Skocz do zawartości

Trzy Strony Medalu: Extended Edition [Epic][NZ][Slice of life] [Violence][Shipping][Adventure]


Pillster

Jak oceniasz "Trzy Strony Medalu"?  

80 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak oceniasz "Trzy Strony Medalu"?

    • Porównywalny do legend klasy "Past Sins" i "Fallout: Equestria"! Czytać w ciemno!
      50
    • Kilka rzeczy mogłoby pójść lepiej, ale wciąż jeden z lepszych fanfików!
      23
    • No dobra, fik jest bardzo przyjemny w odbiorze, ale bez ultra fajerwerków.
      5
    • Ogólny średniak - serio, nie ma się czym podniecać.
      2
    • Czytać można, ale ciężko się dopatrzeć pozytywów.
      0
    • Trzymam druk tego fika w wychodku, ale nie do czytania.
      0
  2. 2. Czy są chwile, kiedy fanfik się dłuży i nudzi?

    • Nie, wszystko jest dokładnie tam, gdzie być powinno, a żaden moment nie jest zbędny.
      40
    • Kilka momentów wydaje się być przeciągniętych.
      36
    • Dłużyzn sporo, ale akcja idzie do przodu.
      3
    • Tu jest więcej gadania o nieistotnych pierdołach, niż samej treści!
      1
    • Ten fik zawstydził fabrykę gum do żucia...
      0


Recommended Posts

Brawo, brawo, brawo. Gratuluję zebrania się do kupy ^^

Postanowiłem pomóc trochę autorowi w pisaniu, motywując go komentarzem.

 

Teraz napiszę, co mi się tu spodobało. Jestem świeżo po lekturze opublikowanych rozdziałów (taaa, mam refleks) i muszę przyznać, że losy Flash Forward bardzo mnie wciągnęły. Duży wpływ na to mają postacie, które są bardzo sympatyczne, a zwłaszcza sama Flash, która aniołem nie jest, ale od pierwszej chwili chce się jej kibicować. Inne OCeki też są dobrze napisane - Silent Hoof, Rope, mieszkańcy Arcurion, Power Plant, a nawet bandyci. Udało się też wykreować niezły klimat, a zachowanie małomiasteczkowej społeczności sprawia wrażenie całkiem prawdopodobnego ;)

 

Kilka rzeczy mi przeszkadzało, ale ich rola w większości przypadków stopniowo zmniejsza się z czasem. Chodzi konkretnie o interpretacje Celestii i Twilight - rozumiem, że w przypadku tej pierwszej chciałeś przedstawić dylematy władczyni, która czasem musi poświęcić jednostkę dla większego dobra, a Twilight musiała się nieźle przełamać, aby pogodzić się z myślą o tym, że musi zabić innego kucyka, ale w moim przekonaniu wypadło to trochę za mało przekonująco.

No i są jeszcze takie rzeczy, jak wrażenie, że wszyscy prowadzą dzienniki czy też niezbyt equestriańsko brzmiące nazwy miejscowości (Dalanis, Arcurion). Ale to niezbyt istotnie szczegóły - czepiam się bzdur z pełną świadomością czepiania się bzdur ;)

 

Poważnie przeważają zalety. Ode mnie mocne 8/10 i dobrze byłoby, gdyby losy Flash doczekały się satysfakcjonującego zakończenia.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKTUALIZACJA: ROZDZIAŁ 18, CZĘŚĆ I

 

Problemy z netem skłoniły mnie do wcześniejszego opublikowania kolejnego rozdziału. Nie moja wina że double post. 

 

Przy okazji - stanowisko korektora obejmuje Johnny, zaś pre-readerem zostaje GoForGold. Obu panom dziękuję i liczę na owocną współpracę.

 

 

 

Autorów publikujących nowy rozdział reguła double-post nie dotyczy. Wszystko jest w regulaminie.~Dolar84

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję przeczytać wcześniej, ale nie chciałem się wypowiadać do czasu opublikowania. Jeden z bardziej klimatycznych rozdziałów, trzymanie w niepewności aż do końca, a nawet dalej. Teraz trzeba czekać na część drugą w której zapewne będzie tyle samo, jeśli nie więcej klimatu. 

Ps. Mam nadzieję że nie przeoczyłem zbyt wielu błędów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaję głos na tag [EPIC]  Fanfik jest świetny wręcz epicki. Postacie ciekawe mające własny charakter i świat z pozoru idealny kryjący mrok. Sama akcja fanfika jest szyta grubymi nićmi intryg. Polecam gorąco, by odkryć samemu wszystkie sekrety czytając samemu:) pozdrawiam

Edytowano przez haryozborn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chciałbym zagłosować na tag [EPIC]. Cała historia jest bardzo wciągająca. Opisy świata przedstawionego nie są przesadnie wydłużone, lecz wystarczające aby można było sobie wszystko dobrze wyobrazić. Postacie mają wyraziste charaktery dzięki czemu można łatwo się w czuć w cięższy klimat zaczynający się w późniejszej fazie fika. 

Udało się także ustrzec błędów logicznych, a także stylistycznych. 

 

Ps. Czy głosy które ludzie oddali wcześniej będą wliczone? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem wcześniej głosów na Epic oprócz Waszych dwóch. Liczę głosy jedynie w tym temacie - z tego co mówił Pillster pozostałe zostały oddane kiedy jeszcze głosowanie na opowiadanie nieukończone było nieważne. I one pozostają nieważne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem za dodaniem tagu [EPIC]. Czemu?
- Fanfic ma ciekawą i rozbudowaną fabułę.

- Postacie są świetnie przedstawione.
- Fabuła leci cały czas w przód, bez dużego przeciągania.
- Fanfic jest ogólnie jedwabisty.

Poleciłbym go każdemu bez żadnych skrupułów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też głosuję na Epica. Pill vel Srebrna Pucha w swoim popisowym tytule daje ostro do pieca, pokazując, z czego słynie jego warsztat. Dopracowane postacie, wartko biegnąca akcja, opisy cóż - ja mam na tym bzika, ale są dobre plus oczywiście fabuła, która krąży jak Rico po polu minowym.  

 

Jak nic Epic...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy podchodziłem do przeczytana fika, jakoś niespecjalnie mi się widział. Teraz jestem na siebie bardzo zły, że wcześniej się za niego nie zabrałem ;)

Również głosuję na dodanie tagu Epic, na temat uzasadnienia moi przedmówcy już się wypowiedzieli, do których dołączam się.

Życzę Autorowi powodzenia w dalszej pracy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja sie dorzuce do epica... a co mi tam.

Co do fica (ficka??) bardzo wciagajaca historia. Logiczna i napisana w fajny, latwy do zrozumienia sposob.

Zabieram sie za 'nowy' rozdzial i potem jeszcze cos dopisze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym zagłosować na Epic.

 

Przeczytałam, oceniłam, lekko się załamałam, ale doprawdy mogę powiedzieć, że ten oto fanfik jest godzień Epickiego otagowania.

 

Postacie są wspaniałe, prowadzone z niesamowitym kunsztem. Każda z nich ma w sobie głębię, szczególnie główna bohaterka. Ach, ta Flash! Jej przygody z Twilight i to, co się potem działo. Miód dla oczu, symfonia dla mego umysłu. Nawet daruję wredną tyrankę na tronie, bo tutaj... wspaniała. Cieszę się także, że postacie są mocno dynamiczne, nie zachowując się jak sztuczne twory bez emocji.

 

Z każdym rozdziałem, dostawałam większej ochoty na kolejny. Nie wiem, co mogę powiedzieć więcej - Rewelacja. 

 

Nie mogę powiedzieć więcej, bo nie przygotowałam się do tak nagłej, mało konstruktywnej oceny tak dobrej pracy jak Trzy Strony Medalu. Panie Pillster, pomimo tego, że usłyszałam wiele złych rzeczy o tym FF'ie, śmiem teraz powiedzieć, że kto uważa to za badziew, nie ma racji. Daring Do nie powstydziła się przygód jakie miała Flash. 

 

Mam nadzieję, że tyle wystarczy. Liczę na więcej i czekam na rozdziały pełne emocji. ;3

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko określić stan mojego zdziwienia. <Zbiera wszystkie cztery kapcie z podłogi>

 

Oczekiwałem raczej ostrego rozjechania fika na kopytach i wytknięcia całej masy bugów i errorów, tak jak się umawialiśmy :rwink:  Zamiast tego - pochwała i jeszcze głos na epic. Ukryta kamera? Może. W każdym razie słowa uznania od tak doświadczonej pisarki to naprawdę coś!  :giggle:

 

Ps: pisząc tego posta mam niezwykle silne deja vu... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty dziadzie, jak śmiesz przerywać w TAKIM miejscu! :P

A serio to rozdział przedni.

Domyślam się, że Flash przeżyje, bo inaczej następne części byłyby cokolwiek bezprzedmiotowe, ale wciąż zastanawiam się, czy ucieknie (a jeśli, to w jaki sposób), czy ktoś ją uratuje, czy też może dostanie od Ceśki propozycję nie do odrzucenia. Do tego ten nowy kuc i tajemnicza kopalnia w Dolinie... zagadki mnożą się jak myszoskoczki hodowane we wspólnej klatce.

A, no i bardzo podobają mi się użyte w tekście rozdziału rozbudowane porównania.

Z oddaniem głosu na [EPIC] wstrzymałbym się do czasu ukończenia, a przynajmniej satysfakcjonującego zamknięcia wszystkich wątków, ale na razie wszystko zmierza w odpowiednim kierunku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ilość pozytywnych komentarzy pod tym fanfickiem sprawia, że ciężko dodać coś jeszcze.

Bardzo profesjonalnie napisana fabuła, która często zaskakuje czytelnika. Takie opowiadanie zasługuje na tag [EPIC].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dość dawno skomentowano ten przewyborny Fanfik więc czas go odświeżyć pytaniem:

Jak idą prace nad kolejnymi rozdziałami? Ostatnia aktualizacja była z miesiąc- dwa temu i do tej pory nie ma żadnej informacji.

Tylko niech się nie okaże że go porzuciłeś...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz zawiera spoilery, a także moje własne przemyślenia. Jeśli nie czytałeś do końca, zostaw sobie go na później.

 

Dobry rozdział poglądowy. Kilka rzeczy zostało wyjaśnionych (Nie żebym się nie domyślał ^^). Między innymi tajemnicze zarzuty pod adresem powierniczek oraz przetransportowanie Flash do Dalanis. 

Pill rzucił też trochę światła na dziwne głosy w jej głowie (czyżby byli to pierwsi powiernicy elementów?) chociaż jak na razie wiemy na ich temat naprawdę mało. Poza tym Luna pokazała się jak dla mnie z tej lepszej strony i liczę, że będzie tego więcej. Czasem napędzana pragnieniem zemsty i goryczą klacz też musi pokazać prawdziwe oblicze.

W następnym rozdziale zapewne dowiemy się jeszcze więcej, no i mam nadzieję na więcej akcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosuje na epik. Co prawda czytałem tylko wersje poprzednią. Zanim Pill zaczął go przepisywać. Jednak jest to fik zaiste NIEMAL RÓWNY Past Sinsowi. Co zresztą w poprzedniej wersji zostało "wytknięte". Nie czytałem tej przyznam się szczerze. Jednak moge poświęcić głowę jeśli nie jest lepszy niż oryginał. To był mój pierwszy fik w tym fandomie i on mnie do niego przekonał. Nie muszę mówić więcej. Dziękuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...