Skocz do zawartości

Postacie ze starej generacji, jako kucyki z MLP FIM


Secretive

Recommended Posts

Widziałam, że często kucyki ze starej wersji, są tworzone jako postacie z 4 generacji. Dlatego, postanowiłam założyć małą(a może nie tak małą) galerię postaci MLP z poprzednich edycji , które zostały "przetworzone" na współczesną wersję. A więc do dzieła!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

the_best_episode_ever_by_chano_kun-d3rbe

Kuce z g1 i ich odpowiedniki z g4^^ by *Chano-kun

Twilight, Megan,Twilight Sparkle.

Posey, Molly, Fluttershy.

Danny, Spike (Original as always :)).

Surprise, Pinkie Pie.

Firefly, Rainbow Dash.

Sparkler, Rarity.

Applejack (Original as always too :D).

I na zagrychę:

rainbow_dash__g3____vector__request__by_

~Rainbow Sash always dresses in style~

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie prosiłbym o umieszczanie grafik w spoilerach. Ułatwi to przeglądanie forum.

Popieram pomysł, bo tak jak w przypadku mojego komputera, takowe posty ładują się w nieskończoność D:

I jeszcze taka mała prośba ode mnie: starajmy się grafiki z kucami podpisywać ich imionami, aby było wiadomo które kucyki tutaj przedstawiamy,żeby móc lepiej je rozpoznać ;)

ślicznie wykonana przez ShinePawPony Fizzy z g1^^

fizzy_by_shinepawpony-d6lo07q.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to właściwy temat, ale przed chwilą natknąłem się na coś takiego:

http://ponywatory.pl/img.php?id=551

 

Dlaczego o tym mówię? Bo twórca, zapewne bezpodstawnie sugeruje, że G1, czy tam G2/G3 to syf, którego nie watro dotykać nawet kijem i jest to obraza dla społeczeństwa,a przynajmniej ja odbieram to w taki sposób. Ogólnie często słyszę taki przesąd, że starsze generacje to badziew jakich mało. Ja osobiście tego nigdy nie oglądałem, ale, w przeciwieństwie do autora, nie hejciłbym czegoś, czego nigdy nie oglądałem, pomimo, iż wielu bronys mówi jakieś złe rzecz na temat starszych wersji. Sądząc po tym, co pisaliście w tym dziale, starsze generacje (nie licząc trzeciej) są bardzo dobre. Ja jakoś nie sile się na oglądanie tego z braku czasu oraz jakoś mnie to lekko odrzuca, ale złego słowa o tym nie powiem.

 

Ten obrazek to kolejny przykład, że ludzie więżą w przesądy oraz bez zapoznawania się z czymś, wszystko o czymś wiedzą. A przynajmniej ja sądzę, że koleś odpowiedzialny za ten art miał zamiar udowodnić, że starszych generacji nawet postaci z G4 się wstydzą.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to właściwy temat, ale przed chwilą natknąłem się na coś takiego:

http://ponywatory.pl/img.php?id=551

 

Dlaczego o tym mówię? Bo twórca, zapewne bezpodstawnie sugeruje, że G1, czy tam G2/G3 to syf, którego nie watro dotykać nawet kijem i jest to obraza dla społeczeństwa,a przynajmniej ja odbieram to w taki sposób. Ogólnie często słyszę taki przesąd, że starsze generacje to badziew jakich mało. Ja osobiście tego nigdy nie oglądałem, ale, w przeciwieństwie do autora, nie hejciłbym czegoś, czego nigdy nie oglądałem, pomimo, iż wielu bronys mówi jakieś złe rzecz na temat starszych wersji. Sądząc po tym, co pisaliście w tym dziale, starsze generacje (nie licząc trzeciej) są bardzo dobre. Ja jakoś nie sile się na oglądanie tego z braku czasu oraz jakoś mnie to lekko odrzuca, ale złego słowa o tym nie powiem.

 

Ten obrazek to kolejny przykład, że ludzie więżą w przesądy oraz bez zapoznawania się z czymś, wszystko o czymś wiedzą. A przynajmniej ja sądzę, że koleś odpowiedzialny za ten art miał zamiar udowodnić, że starszych generacji nawet postaci z G4 się wstydzą.

Powyższy art to akurat wersja 'light' w porównaniu do innych...Jest kilku 'bronych' którzy mocno hejcą poprzednie generacje i zupełnie bezpodstawnie, założę się ,że w ogóle nie widzieli żadnego odcinka i nic prócz właśnie tego typu 'hejtowych memów'. A prawda jest taka, że gdyby nie g1 i reszta nie byłoby FiM i to jest wystarczający chyba powód żeby mieć do tego należyty szacunek jako brony. Ja osobiście lubię wszystkie generacje, jestem bronym jeszcze przed czasów powstania tego określenia i FiM :P Wkurza mnie też jak np niektórzy nazywają kuce z g1-g3,5 'hipciami', 'wstręciuchami"' etc. Prawdę mówiąc nie wiem które kuce są ładniejsze,ale szczerze mówiąc chyba bardziej mi się podobają właśnie z wcześniejszych generacji bo tam kucyki były kucykami, natomiast FiM to już straszne uproszczenie przez co bardziej przypominają jakieś sarenki aniżeli kuce :P

Ogólnie Talar bardzo mi się podoba Twoja postawa. Tak właśnie powinno być. Ja też mam taką zasadę, że jak mam już coś 'hejcić', to pierwej muszę zapoznać się bliżej z tematem.

my_favorite_pony_rainbow_dash_g3_by_myli

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Nie wiem, czy to właściwy temat, ale przed chwilą natknąłem się na coś takiego:

http://ponywatory.pl/img.php?id=551

 

Dlaczego o tym mówię? Bo twórca, zapewne bezpodstawnie sugeruje, że G1, czy tam G2/G3 to syf, którego nie watro dotykać nawet kijem i jest to obraza dla społeczeństwa,a przynajmniej ja odbieram to w taki sposób. Ogólnie często słyszę taki przesąd, że starsze generacje to badziew jakich mało. Ja osobiście tego nigdy nie oglądałem, ale, w przeciwieństwie do autora, nie hejciłbym czegoś, czego nigdy nie oglądałem, pomimo, iż wielu bronys mówi jakieś złe rzecz na temat starszych wersji. Sądząc po tym, co pisaliście w tym dziale, starsze generacje (nie licząc trzeciej) są bardzo dobre. Ja jakoś nie sile się na oglądanie tego z braku czasu oraz jakoś mnie to lekko odrzuca, ale złego słowa o tym nie powiem.

 

Ten obrazek to kolejny przykład, że ludzie więżą w przesądy oraz bez zapoznawania się z czymś, wszystko o czymś wiedzą. A przynajmniej ja sądzę, że koleś odpowiedzialny za ten art miał zamiar udowodnić, że starszych generacji nawet postaci z G4 się

wstydzą.

Szczerze popieram.Jak byłam mała to oglądałam ( nie znam numeru generacji) i podobał mi się odcinek z syrenkami- kucykami.Ale ta generacja ciekawsza.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to właściwy temat, ale przed chwilą natknąłem się na coś takiego:

http://ponywatory.pl/img.php?id=551

 

Dlaczego o tym mówię? Bo twórca, zapewne bezpodstawnie sugeruje, że G1, czy tam G2/G3 to syf, którego nie watro dotykać nawet kijem i jest to obraza dla społeczeństwa,a przynajmniej ja odbieram to w taki sposób. Ogólnie często słyszę taki przesąd, że starsze generacje to badziew jakich mało. Ja osobiście tego nigdy nie oglądałem, ale, w przeciwieństwie do autora, nie hejciłbym czegoś, czego nigdy nie oglądałem, pomimo, iż wielu bronys mówi jakieś złe rzecz na temat starszych wersji. Sądząc po tym, co pisaliście w tym dziale, starsze generacje (nie licząc trzeciej) są bardzo dobre. Ja jakoś nie sile się na oglądanie tego z braku czasu oraz jakoś mnie to lekko odrzuca, ale złego słowa o tym nie powiem.

 

Ten obrazek to kolejny przykład, że ludzie więżą w przesądy oraz bez zapoznawania się z czymś, wszystko o czymś wiedzą. A przynajmniej ja sądzę, że koleś odpowiedzialny za ten art miał zamiar udowodnić, że starszych generacji nawet postaci z G4 się wstydzą.

Ja, że tak powiem do starszych generacji nic nie mam (no może za wyjątkiem "niesławnej" 3, bo powiem wprost, że ta generacja była jednym wielkim "strzałem" w stopę i Hasbro powinno się wstydzić że wypuściło takiego potwora w świat). Natomiast nie rozumiem kompletnie hejtu na G1 jasne może graficznie nie powala na kolana, ale fabułę ma akurat na poziomie (Return of Tambelon  to według mnie arcydzieło, z którym może się tylko równać Return of Harmony czy The Crystal Empire), ale cóż są ludzie którzy po prostu lubią hejcić wszytko nawet jeśli nie mają zielonego pojęcia o tym co hejcą. To po prostu sprawia im przyjemność 

żeby nie być burak dam moją ulubioną pegazicę z G1

Wind Whistler

g4_wind_whistler_by_eeveetofu-d4a5nzw.pn

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Skurwysyn

Surprise z pierwszej generacji w postaci Członkini Wonderbolts.

Na początku miał być to Design dla Pinkie Pie, ale Lauren Faust nie miała praw (Czy tam Haszyszbro, Sam nie wiem  :rainderp: )

 

Oto obrazek:

 

 

Surprise_by_bobyketchem-d5pco7c.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Skurwysyn

Hasbro straciło niektóre prawa co do użycia stylu i ogólnie mówiąc pomysłu niektórych postaci.

Przykładem byłyby właśnie Surprise albo Sparkler (Dzisiejsza Rarity)

 

W spoilerze znajdziecie zdjęcia co do Mane 6.

Lauren Faust chciała bazować wygląd postaci głównie na starszych generacjach, ale jak już mówiłem, nie miała do tego praw. Z jakiego powodu tych praw nie miała... to nie wiem.

Po prostu Copyright.

 

jqFT0.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokręcone prawo w USA! Racja, tam jeśli się nie podtrzymuje i nie chroni praw autorskich do czegoś, to się je za free traci. Dlatego Hasbro tak gorliwie zwalcza fandomowych twórców - po prostu boi się, że prawa od nich przejdą na kogoś innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...