Skocz do zawartości

Exclusivy x360 i ps3.


Bezik

Recommended Posts

Przymieżam się do kupna jednej z tych dwóch konsol, ale teraz jakoś nie mogę się zdecydować. Nie chodzi mi tutaj o wygodę grania, czy cuś, bo pady mi z obydwu konsol pasują, tylko o gry. Jakie godne polecenia gry ma xbox których nie ma ps3 i vice versa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie głównie The Last of Us mnie zainteresowało, naczytałem się o tej grze kiedyś i mnie nieźle uderzyło jak się dowiedziałem że to tylko na ps3 :(

Może dla odmiany coś na xboxa fajnego znacie? Ja wiem o Fable 2, podobno całkiem udana część.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem obie konsole ale mam wielki sentyment do exów z PS3. Są nimi Gran turismo 3,4,5 i seria Killzone. Gry z PS3 ogólnie bardziej zapadły mi w pamięć. Szkoda że nie miałem okazji zagrać w Last of us czy Uncharted także w przypadku tych gier się nie wypowiem. Natomiast jeżeli chodzi o xklocka to jedynie co dobrze wspominam to gry z serii Forza motorsport(ja grałem w 3,4 i Horizon) Jeżeli lubisz ścigałki to powiem tyle że xboxowa Forza bije na głowę Gran Turismo od PS3 choćby nawet pod względem muzyki, grafiki, głosu silnika. Chyba do ostatniego przykuwam największą uwagę także... Miałem okazję też zagrać w słynne Gears of War 3. Nic specjalnego. Mnie np. ta gra na samym początku tak nudziła że nic jej nie ruszyłem. Może trzeba zacząć od pierwszej części. W Halo niestety nie było mi dane zagrać ale nie sądzę aby zwaliło mnie to z nóg.

 

Ja na Twoim miejscu wziąłbym PS3 ze względu na dużą ilość/wybór nienagannych a raczej odjechanych exów. Choćby nawet dla serii Uncharted, Killzone czy Last of us. Opinie na temat tych gier mówią same za siebie. Wielu PCtowców by chciało mieć te gry na kompie. Ja od siebie nic nie dodam bo niestety nie grałem w Uncharted i Last of us ale wiem że Xbox nie ma nic ciekawego do zaoferowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też własnie oczekuję spadku ceny PS3 bo na prawdę pograłbym w te tytuły w które nie było mi dane zagrać. Ale czy ona tak ostro pójdzie w dół to nie wiem  :fluttershy4: Na razie za chiny nie chce spaść. Tak jak mówię wolę jeszcze raz wrócić do PS3 niż do xboxa. Nie wiem w co miałbym tam grać, w gry które mogę grać na kompie? Bez sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw napisz jakie gatunki Cię interesują. Kupno konsoli dla "ekskluziwów" to kiepskie kryterium. Napisz jakie gatunki lubisz, a później pogadamy.  :fluttershy4:

 

Natomiast jeżeli chodzi o xklocka to jedynie co dobrze wspominam to gry z serii Forza motorsport(ja grałem w 3,4 i Horizon) Jeżeli lubisz ścigałki to powiem tyle że xboxowa Forza bije na głowę Gran Turismo od PS3 choćby nawet pod względem muzyki, grafiki, głosu silnika.

Warto dodać, że na Xboxie w każdej grze można uruchomić własną muzykę. W Forzie to ogromna zaleta. Half Life 2 + soundtrack z Mrocznego Rycerza = o wiele lepsza gra.

 

Ja od siebie nic nie dodam bo niestety nie grałem w Uncharted i Last of us ale wiem że Xbox nie ma nic ciekawego do zaoferowania.

Uncharted jest przereklamowane. To taka efekciarska kalka Tomb Raidera. Jeśli nie przeszkadzają ci skrypty pakowane w ilościach hurtowych, irytująca ilość strzelanin oraz granie pod dyktando gry czyli zero wolności - kupuj śmiało. Ja takich rzeczy nienawidzę. Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triste, akurat nie uważam tego za kiepskie kryterium.. Obydwie konsole są dość podobne cenowo i sprzętowo (ja wiem że numerki mówią co innego, ale gry wypuszczane zarówno na xboxa jak i ps3 są na obydwu konsolach bardzo podobne, więc wydajnościowo jest tutaj podobnie), wiem że xbox jest lepszy jeśli chodzi o granie multi (mimo że internet płatny, to jednak fajna rzecz ten xbox live), ale mnie multi nie interesuje, mało gier online gram i nie mam ochoty wkręcać się w kolejne. 

 

Co do gatunków, to ciężko powiedzieć. Lubię zarówno takie gry jak Morrowind/Gothic 2 /Final Fantasy 7, jak i gierki typu Mafia albo Call fo Duty 4 / Bioshock. Nie przepadam za wyścigówkami. Czasem też zagram w jakąś przygodówkę typu rayman, albo hack n slasha jak DMC.

Edytowano przez Bezik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie PS3:

-Napęd Blu-Ray

-Lepsze Exclusivy (polecam God of War)

-Więcej jRPG (Final Fantasy, Eternal Sonata)

-Brak blokady regionalnej (można kupić grę z USA na eBay)

Jedyne co może denerwować to faworyzowanie USA. Gry na europejskim PS Store pojawiają się często z opóźnieniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

To w sumie coś dla konsol. Nie gra, ale jednak.

Nie wiem jak na PS3, ale na Xboxie 360 pojawiły się Avatary oraz motywy z MLP. Niestety Avatary są fatalne (wyjątek - Vinyl). Prezentują taki poziom:
 

creepy-my-little-pony-cosplay.jpg



Reszta jest jak najbardziej OK, a zwierzak Pinkie i jej armata wymiatają. Ciekawią mnie motywy. Chyba coś sobie kupię  :twilight3:

 

PS. Czyżby oznaczało to początek jakiejś współpracy? Gra Arcade z okazji premiery IV sezonu  :ohmy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku PS3 masz takie exclusivy:

* seria Uncharted - najlepsza seria gier ever, coś w rodzaju Indiany Jonesa. Wiele osób hejci, że to niby kalka Tomb Raidera, albo, że nie ma się tutaj wolności... Jak dla mnie Uncharted jest unikalny, ma dobrze zarysowane postacie, a fabuła jest bardzo ciekawie opowiadana. Plus gra otrzymywała nagrody za najlepsze grafiki (najlepiej zrealizowana woda, śnieg, ogień) i tytuły gier roku na targach E3. Dla dobrej grafiki i bardzo ciekawej fabuły, która bazuje na legendach mało znanych (w 2. części legenda o kamieniu Cintamani i mieście Shambala, w 3. części "Atlantyda Pustynii"), a nie na znanych seriach. 

* seria Killzone - bardzo dobry FPS z dobrą fabułą, szczególnie druga część i z dobrym multi

* seria inFamous - sandbox opowiadający o człowieku, który nagle zyskał supermoce związane z prądem. Gracz może wybrać, czy zostanie superbohaterem, czy super złoczyńcą

* The Last of Us - nie grałem, ale wielki hit, a ponieważ jest od twórców Uncharted, nie wątpię, że fabuła jest bardzo dobra

* God of War - tutaj dodam jedynie, że akcja dzieje się w starożytnej Grecji i przynajmniej w trylogii ma fajnie poprowadzoną fabułę. W kolejnych częściach to już jest kombinowanie z tym ile wlezie...

* EyePet - tu trzeba kamerki. W zasadzie to bajer dla dzieci, ale ma się zwierzaka, o którego się dba

* Heavy Rain - interaktywny film, w którym gra się 4 postaciami, opowiada o dochodzeniu w sprawie seryjnych zabójstw dokonanych przez Zabójcę z Origami (Origami Killer). Ma 20 zakończeń (de facto jest to kilka zakończeń dla każdej postaci. Postaci jest 4, więc wychodzi po 5 zakończeń na postać, różne wariacje)

* Resistance - seria gier FPS, również bardzo ciekawie zrealizowanych, szczególnie część pierwsza "Fall of Man". I jedynka jest jednym z nielicznych dzisiejszych gier FPS, których akcja nie dzieje się w USA, Rosji lub Bliskim Wschodzie (pierwsza część, bo ta dzieje się w Anglii, reszta to już niestety USA). 

* Gran Turismo

* LittleBigPlanet - seria gier platformowych, w których sterujemy szmacianką zwaną Sackboyem. Sackboya możemy personalizować wedle własnej woli zgodnie z tym, co odblokujemy. W każdej grze jest również edytor leveli, można tworzyć własne poziomy i w internecie często idzie znaleźć bardzo dobre poziomy wykonane przez innych graczy. Jako ciekawostkę dodam, że jeden gracz stworzył tak super levele do jedynki, że potem dostał umowę o pracę nad sequelem. 

* Saint Seiya - gry oparte o anime "Rycerze Zodiaku" ("Saint Seiya") wychodzą tylko na PS3. 

 

W przypadku xBoxa360 wiem jedynie o:

* Alan Wake

* Banjo Kazooee

* Forza Motorsport

* Gears of War

* Halo

 

 

Plus zalety PS3 nad xBoxem360:

* konsola odtwarza Blu-Ray, xBox360 tylko DVD. Dzięki temu ma się filmy lepszej jakości, a pojemne gry są zawarte tylko w 1 płycie, podczas, gdy o ile dobrze pamiętam, GTA IV na xBoxa360 było na 2 płytach co najmniej.

* Gry na PS3 instalują się od razu, zaś na drugiej konsoli to jest jedynie opcja. A bez instalacji gry wczytują się po drodze, co czasem daje niemiłe smaczki

* Internet w PS3 nie jest płatny, można jedynie zakupić abonament w PlayStation Plus - A to się opłaca. Teraz kupiłem 3miesięczny abonament za 60 zł, a otrzymałem za to bezpłatnie do pobrania Assassin's Creed III, Uncharted 3 (single), Mafię 2, Saint Row: The Third, LittleBigPlanet Karting, a tylko te ściągnąłem, bo było więcej. Co jakiś czas gry się zmieniają, a ponieważ nadchodzi powoli PS4, będą różne wyprzedaże najciekawszych produktów. W przypadku xBoxa360 trzeba płacić nie tylko za dostawę internetu do domu, ale i za konto na xBox Live.

* Większe możliwości graficzne

* Brak blokady regionalnej, czyli nie musisz patrzeć na to, czy gra jest w wersji PAL (obowiązujące w większości Europy), czy NTSC (obowiązujące głównie w USA)

 

Zalety xBoxa360 nad PS3:

* łatwiejsze tworzenie gier, dlatego często gry wyglądają na tej konsoli lepiej. Jednakże różnice często bywają minimalne

* wg. wielu ludzi tu jest wygodniejszy pad. Osobiście wolę jednak pad od PS3

Edytowano przez Linds
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze możliwość zamiany ścieżki dźwiękowej w każdej grze (xbox). Forza 4, Ferrari FXX a w tle Metallica - Fuel... do tego dobre nagłośnienie. I pal diabli PS3  :kuv81:

 

A o tej opcji to pierwszy raz słyszę/czytam. I jakoś ciężko mi uwierzyć w to, że w każdej grze mogę zamienić muzykę z gry na swoją. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna, ale się rozpisaliście :D Mnie ostatnio udeżyło niestety że Kingdom Hearts 3 wyjdzie dopiero na PS4, do niedawna byłem przekonany że ma wyjść na PS3 :( Ale i tak PS3 u mnie wygrywa w tej chwili, teraz tylko czekać aż mi się funduze powiększą i będę się na allegro czaił na coś w dobrym stanie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo Little Big Planet - NIE kupuj jedynki. Szkoda kasy. Bierz dwójkę. Na obie części stworzono - uwaga - ponad 2 MILIONY poziomów, które bardzo często przebijają te z kampanii. Możliwe, że na dzień dzisiejszy liczba podwoiła się.

A o tej opcji to pierwszy raz słyszę/czytam. I jakoś ciężko mi uwierzyć w to, że w każdej grze mogę zamienić muzykę z gry na swoją.

Serio. Naciskasz ten okrągły przycisk na padzie, przechodzisz do menu z muzyką (HDD lub "urządzenie przenośne" np HDD pod USB" i uruchamiasz muzykę. W większości gier soundtrack wycisza się sam. Czasami trzeba wyciszyć go w opcjach. W DOOM 1/2 grałem z muzyką z Silent Hill 1-4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie na temat, ale Microsoft strzelił sobie w stopę. O ile z MSP nie było problemu (wysyłka kodu online: gram.pl ultima) to po zmianie punktów na walutę nigdzie nie da się kupić zdrapek (produkt chwilowo niedostępny). Ok, są na Allegro ale nie zapłacę za przesyłkę świstka 20zł! :yHRvV:  Można też być naiwniakiem i kupić lewy klucz na serwisach typu "keje". Dacie wiarę? Diablo III na konsole za 79.90! Odechciało mi się kupna gier online. Skorzystałem z oferty Sony. I tak już chyba będzie z nową generacją. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednakże i u Sony niektóre oferty są po prostu przeginką.

 

Obecnie GTA V w Polsce w najwyższej cenie to chyba 220 zł w Empiku. Podczas, gdy na polskim PlayStation Store za grę:

- bez pudełka 

- bez papierowej instrukcji

- bez płyty

- bez kosztów logistycznych

(co w definicji powinno czynić grę tańszą) żądają 270-280 zł. 

 

Jednak wolę szkodzić środowisku i zapłacić taniej za grę. A i tak się jeszcze wstrzymam do listopada, do tego czasu cena gry spadnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Na PS Vita jest odwrotnie. Może mniej istotne, ale mimo to bardzo dobre oraz starsze tytuły kosztują taniej niż w pudełkach. Nikt nie powie, że za takie LBP nie jest warte 60zł. Na Allegro można znaleźć przybliżone ceny, ale tu trzeba brać pod uwagę co kto woli - cyfrowa kopia / pudełko.

 

PS. Za wysłanie nowej zdrapki XBLA (ze złotówkami, nie punktami) gość chciał 20zł :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triste to nie kwestia tego, czy to PS Vita, czy PS3, ponieważ obydwa systemy mają ten sam sklep -> PlayStation Store.

 

Chodzi o to, że GTA V to bardzo gorący produkt, który daje cholernie duży zysk. GTA V już podbiło 7 rekordów Guinessa związanych ze sprzedażą gry i zyskiem z niej. 

Wiele firm zdaje sobie sprawę, że GTA V w pierwszych okresach gry kupi bardzo dużo osób, stąd folgują z ceną ile mogą, bo wiedzą, że teraz mogą sporo zarobić. Stąd doszło do absurdu, że wersja cyfrowa jest dużo droższa od pudełkowej. 

 

Podobnie Empik, czy Saturn. Za GTA V żądają 220 zł, choć drugi sklep w przypadku nowej gry, która ma fejm życzy sobie zazwyczaj góra 200 zł. Ewidentny skok na kasę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się, kasę na konwent będę teraz musiał skądś wyczarować, ale kupiłem PS3 i w czwartek/piątek powinno do mnie dojść. Na początek zajmę się Eternal Sonata i Okami (to drugie na PS3 ma remake, bo oryginalnie było na PS2, ale jakoś nie zdarzyło mi się grać na dwójce). Trochę się o Final Fantasy boję, bo jak patrzę na Square to już na ps2 wydawali coraz mniej w mój gust trafiające gry..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...