Skocz do zawartości

Sekret zamku w Lesie Everfree [Oneshot][Violence][Comedy][Adventure][Fantasy]


Sakitta

Recommended Posts

Zamek Królewskich Sióstr - któż nie słyszał legendy o tych pasjonujących ruinach. Nic dziwnego, że szybko pojawiła się plotka o rzekomych skarbach skrywanych przez jego podziemia. Podobno Twilight zabrała tylko klejnoty harmonii, nawet nie rozglądając się za jakimikolwiek innymi znaleziskami. Młody jednorożec imieniem Smali prosi swoją siostrę Biti o pomoc w wyprawie do pradawnego zamku. Niestety taka podróż źle wpływa na wygląd jednorożca, co jest bezpośrednią przyczyną odmowy i zniechęć ze strony starszego rodzeństwa. Smali się nie poddaje i wyrusza do lasu wspólnie ze swoimi przyjaciółmi: Slacki i Lighterem. Gdy Biti odkrywa brak siostrzyczki postanawia wyruszyć jej na ratunek. Zabiera ze sobą jeszcze strachliwą Coy (siostrę Slacki) oraz odważnego Tanka (brata Lightera). Tak oto dwie grupy młodych i starszych kucyków zapuszczają się do niebezpiecznego Lasu Everfree by stawić czoła zagrożeniom i przeczesać zamek. Kto jednak okaże się odważny i poradzi sobie z każdą przeszkodą, a kto będzie się trząść przez całą wyprawę? Tego dowiecie się czytając opowiadanie.

 

 

https://docs.google.com/document/d/1oEenC7yHqjv1C0L00gdcNT6xOAXQCX2g9Q2KVc9BOu4/edit?usp=sharing

Edytowano przez Dolar84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolara nie ma, a ja obiecałem mu, że będę tutaj siał spustoszenie za niego. Przypomnę, że tagi opowiadania mają znaleźć się w temacie, nie tylko jako dodatek.

 

Innymi słowa nazwa tematu musi wyglądać tak:

 

Sekret zamku w Lesie Everfree [violence] [comedy] [adventure] [fantasy]

 

Zalecam zedytować posta i poprawić to bezzwłocznie, zanim przyjdzie tu inkwizycja.

 

Przepraszam, że tak nietypowo zaatakowałem, obiecuję, że jak znajdę jutro chwilę (a znajdę) to przeczytam i wystawię typową opinię w moich wykonaniu (Czytaj: ściana tekstu).

 

Pozdrawiam i apeluję o cierpliwość!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przypomnę, że tagi opowiadania mają znaleźć się w temacie, nie tylko jako dodatek.

 

Przepraszam najmocniej. Jestem nowy na tym forum (jak widać) i myślałem, że wystarczy wkleić tagi to rubryki poniżej a te same wyskoczą w temacie. Jak widać robiłem to o nocnej porze i nie miałem już ochoty sprawdzać bo oczy się kleiły :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 years later...

Witam!

 

Technikalia są przeżywalne, z minusem. To przestaje być już nawet nudne, co? Lepiej jest ze stylem, który zdołał wykreować jakiś niejasny klimat.

 

Historia jest jeszcze ciekawsza, a przynajmniej tak odcisnęło się na niej zakończenie. Bo z początku mamy tu bunt dzieciaków, które ruszają do lasu Everfree. Oczywiście poszukuje ich starsze rodzeństwo (a przynajmniej w 2/3 ich…).

 

Element komediowy jest dość niejasny. Z jednej strony żarty o znaczkach, z drugiej patykowilki rzucające wojnę z kucykami, z trzeciej… w sumie nic z tego nie jest śmieszne.

 

Klimat przez to jest niejasny, ale raczej wychodzi to na plus opowiadaniu, zwłaszcza, przy zakończeniu, które jest chyba najbardziej klimatyczne, choć zaznaczam, że nie jest to ultramocny klimat.

 

Postacie są ciekawe. Na zaledwie trzydziestu stronach autor skonstruował różnorodne i wiarygodne postacie. Jeśli miałbym wybrać ulubieńca, lub w tym przypadku ulubienice, to byłaby to hodująca marihuanę w piwnicy, strachliwa Coy.

 

Podsumowując, jest to całkiem niezłe opowiadanie, z lekkim skierowaniem ku średniości, ale jednak się zdecydowanie nad średniość wybija. Wszystko, co nawet wspomniał autor w posłowiu, jest niestety ucięte i zaledwie wstępem do opowieści, ale mimo wszystko, polecam.

 

Pozdrawiam.

Ps. podoba mi się, że jedyna dyskusja, jaka jest w tym temacie, jest o jego tagach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...