Skocz do zawartości

Fallout 4 - Gdzie wylądujemy?


Piter009

Recommended Posts

Jak myślicie, gdzie będzie się rozgrywać akcja nowego Fallouta? Jako że nie było o nim jeszcze ani jednej oficjalnej wzmianki, pozostaje nam tylko zgadywać. Sam osobiście spotkałem się z trzema dość ciekawymi teoriami:

 

- Los Angeles. Moim zdaniem najbardziej prawdopodobna, ze względu na jej położenie w Ameryce. Leży w stanie Kalifornia, więc NCR na pewno

tam dotrze, a do tego miasta prowadzi dobrze nam już znana autostrada nr 15! Dokładnie ta sama, której dość spory kawał musimy przejść w Fallout NV!

 

- Powrót do poprzedniczki NV, Fallouta 3 i chodzi oczywiście o Stołeczne Pustkowia. Ruiny Stolicy i takie tam. Może Enklawa znowu zaatakuje, dotrze tam NCR albo powstanie coś w rodzaju frakcji fanatyków Starego Świata? Na terenie zniszczonego Waszyngtonu coś takiego mogłoby się wydarzyć. Brzmi trochę jak odpicowana Enklawa, ale gdyby wykorzystać motywy z DLC Lonesome Road, to byłoby nawet ciekawe.

 

- Oraz opcja prawdopodobnie najmniej realna, ale bardzo ciekawa. Europa! Ciekawiło was, czy stary kontynent przetrwał Wielką Wojnę? Ja osobiście chciałbym wiedzieć, a jeszcze bardziej pozwiedzać jej napromieniowane ruiny. Widziałem też kiedyś screen z pancerzem wspomaganym z doczepionymi skrzydłami husarskimi. Pewnie to był zwykły fejk, ale pomysł bardzo ciekawy. Bo kto uwierzy, że po tym wszystkim przez co przeszli Polacy, wybije ich jakaś denna bombka atomowa?

 

A gdzie waszym zdaniem będzie się rozgrywać następna część naszej ulubionej postapokalibi?

Edytowano przez Piter009
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, aby jakaś gra nie ociekała "amerykańskością". Nie jestem znawcą serii, ale Fallout w Europie? Jestem na tak. I to bardzo. Mam dość flag z gwiazdkami, hymnu U eS i A (dobrze, że są gry takie jak Saints Row 3/4, które nabijają się z tego kiczu - nie dotyczy serii Fallout)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Los Angeles - odpada, jest to część RNK, na jej terenach znajdują się Gruzy... które są jeszcze większymi gruzami od momentu gdy Przybysz z Krypty z oryginalnego Fallouta zdetonował tam bombę atomową.

Faktycznie, coś o tym było :rainderp: Zresztą, nie wiemy nic o F4, łącznie z tym, kiedy będzie rozgrywać się akcja. Może stać się wszystko, tamtejsze tereny mogą już zdążyć się odbudować, wyswobodzić z uścisku RNK, wywołać wojnę domową itp.

 

Co do Stołecznych Pustkowi, to żeby uniknąć akcji z Déjà vu, pewnie wylądowalibyśmy tam ze sto lat później, kiedy wszyscy już i tak nie żyją niezależnie od tego, czy zostali zamordowani przez gracza, czy nie.

 

A Teksas byłby bardzo ciekawy.

 

EDIT: Dodam jeszcze, że o Europie przecież nic nie wiadomo, według wielu, cały kontynent został zniszczony. Przydałoby się jakieś wyjaśnienie, czy coś tam jednak przeżyło.

Edytowano przez Piter009
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać wiele racji. Ale podobnie sobie wyobrażam Europe. Najbardziej zniszczona część planety, gdzie przetrwanie jest trudniejsze niż gdziekolwiek indziej. Pierwszy świat upada i to z głośnym hukiem. Jedynym i to trzeba przyznać, ze dość wielkim, byłoby właśnie odcięcie się od tradycji. Brakowałoby Valut-tec. Chociaż, możliwy byłby scenariusz, że grupa Amerykanów (może nawet i Enklawa) dotarła statkiem lub lataczami do Ameryki. W F2 w San Francisco była grupa ludzi, którzy chcieli tankowcem z Ameryki i szukać krainy, która ponoć nie została dotknięta wojną. Mieli oni tankowiec czy coś, dokładnie nie pamięta. Czyli prędzej czy później Amerykanie odkryją Europe :rainderp:

Napaliłem się też na tę Europe z jeszcze jednego powodu. W Fallout 3 można spotkać chińskich generałów. Jak u diabła oni przeżyli i znaleźli się w Ameryce? Azja wygląda podobnie jak Ameryka? Rosja też byłaby ciekawa, ale pewnie od razu ludzie skojarzyliby to sobie z serią Metro.

Edytowano przez Piter009
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow. Fallout w Europie? To brzmi pięknie. Ale powiem wam, że ponoć nowy Fallout ( jeśli daj Boże powstanie) ma być w San Francisco. Taką plotę wyczytałem już pewien czas temu. Ale czy to prawda to już nie wiem.

Edytowano przez Nikern
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter... *Chińczycy* w USA znajdowali się z wielu powodów. Od zwykłych jak imigracja, poprzez (o co może Ci chodzić) wirtualną rzeczywistość, a kończąc na elementach składowych inwazji (choćby San Francisco w Fallout 2 jest w dużej mierze zamieszkane przez potomków załogi chińskiej atomowej łodzi podwodnej, która się tam rozbiła).

Co do Fallouta w Europie to czytałem wypowiedź jednego z głównych autorów tej znakomitej gry, że marzył zawsze o stworzeniu jakiejś części na terenach Starego Kontynentu. Nie będzie to jednak Fallout w jaki zwykłeś grać, bowiem... Byłby on jeszcze przed zrzuceniem bomb (!). Przemieszczałbyś się po trzaskającej w szwach Europie, zniszczonej po wojnie paliwowej z Bliskim Wschodem i tonącej w anarchii. Byłby to raczej team-shooter z elementami craftingu, a nie standardowa gra RPG.

 

Co się stało z Europą do końca nie wiadomo. Z pewnością przeżyła ciężkie chwile wojny konwencjonalnej, ale nie wiadomo w jakim stopniu ucierpiała od głowic nuklearnych.

 

>Jeśli miałbym obstawiać rejony kolejnej części Fallouta, to strzelałbym w okolice Chicago. Dział się tam Fallout Tactics ale chyba nawet sami twórcy nie do końca uważają go za kanoniczny. A przynajmniej nie wszystko co się tam znalazło. Dodatkowo w rejonie ma się znajdować chyba jedna z ostatnich normalnych baz Enklawy (nie było o tym powiedziane wprost, ale dostawaliśmy kilka przesłanek w trakcie gry w New Vegas), agresywny odłam Bractwa Stali zakładający własne imperium (może tym razem "stalowcy" będą głównym przeciwnikiem? Bywało tak już w okołofalloutowych grach wydanych jedynie na jakieś konsolopodobne plewy).

> Innymi ciekawymi rejonami jest oczywiście Floryda i *param pam pam* NOWY JORK (tak! Czemu wcześniej na to nie wpadłem?)

 

Co do sprostowania kilku rzeczy:

- O ile dobrze pamiętam w świecie Fallouta, ZSRR nie upadło. Stąd jest wysoce prawdopodobne, że Polska do samego końca pozostawała pod *okupacją*.

- Enklawa praktycznie została zniszczona. Nie przetrwała zniszczenia na wschodzie i zachodzie. Pozostały (być może) drobne placówki w stylu baz paliwowym, wysuniętych posterunków, hal przeładunkowych, etc.

- Enklawa dysponowała statkiem kosmicznym zdolnym do kolonizacji innych planet. Taki był jej podstawowy plan. System testów w kryptach miał badać jak ludzie zamknięci w takim pojeździe mogliby cierpieć i z czym należałoby się liczyć. Nie wiadomo czemu zrezygnowano z planu ucieczki na inne ciało niebieskie, tylko postanowiono usunąć wszelkie mutacje z Ziemi i zasiedlić ją na nowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Właśnie dlatego, w przypadku takich gier czekam na edycje GOTY. Z reguły na płycie są wszystkie dodatki (czasami dają kod do pobrania - The Crew: Wild Run), łatki etc. Wielki hype o nic. Dobrze że nie kupiłem podstawki w dniu premiery. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu BiP napisał:

Tylko, że przeczytaj opis tego dodatku. Z opisu wynika, że dodatek jest mega słaby i raczej nie warty kupna.

Tak jak jeden z dodatków do Borderlands 2. Później wyszło coś tak genialnego i długiego, że na dobrą sprawę mogłoby być osobną grą ("Tiny Tina's...") ;) Pozostaje mieć nadzieję, że następne dodatki będą lepsze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...