Skocz do zawartości

Porzuceni [NZ][Dark][Sad][Violence]


Niklas

Recommended Posts

Warto coś skrobnąć o nowym FF Niklasa. Więc tak: Autor zaproponował nam ciekawą formę i równie interesującą tematykę. W "Listy do..." czuć prawdziwy i namacalny klimat. Podoba mi się to, jak w tych kilku stronach udało się upakować taki ciężki wątek.  Co będzie dalej? Dowiemy się, póki co, warto zajrzeć do opublikowanego fragmentu. Polecam na wszystkie możliwe sposoby. Skilla pisarskiego nie brakuje, tym tekstem Niklas tylko sobie go nabija. Oto moje zdanie.

Edytowano przez bester
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobało mi się, bardzo dobra forma. Zwięzła, ale solidna podstawa, widać, że wprowadzasz nas do czegoś poważniejszego.

Może to dziwne, ale zrobiła na mnie wrażenie rezygnacja z formy grzecznościowej (Ci, Tobie, etc.) w ostatnich listach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie bym na fanfic'a nawet nie zerknął (gdybyście widzieli mnie przeszukującego ff :lol:), ale wystarczyło zobaczyć autora, żeby rzucić wszystko i siąść do czytania :rd6:

Więc... Jest krótkie, ale to w końcu początek. Zaciekawiło mnie, forma nawet zadziwiła. Czekam niecierpliwie, co z tego wyjdzie.

Tylko:

Postawił krzyż na grobie? Zdziwiło mnie to, bo w Equestrii raczej nie ma chrześcijaństwa. Więc uznałem, że chodzi po prostu o symbol oznaczenia grobu, tak?

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu gratulacje za formę i dobre jej wykorzystanie :) Krótkie, ale dobre!

 

:crazytwi3: Jaki Lenin z tego Dusta (tak, Niklas, dla Ciebie ten jeden raz zrezygnowałem z moich kochanych apostrofów). Albo Hitler, czy inny charyzmatyczny przywódca. Chociaż bardziej kojarzy mi się to z rewolucją w Rosji :P

Będzie rebelia :giggle: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny świetny rozdział. Miło spojrzeć na rewolucję z punktu widzenia tej antyrewolucyjnej strony; dzięki temu możemy przekonać się, że i tam nie wszyscy są tacy źli, jak się wydaje. Nie stwierdzono większych błędów. Czekam na więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry rozdział, w końcu mamy spojrzenie na drugą stronę barykady :) No i na końcu było bum. Albo jakieś mocne, albo z użyciem benzyny, tak wnioskuję.

"... w tej znanej powieści kryminalnej ..."

*nagły przebłysk*

- Czyżbym coś kojarzył?

*zerka na samą górę*

- Zbieg okoliczności albo mam rację

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam wszystkie trzy rozdziały i do tej pory najlepiej wypadły Listy. Świetnie ukazane przemiany zachodzące w bohaterze, ciężki klimat i świetny wstęp do kolejnych części.

Lud domaga się więcej "Porzuconych"!

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zbroje i bronie...

Nie powinno być "zbroje i broń"? Pewien nie jestem, ale coś mi tak świta

 

...krav pegi ...

Padłem :lol:

 

– Dobra… będę za pięć minut – odparła Maroon Light, po czym wyszła z pomieszczenia.

I to jest dobry materiał na żołnierza! :)

 

A ogólna ocena? Trzymasz poziom, dobrze, że pojawia się też "normalna" forma opowiadania, bo same listy, gazety etc. mogłyby się wkrótce znudzić, a tak są naprawdę świetnym dodatkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...