Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Recommended Posts

Spoiler

rainy_by_nika191319-dalzgbk.png

Narysowałam oto taką Starlight w deszczu.
Inspiracje były dwie:

- poprzeglądałam sobie z nią trochę obrazków na Derpibooru - no dobrze, całkiem sporo, ale to było super :D
- pada cały dzień. Lubię jesień, ale nie lubię, jak pada bez przerwy, bo nie można wyjść na dwór. Więc pomyślałam sobie, że chociaż na rysunku wyrażę "A co tam deszcz, bierzemy kolorową parasolkę, ciepłe ubranie i buty, no i idziemy, bo nie ma co się poddawać!" Heh, szkoda tylko, że takie sytuacje są najczęściej w filmach, a nie w prawdziwym życiu, bo w takich ubraniach jest niewygodnie, człowiek się cały przed deszczem nie uchroni, niedługo zaraz zaczyna się pocić, a wiatr nieraz zaczyna się bawić...

• Upvote 3

Spoiler

dashdashdash_by_nika191319-daqj6i0.png

Witajcie znowu :)

Tak mnie coś wzięło na taki crossover.

Trochę się dziwię, że niektórzy rysowali obie postacie na jednym rysunku, a nigdy nie zdarzyło mi się widzieć Rainbow w tym stroju. A więc już jest.

Swoją drogą, widzę, że forum zmieniliście, święta tuż tuż.

Jakbym nie zdążyła wejść (często tu wchodzę, ale rzadko się loguję), to życzę wam wszystkim już na zaś wesołych świąt :)

• Upvote 1

Dziękuję :)

Ostatnio jakoś bardziej wróciłam do fandomu, obejrzałam kilka odcinków z sezonu szóstego i ogólnie przypomniałam sobie niektóre rzeczy.

No i kilka prac narysowałam.

Spoiler

gothika_by_nika191319-daz6h1b.png

To jest crossover z jednym z moich ulubionych albumów muzycznych. Miało trochę nawiązywać do cienia Apple Bloom z koszmaru, ale nie wyszło :ppshrug:

Spoiler

applejewel_by_nika191319-db0qu12.jpg

Nieudane troszkę. Tutaj raczej wiele tłumaczeń nie trzeba ;)

Spoiler

tricks_up_my____by_nika191319-db1enst.pn

No i rysunek z dzisiaj, on też nie wyszedł tak, jak powinien. Trixie w stroju swojego odpowiednika w Equestria Girls.

• Upvote 1

@Nika Twoje rysunki są świetne! Najbardziej mi się podobają te włosy na drugim rysunku :soawesome: Świetna robota!

Dziękuję :)

Tym razem zrobiłam coś innego, jest raczej krótkie, niezbyt ciekawe i niezbyt dobre, ale postanowiłam, że wam pokażę:

Spoiler

Piszę obecnie fanfik, w którym rolę drugoplanową odgrywa Clover the Clever. Trochę się wciągnęłam w pisanie, dlatego też zrobiłam coś takiego. To opowiadanie będzie nosiło tytuł "Śnieżyca" stąd też nazwa filmiku.

Nie wiem, czy nie zapisać też tego w formacie gif i nie wysłać tego na DA czy Derpibooru, ale nie wiem, czy się nadaje :/

Edited by Nika
  • Upvote 4

Dwie nowe prace.

Moondancer:

Spoiler

moondancer_by_nika191319-db54an4.png

I Dari-- ekhm, A.K. Yearling:

Spoiler

a_k__yearling_by_nika191319-db83zu8.png

• Upvote 5

Witam!
Zabrałam się i przejrzałam ten temat od początku do końca. Miło widzieć, że autorka prac, które kojarzyłam jak jeszcze dużo udzielałam się na forum nadal działa i się rozwija :aj:
Widać tu dużo poszukiwań swojego stylu i zabawy z tym związanej. Ciężko mi określić, które prace są lepsze tradycyjne czy digitalowe. 
Plus digitalowych jest taki, że kolor jest jednolity i intensywny, w tradycyjnych nie zawsze te różnice w pracach kredkowych się odznaczały, za to w Twoich ołówkowych rysunkach było już lepiej. Mogłabyś tu jeszcze popracować nad kontrastem i pobawić się szerszą gamą miękkości ołówka .
Widać, że się rozwinęłaś i nie masz już takich problemów z anatomią i pyszczkami (choć zabawne, że niektóre najnowsze kucyki rysowane na wprost nie mają nosków, ale to zapewne kwestia stylu) 
Zachęcam do dalszego rozwoju, bo idzie to w bardzo ciekawą stronę. 
Jak to już ktoś napisał, baw się tym dalej :aj5:

Edited by Moonlight
  • Upvote 2

Jejku, minęło tak dużo czasu, odkąd wstawiałam tu coś po raz ostatni. Pora nadrobić zaległości!
Lecz wpierw taka dygresja: Wiem, że mam do napisania fanfiki. Ale im dłużej je czytam, tym bardziej dochodzę do wniosku, że ich nawet nie warto poprawiać, bo są najzwyczajniej mówiąc słabe. Na zmianę dopisuję fragmenty i je usuwam, wprost Syzyfowa praca. Ale wciąż ich nie porzuciłam, nie wiem, może czekam na wenę, może na lepsze pomysły, albo na czasy, gdy będę lepsza w pisaniu (?) ?

Wracając:

@Moonlight
Bardzo spóźnione podziękowanie za komentarz! Tak, trochę już siedzę w fandomie, wiele się w nim zmieniło, dużo się we mnie zmieniło, dużo się zmieniło w moim rysowaniu (a czy na plus, czy na minus, zawsze ciężko mi określić). Co do prac rysowanych kredkami, niestety, nigdy nie byłam mistrzynią kolorowania, w dodatku często rysuję wieczorem przy żółtym świetle (rzadko kiedy znajduję czas, by rysować w lepszym oświetleniu), co również ma swoje odbicie na jakości. Co do prac ołówkowych, zazwyczaj całą pracę rysuję jednym ołówkiem. Zazwyczaj B, o ile dobrze pamiętam. Czasem coś ćwiczę, ale najczęściej to ćwiczenie nie wychodzi najlepiej, zdaje mi się, że prace są brudne, a cienie źle nałożone. Fakt, nad tym powinnam więcej pracować.

Cieszy mnie fakt, że jednak anatomia jest trochę lepsza. To zawsze jest największy problem, szczególnie profil 3/4 (mam nadzieję, że dobrze mówię, gdyż nie jestem znawcą).

Fakt, kucyki z przodu najczęściej nie mają nosków i różne są tego przyczyny. Czasem to specjalny efekt, czasem moje zapomnienie, heh :twiblush:

No i rysunki.
Tak jakby nowe, bo w rzeczywistości też stare.

Spoiler

my_little_pony_madoka_magica__2_mami_cel

Crossover z Puella Magi Madoka Magica. Nie pierwszy, może i nie ostatni. Celestia jako Mami tak świetnie by się sprawdziła!

Spoiler

scootie_by_nika191319-db8gil9.jpg

Scootaloo w jednym z kostiumów, które miała na sobie w sezonie drugim. Od czasu do czasu przypominam sobie stare odcinki i gdy zobaczyłam tę małą pegaz w tym stroju mocno się zdziwiłam. W ogóle tego nie pamiętałam. A ona wyglądała w nim tak dobrze!

Spoiler

rarity_by_nika191319-db8s3ul.png

Ten odcinek nadrobiłam bardzo późno. Cały sezon nadrobiłam bardzo późno. Myślałam, że już do MLP nie wrócę, ale dalej miło mi się to ogląda. Może i nie oglądam każdego odcinka od razu po premierze czy przetłumaczeniu, ale staram się nie zostawiać sobie zaległości w postaci całych sezonów.

Spoiler

diamond_tiara_by_nika191319-dbanaze.png

O ile dobrze pamiętam, to to było takim niczym, rysowanym z nudów, z dość dziwną inspiracją.

Spoiler

say_goodbye_to_the_holiday_by_nika191319

Starlight! No, właściwie to tylko ona jako postać przez nią odgrywana, ale to dalej ona. Moim zdaniem świetnie sprawdziła się w tej roli.

Spoiler

lily_lace_by_nika191319-dbg6j47.png

Lily Lace. Lubię wygląd tej postaci, ale nie znajduję w niej nic więcej interesującego. Niestety :(

Spoiler

gifts_by_nika191319-dbgnkik.jpg

Mała Starlight i mały Sunburst. Moim zdaniem niezbyt mi to wyszło i "na szkicu wyglądało to lepiej". No, przynajmniej tak mi się zdaje.

Spoiler

_mlp_x_undertale__alphys_by_nika191319-d

Niezbyt ciekawa ponyfikacja postaci z Undertale. Zafascynowałam się trochę tą grą i na chwilę odrobinę zapomniałam o MLP (stąd przerwa w pracy nad fanfikami). Stworzyłam nawet fanowską animację o tej grze, robiłam ją nieustannie tak przez 1/3 wakacji, ale nikt nie zechciał oglądać. Niemniej czegoś się wtedy - chyba - nauczyłam o animacji.

Spoiler

starlight_glimmer_x_thorax_by_nika191319

Najdziwniejszy shipping w historii shippingów. Nie bijcie. To początkowo miał być tylko jeden, zabawny komiks, ale przypomniało mi się, że nie mam poczucia humoru, a żart był raczej żałosny niż śmieszny. Więc ostał się tylko taki obrazek.

Spoiler

fs_by_nika191319-dbplsmf.gif

Praca głównie z wczoraj. Jak mówiłam, uczę się animacji. Tak, chyba trochę za szybko następują po sobie klatki. Początkowo było to składane jako filmik, później rozkładane i składane z powrotem w gimpie. Dalej pracuję nad zapisami w formacie GIF.

• Like 2
  • Thanks 2

@Deerloud Dziękuję :)

Przy okazji:

Spoiler

kite_by_nika191319-dbqohdu.gif

Kolejna "animacja". Starlight puszcza latawca.

Spoiler

trixie_by_nika191319-dbrsrh3.png

I rysunek z Trixie.

• Upvote 2
  • Like 2
  • Thanks 2

Zrobiłam coś, nie jest idealnie, ale pomyślałam, że się podzielę.

Spoiler

twilight_ballet__short_animation__by_nik

• Upvote 1
  • Like 3

Heh, dziękuję :)
Nie no, dopiero się uczę robić takie... Hmm... Gify. Od czegoś trzeba zacząć, a chciałam dodać trochę więcej "ruchu".

• Upvote 1

Ja prawdę mówiąc, robię poklatkowo, czyli rysuję "obrazek po obrazku", obierając sobie w międzyczasie jakieś kluczowe momenty. Potem łączę w programie do montowania filmów, rozkładam wszystko na klatki jeszcze raz :rainderp: i zapisuję jako gif w programie Gimp.

Edited by Nika

Chciałabym powiedzieć, że wbrew pozorom nie umarłam, ale tę wiadomość piszę spod trzech metrów pod ziemią na fandomowym cmentarzyku. Czy mnie ktoś, coś wskrzesi nie wiem (właściwie to mam całą kolekcję nagrobków w różnych miejscach). Ech, różnie to bywa, nie powiem, że nie wrócę, bo nie jestem jasnowidzem. Tak off-topując we własnym temacie, końcówki serialu nie obejrzałam, nie przejęło mnie to specjalnie, no, na razie nie planuję wrócić. Właściwie to były w moim życiu inne rzeczy, które bardziej mną poruszały (właściwie, to MLP samo w sobie nie porusza specjalnie?), ale czego się nauczyłam, co z tego wyniosłam i ile nacieszyłam to moje. Nigdy się specjalnie nie udzielałam, więc i tak mała strata. Ciekawe kto czyta ten przydługawy wstępik.

No tak tak, ale dlaczego tu jestem. Otóż, przypomniał mi się ten rysunek:

princess_sparkle_by_nika191319_dc6votu-f

Wy go może sobie przypominacie z DA (jak ktoś mnie śledził i cokolwiek zapamiętał z tych nieciekawych rzeczy co wrzucałam), tudzież wcale nie - teraz macie okazję zobaczyć. Jak dla mnie to jeden z moich najlepszych rysunków z kucykami w ogóle i bardzo go lubię.

Miałam go wrzucić wraz z całą serią (mane 6 + Księżniczki + Starlight, dobre czasy kiedy to jeszcze planowałam!), ale serii nie dokończyłam, Pinkie Pie istnieje w wersji na brudno i do niczego się w tym stanie nie nadaje, Rarity miała iść na koniec (no bo to w sumie stroje przede wszystkim, na finał w sam raz). A jak wspomniałam, na razie wcale nie czuję ochoty by kontynuować to czy cokolwiek innego, czy jakoś tak (jeśli mnie najdzie i dokończę, to mówię poważnie, wrzucę tu cokolwiek "dobrego" (hehe) jeszcze stworzę z kucami).

Tak więc wrzucam od razu wszystko z tej serii co mam.

little_apple_by_nika191319_dcamnmc-fullv

rainbows_and_dashes_by_nika191319_dcee1b

dchl9mm-2aba4ba6-6b94-4ee5-92e3-09fcecd3
A to nawet zaczęłam kolorować swego czasu!

• Upvote 1
  • Like 2
  • Thanks 2

Specjalnie na to forum narysowałam sobie sygnaturę. Nie jest idealna, ale jestem z niej baaardzo zadowolona :D

Gdyby ktoś zablokował podpisy:

sygnapod.png.8a77b63b737e3ac621440c3c36d91c60.png

• Thanks 1

Jejku, cały ten temat, Twoje prace... to jest wszystko tak rewelacyjne, że brak mi słów. Po prostu rozpływam się w zachwytach! Dużo tu Starlight i Trixie, co robi dzień i noc :) Naprawdę, nie ma wielu osób, które znam (czytaj obserwuję np. na Deviantart) z dobrego rysunku/prac graficznych, a które by Cię przewyższały. Applejack powyżej (dla przykładu) – No mistrzostwo świata, wg mnie. Zazdroszczę Ci umiejętności, oj zazdroszczę! :) Życzę dalszego samozaparcia oraz wielu udanych prac! 

Dziękuję wam ślicznie ;)

@Youkai20

Miło mi, że tak uważasz, chociaż moim zdaniem zdecydowanie przesadzasz :D Wiadomo, Trixie i Starlight muszą być!

(Ale ja teraz widzę błędów w tej Applejack...).

Nie zazdrość mi, bo nie warto. Samozaparcie to rzecz, której potrzebuję zdecydowanie ;) także wielkie dzięki.

@meqiopeach

Również dziękuję :) Mam DeviantArta, ale przyznam, że nie widzę dla niego przyszłości na ten moment.

Żeby nie zostawiać tego posta tak bardzo nietreściwego, dodam może, że w ostatnim czasie miałam ochotę:
1. Zrezygnować z rysowania na dobre
i
2. Zabrać się za rysowanie na poważnie.

Sama nie wiem, czego było więcej. Podsumowania brak.

Chrysalis zmienną jest, ale Nika na studiach chyba bardziej.

(Aj, psuje mi się to okienko do wpisywania wiadomości :/ ).