Skocz do zawartości

Krulig

Recommended Posts

Więc...

 

Pandora Hearts - Jest to manga stworzona przez Jun Mochizuki.Jest to Shonen-manga(Manga przeznaczona dla chłopców),posiada jednak wątki typowe dla shojo-mangi(Manga przeznaczona dla dziewczyn).Opartą na mandze 25-odcinkową wersję anime stworzyło studio Xebec.

 

Oz Vessalius,dziedzic książęcego rodu,kończy 15 lat.Podczas Ceremonii Osiągnięcia Pełnoletniści dochodzi do niespodzewanego wypadku.Oz zostaje wtracony do Otchłanii,gdzie spotyka tajemniczą dziewczynę wcześniej już spotkaną we śnie.Dziewczyna okazuje się być jednym z najsilniejszych "Łańcóchów"(ang."Chain") zamieszkujących Otchłań i proponuje bohaterowi zawarcie kontraktu,który daje możliwość wydostania się z Otchłani.

 

Postacie:

Główne:

Oz Vessalius

Alicja(B-Rabbit)

Drugoplanowe:

Gilbert Nightray/Raven

Xerxes Break

Sharon Rainsworth

Poboczne:

Alyss(Świadomość Otchłani)

Jack Vessalius

Ada Vessalius

Vincent Nightray

Leo

Eliot Nightray

Oscar Vessalius

itd.

 

Piosenki(w spoilerze)

https://www.youtube.com/watch?v=43qGYuQkWcU

https://www.youtube.com/watch?v=acUjqAoIzh4

https://www.youtube.com/watch?v=8oRxBM-PTrQ




https://www.youtube.com/watch?v=sx0jG9jotHQ

 

Mangę w języku polskim wydaje wydawnictwo Waneko i zakończyła się aktualnie na tomie szóstym.W języku angielskim za to aktualnie zakończyła się na tomie dwudziestym/dwudziestym pierwszym.

 

Teraz własnymi słowami o mandze:

Manga jest dość ciekawa,a zwłaszcza od tomu szóstego.Już w pod koniec rozdziału 37 i 38 dowiadujemy się kolejnej istotniej rzeczy o Oz'ie...nie od razu,ale zaczynając od tych rozdziałów dowiadujemy się,że to on jest prawdziwym B-Rabbitem(a ja szczerze mówiąc kiedy widzę Oz'a z kosą to mnie brzuch boli xD ).Szczerze kiedy przeczytałam rozdział 70 oraz dalej się popłakałam.Nie potrafię mówić bez spoilerowania,więc....

Edytowano przez Chibi MaLinka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś-cokolwiek mogę napisać, ale wiedz, że nie jest to łatwe, gdyż tego nie oglądałem i w najbliższym czasie się nie zanosi... xd

 

A tak poza tym, ciężko dyskusję o cokolwiek zahaczyć... sporo tu technicznych opisów, a za mało własnych spostrzeżeń i odczuć, jak chociażby nawet nie wiem, dlaczego zdecydowałaś się założyć temat właśnie o tym anime? o_0 Tak na dobrą sprawę nawet nie mogę powiedzieć, że wiem, czy je lubisz xD mogę się tylko tego domyślać, ale... no, to już nie to samo! xP

Edytowano przez DiscorsBass
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja swoją przygodę z Sercami Pandory zacząłem właśnie od Anime, sumie przypadkiem, bo szukałem jakiegoś Anime z nawiązaniami do Alicji w Krainie Czarów, bo Rozen Maiden mi się powoli przejadało, a Tanuki-Anime miało w tagach Alicja właśnie to anime na 2 mijescu, więc mówię sobie obejrzę i zawiodłem się bo przynajmniej do połowy odcinków Anime ma klimacik, ale 2 połowo to gdześ się klimat gubi (ledwo dotrwałem do żenującej końcówki) W między czasie jakoś dorwałem skany mangi najpierw po angielsku czytałem, ale rozumiałem nie wiele potem dorwałem polskie skany i jakoś zdążyłem doczytać do rozdziałów o Lacie, potem niestety Waneko ogłosiło wydawanie mangi, więc z Automatu znikneły wszelkie Polskie Skany i bajka się skończyła, ale fajnie było :) .Nie raz po przeczytaniu rozdziału miałem w głowie istny mętlik, bo moje teoria na temat Jacka Versaliusa czy Oza z 1 rozdziałów, były  burzone. Ulubiona postać ? To może dziwić, Xerxes Break. Wstawki z drużyną Oza i nim zawsze mnie śmieszą, a sceny z Sharon wzruszają (do tej pory mam przed oczami ich mały walczyk na balkonie), z resztą zrobiłem sobie kiedyś test i wyszło mi że jestem najbardziej do niego podobny (z reszta gdy udzielałem się na forum Otchłań to miałem nick Akahattoshi)

Edytowano przez Zandi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

@UP

Zazdroszczę ci.Ja od początku musiałam czytać po angielsku,jednak jakimś cudem dotarłam do rozdziału 88(aktualnie ostatni rozdział po angielsku w internecie) i mniej więcej coś kumam. np.

Dopiero za piątym razem domyśliłam się,że Lacie i Vincent są dziećmi nieszczęścia...ale domyśliłam się przynajmniej

Przy okazji dam może kilka rzeczy dla zachęty.UWAGA!Rzeczy te będą zawierać spoilery z mangi i anime!

 

Może zwariowałam,ale może jeszcze rysunek z OVA kogoś zachęci(Hai.Z tego rysunku wycięłam sobie avek)

3ZOVnnV.jpg

Edytowano przez Chibi MaLinka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

To może i ja się wypowiem. Na Pandorę natknęłam się przypadkiem, rzuciła mi się w oczy okładka siódmego tomu. To wzięłam, kupiłam zresztą i z szóstym. Trochę głupio wyszło, bo kompletnie nie rozumiałam o co chodzi, postanowiłam się więc podratować anime. Wnioski z obejrzenia takie: ekranizacja ładna, tylko że
 zakończenie zwala z krzesła w negatywnym sensie. Wyglądało to tak, jakby twórcy nagle zorientowali się że zostały im dwa odcinki do końca serii i muszą coś tam wcisnąć. Zawiodło mnie to bardzo, tym sposobem ocena anime z 10.10 spadło do powiedzmy 8.5/10. 
Trzymam się więc wiernie mangi. W dalszych tomach (powiedzmy od ósmego) widać jak pięknie rozwinęła się kreska ^^
Ulubiona postać? Xerxes Break, nikt nie może z nim konkurować. Wzbudził moją sympatię od początku przygody z Pandora Hearts. Tak jak ktoś wyżej wspomniał, wstawki z drużyną są przezabawne, a sceny z Sharon wzruszające (tak, mowa o walczyku na balkonie)

Edytowano przez Bellamina
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kolej na mua  :ajawesome:

Więc...zaczęłam oczywiście od anime  :aj5:. Obejrzałam je już ponad 6 razy i nie żałuję. Jest to JEDYNE anime jakie przypadło mi do gustu i niedługo mam zamiar przeczytać dalsze rozdziały mangi o ile skumam na, którym skończyłam XDD Chciałabym aby wtrącili drugi sezon anime no ale cóż mogę poradzić :raritylaugh:  ;-;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście anime ie oglądałem. Za to manga radzi sobie świetnie, i jest jedną z moich ulubionych. Uwielbiam postaci tworzone przez Mochizuki. Najbardziej Break'a i Alicję (tak uroczo ślini się na widok mięsa). Pozytywnie nastrajają mnie okładki (tak, te właściwe, drukowane), na których zawsze znajduje się zabawbny komiks. Przykąłdowo na tomie drugim reklama alternatywnego wydania o tytule "Maidora hearts". Tak, teksty typu. Oz- urocza, chorowita córka rodu Vessaliusów czy Break i Raven- białę pokojówki królewskie, toczące wojnę z czarnymi sisotrami Sharon Alicją i Adą. To mnie dobija. I na razie mogę powiedzieć tylko tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pandora. Dobra, napiszę coś.

Ale za wiele to nie będzie, bo wymiękłam po jakichś... no właśnie nie wiem po ilu odcinkach. Czy to było 4? Czy 6? Czy 9? Kij wie.

Pamiętam też nie wiele. Opening mi się podobał, ogólnie od strony technicznej anime prezentowało się dobrze z tego co pamiętam, animacja i kreska w porządku. Break całkiem fajna postać, taki dziwny. Generalnie najbardziej urzekły mnie ogólnie stroje postaci, ale mniejsza.

Z fabuły nie wiele pamiętam, nudziło mnie, dlatego to rzuciłam, eh. Po pierwszym odcinku było "ŁAAAŁ FAJNE, OGLĄDAM DALEJ" a z każdym kolejnym już mi się odechciewało. Cóż.

Mangi nie czytałam w ogóle więc tu już totalnie nic nie powiem XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mam pewną wiadomość. Otóż na końcu rozdziału 90 jest informacja, że niedługo wyjdzie kolejne Drama CD. Niestety nie znam szczegółów, bo znalazłam ten chapter w języku japońskim(bo na angielski jeszcze nie przetłumaczyli). Po obrazkach domyśliłam się, że owa Drama, będzie prawdopodobnie na podstawie rozdziałów 60 + (o ile się nie mylę). na razie wiem, że będą już Lacie, Oswald, Levi i chyba młody Jack(o ile się orientuję głosu mu użyczy Junko Minagawa [seyiu Oz'a]). No cóż więcej się dowiemy, kiedy przetłumaczą.

A na razie kilka obrazków z chaptera 90.Nie chciało mi się ich ucinać, więc wzięłam je z tumbrl'a :

tumblr_mzm2mvdKMy1stup28o1_500.jpg

tumblr_mzm2mvdKMy1stup28o2_1280.jpg

tumblr_mzm2mvdKMy1stup28o3_400.jpg

tumblr_mzm2mvdKMy1stup28o4_1280.jpgtumblr_mzm2mvdKMy1stup28o5_400.jpg

tumblr_mzm2mvdKMy1stup28o6_250.jpgtumblr_mzm2mvdKMy1stup28o7_1280.jpg

tumblr_mzm2mvdKMy1stup28o9_1280.jpg

tumblr_mzm2mvdKMy1stup28o8_r1_500.jpgtumblr_mzm2mvdKMy1stup28o10_1280.jpg

I coś co jednak wycięłam:

i18RgRP.png

dlwUtWU.png

MqIjPlS.png

 

i...*bam, bam, bam*... Od teraz Jack to Slender:

n1CXJ0r.png

Edytowano przez MaLinka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAGLĄDA TU W OGÓLE KTOŚ?! Jestem niedługo po przeczytaniu rozdziału 90 po angielsku, więc troszkę go streszczę.

Otóż ten rozdział jest bardzo podobny do odcinka 24. Dlaczego? Proszę, oto dlaczego:

uIdfFOQ.png

sLiuDVO.jpg

 

Przypominam, że najpierw to było w anime.

 

Rzecz druga: Oz wystraszył nie dziecko, a jego(jej) matkę.

pandora-hearts-4751963.jpg

pandora-hearts-4751965.jpg

 

3. Oz w nieodpowiednim momencie wpadł na pomysł urządzenia kolejnego przyjęcia herbacianego.

pandora-hearts-4751985.jpg

4. Powtórka z rozdziału 36: Wszyscy nagle znikają i zostaje sam Oz.

pandora-hearts-576274.jpg

 

pandora-hearts-4751993.jpg

pandora-hearts-4751995.jpg

Kolejna rzecz: Jack wrócił. Powtarzam: Jack wrócił!

pandora-hearts-4751999.jpg

pandora-hearts-4752001.jpg

 

Jack, powiem ci coś. Weź się w końcu utop/uduś/skocz z mostu! Nienawidzę cię.

 

Zapraszam też na forum fanów PH "Otchłań"

Edytowano przez MaLinka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm, nie żeby coś... Nikt tu nie zagląda, bo może nikogo nie interesuje to anime, czy manga? Albo interesuje, ale nie chce im się wypowiadać. Ale to nie powód do spamu, jest coś takiego jak opcja do edytowania posta. Serio.

 

A właściwie w kwestii mojego podjeścia do animca to się za wiele nie zmieniło. Nadal jedyne co mi zapadło w pamięć to kilka postaci i opening XD 

Próbowałam zrobić ponowne podejście do serii, by obejrzeć od nowa wszystkie epki i nie urywać po kilku odcinkach... Wyszło, że po połowie pierwszego wyłączyłam. Pewnie kiedyś obejrzę. Kiedyś XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...


Ekhm, nie żeby coś... Nikt tu nie zagląda, bo może nikogo nie interesuje to anime, czy manga? Albo interesuje, ale nie chce im się wypowiadać. Ale to nie powód do spamu, jest coś takiego jak opcja do edytowania posta. Serio.

This.
No ale niech będzie, wypowiem się.
Anime nie oglądałam, bo słyszałam, że jest kiepskie. Mangę przeczytałam do... 20-któregoś rozdziału, a potem przestałam, jak się dowiedziałam, że będzie wychodzić w Polsce. Niestety, nie miałam jeszcze w łapkach polskiego wydania, ale wypowiem się a'propo przeczytanych skanów po angielsku.
Cóż, historia nie wciąga jakoś bardzo, ale potrafi zaciekawić. Z postaci najbardziej do gustu przypadł mi Gilbert (ta jego kocia fobia...) plus Elliot (lubiłam jego szczerość).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...