Skocz do zawartości

Zwykła postać w serialu, niezwykła, według fanów, czyli dominująca postać Luny w fandomie.


Talar

Postać Luny.  

108 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co myślisz o Lunie?

    • Jedna z najgorszy postaci! Jak można ją lubić???
      1
    • Trochę mnie drażni ta postać, lecz sama nie jest zła.
      8
    • Jest mi ona obojętna.
      5
    • Postać fajna, nie ma co.
      17
    • Naprawdę świetna postać. Jedna z moich ulubionych/ulubiona.
      45
    • OMG co to za pytanie??? Najlepsza postać EVER!!!! Niech żyje Księżniczka Luna!!!
      32


Recommended Posts

Lubię Lunę ale nie szaleje gdy tylko zobaczę obrazek z nią. Luna jest u mnie na równi z Clestią i Twillight.

Też nie przepadam za wojną Lunar Republic/Solar Imperium. Jednak nie spotkałam się z jakąś większą liczbą fanatyków.

Jednak inni by mogli się przyczepić czemu tak dużo osób w fandomie lubi np. Derpy, Lyre, czy choćby Fluttershy.

Każdy lubi co innego, ale robienie z siebie fanatyka jest po prostu głupotą. Często ulubiona postać nie musi się zgadzać z charakterem, a z zainteresowaniami fana.

Obsesja na temat Luny może wynikać z wyglądu/mody na Lunę/ tego że Luna pokazuje się tak rzadko (lub prawdopodobnie wszystko na raz).

Edytowano przez IceWolf
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię Lunę ale nie szaleje gdy tylko zobaczę obrazek z nią. Luna jest u mnie na równi z Clestią i Twillight.

Mógłbyś to uzasadnić? Byłbym wdzięczny. Można by powiedzieć, że takie jakby badania robię i każdy skrawek informacji, dlaczego akurat ona, mi się przyda.

 

A, i dziękuje Ci, że w ogóle to przeczytałeś i postanowiłeś coś napisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Luna nie jest moją ulubioną postacią z serialu (w sumie wolę Discorda).

Ładnie wygląda, ma fajny głos i zdolności, jeśli chodzi o jej charakter...nie bardzo mi podchodzi, ale i tak jest lepiej niż w przypadku Rarity (nie chce obrażać fanów Rarity, ale jakoś za nią nie przepadam)

I to w sumie wszystko co serial dał tej postaci.

 

Inną kwestią są fanficki, tam postać Luny może odgrywać inną rolę, mieć trochę inny charakter, jednak fanficki nie należą do kanonu, więc można to różnie interpretować.

 

Główny powód jest taki że oprócz wyglądu i umiejętności wchodzenia do snów innych kucyków, nie wiele różni się od Celestii

Celestia co prawda ma inny charakter (wręcz same dobro), cóż, Luna jest bardziej tajemnicza i mniej poznana przez fanów.

Chociaż jeśli Celestia od początku planowała zrobienie z Twillight alicorna, czy może planować coś jeszcze (Tu widzę sporo podobieństwa do Dumbledora z HP).

 

Zarówno Celestia jak i Luna mają swoje zalety i wady jako postacie.

 

Jeśli chodzi o Twillight, cóż jest główną bohaterką serialu, po za tym zawsze lubiłam magie, choć kujonem nie jestem. Pasuje mi jej charakter i talent (wygląd też). Choć nie jest taka jak ja w 100%. Lubię ją, ale nie jest moją ulubioną postacią.

 

Chyba wystarczy to co napisałam?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz: moda.

 

Moda przyszła później, wpierw otrzymaliśmy postać, która nie była bardzo rozwinięta, więc fandom ją uzupełnił, czy to fanficami, czy artami, czy muzyką. Przyjęło się to, więc zaczęła zdobywać popularność i nastała moda. Acz szkodzi jej to, że jest postacią w zasadzie epizodyczną i przez to twórcy bardzo marnotrawią jej potencjał. No ale, gdzie scenarzysta nie może, tam broniego pośle ^^ Jej absencja w serialu dało jej aż takiego boosta xd 

A, no i jest jeszcze to, że dochodzi współczucie dla niej i często uważa się, że to Celestia sprowokowała jej przemianę xd

 

Ogólnie Bohen dobrze to napisał na sb, potraktowali ją nieco jak rzecz - ot, klaczka, co się oburzyła, przemieniła w NMM, została odczarowana, a potem została wrzucona do szafki z napisem "na później". Ja rozumiem, że ona jest istotą nocy i pojawia się, gdy inni śpią, ale naprawdę - trudno zrobić odcinek dziejący się w nocy? Luna Eclipse, It's about time (czemu tutaj się nie pojawiła Luna? W końcu mogłaby nad ranem zmienić się z Celestią na stanowisku :P), Sleepless in Ponyville pokazują, że można. 

 

Also, I used to be a Lunafag, ale już dawno mi to przeszło i teraz lubię zarówno Lunę, jak i Celestię i nie rozróżniam szczególnie, która jest lepsza (każda ma swoje zalety i wady). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. ja osobiście mam słabość do motywu "dobra postać-wkurza się i jest zła-nawraca się i żałuje" i to chyba jeden z głównym czynników mej sympatii do Luny :). Co jeszcze mi się w niej tak podoba? Lubię tajemniczość tej postaci. Można rzec, że jej ograniczona rola w serialu wpływa pozytywnie na jej popularność, ludzie musza sobie sami dopowiadać wszystko. A dodając do tego jej przeszłość...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczepiam się do tematu, jeśli można :)

Lubię Lunę, bo jest trochę inna od Celestii.

Stara być się blisko swoich kucyków-poddanych i daje poznać swój charakter. Celestia też dobrze się z nimi porozumiewa, ale jest taka poważna, spokojna, w rezultacie trochę "płaska".

Według mnie powód, dla którego zadecydowano, że Luna będzie chodzić po snach, to jej przemiana w Nightmare.

Pokazuje, jak bardzo ma ona wpływ na życie kucyków, pomaga im stać się kimś lepszym, no ale kto pamięta sny? A każdy zapamięta co w środku dnia powiedziała mu Celestia. Bam, pojawia się powód do zazdrości.

W fandomowej wersji Luny nie lubię tylko tego, że gra na Xboxie (lub innej konsoli) Nie radziła sobie z rzucaniem pająkami na siatkę, ale na pewno będzie umiała zagrać np. w Resident Evil /)_

Edytowano przez Akiria
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przestaję ją lubić, bo jestem hipsterem. Nie lubię, jak ktoś lubi to, co lubię :ming:. A tyle osób ją lubi :despair:!

Lunę lubię za motyw nawrócenia. Inni go nienawidzą, ja go lubię. Podoba mi się też jej wygląd. To jedna z postaci, której charakter stworzył w większości fandom, jak w przypadku Lyry czy Octavii (co osobiście uważam za herezję).

Wspominałem wcześniej słuszność Arjena , lecz teraz się go "wyprę" jeśli można tutaj użyć takiego słowa. Otóż chodzi mi o to, że opisują Lune jak jakąś boginie. Najjaśniejsza galaktyka, diament nocy itd. Cały ten opis zajmuje aż trzy i pół linijki ciągłego tekstu, co jest według mnie mocną przesadą. Równie dobrze mógłbym napisać "Luna jest najzaje*istrza. Resztą to dno". Jeśli ktoś mocno wychwala daną postać, to wynika z tego, że albo jest o wiele lepsza od innych, albo po prostu lepsza do upy i taka jest prawda. Jeśli coś mocno wychwalasz, to musi być to o niego lepsze od innych. Zresztą, dlaczego tylko fani Luny piszą takie tekstu? Z żadną inną postacią nie widziałem aby ktoś pisał coś podobnego.

To akurat część "fandomu Luny". To taka rzecz wyróżniająca nas spośród fanów innych kucyków. Przyjęło się, że prawimy komplementami o Lunie, taka tradycja, można by rzec. Naprawdę myślisz, że my to mówimy na serio :P ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak a nie inaczej się dzieje? Sama mam taki krytyczny przypadek który sama wykreowałam. Ludzie w fandomie uwielbiają króla Ottoborga ..pomimo tego ,że nigdy nie wystąpił w grze (był tylko jego portret, obraz na ścianie i popiersie w muzeum) ...A z kaonicznych oficjalnych informacji wiadomo tylko ,że jest szczęśliwy, kocha robotykę i zapomniał o grawitacji.

 

Cały fenomen w tej sytuacji polega na wypromowaniu takiego "pustego" charakteru (oj dobra Luna aż taka "pustką" nie świeci jeżeli chodzi o jej osobowość itp.).

 

-Ciągły spam z daną postacią zaciekawi ludzi.

 

-W takiej sytuacji najlepsza osobą która coś takiego wypromuje będzie jakaś znana osoba (nie wiem np. z DA) ...wtedy będzie większy odbiór do ludzi ...i wielbienie postaci "x" będzie się panoszyło jak jakaś śmiertelna epidemia. 

 

-Ludzie lubią takie "niedokończone" postacie ..ponieważ mają pole do popisu i mogą stworzyć genialne,DOBRE headcanony do urozmaicenia jej..No niestety ,ale są przypadki które strasznie irytują..jak "LUBIE GO ,ALE TAK NAPRAWDĘ NIE WIEM CO W NIM LUBIE"...tacy ludzie to zazwyczaj totalne lizo dupy które chcą się tylko przypodobać danemu artyście który np. urozmaica ta postać. Oczywiście są też takie przypadki gdzie ludzie tworzą totalne głupoty jeżeli chodzi o urozmaicenie postaci...I ja tego nie popieram ,bo podstawą stworzenia dobrego headcanon jest bazowanie na kanonicznych informacjach. 

 

-Zabrzmi to dziwnie ...ale wygląd postaci tutaj tez ma duże znaczenie. Jeżeli projekt postaci nie jest ciekawy..ludzie nie będą się nią interesować..przykład z fandomu MLP? Sapphire Shoes..ta piosenkarka.

 

 

 

 

Sama osobiście nie przepadam za wielbieniem Luny ...bo jej fani wydają mi się za bardzo agresywni..Większość ich wymysłów na jej temat jest przesadzona,wyolbrzymiona i nie trzyma się to kupy ..takie samo podejście mam do Derpy.

 

Największe kretyństwo wykreowane dla Luny? Proszę bardzo

 

GAMER LUNA.

 

Ni to żadnej sensownej podstawy nie ma ..nawet w serialu jest podkreślenie ,że jest ona totalną ciapą jeżeli chodzi o jakieś gry..I na co to komu? Własnie takie ...dziwne wytwory przyciągają do niej "pustych" fanów.

 

"O lubię gry...widzę ,że ona tez lubi gry..OD DZISIAJ TO JEST MOJA WAIFU. LUNA 4EVER!"

 

No niestety tak to wygląda. Rozumiem ,ze to jest headcanon brany dla rozrywki ,ale największym problemem jest to ,że większość ludzi bierze to na poważnie ..i potem są problemy.

 

Taki inny przykład z innego fandomu. Ottoborg jest szczęśliwym kolesiem. Największy bezsens wykreowany w fandomie Neverhood

 

"O QUATER! ON RZYGA I PIERDZI TĘCZA SGDGBWGHDVWEGHVDWEGHDVEWGHVDG!"

 

I czy to jest logiczne? Nie sadzę..czy to jest jakieś przydatne...NIE..wręcz przeciwnie.... ten motyw jest zbędny tak samo jak gamer Luna 

Edytowano przez OttonandPooky
  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) w ch*j tekstu (...)

 

> Fani RD nie piszą ciągle, który kuc jest najlepszy, bo to dla nich oczywista oczywistość. <

 

ENYŁEJ

 

Popularność Luny rzeczywiście zastanawia, ale z drugiej strony... Ona jest tak rozbuchana chyba tylko w naszym fandomie. Kiedy stronki w stylu EQD, czy nawet /mlp/ na 4chanie robiły jakieś rankingi ulubionych kucyków, to praktycznie zawsze na pierwszym miejscu była Twilight. Fluttrshy zazwyczaj walczyła z RD o 2-gie i 3-cie miejsce, a Luna była gdzieś dalej. Oczywiście: jej fanów nadal jest w ciul biorąc pod uwagę ogólną liczbę broniaczy, ale nie aż tyle ile sugerujesz.

 

Skąd wyrosła popularność księżniczki? Ano chyba właśnie z NLR vs SE. Pamiętam jak to wyskoczyło i przecież ja sam zostałem tym wciągnięty do *fandomu*. Pojawiło się coś z kucykami, ale bardziej "na poważnie" i uzbierało w szybkim tempie całe rzesze fanów. Nie trudno tutaj było też o popularność Luny, gdyż zwykłym przypadkiem to ona została ukazana jako "ta dobra". No a normalny człowiek raczej będzie sympatyzował raczej z kimś prostym i dobrym, niż z jakimś tyranem.

 

Fakt faktem, że sam przestałem lubić Lunę przez ludzkie szaleństwo wokół niej i opisałem to nawet w jednym z dziesiątek innych tematów o księżniczce nocy. Meh. Nadal jeszcze jest NMM, równie ładna i nieprzesadnie upiększana.

 

Właśnie! Może o to chodzi?

 

Każdy kucyk ma swoje wady i zalety. Kiedyś mało osób przepadało za Celestią, bo zarzucano jej bycie OP. Teraz jednak tendencje się odwracają. Ukazano ją w bardziej ludzkim świetle. Jest księżną, jest nauczycielką, stara się trzymać poziom ale sama też nie jest idealna. Problem z Luną jest taki, że fandom ją wykoksił a wszystkie *wady* jakie posiada nie są prawdziwymi wadami, a wzbudzają (teoretycznie) jeszcze większą sympatię.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba o samej postaci tyle. Dlaczego to piszę? Gdyż pomimo dość wąskiego zakresu cech, które można przypisać tej postaci oraz w porównaniu do np. mane6, można opisać ją całą w dość krótki sposób, to jest ona, a przynajmniej wynika to z moich obserwacji, najbardziej lubianą postacią w serialu. Zdominowała ona takie postacie, jak Rainbow Dash, Fluttershy, Discorda czy chociażby Derpy. I tu pojawia się pytanie z mojej strony. Dlaczego? Dlaczego akurat ona? Dlaczego Luna, a nie na przykład Chrysalis?

 

No, dominacja nad Derpy wydaje mi się akurat logiczna. Derpy wystąpiła w serialu tyle razy, że można policzyć na palcach jednej ręki, w całym serialu wypowiedziała może dwa zdania, a fani wariują na jej punkcie. Dlaczego Luna, a nie Chrysalis? Może dlatego, że jest ładniejszą, i - mam takie wrażenie - szlachetniejszą postacią niż Chrysalis. No i nie zgodzę się z tym, że jest najbardziej lubianą postacią. Sądzę że takową jest Rainbow Dash, której fani są jeszcze gorsi od lunarnych, bo "ona jest taka czadowa. Taka zarąbista. Nie to, co Rarity (na przykład)". Oto i jest moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tl;dr - Luna = bunt, nonkonformizm, niezrozumiana przez innych. Połącz to ze średnią wieku w fandomie i masz powód, dla którego Luna jest tak mainstreamowa. :ming:

 

Człowiek pisze ścianę teku, wysila się a tu padną dwa zdania i pozamiatane :ming:

Popieram to, tak to raczej w większości przypadków wygląda. Co prawda bardzo lubię Lunę oraz Derpy ale to z całą pewnością nie jest spowodowane poprzez kanon jakim jest kreskówka. Zresztą co to za różnica który kuc cieszy się większą popularnością? :dunno:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie ktoś poruszył temat Luny, heh, też nie wiedziałem co ludzie mają na jej punkcie i skąd się to wzięło, no ale cóż ludzi do końca nie zrozumiesz. To samo z Derpy.. fandom nadał jej taką odmienną historię i się zaczęło ;P Dla mnie Luna jest tajemnicza ale jakoś mnie nie kręci, w połowie też pewnie dlatego ja ludzie tak lubią przez design postaci dopiero potem wymyślali historię, pisali fanfici i takie rzeczy, ale do końca i tak nie zrozumiem ludzi tak jak ludzie nie zrozumieją mnie ;d

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem i zgadzam się ze wszystkim co napisałeś Talar. Kompletnie nie rozumiem takiego jarania się jednym kucykiem. Dla mnie Luna jest zwykłą księżniczką chociaż wolę ją niż Celestie która rzeczywiście jest jakaś "płytka" jak ktoś wspomniał, w ogóle 0 emocji. Najbardziej lubię Cadence ze względu na przeszłość jaka ją dzieli z Twilight ale to nieważne. Taki temat powinien też powstać o Derpy i jaraniu się nią czego nie mogę znieść jeszcze bardziej od jarania się Luną. W końcu raz na jakiś odcinek się pojawi na ułamek sekundy.. Przecież o niej nic nie wiadomo, wszystko jest wytworem fandomu, to samo Vinyl Scratch lub Octavia albo Discord choć nie jest on już tak popularny.

Jarania się czarnymi charakterami też nie rozumiem ale to już inna bajka.


W ogóle ta cała wojna, czy co to tam jest, pomiędzy "Solar imperjum" a "niu Lunar repablik" jest jakiś pomylony

 

To jest to co mnie najbardziej dziwi. Wg. mnie to jest nienormalne i nie wiem po co w ogóle taki dział powstał... Nawet nie chcę wiedzieć o czym tam piszą...

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Militarne lunafagi zrobiły SE/NLR.

 

 

- Fandom to wielki rój maniaków spluw, czołgów, propagandy i orzełków/swastyk/sierpomłotów. Daj im jakiegoś Wielkiego Wodza (a w tym przypadku księżniczkę) to zaczną go czcić.

 

Tylko Ci się wydaje ( :ming:).

 

W ogóle ta cała wojna, czy co to tam jest, pomiędzy "Solar imperjum" a "niu Lunar repablik" jest jakiś pomylony,

 

Zależy dla kogo, każdy lubi coś innego... jeden lubi oglądać radosne kuce inny woli oglądać te same kuce tyle że zabijające się nawzajem :dunno: .

Edytowano przez Eternal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jarania się czarnymi charakterami też nie rozumiem ale to już inna bajka.

To nie tylko wśród Bronies, w fandomach innych bajek (np.Król Lew) też jest dużo zainteresowania czarnymi charakterami.

 

Tak jak pisali poprzednicy, fani ją lubią, bo mogą sami wykreować dużą część jej charakteru. Nie mam nic przeciwko, przynajmniej zaczynają coś tworzyć, być kreatywni, bo dużo część młodzieży, nie posiada wyobraźni.

 

Derpy jeśli chodzi o możliwości kreowania przez fandom...no, tutaj prawie w 100%, składa się z tego co wymyślili bronies. Z Luną mamy podany wygląd, historie, rolę w Equestrii, częściowo charakter.

 

Spotkałam się z ponyfagami, ale tylko na stronach polskich, czyżby tylko polscy Bronies tak szaleli za Luną?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałam się z ponyfagami, ale tylko na stronach polskich, czyżby tylko polscy Bronies tak szaleli za Luną?

 

Nie, wejdź sobie chociażby na fimfiction.net, poszukaj jakieś grup NLR/Luna/itp, jest ich naprawdę wielu. To że większość jest bezmózgimi gimbusami to inna sprawa.

Edytowano przez Eternal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie słowo. Zaczyna się na T, kończy na A i ma 10 liter.

TOLERANCJA.

Znaczenie tego słowa, to między innymi uszanowanie upodobań, religii, sposobu bycia innych osób. I warto w tym nędznym padole zwanym życiem jakiś jej zasób.

 

Pytasz się, dlaczego Luna jest tak lubiana. Well...

  • Właśnie z powodu jej tajemniczości. Luna (przynajmniej dla mnie) wnosi do świata kucyków, nutkę mroku, która to wiele osób intryguje.
  • Jest bardzo plastyczna. Do wizerunku pani nocy, da się wiele dopowiedzieć, i zazwyczaj nikt się do tego nie przyczepi, bo najzwyczajniej w świecie nie ma podstaw żeby powiedzieć ''To jest złe! Luna nigdy by czegoś takiego nie zrobiła!''

 

 


Dlaczego na przykład fani Twilight, Rainbow Dash czy tam Fluttreshy nie mają takich dziwactw?

 

Dlatego, że te postacie pojawiają się w większości odcinków, a sam wymieniłeś w ilu pojawiała się Luna.

 

 

 


Czy ci ludzie wpierniczyli cały kosz grzybów halucynogennych, przy okazji wciągając kreta w hurtowych ilościach? W ogóle ta cała wojna, czy co to tam jest, pomiędzy "Solar imperjum" a "niu Lunar repablik" jest jakiś pomylony, ale to inna bajka. Wracając do tematu, jak trzeba mieć zmieloną czachę, by pisać takie bzdety? Opanujcie się! To jest serial i dwie kochające się siostry, a wy tutaj wyjeżdżacie z takimi rzeczami, które się chyba tylko na Discavery ID zdarza.

 

Powtórzmy to jeszcze raz:

TO - LE - RAN - CJA

 

 

 


Mają częste skurcze odbytu, wydziwiają oraz mają jaką manie na punkcie swojej liderki.

 

Znajdziesz osoby które maja świra na punkcie Zecory, i też kwiczą jak jej nie ma w odcinkach. A to, że jest ich zdecydowanie mniej, to już zupełnie inna para kaloszy.

 

To by było chyba tyle od mojej osoby, bo już widzę minę pt. "Przyszedł jakiś kilkupostowicz, i będzie się, ku**a, wymądrzał."

Edytowano przez Obrus
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz kolego ,że tolerancja ma tez swoje granice? 

 

Sorry ,ale z tego co zauważyłam w tym fandomie największe butthurty mają 

-Fani Luny

-Fani RD

-Fani Derpy 

 

Wejdzie sobie na temat Luny do zapisów jej fanów..To dopiero jest poezja... co ludzie tam wypisują  :evilshy:

Edytowano przez OttonandPooky
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plx
 


 

Hmmm.. ja osobiście mam słabość do motywu "dobra postać-wkurza się i jest zła-nawraca się i żałuje" i to chyba jeden z głównym czynników mej sympatii do Luny :). Co jeszcze mi się w niej tak podoba? Lubię tajemniczość tej postaci. Można rzec, że jej ograniczona rola w serialu wpływa pozytywnie na jej popularność, ludzie musza sobie sami dopowiadać wszystko. A dodając do tego jej przeszłość...

 

ludzie musza sobie sami dopowiadać wszystko.

 

muszą*


Nic nie muszą. O ile akceptuje to w postaciach epizodycznych/z tła, to Luna jest jednak zbyt "ważną" postacią, by móc dodawać do niej własne wymysły. Zresztą, zazwyczaj albo dodają jej jakieś super moce z Hogwartu, albo robią z niej jakąś super dobrą personę, która cały majątek oddałaby biednym kucykom, oddała lewą nerkę i prawe płuco osobie potrzebującej oraz stanęła by na torze lotu pocisku, który został wystrzelony w najczarniejszy charakter, gdyż super dobra Luna da szanse nawet najgorszemu zbrodniarzowi. Zresztą, takie idealizowanie postaci bardzo często tyczy też Derpy, która czasem jest ukazana jako najbardziej dobra osoba na świecie. Dobra, już ogarnę to, że ktoś ma manie na punkcie Lony, ale to nie znaczy, że musi być ona chodzącym ideałem. Dajcie spokój.
 
OttonadPooky
 

Dlaczego tak a nie inaczej się dzieje? Sama mam taki krytyczny przypadek który sama wykreowałam. Ludzie w fandomie uwielbiają króla Ottoborga ..pomimo tego ,że nigdy nie wystąpił w grze (był tylko jego portret, obraz na ścianie i popiersie w muzeum) ...A z kaonicznych oficjalnych informacji wiadomo tylko ,że jest szczęśliwy, kocha robotykę i zapomniał o grawitacji.
 
Cały fenomen w tej sytuacji polega na wypromowaniu takiego "pustego" charakteru (oj dobra Luna aż taka "pustką" nie świeci jeżeli chodzi o jej osobowość itp.).
 
-Ciągły spam z daną postacią zaciekawi ludzi.
 
-W takiej sytuacji najlepsza osobą która coś takiego wypromuje będzie jakaś znana osoba (nie wiem np. z DA) ...wtedy będzie większy odbiór do ludzi ...i wielbienie postaci "x" będzie się panoszyło jak jakaś śmiertelna epidemia. 
 
-Ludzie lubią takie "niedokończone" postacie ..ponieważ mają pole do popisu i mogą stworzyć genialne,DOBRE headcanony do urozmaicenia jej..No niestety ,ale są przypadki które strasznie irytują..jak "LUBIE GO ,ALE TAK NAPRAWDĘ NIE WIEM CO W NIM LUBIE"...tacy ludzie to zazwyczaj totalne lizo dupy które chcą się tylko przypodobać danemu artyście który np. urozmaica ta postać. Oczywiście są też takie przypadki gdzie ludzie tworzą totalne głupoty jeżeli chodzi o urozmaicenie postaci...I ja tego nie popieram ,bo podstawą stworzenia dobrego headcanon jest bazowanie na kanonicznych informacjach. 
 
-Zabrzmi to dziwnie ...ale wygląd postaci tutaj tez ma duże znaczenie. Jeżeli projekt postaci nie jest ciekawy..ludzie nie będą się nią interesować..przykład z fandomu MLP? Sapphire Shoes..ta piosenkarka.
 
 
 
 
Sama osobiście nie przepadam za wielbieniem Luny ...bo jej fani wydają mi się za bardzo agresywni..Większość ich wymysłów na jej temat jest przesadzona,wyolbrzymiona i nie trzyma się to kupy ..takie samo podejście mam do Derpy.
 
Największe kretyństwo wykreowane dla Luny? Proszę bardzo
 

 



GAMER LUNA.



 


Ni to żadnej sensownej podstawy nie ma ..nawet w serialu jest podkreślenie ,że jest ona totalną ciapą jeżeli chodzi o jakieś gry..I na co to komu? Własnie takie ...dziwne wytwory przyciągają do niej "pustych" fanów.
 

"O lubię gry...widzę ,że ona tez lubi gry..OD DZISIAJ TO JEST MOJA WAIFU. LUNA 4EVER!"



 


No niestety tak to wygląda. Rozumiem ,ze to jest headcanon brany dla rozrywki ,ale największym problemem jest to ,że większość ludzi bierze to na poważnie ..i potem są problemy.

 


Wyczuwam zgodność na 100%.
 
Nocturnal Light
 

No, dominacja nad Derpy wydaje mi się akurat logiczna. Derpy wystąpiła w serialu tyle razy, że można policzyć na palcach jednej ręki, w całym serialu wypowiedziała może dwa zdania, a fani wariują na jej punkcie. Dlaczego Luna, a nie Chrysalis? Może dlatego, że jest ładniejszą, i - mam takie wrażenie - szlachetniejszą postacią niż Chrysalis. No i nie zgodzę się z tym, że jest najbardziej lubianą postacią. Sądzę że takową jest Rainbow Dash, której fani są jeszcze gorsi od lunarnych, bo "ona jest taka czadowa. Taka zarąbista. Nie to, co Rarity (na przykład)". Oto i jest moje zdanie.


 
Ja to pamiętam, że kiedyś Depry cieszyła się olbrzymim uznaniem wśród fanów, lecz Luna chamsko wypchnęła ją, oraz takie osobistości jak RD, Fluttershy, Discorda czy nawet Vinyl i Octavie. Te postacie kiedyś górowały, a teraz RD i FS biją się o drugie czy tam trzecie miejsce, a inne postaci kołują się gdzieś tam na dole, co jest trochę smutne, że jedna postać zmiażdżyła wszystkie i teraz samotnie siedzi na tronie.
A co do fanów RD, to czasem, jak zauważyłeś, dają się we znaki, oczywiście od tej złej strony, lecz RD to jedna z głównych postaci, więc olbrzymie fascynacje tą postacią są raczej na miejscu (ale ciągłe spamowanie 20% cooler oraz SWAG i RD jest czadowa jest na prawdę męczące).
 
ETERNAL
 

Człowiek pisze ścianę teku, wysila się a tu padną dwa zdania i pozamiatane :ming:
Popieram to, tak to raczej w większości przypadków wygląda. Co prawda bardzo lubię Lunę oraz Derpy ale to z całą pewnością nie jest spowodowane poprzez kanon jakim jest kreskówka. Zresztą co to za różnica który kuc cieszy się większą popularnością? :dunno:


 
Mało kto docenia dzisiaj trud włożony w czyjąś pracę :(
A co do ostatniego zdania, to nie chodzi mi o to, kto jest najlepszy, lecz o to, że Luna zmasakrowała inne postaci, o czym pisałem wyżej z Nocturnal Lightem
 
Arktez
 

Przeczytałem i zgadzam się ze wszystkim co napisałeś Talar. Kompletnie nie rozumiem takiego jarania się jednym kucykiem. Dla mnie Luna jest zwykłą księżniczką chociaż wolę ją niż Celestie która rzeczywiście jest jakaś "płytka" jak ktoś wspomniał, w ogóle 0 emocji. Najbardziej lubię Cadence ze względu na przeszłość jaka ją dzieli z Twilight ale to nieważne. Taki temat powinien też powstać o Derpy i jaraniu się nią czego nie mogę znieść jeszcze bardziej od jarania się Luną. W końcu raz na jakiś odcinek się pojawi na ułamek sekundy.. Przecież o niej nic nie wiadomo, wszystko jest wytworem fandomu, to samo Vinyl Scratch lub Octavia albo Discord choć nie jest on już tak popularny.
Jarania się czarnymi charakterami też nie rozumiem ale to już inna bajka.
 
 
To jest to co mnie najbardziej dziwi. Wg. mnie to jest nienormalne i nie wiem po co w ogóle taki dział powstał... Nawet nie chcę wiedzieć o czym tam piszą...


Miło, że ktoś powiela moje zdanie :)
 
IceWolf
 

Tak jak pisali poprzednicy, fani ją lubią, bo mogą sami wykreować dużą część jej charakteru. Nie mam nic przeciwko, przynajmniej zaczynają coś tworzyć, być kreatywni, bo dużo część młodzieży, nie posiada wyobraźni.
 
Derpy jeśli chodzi o możliwości kreowania przez fandom...no, tutaj prawie w 100%, składa się z tego co wymyślili bronies. Z Luną mamy podany wygląd, historie, rolę w Equestrii, częściowo charakter.


Jak już pisałem, to zmienianie osobowości Depry jest dopuszczalne, gdyż jest to postać z tła i najprawdopodobniej nigdy nic w serialu nie zostanie z o niej powiedziane, lecz dopisywanie owej postaci samych plusów oraz super mocy np. Fireboole z dupy to już jakaś paranoja  jest. A jeśli o Lune chodzi, to jakiekolwiek dodawanie od Bronys jakiś cech to niej nie jest na miejscy, gdyż owa postać jest zbyt ważna w tym serialu, aby można było zrobić z niej jakąś super dobrą postać, która by liczyła wszystkie liście na drzewach w Finlandii tylko po to, aby komuś pomóc czy tam żeby umiała zatrzymywać czas i sterować planetami. 
 
OBRUS
 

Jest takie słowo. Zaczyna się na T, kończy na A i ma 10 liter.
TOLERANCJA.
Znaczenie tego słowa, to między innymi uszanowanie upodobań, religii, sposobu bycia innych osób. I warto w tym nędznym padole zwanym życiem jakiś jej zasób.
 
Pytasz się, dlaczego Luna jest tak lubiana. Well...

  • Właśnie z powodu jej tajemniczości. Luna (przynajmniej dla mnie) wnosi do świata kucyków, nutkę mroku, która to wiele osób intryguje.
  • Jest bardzo plastyczna. Do wizerunku pani nocy, da się wiele dopowiedzieć, i zazwyczaj nikt się do tego nie przyczepi, bo najzwyczajniej w świecie nie ma podstaw żeby powiedzieć ''To jest złe! Luna nigdy by czegoś takiego nie zrobiła!''
Dlatego, że te postacie pojawiają się w większości odcinków, a sam wymieniłeś w ilu pojawiała się Luna.
 
 
 
 
Powtórzmy to jeszcze raz:
TO - LE - RAN - CJA
 
 
 
 
Znajdziesz osoby które maja świra na punkcie Zecory, i też kwiczą jak jej nie ma w odcinkach. A to, że jest ich zdecydowanie mniej, to już zupełnie inna para kaloszy.
 
To by było chyba tyle od mojej osoby, bo już widzę minę pt. "Przyszedł jakiś kilkupostowicz, i będzie się, ku**a, wymądrzał."

 




Wiesz, że sam przejawiasz brak tolerancji, pisząc to?
Co do tej twojej drugiej "kropki", to całkowicie się z tym nie zgodzę i nie muszę się tłumaczyć dlaczego. Po prostu tak nie jest.
A co do końcówki. To takich osób nie jest dużo i zresztą sam napisałeś "znajdziesz", więc trzeba takich osobników szukać. Fanów Luny nie trzeba, bo oni są na każdym kroku.
Zresztą, nie chce nic sugerować, ale sądząc po twoim avatarze, sam uważasz Lune za najlepszą postać (bo tak zwykle jest). Więc coś mi się wydaje, że gdyby owa postać nie byłą przez Ciebie tak lubiana, to nie krytykowałbyś aż tak mojego zdania. Oczywiście może się okazać, że to co teraz pisze nie jest prawdą, za co jak najbardziej Cie przepraszam.
 
OttonadPooky 
 

A wiesz kolego ,że tolerancja ma tez swoje granice? 
 
Sorry ,ale z tego co zauważyłam w tym fandomie największe butthurty mają
-Fani Luny
-Fani RD
-Fani Derpy 
 
Wejdzie sobie na temat Luny do zapisów jej fanów..To dopiero jest poezja... co ludzie tam wypisują   :evilshy:


Co do pierwszego zdania, to masz absolutną racje. Bo gdyby tolerancja nie miała granic, to równie dobrze musielibyśmy tolerować to, że np. Hitler rozpętał II Wojnę ŚW oraz takie osobniki specjalne jak pedofile, zoofile, sadystów i morderców.
Co to skurczów Anusiaka, to Luna wygrywa, u RD nie jest to aż tak widoczne, a co do Derpy, to jej fanów spotykam już bardzo rzadko, co spowodowane jest przewagą Luny w kategorii "Najbardziej lubiana postać".
A, i dzięki za podanie infa, co się w zapisach na fanów Luny dzieje. Pomimo, iż napsułem sobie krwi, czytając to, to była to też czysta komedia i nie spodziewałem się, że ludzie aż tak to praktykują.
 
GENERALEK
 

Mówiłem, że to taka tradycja i nie robimy tego na serio -_- .


A skąd się ta tradycja wzięła? Zresztą, nawet jeśli to nie jest tak na serio, to i tak mocno wyolbrzymia to tą postać.

Edytowano przez Talar
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do ostatniego zdania, to nie chodzi mi o to, kto jest najlepszy, lecz o to, że Luna zmasakrowała inne postaci, o czym pisałem wyżej z Nocturnal Lightem

 

Popularność Luny oraz Derpy tak jak napisał ktoś wcześniej wiąże się z tym że tych postaci jest mało w serialu a co za tym idzie można puścić wodze fantazji i "przerobić" je np w ff wedle własnego widzimisie i nie będzie zbytniego butthurtu. Przykład? W mojej pierwszej ff Fluttershy występuje jako bezwzględny dowódca czołgu, efekt? Butthurt. Nie był to hejt czy coś ale wszyscy zwracali na to uwagę; gdyby zamienić Flutterkę na Lunę to podejrzewam że nikt by nawet o tym nie wspomniał :dunno: . Postacie które często są w serialu mają "oficjalnie" przyjęte ramki - wykroczysz poza nie = butthurt / lincz. Jak jest przedstawiana Derpy w ff? Jako wioskowy głupek, kochająca matka z problemami, pomocnik doktora Whooves'a lub jako generał armii (E:TW)! Kompletna dowolność, dlatego lubię Lunę / Derpy. Poza tym nie da się ukryć że Luna oraz Derpy podobają mi się ( czytaj są bardzo ładnie narysowane ).

Nie za bardzo za to lubię Celestynę, wydaje się ona być zbyt... hmm... miła? Krystaliczna? Dobra? Luna wydaje mi się nieco bardziej oziębła, dlatego też darzę ją sympatią.

Edytowano przez Eternal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga ogólna: mój telefon nie obsługuje cytowania selektywnego.

Eternal, napisałeś, że " W mojej pierwszej ff Fluttershy występuje jako bezwzględny dowódca czołgu, efekt? Butthurt."

Muszę powiedzieć, że mnie dziwi ten butthurt, bo zarówno w FiW, jak i w serii PONY.MOV, Fluttershy jest kimś w stylu pogromcy demonów lub mordercą. A pod wpływem tych filmików jest duża część Bronihoodu.

Poza tym, podeślij linka do rego fanfika, chętnie przeczytam /)^3^(\

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...