Skocz do zawartości

Mrs.Octavia

Recommended Posts

Co powiecie na temat o pierwowzorze Rainbow Dash-FireFly? :rd8:

fcf14edf8d46f34193c7a3199787acc9-d4ft4kc

Jest jedną z najbardziej znanych postaci z G1 (lub nawet 1-3).Został nawet wydany specjalny film/odcinek (niepotrzebne skreślić) pod tytułem "

My Little Pony - Rescue at Midnight Castle (Firefly's Adventure)"

Dużo razy również pojawia się w komiksach/książeczkach/kolorowankach dla dzieci z G1

Wygląd w bajce i jej figurka:

Firefly_pilot.PNG

542px-Straight_Haired_Firefly.jpg

Edytowano przez Mrs.Octavia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już miałem nadzieję, że to dyskusja o serialu... A tu jakieś paskudztwo z G1. :despair:

Powinieneś sobie darować taki komentarz.

 

Mi osobiście bardzo podoba się fanowski headcanon o tym ,że FireFly jest matką Rainbow Dash ..jednak nigdy do tego nie dojdzie z powodu praw autorskich.

Postać w pierwszej serii miała już swój "charakterek" i z tego co wyczytałam ,była ona najbardziej lubiana przez małych widzów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście bardzo podoba się fanowski headcanon o tym ,że FireFly jest matką Rainbow Dash ..jednak nigdy do tego nie dojdzie z powodu praw autorskich.

Postać w pierwszej serii miała już swój "charakterek" i z tego co wyczytałam ,była ona najbardziej lubiana przez małych widzów.

Też mi się podoba ten zestaw :)Ogólnie Rainbow Dash faktycznie ma sporo po niej cech :)

LINK

Codo praw autorskich...kuce g1, jak i te g4 należą do jednej prodkucji hasbro jeśli się nie mylę. Po za tym...

twilight+mom.jpgTaka rzecz już się w serialu pojawiła ;)

Przypadkowe znalezisko :rainpriest:

firesparkle_mlp_pony_fursuit__live____fi

Edytowano przez Turoń
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajki nie oglądałam, no może kawałek, który specjalnie mnie nie zachwycił, ale Firefly znam z tego, że niby "matką" Rainbow Dash jest. I z tego głównego względu poluje na jej figurkę o pewnego czasu, ale za pewne upolowanie jej będzie mało możliwe, wręcz nierealne. Chociaż ja bym ją chciała w ciut innej pozycji, niż pokazane jest w pierwszym poście, bo w tej tak średnio wygląda.

 

Mała ciekawosta: Firefly sprzedawana w Meksyku ma tęczową grzywę, podobnie jak nasza Rainbow.

firefly_mexico_ebay.exin_goblin.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest w niej najfajniejsze, że łączy w jednym kucyku chłopaczkowaty charakter z przesłodkim wyglądem to się tak idealnie komponuje, pełna harmonia. Dobrze, że miała swój epizod, bo na niego sobie zasłużyła. Zawsze chciałam mieć jej figurkę, no ale cóż.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, jak byłam mała to właśnie oglądałam te kucyki, niestety za dużo nie pamiętam .. chyba tylko trzy odcinki bo dwa z nich moja młodsza siostra ma na płycie.  

Pamiętam też właśnie że kochałam Firefly i chciała bym, żeby (wiem że ona nie jest matką RD) ale żeby był odcinek że do Rainbow Dash przylatuje właśnie Firefly.  

Taki odwiedziny i w tym odcinku byłaby właśnie matką RD, która ją odwiedza po długim czasie.  

Fajnie by było  :zecora3:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, jak byłam mała to właśnie oglądałam te kucyki, niestety za dużo nie pamiętam .. chyba tylko trzy odcinki bo dwa z nich moja młodsza siostra ma na płycie.  

Pamiętam też właśnie że kochałam Firefly i chciała bym, żeby (wiem że ona nie jest matką RD) ale żeby był odcinek że do Rainbow Dash przylatuje właśnie Firefly.  

Taki odwiedziny i w tym odcinku byłaby właśnie matką RD, która ją odwiedza po długim czasie.  

Fajnie by było  :zecora3:

Ano fajnie popieram :)

W sumie ciekawym motywem byłoby pokazanie FF z takim właśnie charakterkiem, a jej ojca jako jej przeciwieństwo. Jakąś taka wizje tego mam :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja,design ma ona naprawdę ładny.Prawdopodobnie zdobyła taką popularność swoim odmiennym charakterem i "słodkim" dość wyglądem.Często się widuje arty z "Mamą FireFly" i małą Dashie i przyznam,że ładnie się razem komponują :3


poluje na jej figurkę o pewnego czasu, ale za pewne upolowanie jej będzie mało możliwe, wręcz nierealne. Chociaż ja bym ją chciała w ciut innej pozycji, niż pokazane jest w pierwszym poście, bo w tej tak średnio wygląda.

A sprawdzałaś na eBay`u?

[Link]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A sprawdzałaś na eBay`u?

Tak, ale przyznam się, że wpisywałam FireFly razem, a nie oddzielnie, a wtedy nic nie wyskakiwało (tzn. wyskakiwało, ale to nie było nic związanego z kucykami), w każdym bądź razie dzięki.

 

Żeby offtopu nie było, dodam, że owszem odcinek z RD i FireFly byłyby bardzo fajny i ciekawy. Tyle że, nie wyobrażam sobie Rainbow w obecności matki, no bo każdy wie, że przy matce większość osób zachowuje się inaczej jak przy kumplach. A wizja Dashie jako grzecznej córeczki jakoś mi nie pasuje. Zaś sama FireFly niezbyt pasuje na idealną matkę, też z powodu jej charakteru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby offtopu nie było, dodam, że owszem odcinek z RD i FireFly byłyby bardzo fajny i ciekawy. Tyle że, nie wyobrażam sobie Rainbow w obecności matki, no bo każdy wie, że przy matce większość osób zachowuje się inaczej jak przy kumplach. A wizja Dashie jako grzecznej córeczki jakoś mi nie pasuje. Zaś sama FireFly niezbyt pasuje na idealną matkę, też z powodu jej charakteru.

i właśnie dlatego taki odcinek mógłby być ciekawy :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Lauren Faust się wypowiadała, że Firefly to była jej ulubiona postać. Połączyła charakter FF z kolorami i imieniem Rainbow Dash (która, swoją drogą, miała charakter Rarity) i tak powstałe ten nasz diaboł. :D Niemniej ja pomimo wielkiej sympatii do FF nie uważam jej za swoją ulubioną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...