Skocz do zawartości

Rysunki Cynamonki - Ołówek, kredka i gumka to moi przyjaciele


Gość

Recommended Posts

Postanowiłam stworzyć ten temat z moimi rysunkami. Od praktycznie wczorajszego dnia, postanowiłam wrócić do tej pasji z dzieciństwa ^^ Moje rysunki w tym dziale jak jego nazwa mówi nie będą robione komputerowo ;) Choć zamierzam też spróbować swoich sił w tej technice. Rysnuki będą wykonywane prawdopodobnie tylko na papierze w formacie najczęściej A4, a może i czasem większym.

Podkreślam też, że nie za dobrze idzię mi malowanie z głowy i dlatego też często korzystam z jakiś wzorów do patrzenia i malowania. Ale przysięgam na wszystko co kocham! Nie oskarżajcie mnie o kalkowanie ;/ Jestem ponad to!

Wiem też, że moje umiejętności nie są znakomite. Mnie też jeszcze nie zachwycają. Ale jak to mówi moja terapeutka xD: "Nic nie przychodzi od razu". A więc...

Sprawdzę jak mi będzie szło ;)

 

A oto mój drugi... tak drugi kucykowy art. Skorzystałam oczywiście z podpatrzenia vectorów ;) Ale wykonanie i postać są mojego autorstwa. A dokładniej jest to mój OC, którego postanowiłam ochrzcić (i przy okazji mnie) drugim nickiem: Alice:

 

8cc6d317ef.jpeg

Edytowano przez Cynamonka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ^^ Choć i tak widzę jak zwykle pełno rzeczy do poprawki ;D Jeszcze ten skaner...

Po prostu mi kolory fajnie nie skanuje xD Są takie... nie żywe? xD

Jak ja dzisiaj piszę xD

Mniejsza o to ;P Planuje zrobić ten rysunek w między czasie również w wersji obrobionej graficznie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No. Chyba postaram się następnym razem spróbować tą metodą ^^ Być może coś poskutkuje. Tylko będę musiała "kraść" mamie jej aparat xP

Oj tam zaraz kraść... Wypożyczać w celach artystycznych ;)

Ja jak zaopatrzę się w jakieś mazidła to też może coś maznę.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumki twoimi przyjaciółmi,da? :molestia:

Dobra,kończę z tym i wróćmy do oceny...

Jakość pracy

1.Tu prawie nic nie widać!Rób grubsze kontury i mocniej koloruj.

2.Zawsze można poprawić (np w photoshopie) pracę bawiąc się światłem i innymi efektami

Anatomia

1.BARDZO bulwiasty róg.Co to jest,gruba marchewka czy róg jednorożca?

2.Za bardzo okrągłe kopyta,i chyba trochę za krótkie

3.Trochę za małe ucho

4.Oko z lewej jest (w proporcjach) wręcz idealne,jednak prawe....oh.Za grube i kanciaste brwi

5.Trochę za okrągły tors

Kolorowanie

1.Słabe kolorowanie,nic nie widać.

2.Widać "gródki" białej kartki na grzywie,koloruj albo mocniej albo innymi kredkami.

3.Nie ma cieniowania ani refleksów,a to daje "życia" rysunkowi 

 

Jednak ogólnie źle nie jest,rysuj jak najwięcej a będzie dobrze.

Polecam te tutoriale z anatomią

Click

Click

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumki twoimi przyjaciółmi,da? :molestia:

Dobra,kończę z tym i wróćmy do oceny...

Jakość pracy

1.Tu prawie nic nie widać!Rób grubsze kontury i mocniej koloruj.

2.Zawsze można poprawić (np w photoshopie) pracę bawiąc się światłem i innymi efektami

Anatomia

1.BARDZO bulwiasty róg.Co to jest,gruba marchewka czy róg jednorożca?

2.Za bardzo okrągłe kopyta,i chyba trochę za krótkie

3.Trochę za małe ucho

4.Oko z lewej jest (w proporcjach) wręcz idealne,jednak prawe....oh.Za grube i kanciaste brwi

5.Trochę za okrągły tors

Kolorowanie

1.Słabe kolorowanie,nic nie widać.

2.Widać "gródki" białej kartki na grzywie,koloruj albo mocniej albo innymi kredkami.

3.Nie ma cieniowania ani refleksów,a to daje "życia" rysunkowi 

 

Jednak ogólnie źle nie jest,rysuj jak najwięcej a będzie dobrze.

Polecam te tutoriale z anatomią

Click

Click

 

Jakość pracy, odpowiedzi:

1. Nic nie widać, bo skaner do d... khe, khe... tylnej części ciała ;P

2.Co do programów graficznych to właśnie zamierzam ten rysunek tam przerobić ;)

 

Anatomia odpowiedzi:

Ogółem: Z pewnością wezmę sobie te dobre rady do serca :) A na lekkie... usprawiedliwienie tych błędów dodam, że robiłam to mając za wzór te obrazki:

Pierwszy - stąd wzięłam ten nieszczęsny róg xD Chciałam żeby wyglądało jak postać z serialu ;)

Drugi - Ogon.

Trzeci - Eee... większa część? xD

Wiem, że kopiowanie... nawet takie patrząc to ZŁO xD Ale już dawno nie rysowałam i muszę dojść do poprzedniej wprawy ;) A poza tym nigdy tak naprawdę za długo z głowy nie rysowałam. Wiem... żal.

 

Kolorowanie, odpowiedzi:

1: Skaner w większej mierze jest winowajcą.

2. Mi się wydawało, że na takich rysunkach zazwyczaj są i nic się na to nie poradzi. Najwyżej następnym razem będę mocniej dociskać, albo użyje czegoś innego ^^

3. Ma. Bardzo słabo widoczne xD Wiem, że nie ma za wiele bo wzrowałam się na rysunkach, a tam... no cóż... sam oceń ;P

 

Z tutoriali z pewnością skorzystam, dzięki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A idźcie z tym skanerem ,ja tutaj nie widzę problemu ze sprzętem tylko z samym wykonaniem obrazka. Za delikatne kolorowanie i potem tego są efekty przy zeskanowaniu ..trzeba było to obrobić (przyciemnić) w programie graficznym ,albo można było zrobić zdjęcie skoro jakość Twojego skanera Ciebie nie satysfakcjonuje i zwalasz na niego całą winę.

 

Skaner jest do chrzanu kiedy nie skanuje, ewentualnie kiedy występują jakieś specyficzne linie przy zeskanowanym obrazku.

 

Tutaj widzę ,że skaner ma się wyśmienicie.

Pozdrawiam i na następny raz radze poprawić jakość kolorowania na bardziej widoczny zamiast zwalać winę na sprzęt 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ten OC jest biały i idąc za konturami z MLP:FIM to ma ona je szare, a co za tym idzie słabo widoczne. Właśnie dlatego przerabiam go za parę dni graficznie. Z tym aparatem to następnym razem tak zrobię ;) A co do obróbek w programach graficznych to muszę się ich najpierw nauczyć xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolejny rysunek :) Albo raczej szkic jak na razie ;) Jest on też zapowiedzią zapytaj, które będzie za jakiś czas na tym forum z OC z mojego fanfiku oraz Trixie. Wiem wiem xD Czekolada jest śmieszna jak nie wiem co xD Ale muszę się dzisiaj jeszcze uczyć. Wiecie matura itd. ;P Więc robiłam to trochę na szybciora, a i tak z dwie godziny mi to zajęło xD Za niedługo jak znajdę kolejną chwilkę postaram się to pokolorować lub obrobić graficznie, ale bardziej stawiam na pierwszą opcję ;) Tak, tak znowu ten nieszczęsny skaner xD Ale to taka pora, że światło przy aparacie nie byłoby już za dobre ;P 

PS: Nika uwielbia czekoladę xD

PPS: Wzięłam sobie ostatnią radę do serca i zrobiłam silniejsze kontury ;)

 

bd5e168b39.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Na razie to tylko szkic, bo nie wiem czy pokolorowana wersja nie będzie gorzej wyglądać. Nad czym jeszcze popracuje? Na pewno nad CM w tym rysunku, na koszulką, nad kopytkami i nad mordką. Dla nie wtajemniczonych, jest to bohaterka mojego fika, w tak zwanej teraźniejszości ;) Jest ubrana na rockowo i ma swojego pupila. Ogólnie kotek miał być czarny, ale wole rysunkowo teraz tego nie robić. Jak chcecie to piszcie, co o tym myślicie. Nawet byłoby miło z waszej strony :)

 

18741bb8b3.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ostatnio jak widać poniżej, udało mi się znaleźć chwilkę czasu (jak i chęci) i narysować dwa rysunki :) A zatem z krótkim opisem przedstawię je Wam. 

 

1) Jest to rysunek, że tak powiem, na specjalne zamówienie :D Zamówienie, które złożyła moja mała kuzynka i która tak btw złożyła jeszcze wiele następnych xD Oczywiście nie jest to z głowy ryc tylko z podglądu ;) Myślę, że wyszło całkiem dobrze, ale coś mi ewidentnie nie pasuje z głową... jest za bardzo pochylona i lewe oko jest trochę za blisko, ale... no cóż... trochę mało czasu miałam, a też nie umiem zrobić idealnej kopii :D Ahhh te vectory xD

 

c54ca43f82.jpeg

 

2) To natomiast namalowałam dzisiaj. Przed chwilą właśnie skończyłam i zrobiłam zdjęcia. Skaner nie jest zły ale... myślę, że lepsze kolory i w ogóle są dzięki zdjęciu. Jak co, to mnie poprawcie. A przechodząc do rysunku: Tak. Znowu moja OC ;) A właściwie nie moja tylko z mojego fiku :D Bardzo lubię tą postać i spodobała mi się dzisiejsza zabawa w dopieszczaniu kresek i dorysowaniu dodatku jakim się okazał scarf (szalik) ^^ Pierwszy raz malowałam skrzydła i to jedna z niewielu tym razem rzeczy jakie musiałam podpatrzeć :D Postęp ^^ Lekkie problemy miałam także z wyrazem twarzy, ale w końcu po mozolnym zmazywaniu uzyskałam zadowalający mnie efekt :D. Co mi w nim nie pasi? No napewno coś jest, to... w sumie nie wiem do końca. Jest to moim zdaniem jeden z lepszych własnych ryców i jeśli miałabym się uczepić to całości, by było lepiej następnym razem. 

 

dde9908e71.jpeg

 

Oczywiście zachęcam do komentarzy i pomocnych uwag ^^ Szczególnie byłabym zadowolona gdyby ktoś mi dał parę względem kolorowania. Chciałabym kolorować rysunki, ale już parę się na tym moim kolorowaniu przejechało, więc... no, znacie coś, rada, to śmiało piszcie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba... Kucyk z piłkami z numerkami ( nie pamiętam nazwy tego sportu :)) Jedynie kopytko, które unosi do góry jest trochę dziwne, ale mniejsza oto. Oczy sliczne, szalik, no i te skrzydła! Zawsze mam problem ze skrzydłami. A na dodatek piegi dodają taki... Błysk? Nieważne. A teraz podnosimy poprzeczkę wyżej, zaczynamy cieniować! Weź miękki ołówek i poszalej! Sama kiedyś robiłam takie abstrakcje z cieniowaniem kucyka, ale efekt był fikuśny. Czyli... Można u ciebie " zamawiać" rysunki? Jeżeli bedziesz miała czas, proszę maźgnij mi Rarcię bądź Twilighta.

Będę miała na oku ten temat.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba... Kucyk z piłkami z numerkami ( nie pamiętam nazwy tego sportu :)) Jedynie kopytko, które unosi do góry jest trochę dziwne, ale mniejsza oto. Oczy sliczne, szalik, no i te skrzydła! Zawsze mam problem ze skrzydłami. A na dodatek piegi dodają taki... Błysk? Nieważne. A teraz podnosimy poprzeczkę wyżej, zaczynamy cieniować! Weź miękki ołówek i poszalej! Sama kiedyś robiłam takie abstrakcje z cieniowaniem kucyka, ale efekt był fikuśny. Czyli... Można u ciebie " zamawiać" rysunki? Jeżeli bedziesz miała czas, proszę maźgnij mi Rarcię bądź Twilighta.

Będę miała na oku ten temat.....

 

Te kuleczki z numerkami to bile, a sama nazwa tego sportu (jeśli można to nazwać sportem, ale chyba tak) to bilard ;) No z kopytami mam od zawsze problemy (zresztą zaraz zobaczysz) xD Tak samo u ludzi z rękami. Miło słyszeć, że się podoba rysunek i jego detale :) Myślałam trochę jaki dodatek dać jej ;) I wyszło na szalik ^^ Aaaa... cieniowanie, no tak. Na razie jeszcze nie miałam okazji się tym dłużej bawić, ale znajdę jakieś tutoriale w internecie, na kartce i kompie i podszkolę ;) Co do zamawiania. Jeśli chodzi ci o rysowanie i wstawianie z dedykacją dla osoby i konkretną postacią, którą, by ona chciała to w sumie mogłabym, tylko, że nie wiem na ile mi się to uda. Dużo rzeczy jeszcze, że tak powiem zgapiam i podpatruje, by się podszkolić. Jeśli miałby być to wektor typu Celestia u góry, to z miłą chęcią, nie widzę problemu. Z tak zwaną "koncepcją własną" byłoby trochę gorzej. Tak więc poczekam na twoją odpowiedź w tej sprawie. 

 

Chciałam też z radością powiedzieć, że za niedługo w końcu zacznę się bawić grafiką komputerową i obrabiać szkice :) Już się nie mogę doczekać ^^ A na dzisiaj mam dla Was kolejny rys. ;)

 

1) Kolejny raz Nika. Tym razem wzięło mnie coś na narysowanie jej w powietrzu, latającą. Są pewne rzeczy, które mi się podobają w tym rysunku jak: skrzydła, grzywa z ogonem oraz kształt głowy. Ale co do całej reszty... no cóż xD Niektóre rzeczy trochę zmaściłam. Najbardziej kopyta i wyraz twarzy. Muszę to obie rzeczy poćwiczyć xP No, ale mimo, że rys. wyszedł jaki wyszedł, włożyłam w niego trochę mojego czasu i pracy, a więc głupio byłoby się nim nie podzielić. Tak więc:

 

4737489fc3.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Gorgon :) Ale też nie przesadzajmy ;) Gdzie mi tam do innych zdolnych ;) Długa praca jeszcze przede mną. Szczególnie ta związana z grafiką ;)

Okazało się dzisiaj, że wyrobię się z czasem, więc postanowiłam pokolorować jeden ze szkiców. Wzięłam też do serca to co mówicie o  tych cieniach. Nie wiem czy wyszedł dobry efekt, ale to już wy powiedźcie. Wiem, że kolory mogły być mocniejsze, ale wtedy po pierwsze: cienie by się zatraciły, a po drugie, raczej tego typu rzeczy lepiej robić grafiką niż kredkami (no... przynajmniej mi). No to już bez przeciągania:

 

60052d7c5c.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...