Skocz do zawartości

[Archiwa Forum] Rekrutacja do klanu World of Tanks


izy97

Recommended Posts


Jeśli chcesz patrzeć przyszłościowo, to weź pod uwagę, że w każdej aktualizacji mogą zmienić drzewko technologii. Przykładowo, ja dawno temu właśnie przez PzIII poszedłem w Tygrysa i Panterę, co teraz nie jest możliwe.

Tak, masz rację jednaj jak drzewka będą wyglądać w przyszłości nie wiemy, ale hipis idzie już linią pz ic co prowadzi do indien, jak pójdzie w pz iii to ono też prowadzi do indien, a z lini vk 30.01 h ma już możliwość rozwoju w 3 linie, a nie bezsensownie iść dwoma liniami w jedną, więc sądzę, że lepszym wyborem wybiegającym w przyszłość będzie dw2. Propo zwiadowców w pełni się zgadzam, ale owy lekki musi mieć już jakiś tier, no i amx 12 i 13 to też dobrzy zabójcy nawet twardych td.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhh... Jak to głupio wygląda, gdy wszyscy chcą pomóc :D

Mi mówiono, że Ruskie heavy są epic... Nawet Izy mi tak radził. I tak jak pisałem... Z Niemców to chciałem na medy, ew. lekkie, ale nie wiem czy naprawdę się opłaca. Bo teraz wyjdę z Pz. III A na DW 2, a potem zjadę na te medy i pociągnę linię do Panter. A jak widać lekkich nie opłaca się ciągnąć, bo linia prowadzi podobnie jak u medów. Więc już sam nie wiem... Bo też chodzi o mój gówniany skill i umiejętności w WoTie....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pantera jest świetna, to mogę potwierdzić. A jeśli chodzi o ruskie... Sam dopiero zaczynam tą linię (z KV-13 przeszedłem na IS) ale koledzy z klanu mówią mi, że w ostatniej aktualizacji je pogorszyli. Porównajmy na przykład Pantrę i IS (oba tier 7).

 

Pancerz:

W przybliżeniu podobny. IS ma więcej na kadłubie, a Pantera na wieży. Ale moim zdaniem wieża ważniejsze, bo dół można w jakimś dołku schować, poza tym kadłubem można sidescrapa zrobić. (Wpisać sobie na youtube jak ktoś nie wie co to jest, a jest bardzo przydatne.)

 

Szybkość:

Tutaj bez porównania. Pantera szybciej jeździ, szybciej się obraca i szybciej kręci wieżą. Koniec wywodu.

 

Rozpoznanie:

Też nie będzie długo. Pantera ma większy zasięg widzenia i lepsze radio. Na dodatek ma większy bonus do maskowania, więc dłużej pozostaje niewykryty, co też jest ważne.

 

Uzbrojenie (to na co wszyscy czekali):

Też uważam Panterę za lepszą. Niektórzy powiedzą, że IS ma trzy razy większe obrażenia. Mają rację, ale Pantera trzy razy szybciej strzela, na dodatek ma lepszą celność i przebicie.

 

Koszty:

To, na co nie wszyscy patrzą. Koszt pocisków i napraw. Nie chce mi się szukać danych, a Panterą dawno nie jeździłem, więc ciężko mi coś o tym powiedzieć, ale podobno ciężkie czołgi są droższe w naprawie, a cena pocisków zwykle rośnie wraz z ich siłą.

 

 

Oczywiście przypominam, że to są tylko moje prywatne spostrzeżenia i ktoś może patrzeć na to z innej perspektywy.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ISem czasem zrykoszetujesz nawet IS-3 albo tygrysa II. a wieża też conieco wytrzyma. bo jest okrągła. trudniej jest dobrze trafić w wieżę ISa podczas kiedy u Pantery takich trudności nie zauważyłem. IS z dobrym silnikiem jest też dosyć szybki, może nie tak jak pantera ale nie wiele mu brakuje.

przy rozpoznaniu może pantera jest górą - to nie jest odpowiednie zadanie dla większości ciężkich.

A jak ISem pierwszy pierdykniesz to Pantera praktycznie nie ma szans jeszcze taki pojedynek wygrać. dobry pancerz i mobilność ISa to zapewniają. jak pantera puknie te swoje 3 razy to prawdopodobnie conajmniej jeden pocisk odbije się, wystarczy jak IS dobrze skątuje albo jedzie zygzakiem. Za to spenetrować panterę praktycznie nigdy nie miałem problemu. nawet w sam przód wieży. pantera ISaz przodu wieży raczej nie przebije. razem z T29 najlepszy ciężki moim zdaniem. Tygrys potrzebuje sporo szczęścia albo na bardzo krótkim dystansie. wtedy ma dobre szanse. jednak przy tym mocno oberwie.

jednak pantera prawdopodobnie jest najlepszym medem 7 tieru, prawda.

poza tym do lini radzieckich ciężkich należy też KV-1s i KV-1 które są królami swych tierów.

Edytowano przez izy97
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pantera ma szansę wygrać taki pojedynek, przedniej wierzy is nigdy mi nie przebił, po prostu, ma być ustawiona centralnie do wroga, wątpię by pociski pantery się odbijały jeśli ktoś umie grać, bo słomka ma 200 peny i ma chirurgiczną precyzję, więc celowanie w słabe punkty to nie problem, propo tygrysa się nie zgadzam tygrys jest celny i ma dużą penetrację i hp jak czołg 8 tieru bo aż 1500, z dużej odległości go nie trafisz, a on ciebie tak, poza tym walka wyjedź- strzel tygrys ma wygraną. Dużym plusem pantery jest też zwrotność. Co do rykoszetowania pocisków z tygrysa ii na pancerzu 90-120 mm który ma 225 penetracji, chyba wiesz co myślę. To są tzw. cuda np. kiedy elc odbiłem pocisk z kv-1s. Tygrys jest potężny jeśli odpowiednio go wykorzystasz, ma największą na swoim tierze penetrację i ilość hp, obrażenia ma może mniejsze, ale nadrabia szybkim przeładowaniem.

Edytowano przez Flippyn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mnie się zdaje że dyskusja jest bez większego sensu - wieloletni fani niemieckich czołgów i Wehrmachtu kontra lewak, fan ZSRR i Armii Czerwonej.

Niszczyciel miał lada chwila zrobić trening!

Edytowano przez izy97
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz iść i w niemieckie i ruskie hevy, wg. mnie jak ograrniesz niemca to ruski mają małe szanse np is vs tiger, a panterki też całkiem fajne bardzo celne i dość mobilne z dobrą penetracją.

 

Yyyy... Tygrysa idzie przebic w wieze od przodu nawet -.-

 

 

 

 

 

Pantera ma szansę wygrać taki pojedynek, przedniej wierzy is nigdy mi nie przebił, po prostu, ma być ustawiona centralnie do wroga, wątpię by pociski pantery się odbijały jeśli ktoś umie grać, bo słomka ma 200 peny i ma chirurgiczną precyzję, więc celowanie w słabe punkty to nie problem, propo tygrysa się nie zgadzam tygrys jest celny i ma dużą penetrację i hp jak czołg 8 tieru bo aż 1500, z dużej odległości go nie trafisz, a on ciebie tak, poza tym walka wyjedź- strzel tygrys ma wygraną. Dużym plusem pantery jest też zwrotność. Co do rykoszetowania pocisków z tygrysa ii na pancerzu 90-120 mm który ma 225 penetracji, chyba wiesz co myślę. To są tzw. cuda np. kiedy elc odbiłem pocisk z kv-1s. Tygrys jest potężny jeśli odpowiednio go wykorzystasz, ma największą na swoim tierze penetrację i ilość hp, obrażenia ma może mniejsze, ale nadrabia szybkim przeładowaniem.

 

 

Jak juz wyzej napisalem tygrysa przebijesz zwyklym pociskiem w przod wiezy a ISowi musialbys walic w wizjer dowódcy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyy... Tygrysa idzie przebic w wieze od przodu nawet -.-

 

 

 

 

 

 

 

Jak juz wyzej napisalem tygrysa przebijesz zwyklym pociskiem w przod wiezy a ISowi musialbys walic w wizjer dowódcy :)

Tak idzie przebić w wierzę od przodu, ale bzdurą jest, że do isa musiałbym strzelać w wizjer, na wierzy na 90 mm a to dla 200 penetracji żaden problem, poza tym w tygrysie wykorzystuje się ilość hp i działo, a nie pancerz, is wcale nie jest taki pancerny, bo nim gram i pancerz dupy nie urywa, jak wiem z doświadczenia na swoim tierze tygrys i pantera, nie mają problemów z penetracją, rzadko kiedy zdarza się by przeciwnik coś odbił, nie licząc wierzy T29

Edytowano przez Flippyn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farncuskie lekkie? Jadę tym. Słabe to, przebić od przodu nic nie potrafi, jak zajedziesz od boku, to zawsze ktoś inny cię ustrzeli i może rzucić 4 tiery wyżej. (Np. szóstkę do dziesiątek.) Nie przeczę, że ma to cuś zalety, ale do tego trzeba umieć tym grać i mieć sporo szczęścia. (Mi tego ostatniego brakuje. : )

 

A jeśli naprawdę chcesz magazynki, to idź w nowe niemieckie niszczarki. (10 tier ma 750 obrażeń co 2,7 sekundy i 4 pociski w magazynku. :squee: )

Edytowano przez posealor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tej ankiety - może brać udział każdy co ma konto w WoT. nie musi być z klanu. jak głosujecie na tak to znaczy na pewno dołączylibyście do drużyny (jeżeli zostanie założona) i prawie na pewno macie czas w środę wieczorem. (żeby potem nie było porażki walkowerem...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...