Skocz do zawartości

[Archiwa Forum] Need for Speed- palmy gumę na asfalcie!


Marcinek

Recommended Posts

Ocena gry w poście wyżej jest całkowicie trafna, jeśli weźmie się pod uwagę aspekty techniczne oraz model rozgrywki typowej dla gry Free2Play.

Jednak gra ma też pozytywy, na przykład cena (dla kogoś, kto nie dokupuje sobie rzeczy za prawdziwą mamonę) oraz możliwość zagrania ze znajomymi. Gra działa zarówno na komputerach mocnych jak i tych słabszych, więc jest niejako szerzej dostępna niż inne ściganki tego typu.

Poza tym na prawdę przekonało mnie użycie mapy z MW. Teraz, kiedy konsola mi się popsuła i odpalenie jakiejkolwiek gry graniczy z cudem, cieszy mnie możliwość pojeżdżenia po ulicach, które znam na pamięć i przypomnienia sobie dni, kiedy to kilkuletni Nawias siedział na pufie przed 21-calowym telewizorem 4:3 i cisnął przez 3 godziny jedną misję aby tylko ją przejść, lub jeździł po całej mapie i rozwalał naczepy ciężarówkom wiozącym drewno ("łoooo, ale realistyczna fizykaaa!").

Moja ocena dotycząca gry? Nie wiem, odinstalowałem grę jakiś czas temu, bo nie miałem z kim grać (jak gra jest multiplayer only to musi być ktoś znajomy, nie ma przebacz) i przegapiłem jeden dzień zbierania kryształów, więc nic mnie już przy niej nie trzymało - wolałem zainwestować miejsce na dysku w coś nieco bardziej przydatnego. Jednak miałem przy tej grze dość sporo frajdy, więc jak na razie 6/10 (ze względu na cechy gry wymienione przez kolegę wyżej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Nie dziwi was, że nie zapowiedziano n-tego NFSa? Być może sklecają coś na nowe konsole oraz szybkie PC? Wrzucą zwiastun na E3? Ciekawe co zepsują teraz? Hmm... co pozostało. A tak. Underground 1 i 2. Noooo!  :despair:

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tam mam w NFS:W - Mazde RX-8 (kupioną za czasów tych sztucznych hajsów), Nissana 240Z, Scion'a TC "Niebieski Mołoch" (wygrany w kartach z kodu), Forda 2000GT (również z kart), Chevroleta Corvette ZR1, Porsche GT3 RS, Nissana 300Z, Audi A1, Infiniti G35 i jeszcze kilka ;d 

 

EDIT: Co do nazw Nissanów nie mam pewności, bo dawno nie grałem :v

Edytowano przez DarkEpisod
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie trzeba płacić by wygrać, trzeba po prostu dużo pograć, poszukać dobrego samochodu, pozbierać karty osiągów (silnik etc.) i masz szybką brykę. Dawno w to nie grałem, ale spróbuję się zalogować i później przyślę tutaj kilka screens mojego pojazdu (o ile nie zapomnę >u<).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Hmm... co pozostało. A tak. Underground 1 i 2. Noooo!
Oj tam, mamy jeszcze przecież NFS High Stakes i Porsche 2000 :D

A tak serio to dla mnie całkowicie pozytywnym zaskoczeniem był Hot Pursuit z 2010r. Zero głupawego tuningu, najszybsze samochody świata i pościgi policyjne które wreszcie od czasów Hot Pursuit 2 zostały logicznie zrobione (w Most Wanted z 2005 też nie były najgorsze, ale jednak mnie trochę irytowała głupota sztucznej inteligencji). A tam nareszcie poczułem klimat starych NFS-ów jak właśnie pierwszy Hot Pursuit czy High Stakes. I mam nadzieję że ten nowy który ma wyjść w przyszłym roku będzie na takich tradycjach się opierał :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, dobry NFS Pro Street. Według mnie to jedna z lepszych NFS'ów. Bardzo chciałbym zobaczyć następną część tej gry, ale najbardziej mnie irytował jeden samochód... Pontiac GTO. Na wyścigach drag rozwijał prędkość podobną do Bugatti Veyrona (407 km/h).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam grałem tylko w Most Wanted z 2005 no i tego World. jak już wspomniałem MW miałem (a raczej mam) na konsoli, nawet gry nie przeszedłem xD Spędziłem z nią dużo przyjemnych chwil, jednak nie jestem ścigankowym graczem, mimo że NFS był moją ulubioną (no może na równi z GTA:SA, które mi się gdzieś zgubiło) grą na PlayStation 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony połączyło siły z EA (że z kim??? :wat: ) i w ramach 20 lecia Playstation rozdawali gry. Dla mnie, posiadacza Vity trafiła się właśnie Most Wanted Criterionu. Wrażenia? Need for Burnout: Most Wanted. Żeby nie było - to dokładnie taka sama gra, nic nie wycięto. Zmniejszono jedynie jakość tekstur. Cała reszta, nie różni się absolutnie niczym, od wersji na duże konsole.

 

Dla mnie ta gra to szajs - dramat, kpina z obu serii. Po raz kolejny udowodniono, że nie da się połączyć NFS i Burnout. A EA pogrzebała żywcem wspaniałą serię, oraz ich twórców - Criterion. Z tego co czytałem, Criterion przed "wykupieniem" planował fajne i DUŻE DLC (komu offroad, owale lub F1?) do Burnout Paradise. Oddalcie mapę na max. Zamknięty most = DLC Big Surf Island oraz dodanie morza zamiast czerni. Jest było tam wiele miejsca na kolejne wyspy. Niestety EA wykupiło całe Criterion i strzeliło im w łeb. Nie pytajcie mnie co sądzę o EA, bo dostanę bana za hurtową ilość przekleństw  :lyraaxe:

Wracając do Most Wanted (2012 czy tam 2013)

 

Model jazdy:

 

- ciężkie auta, rodem z NFSów = Takedown trudny do wykonania = frustracja gracza

- nabijanie się z praw fizyki rodem z Burnout... "ciężkimi" autami? Litości  :facehoof:

- wyczucie aut graniczy z cudem (w przeciwieństwie do takiego B:P, gdzie po kilku minutach, wiadomo było jak zachowuje się dany wóz)

 

To nie ma prawa zadziałać. Nie potrafiłem wyczuć aut, wprowadzić ich w poślizg na ostrych zakrętach etc. Różnice w prowadzeniu? Praktycznie zerowe (mowa o tej samej "lidze") 

 

Zdobywanie aut:

 

- pochowane na mieście... serio?  :aWe6O:

 

I inne rzeczy, które potwornie irytują...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj Triste o tym słynnym powiedzeniu. ,,Za darmo to i ocet słodki'' :D

A co do samego MW to oczywiście się zgadzam. Jeśli ktoś nie grał w Burnouta Paradise to rzeczywiście przy tej części powinien się dobrze bawić. Ale jeśli grał to tu nie znajdzie NIC interesującego.

Wydaje mi się że Criterion zaczął się uważać ,,my nie robimy słabych gier'' i nawet jak damy odgrzewanego kotleta to i tak wszyscy będą zadowoleni.

NIE! Można odgrzewać kotlety ale trzeba to zrobić w sposób inteligentny i przemyślany.

A nie jak tutaj że zrobić dokładną kopię z licencjonowanymi samochodami i udawać że to nowa gra.

Jak pisałem wcześniej uważam że ostatni Hot Pursuit był jedną z najlepszych części tej gry jakie kiedykolwiek zostały wydane. I przecież też są od Criterionu. Dlatego tym bardziej nie rozumiem czemu to studio odwaliło taką fuszerkę z tą częścią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Criterion nie pyta czy ma podskoczyć. Wie, że ma podskoczyć wyżej zadka, bo EA kazało. To oni mówią jak ma wyglądać gra. Criterion robi swoje. Gdyby to zależało od nich, gracze dostaliby kolejnego Burnouta pod nazwą NFS. A że rozkaz: Need for Burnout to robią... Podobno następną, nie ujawnioną jeszcze część ma robić ktoś inny. Swoją drogą EA nie dotrzymało obietnicy o niezależności obu serii. Cóż... EA to EA. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A tak jeszcze się zapytam... Są na internetach udostępnione modyfikacje, dodające malowania z MLP do NFS: Most Wanted tego z 2005? Od razu mówię, że tak, szukałem, więc nie trzeba wyjeżdżać z tekstem "A szukałeś na googlu?".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem, że wrzucę tutaj moje autka więc o to proszę. Uwaga, duże obrazki.

Nissan 240SX:

mt6wsw.jpg 2m67cia.jpg

 

Mazda RX-8:

 

24d1ljp.jpg 24318on.jpg

Chevrolet Corvette ZR-1 A-SPEC:

 

a1q2oi.jpg 212741i.jpg

Infiniti G35:

 

qnu2ah.jpg 15pfkue.jpg

Lamborghini Miura Concept:

 

2eobbtd.jpg 2aanfhl.jpg

Audi A1 Clubsport Quattro:

 

fjng9h.jpg 1j2qa.jpg

Porsche GT3 RS:

 

33le91w.jpg 11l0up2.jpg

Nissan Skyline 2000GT-R [C10]:

Bez świateł policyjnych

10rppc4.jpg 24e5b1s.jpg

Z policyjnymi światłami

suzew8.jpg 2ro2hba.jpg

Scion tC:

 

n3uo9c.jpg 2u6hilg.jpg

Renault Sport Clio V6:

 

33z4ns1.jpg ke87ed.jpg

Porsche 911 Carrera RSR 3.0:

25fr8m8.jpg i3gnjp.jpg

Nissan 370Z [Z34]:

 

16hq1wi.jpg 2dgnk1e.jpg

Lamborghini Gallardo LP 560-4:

 

2z9i69v.jpg w049b8.jpg

Edytowano przez Snuja
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja z radością naparzam w NFS: Hot Pursuit. Uwielbiam ten absurd i nonsens w zatrzymywaniu kierowców poprzez rozwalanie ich aut w drobny mak. xD Ale jeszcze bardziej lubię bycie ściganą, zastawiać pułapki i trollować policję.  :aj2 Jeśli ktoś lubi takie klimaty, to gra mu się spodoba. Nie  odblokowałam jeszcze wszystkich samochodów, bo rzadko grywam, ale jeśli już gram, to moim ulubionym samochodem jest McLaren MP4- 12C.

 

maxresdefault.jpg

 

OH. MY. GAWD. Sprzedałabym duszę za ten samochód. Jest szybki, ale nie za szybki (tak, to mi przeszkadza w wyścigach), idealny do driftowania (co często robię), jak mu każę skręcać to skręca a nie zastanawia się pół godziny i nie nosi go na boki jak wróbla podczas sztormu. No i ten wygląd...  :raritylaugh: Właściwie, to ma chyba najbardziej "kobiecy" design, przynajmniej w moim odczuciu ale równocześnie pozostaje drapieżny. Wygrywać wyścigi takim autkiem to czysta przyjemność. 

Edytowano przez Burning Question
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...