Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Dżem

Elementy mroku [Oneshot][Sad]

Recommended Posts

Choć szczerze ten tekst mi się nie podoba to zamieszczę go tutaj, a taka ozdoba. Krótko i zwięźle, nie wiem czy ciekawie ale 4 godzin pracy w plecy nie zostawię. Chciałbym pisać lepsze, ale brak mi doświadczenia To mój pierwszy fanfic, ale nie róbcie ze mnie jelenia Jeżeli dla was jest kiepskie, powiedzcie, ja to przyjmę wolę szczerą opinię niż kłamstwo ochydne. https://docs.google.com/document/d/1fF2grxehbaShsdWoKiThvVNDyvqZX0kqTOg9U44s-l8/edit

nie chciały rozstać się jeszcze z nią rozstawać.

Chyba o jedno rozstać jest tu za dużo

Cały dzień minął jej w atmosferze ciszy, co najwyżej czasem wspominając swą dobrą przyjaciółkę.

To zdanie jest trochę bez sensu. Pierwsza jego część sugeruje, że minął ten dzień i w tym dniu robiła coś tylko w ciszy. Druga część mówi, że ona nic nie robiła, tylko czasem wspominała sobie AJ. Trzeba poprawić.

Fioletowa jednorożec

Fioletowy jednorożec

Mimo pamięci o smutnym fakcie, czuła się tego dnia zdecydowanie lepiej.

smutnym wydarzeniu, brzmiałoby lepiej.

Kilka dni temu stała w tym samym miejscu, jednak obok niej stały 4, nie 3 przyjaciółki.

czyli o jedna więcej niż poprzednio?

Informacja o śmierci jej ostatniej przyjaciółki, która była jednym z pierwiastków harmonii, nie zaskoczyła, ani nie zmartwiła Twilight.

to zdanie sugeruje, że tylko Fluttershy była jednym z pierwiastków harmonii

- Księżniczka Luna? - odpowiedziała lekko zdziwiona na Alicorna

na widok

Nie jest źle, rewelacyjnie też nie. Brakuje informacji w jaki sposób ginęły jej przyjaciółki. Wiadomość zawierająca informacje o śmierci powinna zawierać również jaj okoliczności, a Twilight jak takich nie dostała powinna się według mnie o nie upominać bo młode kucyki ot tak nie umierają. Jakby dołączyć do każdej okoliczności śmierci (do każdej mogą być inne) byłoby o wiele lepiej, a dalszej części fabuły by nie zdradziły. Za szybko wszystko się dzieje, przynajmniej według mnie i do tego według schematu:

złe samopoczucie -> dobre samopoczucie -> informacja o śmierci

i tak w kółko

przez ten zabieg fanfick nie jest tak interesujący jak by mógł być, bo pomysł jest całkiem niezły tylko doszlifować trzeba. Nie mówię, że trzeba to całkowicie wyrzucić i zmienić ten schemat ale żeby pomiędzy danymi etapami działo się coś więcej, do tego przydałoby się więcej opisów uczuć bohaterki, opisów zachowań na tych pogrzebach (przytulanie, pocieszanie, jakieś krótkie dialogi choćby "chodźmy już" na koniec, jakieś przemówienie) bo tak to zachowują się jakby znały się tylko z widzenia.

Me myśli o piątej nad ranem były jednak niesamowicie poplątane. Teraz nie wiem jak mogłem to wrzucić Czas do korekty tego FF wrócić. Pierwszy mój raz wyszedł okropnie me ego w kroplach zażenowania moknie... Chyba jednak żaden ze mnie artysta ma twórczość jest na prawdę nieczysta.... Brak opisów czy dialogów między przyjaciółkami był celowy, gdyż to Twilight jako bohaterkę mamy A chciałem pokazać, że ona się oddala od swych przyjaciół, choć wiem, sposób nie powala.

Jak poprawisz będzie cool. To, że Twilight się oddala powinno być przedstawione w trochę inny sposób, a mianowicie przyjaciółki powinny przychodzić/zagadywać/pocieszać, a ona się opierać, zbywać je czy coś w ten deseń. I byłoby cool!

Podoba mi się, tylko dziwne zachowanie momentami Twilight :P Powinna jakoś chronić swoje przyjaciółki, a nie jak w przypadku Fluttershy "wiedziała, że to się stanie". To powinny razem przebywać i się chronić jakoś czy coś... Poza tym nawet fajne. Może spróbuj być Mickiewiczem MLP i napisz to wszystko wierszem? :rainderp: Aha i jeśli mogę coś zasugerować, to może jakiś tekst między fragmentami o śmierci przyjaciółek? Bo w pewnym momencie są po prostu 3 czy 4 bardzo podobne akapity, i po prostu od razu się wie co się stanie. No i ten brak zainteresowania Twilight, która czyta książki zamiast troszczyć się o przyjaciółki ...

Strach oraz jej złe przeczucia Ograniczają jej zwykłe odczucia Jej dziwne decyzje miały być przez zmęczenie Wyszło jak wyszło, zachowam milczenie. Jeżeli chodzi o wierszem pisanie To chyba spróbuje, ale rozkołysanie Mej weny w tym kierunku to niełatwa sprawa Na razie mnie czeka jeszcze tego fic'a poprawa.

Z początku treść opowiadania mnie zaskoczyła. Poza drobnym błędami gramatycznymi i stylistycznymi, jest jednak OK. Zachowanie Twilight może nieco odbiega od oryginalnego charakteru, ale rozumiem że chciałeś oddać dramat tej postaci, co nieźle ci wyszło. Ciekaw jestem dalszego rozwoju tej historii, o ile planujesz pisać dalej. Póki co jest dobrze, a może być znacznie lepiej jeśli poprawisz ww. nieścisłości. I taka mała sprawa - skomentujesz może mój FF ?

Zaczynając od końca, od ostatniego zdania Próbowałem się podjąć twego FF'a czytania Jednak zdecydowanie to klimat nie dla mnie I przeczytanie tego trochę mi zajmie Więc zobaczymy jak to będzie z czasem Ale postaram się, jednak tymczasem Powróćmy do twoich insynuacji. Nie, nie zamierzam pisać kontynuacji Jak znajdę trochę siły w sobie Poprawie błędy w aktualnej pracy Teraz od pisania trochę przerwę robię Z powodu weny, która odmawia współpracy.

Dokument w koszu właściciela. Archiwizuje.

• Create New...