Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki - edycja specjalna "4000"


Dolar84

Recommended Posts

Witam serdecznie w pierwszej edycji specjalnej Konkursu Literackiego. Będą pojawiały się co jakiś czas, kiedy odpowiednia okazja się nadarzy.

 

Jako, że nasze forum oficjalnie przekroczyło liczbę 4000 użytkowników, zostało postanowione, iż w jakiś sposób rzecz się uczci. W związku z tym przed Wami zadanie - do najłatwiejszych nie należy uprzedzam. Oto warunki uczestnictwa:

 

1. Limit słów - pierwsza trudność. Limit minimalny to 4000 słów a maksymalny to 4029 (liczba użytkowników zarejestrowanych w chwili ogłoszenia edycji - http://puu.sh/4lsRi.png). Naturalnie jeżeli komuś uda się idealnie trafić, to chwała będzie tym większa.

 

2. Tagi - Tagi są dowolne zarówno w rodzaju jak i liczbie (naturalnie z wyjątkiem gore i clop). Prosiłbym jednak, żeby w opowiadaniu poruszyć problematykę szeroko pojętej społeczności. Niech to nie będzie jeden kucyk przedzierający się przez pustynię i puszczę - pokażcie nam życie w grupach z jego radościami i problemami.

 

3. Opowiadanie musi być w klimacie MLP.

4. Limit oddawania prac: 23:59:59 29.09.2013

5. Każdy uczestnik może zamieścić tylko jedno opowiadanie.

6. Po zamieszczeniu pracy nie można dokonywać w niej żadnych poprawek. Dla uniknięcia takich sytuacji, każda z nich jest kopiowana na moją prywatną listę i jest to jedyna wersja jaka będzie poddawana ocenie.

7. Przed przystąpieniem do pisania proszę zapoznać się z
Regulaminem (W przypadku tej edycji punkty dotyczące minimalnego limitu nie mają zastosowania).

 

8. Dla uściślenia - prace, które przekroczą (lub w tym wypadku go nie osiągną) limit słów, nie będą prawidłowo otagowane, lub zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie ulegają natychmiastowej i nieodwołalnej dyskwalifikacji.

 

Mam nadzieję, że znajdą się odważni, którzy podejmą wyzwanie i spróbują utrafić idealnie z liczbą napisanych słów.

 

Życzę powodzenia wszystkim uczestnikom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Według mnie dużo łatwiej utrafić w przedział 30 (dokładnie 29, ale 30 to taka równa liczba) słów oscylując przy czterech tysiącach, niż na jakimkolwiek egzaminie z języka gdzie limit to 150-180 słów. W porównaniu do zwykłych konkursów literackich, trochę mało czasu na taką objętość tekstu, ale myślę, że uda mi się coś naskrobać i wysłać przed terminem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ten temat odpowiada mi jak żaden inny. Biorę się za pisanie. Mogę dać streszczenie Blasta, derp.

Kiedyś zastanawiałam się, czy na konkurs można zgłaszać opowiadania, które były już gdzieś publikowane, ale teraz stwierdziłam, że to oczywiste złamanie zasad... Mam rację?

Poza tym jeśli znów nawiążę do biednego Renusia, to czy to cię nie znudzi, Dolarku? .-.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz nawiązywać do kogo tylko chcesz. Rozwijaj swoje uniwersum do woli, choćby na konkursach :D. Może trafi się ktoś, kto poboczną historię dopisze?

 

W każym razie opowiadania napisane kiedyś nie są tu mile widziane. Świeżutkie, nowe teksty - to jest to co lubimy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, co ze mną? Dopiero teraz znalazłem ten wątek. Trza będzie napisać nowe opowiadanie i wydać jeszcze te romansidło z tradycyjnej edycji a w dodatku właśnie zacząłem szkołe i trzeci tom Diuny (nie wspomne o pracach nad własnym opowiadaniem). Cóż, będą opóźnienia względem pierwotnego planu, ale jak na razie mogę jeszcze ze wszystkim zdążyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Skończyłem, ale mam najpierw kilka pytań:

1) Czy ktoś jeszcze ma zamiar startować? - Wiem, że się deklarowaliście, ale mam wątpliwości co do stanu obecnego.

2) Co będzie jeśli tylko ja się zgłoszę?

3) Czy mogę bezpośrednio pod wersją do konkursu dać link do wersji nieokrojonej (pierwowzór ma 4651 słów)? - Opowiadanie się nie ukarze w oddzielnym wątku na forum ani w fiction, gdyż użyłem pomysłu, który mam zamiar w przyszłości przedstawić w bardziej rozbudowany sposób. W sumie jest to fragment jednego z pierwszych rozdziałów historii, której już nie opisze w tym roku. Przewija się tutaj NLR oraz SE, gdyż brakuje mi miejsca by wykreować frakcje od zera. W zamyśle raczej nie usłyszymy tych popularnych skrótów.

 

Odpowiedzenie przynajmniej na punkt nr. 3 spowoduje wystawienie mojego opowiadania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli idę pod ogień jako pierwszy...

Jedna Szansa [Alternate Uniwerse] [Violence] - mógłbym też dopisać romans, ale było tam za mało tego elementu.

Dane w spoilerze znalazły się tam nie bez powodu.

Ze względu na limit słów musiałem nieco pociachać. Kiedyś układałem dłuższą historię do alternatywnej przyszłości MLP. To co zamieściłem powstało na bazie szkicu fragmentu jednego z początkowych rozdziałów. Całość miałaby przeszło dwieście stron... spokojnie w tym roku się już nie ukarze i skłamałbym mówiąc, że w ogóle zacząłem. Kilka rzeczy może nie być zrozumiałych np. jak KRO przejęło atomówkę NLR (nazwy frakcji miały być inne, ale w ten sposób przynajmniej wszystko było jasne), skąd ją wzieło NLR, czy rewolucja odniosła sukces, oraz czy Kracy przeżył. Zabrakło tutaj też wielu scen jak relacje walk o miasto, wielu opisów zarówno uczuć jak i otoczenia. Cóż... o wiele lepiej się pisze bez limitu. Skoro w sekrecie zamku w lesie everfree opisałem fragment jednej nocy na 30 stron to nic dziwnego, że nie mogę zmieścić rewolucji na 12. Spoiler powstał jako małe sprostowanie Jednej Szansy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Com napisał, napisałem"

 

Karbala [Violence][sci-Fi][Fact]

Słów: 4016

 

Wyjaśnienia:

-Tag [Fact] jest moim własnym i choć może się wydawać, że kłóci się z [sci-Fi], to jednak pasuje. Oznacza on, że opowiadanie jest oparte na faktach, a dokładniej na moich przeżyciach z imprezy airsoftowej "Karbala 2013", która odbyła się w dniach 6-8 września 2013. Co prawda ze względu na limit słów zdołałem opisać tylko działania nocne, które zresztą były i tak ciekawsze. Wszystkie kucyki mają swoje ludzkie odpowiedniki, jednak pseudonimy są nieoryginalne i wymyślone przeze mnie, dlatego mogą wydawać się... Dziwne

:D

 

-Może się wydawać trochę nieskładne, raz powolne, raz pędzące. Jest tak, ponieważ stylizowałem to na przeżycia żołnierza, więc momenty, w których było "gorąco" są dłuższe i bardziej szczegółowe od nudnego czekania w krzakach na przeciwnika :fluttershy4:

 

-Opowiadanie jest stylizowane na czasy konfliktu pomiędzy NLR a SE, jednak zupełnie nie znam tego uniwersum (wiem tylko kto z kim się leje :lol: ), więc proszę nie bić za błędy/nieścisłości. Umieszczenie mnie po stronie SE nie jest spowodowane moimi preferencjami, a tym, że po drugiej stronie konfliktu walczył inny brony, który wspominał, że jest Lunarny. Oczywiste więc, że tam go umieściłem. Nawet jest drobna wzmianka o nim w tekście ;)

 

-Większość scen jest oddanych w 100% realnie, bez fikcji literackiej, jednak niektóre musiałem zmienić, żeby oszczędzić czytelnikowi kontaktu z mechaniką pola walki ASG i sprawić wrażenie zwykłej wojny.

 

-Pewnie o czymś jeszcze zapomniałem, więc jak sobie przypomnę to dodam :rbd:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...