to pamiętam Księżniczkę Sherę.

Czasami brakuje mi tamtego okresu dzieciństwa. Wracam do niego w swoich opowiadaniach.

Edytowano przez Twilight66
Link do komentarza

Ja z Jetixa pamiętam Króla Szamanów i... chyba tyle. A nie, przepraszam, był jeszcze jakiś serial - horror(?) dla nastolatków, coś o jakimś komiksie - pamięta ktoś tytuł? Poza tym CN - Atomówki, Edy wszelakie, Laboratorium Dextera i Johny Bravo. No i absolutny klasyk - Pokemony na Polsacie bodajże. Te codzienne wyczekiwanie na nowy odcinek i zażarte dyskusje w podbazie: "Pikachu jest mój!" "Nie, bo mój!". Szkoda, że teraz takich bajek nie ma; obecna forma CN i Disneya do mnie nie przemawia, za dużo durnych seriali, za mało perełek.


-Ja cię zabiłem!
- NIE!! Ja pierwszy Cię zabiłem przecież
- Dobra obaj leżymy

U nas to wyglądało inaczej:

- Ja będę Lukiem Skajłokerem!

- A ja Dartem Wejderem!

- A ja myszką Miki!

- Co ty, w bajki wierzysz?

Link do komentarza

O boże Otto rodzina pytalskich. Ja się tam nauczyłem jak się dzieci robi =3


dostałem nie pamiętam co to było, jakieś Kakatogeri czy coś w tym stylu, w każdym razie bolało jak cholera :D

Chodzi ci o to?

To jest Sennen Goroshi

1000px-1000_years_of_death.png

Dobre jeszcze były Kleszcz, Świat Questa,X-man, Spiderman i wszystkie inne bajki o bohaterach

Link do komentarza

Uhh... Jetix... To były czasy. Kiedy skończył się Jetix skończył się też mój hipe na kreskówki. Pamiętam jak to zawsze oglądałem Odlotowe Agentki czy Galactic Football. Lub nawet Galaktyczna Akademia. Szczerze Naruto oglądałem na Jetix tylko raz. A to było jeszcze w zamierzchłych czasach kiedy rodzice nie pozwalali mi tego oglądać( :grumpytwi: ) tak jak wielu innych rzeczy. W skrócie... Jetix to był kanał gdzie zawsze było coś ciekawego. Disney XD nie ma tego czegoś ^^

Link do komentarza

Dodać do tego wszystkiego jescze filmy, Dragon ball, stare polskie i stare disneyowskie bajki (za czasów życia Walta Disneya, nie, nie suicide mouse) my little pony i mam kanał doskonały z bajkami, anime i serialami i filmami :pbft: jak ja tęsknie za tamtymi czasami. Hmm... było mineło, można jeszcze stare kreskówki na necie obejrzeć.

Edytowano przez InsektPL
Link do komentarza
Ja dobrze wspominam Wuchpuch, Galactic Football, Ach ten Andy i parę innych. Medaboty i Teknomena też. A kiedyś i Hamatro. Nawet Odlotowe Agentki zdarzyło się obejrzeć  :lunaderp: (chyba wszystkie obejrzałem  :rarityderp: ). Pamiętam, że Jetix na początku był pasmem wybranych programów na Foxie i zaczynał się o 15 czy 15:30 chyba. Shin Chan też super, ale późno leciał. Pamiętam jak w któregoś Sylwestra go oglądałem  :cheese:
 
Z Cartoona oczywiście Edy, Dexter, Atomówki  :rarityexcited: i oczywiście Cubix, na to miałem mega fazę i pamiętam jak cierpiałem kiedy zamiast niego zaczęli nadać KND o 16:30 bodajże  :OTE2F:
 
Oczywiście z obydwu kanałów oglądałem dużo więcej, ale wymieniłem te, które najbardziej zapadły mi w pamięć.
 
A jeszcze na Polsacie rano Power Ranger (ci jedyni prawdziwi i kochani z Zordonem i Alfą) no i Dragon Ball na RTL7- klasyka! :enjoy:
Link do komentarza

Ja ze staergo Jetixa/ Fox kids pamiętam naprwdę teraz nie wiele z bajek tp Wunchpunch, Kuba Guzik, Kot IK, bajkę o zajączkach karate (niestety nie pamiętam jej nazwy już), była jeszcze bajka Igg Arbbuckle z bobrem i świnką, Z anime yo popamiętam wszytko ci kecuało tam czyli Shaman Kinga, Teknomana, Sonic X, ale to co stanowiło siłe Foxa i Jetixa to seriale dla młodzieży takie jak Goose Bumps, Eriie Indiana, power Rangers {przez pewien czas tylko tam można było zobaczyć ten serial} 

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...