Skocz do zawartości

Silent Ponyville 2 [PL] [Grimdark] [Shipping] [Crossover] [Controversial]


Deveel

Recommended Posts

Dołączona grafika

Witajcie ponownie po mrocznej stronie księżyca. Jak widać, w końcu udało mi się skończyć tłumaczenie drugiej części "Silent Ponyville". Nie powiem, trochę mi to zajęło, ale nie było to zależne ode mnie. Po pierwsze trochę statystyk - pierwsze Silent Ponyville miało 31811 słów, drugie ma 47877, co również wpłynęło na długość tłumaczenia. Zakończeń jest 7, z czego niektóre są troszkę pogmatwane, a niektóre całkowicie szalone. Zakończenie 6 i 6+ jest alternatywnym zakończeniem historii, a zakończenie 7 jest zakończeniem oficjalnym. Co do samego tekstu - wspomnienia Fluttershy i to, co dzieje się w jej głowie zazwyczaj są zapisane kursywą i oddzielone dłuższą przerwą. A teraz najważniejsze informacje - jeśli jeszcze ktoś się nie zorientował, to Silent Ponyville 2 nawiązuje do "Too Shy for a Rainbow", które jest shippingiem, więc idąc tym tropem, również SP2 shippingiem stoi. Tak jak pisałem, przy "Too Shy..." JAK KTOŚ NIE CHCE, NIE MUSI CZYTAĆ (informacja do przeciwników wszelkiego shippingu). Jednym historia się spodoba, innym mniej, ale takie już jest życie. Oczywiście SP2 zawiera delikatne nawiązania do SP1, ale wątpię, czy ktoś zaczyna dwójkę bez przeczytania wcześniej jedynki.

Dla tych, co już się pogubili w chronologii, a także po to by poinformować o moich planach dotyczących tłumaczeń, przedstawię krótki plan.

1. Silent Ponyville - skończone

2. Too Shy for a Rainbow - skończone

3. Silent Ponyville 2 - skończone

3,5. Silent Ponyville: Reunion - jest to kontynuacja Silent Ponyville 2 z nieco innej perspektywy, od innego autora. Na razie nie mam w planach tłumaczenia tego, ale kto wie. Jeśli ktoś ma na to ochotę, to proszę bardzo, tylko niech mi wcześniej napisze:)

4. Rainbow's Surprise - powoli zaczynam tłumaczenie

5. Study of the Mind Delve

6. Silent Ponyville 3

Jak widać, do roboty zostało sporo, aczkolwiek jeśli tylko będzie jakiś odzew i zapotrzebowanie, będę sukcesywnie parł do przodu. W razie jakichkolwiek pytań, czy uwag, piszcie na [email protected].

Co do Silent Ponyville 2 - pamiętajcie, że dla niektórych może być trochę kontrowersyjne, ale nie będę zdradzał fabuły. Więc ruszajcie razem z Fluttershy do...

Silent Ponyville...

Autor: Jaku-Heritagu

Autor tłumaczenia: Deveel

Opis: Minął miesiąc, odkąd Rainbow Dash i Fluttershy zaczęły się spotykać. Wszystko szło idealnie, dopóki Fluttershy nie zaczęła doświadczać przerażających koszmarów, które nie dawały jej w nocy spokoju. W poszukiwaniu odpowiedzi, Rainbow Dash, Fluttershy i Pinkie Pie ruszyły do Twilight. Lecz gdy trzy klacze znajdą się w mrocznym świecie Silent Ponyville, czy wszystko zmieni się na lepsze? Czy skończy się tragedią?

WĄTEK TYLKO W CELACH DYSKUSYJNYCH

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Akurat moim zdaniem jedynka wyszła lepiej niż dwójka xd Ta część niby zła nie jest, ale już mnie nie wciągnęła tak mocno jak pierwsza...

Tylko, że jedynki nie czytałem :D Więc nie wiem czy jest lepsze czy gorsze. Jedynkę przeczytam i powiem czy mi się bardziej spodobała od dwójki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 1 year later...
×
×
  • Utwórz nowe...