Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki - VII Edycja


Dolar84

Recommended Posts

Listy do Księżniczki Celestii [Romans] [slice of Life]
 
Mam nadzieję, że nie mój tekst nie wyleci za burtę ze względu na smutny klimat (nikt nie napisał, że ma być sielsko i wesoło).

Mam kilka uwag:

1. Tagi [Romans][slice of Life] - uznałem, że opowiadanie, które ma ok 80 stron (duży druk, normalnym było by ok 50) trudno uznać uniwersum. O wiele bardziej pasuje tu [slice of Life]

2. W jednym z postów zostało napisane, że proporcje tagów mogą być dowolne. Dominuje ten dodatkowy, ale wątek romansu się pojawił (szczenięca miłość)

3. Dostałem zgodę na inspirowanie się książką. Fabuła (rozwój wypadków) jest inna, ale podobieństwa są takie:

- alternatywny tytuł opowiadania "Oskar i Pani Róża" (Listy do Pana Boga)
- chore dziecko, które odwiedza tytułowa wolontariuszka (u mnie sierota, w książce ma wiecznie zapracowanych rodziców) 
- podejście bohaterki do dorosłych, które na potrzeby swojego tekstu nieco zmieniłem i rozwinąłem
- zakończenie (a konkretnie przedostatni list - zmieniony, ale w książce też napisała go wolontariuszka, ja dodałem jeszcze jeden)

4. Główną bohaterką jest źrebię. Styl pisma zamierzony.

Mam nadzieję, że rozwiałem wszelkie wątpliwości i tekst nie złamie regulaminu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewną sugestię. Otóż w poprzedniej edycji doradzano mi bym wydał swe opowiadanie jeszcze po za konkursem (tradycyjnie). Problem polega na tym, że o ile umieszczanie krótkich opowiadań na forum tej strony nie jest niczym niezwykłym to opublikowanie ich gdzie indziej już w moim odczuciu jest trochę niepospolite. Zmierzając do sedna: jest baza opowiadań fiction.mlppolska.pl na której fani kucyków i amatorzy pióra zamieszczają swoje uniwersa, jednak czułem się co najmniej dziwnie wrzucając tam te 1500 słów i odznaczając ,,ukończone". Pomysł jest taki by prowadzący (obecnie Dolar) wrzucał tam wszystkie opowiadania z danej edycji jakie nie zostały zdyskwalifikowane oraz ich autorzy wyrazili takową zgodę. Można by ująć każde z nich w jednym wątku i załatwić tą sprawę sprawnie i przejrzyście a przy okazji dać szansę niezaznajomionym na obserwację naszych wypocin z szerszej perspektywy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama sugestia niezła, acz z pewną zmianą. Każdy niech publikuje swoje - nie jest to problem. Na FGE z kolei opowiadanie może z tego co zauważyłem trafić do posta "Krótki Metraż", gdzie znajduje się więcej takich krótszych tekstów.

 

A ja cudzych opowiadań nie będę nigdzie zamieszczał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dawno się nie skompromitowałem, więc też wrzucę coś na konkurs. Poniżej znajdziecie moją pożałowania godną historyjkę, istny zbiór klisz i banałów, arcydzieło grafomaństwa, szczytowe osiągnięcie lamerstwa, majstersztyk gimbazy, zdatną jedynie do tego, aby ją wydrukować i potem rytualnie spalić na stosie:

 

Przebaczenie [Romans][slice of Life]

Edytowano przez Poulsen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


dawno się nie skompromitowałem, więc też wrzucę coś na konkurs

 

Twoja przedmowa naprawdę ciekawie opisuje tą edycję konkursu :) Na zakończenie czeka na nas jedynie zbiorowa kompromitacja. Tak to już jest gdy osoby preferujące gatunki różne od ramansideł o 180 stopni nagle zabierają się za ich pisanie. Tak czy inaczej było warto. Pewnie wygra jakaś dziewczyna, bo my nie mamy szans na tym polu :) Teraz trzeba spadać na edycję specjalną. Tam nie trzeba pisać lukrowych historii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem i muszę stwierdzić że mi się nie podobało. Za mało romantyzmu, jeśli w ogóle jakiś był no i oczywiście to połączenie.

 

reasumując słabe.

Niestety niesamowicie trudno rozwinąć dobry [Romans] w raptem 1200 znakach. Owszem, można zacząć od gotowej pary, ale samo opisanie relacji "pali słowa jak ruski czołg". U mnie też romansu tyle co kot napłakał, ale po prostu brakowało mi słów. Dla obu tagów. Wyedytuję post gdy przeczytam opowiadanie, choć nie nam je oceniać. 

 

EDIT. Nie będę oceniać prac innych uczestników, ale proszę... numerujcie strony. Lubię czytać konkursowe opowiadania, ale wkurza mnie gdy widzę strony bez numerków  :yHRvV:

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I can't belive I do this...

 

Blizna [Romans][slice of Life]

 

To był pierwszy i ostatni raz... Nie powinienem co prawda wstawiać tego opowiadania, bo mnie kompromituje, jako "pisarza FF", ale na forum są już dwa inne, których też się delikatnie wstydzę :flutterblush:

Napisałem to tylko dlatego, że nie może istnieć edycja bez moich wypocin :P

 

Wiem już kto wygra (a przynajmniej, czyj tekst jest najlepszy). Ten, w którego pracy jest to zdanie:

"Nazywa się Shylitude(...)"

Każdy powinien się domyślić, o kogo chodzi ;)

 

EDIT: I nawet ponumerowałem strony, coby się nikt nie czepiał. Choć uważam to za głupotę :rainderp:

Edytowano przez Foley
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem nic konkretnego przez 5-6 lat. Chyba domagam się tęgich batów i rozsmarowania po posadzce przez prowadzących konkurs. :ming: Zachciało mi się również eksperymentów. W tej niewielkiej ilości słów spróbowałem zawrzeć trzy różne style... Wariat. :rainderp:

 

Uczucie [Romans] [slice of Life]

 

Co do stylu - drugi fragment to wpis do dziennika, a list z trzeciego fragmentu jest autorstwa dziecka.

Strona techniczna - ja znam takie, a nie inne sposoby zapisu, a jest ich wiele. (Oczywiście docs ma gdzieś dzielenie wyrazów czy podobne zabiegi ;-; )

 

Teraz - przygotowuję się na śmierć... No i życzę wam powodzenia! :yay:

Edytowano przez miskof
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...