Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Recommended Posts

Tak, jak mówiłam, tak zakładam jeszcze dziś ten temat.

Lubię rysować każdą techniką, ale kuce dopiero zaczynam, więc prosiłabym o dużo komentarzy, typu co mogę poprawić, co ulepszyć.

Na sam początek Luna.

luna_by_nika191319-d6jdtms.jpg

• Upvote 8
  • Like 1

Guest Littlebart

Wiesz co poprawić? Fryzurę sobie popraw! Ten rysunek jest przecudowny. Pierwszy raz widzę tak ładnie narysowany rysunek w czarno białych barwach. Dziewczyno, pokaż jeszcze inne prace chociaż po tej mogę twierdzić że Twoje umiejętności rysowania są na poziomie mojej inteligencji, czyli jak nie trudno się domyślić, bardzo wysokie! Mam teraz do Ciebie kilka pytań. Od kiedy rysujesz, czym to było rysowane? Czy mogłabyś zeskanować jeszcze inne prace, nie koniecznie kuce i umieścić w tym temacie? Talent moim zdaniem masz i ciesz się z tego bo wielu na pewno Ci tego zazdrości, w tym ja.

Tak ,,rysuję" to od początku tych wakacji, bo wcześniej nie było czasu, a tą technikę poznałam stosunkowo niedawno, bo jakieś pół roku temu.

Najbardziej to się do tego przyczynił DA, bo przeglądając go napływało uczucie: ,,Ja też tak potrafię!".

Najpierw narysowałam szkic ołówkiem, poprawiłam czarnym długopisem, wytarłam ołówek, nadałam cienie, a w tle użyłam czarnego atramentu.

Rysunków innych niż Fanarty nie mam za wiele, bo zwykle rysowałam inne rzeczy na inne fora. Ale mogę dać np. Jerozolimę narysowaną taką techniką jak Luna.

jerosolima_by_nika191319-d6je2wt.jpg

• Upvote 3

Piękne! Rysujesz od początku tych wakacji?! To co będzie jak jeszcze trochę porysujesz^^ Działaj!

Czyli że bazgrane tuszem i piórkiem, da?

W skrócie tak.

Dziękuję za miłe komentarze, po obejrzeniu wszystkich tych arcydzieł z działu, to myślałam, że będzie o wiele gorzej.

Ja powiem tak ..wykonanie może i jest dobre i staranne ..jednak szału nie ma.

Luna jest wykonana w stylu Lauren i nic szczególnego nie robi tylko stoi. Jeszcze rozumiem gdyby była wykonana w jakimś ładnym, indywidualnym stylu który mógłby urozmaicić ten obrazek ,albo gdyby miała jakąś interesującą pozę...jednak nudne to jest ,bo ile razy człowiek może oglądać podobne wytwory? 

W sztymuje się i nie nazywam tego wszech ogromnym talentem ,bo większość ludzi na upartego też może odrysować na kartkę jakiś wektor.

Drugi obrazek mnie nie przekonuje...włosy wydają mi się sklejone w jedną całość i miejscami lineart jest kilkukrotnie nałożony na jednym miejscu ,a w niektórych momentach jest tylko jedna krecha. Taki nieład mnie nie przekonuje 

Chcę zobaczyć więcej...może po prostu te dwa mnie nie przekonują 

Edited by OttonandPooky

Prace sa calkiem ladne

Na komorce gdzie widok jest mniejszy te wszystkie detale troche przeszkadzaja, gdyz wyglada to jak sniezenie.

Przy powiekszeniu jest fajne :P

Kolejny mój obrazek, tym razem starałam się przedstawić postać w innej pozie.

Wiem- proporcje leżą. Ale stwierdziłam, że szkoda tego nie wstawiać biorąc pod uwagę, że bardzo się przy nim namęczyłam. Jest to bowiem 4 wersja tego samego obrazka.

Co do Jerozolimy, to rzeczywiście, średnio wyszła. Była robiona na lekki przymus bo mama chciała, a poza tym wtedy dopiero zaczynałam.

trixie_by_nika191319-d6k2j7u.jpg

• Upvote 2

Pysk jest za krótki,przednie nogi trochę za krótkie,włosy powinny być bardziej...rozczochrane,tu są w jednej "kuli".Dodałabym też do nich więcej refleksów i cieni.Szata przy szyi jest nieproporcjonalna i w źle położona,jeśli Trixie stoi bokiem to szata nie może być pokazana przodem.Prawa strona szaty powinna być większa a lewa mniejsza.Cieniowanie na kucu powinno być trochę mocniejsze (np.przy tylnej nodze),czapka trochę się zlewa z włosami.Jednak tło bardzo ładne,bravo  :fluttershy5:

Ale to tylko moje skromne zdanie :v

Pysk jest za krótki,przednie nogi trochę za krótkie,włosy powinny być bardziej...rozczochrane,tu są w jednej "kuli".Dodałabym też do nich więcej refleksów i cieni.Szata przy szyi jest nieproporcjonalna i w źle położona,jeśli Trixie stoi bokiem to szata nie może być pokazana przodem.Prawa strona szaty powinna być większa a lewa mniejsza.Cieniowanie na kucu powinno być trochę mocniejsze (np.przy tylnej nodze),czapka trochę się zlewa z włosami.Jednak tło bardzo ładne,bravo  :fluttershy5:

Ale to tylko moje skromne zdanie :v

Bardzo dziękuję za opinię. Chciałam, aby kucyk stał trochę bokiem (dół), a trochę przodem (w górę). Następnym razem postaram się bardziej.

great_and_powerful_trixie__by_nika191319

Kolejny obrazek, tym razem kredkami. Starałam się przedstawić choć trochę mojego stylu i jakiejś ciekawszej pozy, ale jak mi wyszło to nie wiem. (Żartuję, wiem, jest okropny, ale w końcu chciałabym się nauczyć rysować porządnie i jak przystało).

Także proszę o opinie. Jak zawsze zresztą.

• Upvote 2

Trixie is the best pony.
Nie znam się na rysowaniu, ale jesteś po prostu genialna jak dla mnie. Rysuj więcej, rysuj dalej, rozwijaj talent, bo masz naprawdę potencjał.

<Patrzy na nazwę tematu, a następnie na nick znajomej artystki i nieruchomieje na chwilę, po czym klika i natychmiast, bez patrzenia na prace, włącza obserwowanie tematu, a po pięciu minutach oglądania stwierdza, że po raz kolejny dokonał właściwej decyzji. Wreszcie zabiera się za napisanie oceny.>

Nika, brakuje ci jeszcze czegoś do perfekcji, mianowicie doświadczenia z rysowaniem kucyków, ale to przychodzi z czasem. Jestem pewien, że po pewnym czasie twoje arty będą bardzo rozpoznawalne. A póki co dam ocenę 9/10 i spróbuję przekupić muffinką za więcej cudeniek.  :muffin:

Edited by Nieznany7x7

<Patrzy na nazwę tematu, a następnie na nick znajomej artystki i nieruchomieje na chwilę, po czym klika i natychmiast, bez patrzenia na prace, włącza obserwowanie tematu, a po pięciu minutach oglądania stwierdza, że po raz kolejny dokonał właściwej decyzji. Wreszcie zabiera się za napisanie oceny.>

Nika, brakuje ci jeszcze czegoś do perfekcji, mianowicie doświadczenia z rysowaniem kucyków, ale to przychodzi z czasem. Jestem pewien, że po pewnym czasie twoje arty będą bardzo rozpoznawalne. A póki co dam ocenę 9/10 i spróbuję przekupić muffinką za więcej cudeniek.  :muffin:

Co do nazwy tematu, to mało jestem kreatywna, ale jej zupełna odwrotność też ma swój urok  :fluttershy5:

Co do nazwy użytkownika też.

Dziękuję za ocenę. Za muffinkę również.  :fluttershy4:

Oczywiście, że Trixie jest najlepsza.  :trixie:

Kolejny obrazek, tym razem kredkami. Bardzo się przy nim starałam. Wszystko oprócz ogólnego szkicu domku narysowane z głowy, staram się nauczyć proporcji kucyków w każdej pozie.

the_great_and_powerful_escape_by_nika191

Proszę o komentarze (zresztą- jak zawsze...).

Edited by Nika
  • Upvote 3