Skocz do zawartości

Drodzy ***** bronies...


Gość Ziomisz12

Recommended Posts

Bronym może być każdy, ale nie każdy potrafi się zachować jak on, tak jak pisał FlutterFan,

Większość naszego społeczeństwa to umysłowe gimbusy, nie wyżyte i agresywne

A bycie bronym przez takiego człowieka to tylko pretekst by podkreślić że on jest od kucyków i on jest lepszy od was, to tylko przykład ale inne fandomy nie tylko w polsce mają podobne problemy, hejt/trolling to ich nie odłącza część, osoba inteligenta oleje to, bo wie że wdawanie się w dyskusje tylko pogorszy sprawę.

A zdania typu "tacy hejterzy/trolle nisza nasz fandom" no co prawda robią nam opinie, ale kto będzie chciał być członkiem jakiegoś fandomu i tak do niego dołączy, lepiej dla nas bo inteligenta osoba nie będzie opierała swojej opini na podstawie tekstów jeden czy dwóch osób.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: gdy zostałam Bronym (lub Pegasis, jak kto woli), to w sumie należałam do tej części amerykańsko/angielskiej fandomu (EqD, Derpy Hooves News, itp.).

Zalogowałam się na to forum z ciekawości, jak sytuacja w Bronihoodzie ma się w Polsce.

Moje obserwacje: z takim poziomem - powiedzmy to wprost - chamstwa, polski fandom upadnie, zanim się dobrze rozkręci.

Nie mówię też, że tylko u nas tak się dzieje, ja to tak po prostu widzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, i to nie tylko u nas, jak niektórzy myślą xd Podobni występują również w US, tylko że z powodu rozmiarów ichnich fandomów, nie rzucają się aż tak bardzo w oczy xd No, nie wiem jak na forach, ale na dA raczej ich się nie widuje.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z licznych problemów tego fandomu polega na tym, że to jedyny, którego członkowie są w większości (żadne 25%, jak ktoś sugerował) chamami. Sam nigdy nie określałem siebie mianem bronego, z prostej przyczyny - nie zaimponowali mi niczym w praktyce, w życiu nie czułem się jak jeden w nich, wręcz odpychali mnie od siebie. W teorii mówią o przyjaźni, tolerancji, bla bla bla... nie, nie myślę, że bronies to tylko różowi chłopcy itd., ale spodziewałem się po subkulturze tego rodzaju czegoś na wzór... nie wiem... większej zdolności asymilacji? A spotykałem się w większości z wyzwiskami, oczernianiem i zachowaniem typu "to nie jest kucyk, więc tego nie lubię - nawet jak to najpiękniejsza rzecz na świecie", "to jest kucyk, więc to kocham, mimo tego, że to największy śmieć na świecie"... i tak dalej, i tak dalej. Ja wiem, że sam nie jestem duszą towarzystwa, nie jestem specjalnie prospołeczny, wręcz przeciwnie... ale nigdy sam z siebie nie zaczynam awantur, obrażania kogoś itp. A było mi to zarzucane, co wydaje mi się być przynajmniej bezczelne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robcie z siebie downow w necie.

Za sam ten tekst powinieneś dostać po mordzie ("w pysk" to zbyt łagodne określenie). I to od Adamka... Co najmniej. Co to znaczy "robić z siebie downa w internecie?" A tak w ogóle, to czy kiedykolwiek widziałeś osobę z zespołem Downa? Przebywałeś z nią dłużej niż 5 minut? Na praktykach spędziłem z nimi prawie cały dzień. To niesamowicie przyjaźni i ciepli ludzie. Oddają 10x tyle sympatii i uczucia ile im dasz.

Nienawidzę ludzi, którzy wyzywają się od "downów". Bo co? To jakieś złe określenie? Tak jak "żyd" "upośledzony" czy "pedał"? Świadczy to tylko o ujemnym ilorazie inteligencji. Nie nazwę ani Ciebie ani nikogo "downem". Brzydzi mnie to określenie.

Ale skoro używasz takich określeń to idiotą jak najbardziej. Obraziłem Cię? Chcesz, raportuj. Jeśli mam za to dostać ostrzeżenie to trudno. Jestem jaki jestem. Nie przejdę obojętnie obok osoby nazywającej kogoś lub grupę ludzi "downem" / "downami".

 

Wiem jak jest... siedze na necie i widze co piszecie... przestancie... naprawde. Wchodzac na kwejka lub komixxy widze jak te kucykowe komixxy oraz komentarze ciagna sie tak ze mozna dostac ataku slepejfuri i te hasla "bronies sa wszedzie" "podbijemy internet"...

Spróbuj wyjść poza fandom. Osobiście mam dość komentarzy na YT: "Polska k#!" I nie wrzucaj wszystkich do jednego wora.

Reszty komentować nie będę. Szkoda czasu i klawiatury dla kogoś, kto używa słowa "down" jako negatywnego określenia.

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując Rainbow Dash:

Przeżyłam już 4 upadki fandomu:

-Koniec II sezonu

-Początek III

-Twilicorna

-Equestria Girls

 

Teraz dopisałbym do tego jeszcze chamstwo w internecie ;) Sądzę, że trochę demonizujecie. Nie można postawić diagnozy, ze jakiś tam fandom jest najgorszy na świecie, bo ja tak sądzę, bo ja to widzę. Każdy z nas widzi jedynie 0.000000000000000000000000001 część internetu i to, że akurat trafi na chama lub prostaka... lub nawet 100 chamów, to jedynie mikroskopijna część całego problemu. Nie sposób bez dogłębnych badań wyciągnąć wiarygodnych wniosków.

 

Równie dobrze ja mógłbym powiedzieć, że fandom gier z serii Wolfenstein jest najgorszy na świecie, bo jak do niego dołączyłem w 2006 roku, to była to wylęgarnia chamstwa, uprawiana przez ludzi +20 (a więc nie będących gimbusami). I co to zmieni? Nic, bo jak się potem przekonałem, po latach, poznałem tylko pewny wycinek społeczności. Fakt, że była chamska jak cholera. Ale to była tylko część, pewna grupa wzajemnej adoracji, która skupiła się na jednym forum. 

 

Z kucami jest tak samo. Ja na dzień dobry w fandomie też spotkałem się z chamstwem i generalnym podejściem "ić stont!". Ale posiedziałem dłużej i odkryłem prawdziwych druhów.

 

A czy broniacze są namolni? Trochę są, ale też nie ryzykowałbym stwierdzenia, że tylko oni. Transformersów, Marvela, Star Warsów wszędzie pełno. My po prostu jesteśmy wyczuleni na kucyki, to je wyłuskujemy z gąszczu internetowego spamu. Jesteś trochę jaskrawi na tle innych, to wszystko. Póki nie dołączyłem do fandomu, pucyki dostrzegałem nieporównywalnie rzadziej. No, ale to tylko moje osobiste doświadczenie ;)

 

sugarcube_by_gsphere-d4tcgc6.jpgTak więc nie bójmy się fandomu :)

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


(a więc nie będących gimbusami)

 

Wiekowo co najwyżej, intelektualnie... to już pewno inna kwestia xd

 

 

Also, upadkiem fandomu jest także sytuacja, gdy ktoś bardziej lub mniej znany odchodzi z fandomu. Tak jak ostatnio odeszli od muzyki M. Pallante i dbPony xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlfw3619-1331534185628.jpg

 

Po pierwsze - moda na MLP. A nie ma chyba nic gorszego niż moda atakująca coś co wcześniej było zastrzeżone dla małej grupy, która o to dba. Spójrzcie na wszelakie rodzaje muzyki - jak bardzo się zmieniała, gdy dotykała ją moda. Sam słuchał rapu, jestem otwarty i widzę jak się zmienił, gdy zamiast jednej osoby na sto, jednej świadomej, szczerze interesującej się osoby zaczęły tego słuchać masy.

 

Ktoś powiedział kiedyś: Iloraz inteligencji tłumu równy jest IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników

 

Myślę, że ten fandom trochę wyróżnia się pod względem struktury (kto to ogląda), ale dotyka go ten sam problem co cały internet - zidiocenie młodszych warstw. Kiedyś jak sie było przygłupem to się siedziało cicho, bo durne zachowanie było powodem tylko do wstydu. Dzisiaj niestety młodych ludzi pociąga bezmyślne zachowanie. Najbardziej mnie rażą przykłady zachowania w stylu "wywołaj prawdziwy ból tyłka a potem obserwuj". No kurczę, tacy ludzie są jednak strasznie tępi skoro nie potrafią sobie nawet zdać sprawy z tego co robią. Potem najczęściej mamy dwie strony - wkurzonego, który dał się sprowokować, i idiotę który się cieszy, że zdenerwował kogoś kogo nie zna.

 

Zdenerwować kogoś kogo się nie zna przez internet.

 

Trudno mi zrozumieć podejście głupsze niż mogłaby mieć np. ameba.

 

No i kłótnie. Kiedyś kłóciliśmy się na argumenty, kto ma racje, kto jest bliżej prawdy. Dzisiaj chodzi o to kto kogo mocniej/efektowniej obrazi. A zwykli, ogarnięci ludzie często wolą się do tego nie mieszać. Co do hejtowania - następna głupota. Nie dość, że ludzie często mylą hejt z własnym zdaniem, to jeszcze sam hejting jest bez sensu - Nienawiść dla nienawiści. Jeśli Ci się nie podoba - odpuść, daj sobie siana, nie interesuj się JEŚLI nie wpływa to w żaden sposób na Twoje życie. Ale chybą są ludzie tak szurnięci, że jakiś kucykowy obrazek na kwejku wpływa na ich życie. Straszne, w sumie nawet życiem bym tego nie nazwał, jeśli taka fala emocji potrafi spłynąć na jakąś grafikę znalezioną w internecie, co potem przekierowywuje się na żywych ludzi. Zastanówmy się nad tym.

 

Dorzucę jeszcze obnoszenie się z pociągiem seksualnym do stworzeń z bajki, jakby sam fakt, że jest się innym był czymś niesłychanym. Taka hipokryzja, bo połowa z nich chętnie napisze "nie wyjeżdzaj mi ze swoją religią, to Twoja sprawa" jednocześnie prezentując swoje poglądy w sposób niemniej ofensywny. Mały art:

 

015a6d5e7af638286e3853abe19cb1a5_origina

 

Po co ktoś dorobił te symbole MLP? Czy obrazek sam w sobie nie jest z definicji dość głupi, a tu jeszcze jakiś "brony" zrobił swoje? Już widzę tą fascynację seksualną kucykami, gdy ma się dziewczynę... no zakładam, że to nie siostra, ten gość nie ma 16 lat, poza tym miałby prze****ne u mamy :rainderp:

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlfw3619-1331534185628.jpg

 

Po pierwsze - moda na MLP. A nie ma chyba nic gorszego niż moda atakująca coś co wcześniej było zastrzeżone dla małej grupy, która o to dba. Spójrzcie na wszelakie rodzaje muzyki - jak bardzo się zmieniała, gdy dotykała ją moda. Sam słuchał rapu, jestem otwarty i widzę jak się zmienił, gdy zamiast jednej osoby na sto, jednej świadomej, szczerze interesującej się osoby zaczęły tego słuchać masy.

Zgadzam się ze wszystkim, ale odniosę się tylko do muzyki. Początkowo mój ulubiony trance był faktycznie trancem (?), miał swoich fanów, ale z czasem DJe zauważyli, że otwierając się na szersze grono odbiorców można zarobić znacznie więcej. I tak oto Tiesto, Blank & Jones czy Armin van Buuren zaczęli tworzyć dance, a co gorsza miesza go z dubstepem :/ Na szczęście część nowych DJów wraca do korzeni.

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Triste Cordis:

Wiesz, wyrażenie "przemysł muzyczny" zawiera słowo "przemysł" nie bez powodu.

Mówisz o popularnych artystach, którzy grają już od x lat. Żeby być cały czas "na topie" muszą dostosować się do panującej mody - obecnie jest to dubstep.

Nowi artyści mają jeszcze własną wizję, nie są "zmieleni" przez wielkie koncerny. Nie muszą grać tego co popularne, ale nie wiesz, co będą grali za parę lat.

 

Skoro mówię o popularności i koncernach:

Nie lubię, gdy ludzie "naskakują" na Hasbro z powodu Twilicorna, Equestria Girls, czy tak zwanych "Cease & Desist Letters". Tak jakby nie pamiętali, że MLP to marka:

A. Należąca do firmy o zasięgu prawie ogólnoświatowym,

B. Która została reaktywowana przez kogo? Tak, właśnie przez Hasbro.

To jest przedsiębiorstwo, które musi dbać przede wszystkim o zyski, aby utrzymać się w branży, więc:

A. "Cease & Desist Letters" - wiadomo, że gdy ktoś robi wydruki 3D kucyków bez licencji, Hasbro traci.

B. Twilacorn - zyski ze sprzedaży zabawek muszą być w miarę stabilne.

C. Equestria Girls:

    C1. Konkurencja dla produktu Mattela, czyli Monster High

    C2. Utrzymanie dorastającej grupy docelowej przy swoich produktach.

Edytowano przez Akiria
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie lubię, gdy ludzie "naskakują" na Hasbro z powodu Twilicorna, Equestria Girls, czy tak zwanych "Cease & Desist Letters". Tak jakby nie pamiętali, że MLP to marka:

Aha, czyli posiadanie innego zdania jest już bardzo złe i nie wolno pod żadnym pozorem nie lubić Twilight-Alicorna albo EqG, bo to marka. Bambo prośba :v

 

 


Bo co? To jakieś złe określenie? Tak jak "żyd" "upośledzony" czy "pedał"?

Gej =/= Pedał.

1250085079_by_malinblue_600.jpg

 

 

I zgadzam się z Ziomiszem. Większość bronies w fandomie to gimbaza. W całym fandomie, nie tylko polskim. Wystarczy obejrzeć komentarze przy niektórych filmach na YouTubie, szczególnie przy utworach które zostały wykorzystane do różnych PMV'ów. Problem jest taki, że większość osób siedzi zwykle po polskiej części fandomu, a jako, że w polskim internecie panuje dziwna moda na nazywanie wszystkiego co złego za "typowo polskie" to mamy taki a nie inny efekt... Pozostaje po prostu to zignorować, wytępić, czy cokolwiek innego zrobić.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli posiadanie innego zdania jest już bardzo złe i nie wolno pod żadnym pozorem nie lubić

Nie chodzi o to, czy lubisz lub nie Twilacorna, (mnie się podobał na przykład ten krok) tylko o sytuacje, kiedy na taką "nowość" ludzie reagują w stylu "I hate you, Hasbro" - na przykład ten filmik.

Po prostu uważam, że ludzie mogliby mieć choć trochę szacunku dla tej firmy.

Edytowano przez Akiria
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parafrazując słowa z pewnego kultowego filmu, ludzie lubią te rzeczy, które już znają xd No a jak ktoś im, nie daj Celestio, zaburzy ich ułożoną wizję, będą gromy xd

To miłe, że dobrze odczytałeś moje intencje. :fluttershy5:

Tak poza tematem: Czy ty nie miałeś wcześniej innego avatara?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno na ten temat:

 

Zawszę tak było, nie ważne czy chodziło o kuce czy na przykład jakiś inny fandom. Zawsze się znaleźli tacy którzy to dalej robili bez zastanowienia się. Czemu to robili, spytacie? Odpowiedz jest banalnie prosta i możliwe że wiecie o tym: popularność. Coś jest na topie< nie ważne co> od razu zaczynają się legnąć do tego gimbusy i inne stworzenia bez rozumów.

Taki już jest świat że niektórzy szukają zaczepki i wstawiają takie rzeczy na kwejka/demoty dla głupiego "lajka" czy komentarza przepełnionego czystą głupotą. Owszem można mieć swoje zdanie na każdy temat ale trzeba je odpowiednio opisać a nie że w 80% są to bluzgi czy inne tego typu słowa.

 

 

Ehhh jestem bez nadziei :facehoof:. W internecie w tych czasach nie można mieć raczej swojego zdania bo gimbaza ma dostęp do wszystkiego, prawie jak epidemia  :forgiveme: .   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...