Skocz do zawartości

[Archiwa Forum] Rekrutacja do klanu World of Tanks


izy97

Recommended Posts

macie jakieś porady dla nowych?

Nie żebym był stary, ale patrząc na to jak gra np mój brat młodszy, to od b. podstawowych do mniej:

 

-Nie blokuj,

-Nie stawaj, zwłaszcza na otwartej przestrzeni, zwłaszcza w lekkim czołgu,

-Teraz nowi gracze dostają załogi wyszkolone na 100% (W 2012 tak nie było...), to baaardzo cenne! Nie zwalniaj żadnej, bo w razie zachcianki na pojazdy innego narodu zawsze masz COŚ jako podstawę ;) ,

-Załogę opłaca się szkolić za kredyty. Za golda czasem też w sumie...

-Żaden czołg nie jest pancerny (w sensie niezniszczalny). A na pewno nie Tygrys. Żaden. (Co ciekawe ostatnio odkryłem, że niektórzy penetrują szczyt wieży w T29... myślałem że T29 jest wolny od słabych płyt na topie, i ma tylko "hatcha"),

-Co znaczy że trzeba dobrze celować (Wszelkiego rodzaju mapy i poradniki dot. słabych punktów), choć na pierwszych tierach wyłączając czołgi francuskie nie ma to znaczenia :) ale dobry nawyk. I dobrym nawykiem jest nie machanie gwałtownie myszką ^^,

-Nie daj się złapać na żądzę krwi, czasem warto wstrzymać ogień,

-Polecam ogarnąc mechanikę działania kamuflażu, baaardzo istotna rzecz. I od razu mechanikę penetracji i uszkodzeń,

-No i tak jak mówił Parabellum, patrz od razu w drzewku, żeby wybrać taką linię technologiczną, która Cie interesuje od początku do końca,

-Polecam rozwijanie nie tylko jednego rodzaju pojazdów. Raz że poznasz w ten sposób style gry innych pojazdów, i będziesz wiedzieć czego się po nich spodziewać, a dwa, że czasem po prostu fajnie jest wyskoczyć z np. czołgu ciężkiego do jakiegoś wyścigowca. Albo grać artylerią i żywić się łzami i nienawiścią innych :crazytwi:  ,

 

A tak na serio, to wszystko powyższe możesz olać, polecam

-Olewać spamerów, hejterów, ludzi wyzywających od noobów itd.

-Grać z ludźmi, zwłaszcza jak możesz grać z kimś kto ogarnia grę, zawsze coś może poradzić/wytłumaczyć na bierząco

-Mieć szczęście i czerpać przyjemność z gry

 

Amen.

Właśnie, teraz po patchu mogę kupić chaffego wkońcu.

Ciesze się z tych nowych lekkich :D będzie zabawa.

 

PS Mamy dziś jakiś trening, czy coś?

PPS A, zapomniałem polecic jeszcze, oprócz wspomnianego hallacka, anglojęzycznych streamerów (bardziej lub mniej lubianych) Quickybaby (robi ładne analizy, często przydatne i dla nowych i nie), oraz Jingles'a, na Youtubie występującego jako Bohemian Eagle.

Edytowano przez Morning Crash
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... Dla tych co są na forum a nie w grze... Chciałem zorganizować bitwę o surowce dziś ale niestety jak poszło zaproszenie w grze to dwie osoby nie dość, że udały, że nic nie dostały to jeszcze wyszły od razu... Niefajnie ;(...

Jakby co to wciąż czekamy :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy tylko ja tak mam że zawsze trafiam na drożynę która przegra? Dzisiaj grałem z 50 meczy, 3 wygrane -.-

 

 

Ja też tak mam i to nie tylko ostatnio. Przy czy uwielbiam bitwy, kiedy zostaję sam na 10 wrogów i drużyna wyzywa mnie od noobów, bo nie umiem tego wygrać. A po bitwię patrzę na statystyki i mam więcej dmg niż reszte drużyny razem wzięta.

 

PS.

Granie w plutonach pomaga zwiększyć ilość zwycięstw. Sprawdzone i potwierdzone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam granie na Jager Panzer IV większość bitw wygrywam, to jest OP  TD.

 

Akurat tu trafiłeś jak kulą w płot xD JagdPanzer IV jest jednym z gorszych TD na 6 tierach, Masz do wyboru 2 armaty (albo penetracja, albo obrażenia. Nigdy oba naraz :shrug:) i w dodatku obie są paskudne, pancerz nie powala (porównywalny z SU-100) i mobilność również nie jest wybitna (i również jest porównywalna z SU-100). Jedyne co ten pojazd ma to camorate, który jest ponad przeciętny tak jak u StuG'a. Inna sprawa, że nei z przypadku na kompanie bierze się hellcat'y i SU-100 zamiast JPz IV... Osobiście nienawidzę tego pojazdu. Granie nim to była katorga, a przeszedłem go TYLKO ściągając z niego podwójne. Chyba miesiąc się z nim męczyłem, ale po przejściu na JPanther'ę... No to inne bajka... :) Mogłeś mieć szczęście co do tego jak Cię rzucało lub jakie team'y tobie MM składał, ale o swoich doświadczeniach opowiada Ci ktoś, kto TD'ki zna niemal na pamięć i ma prawie 8K bitew... Po prostu są lepsze pojazdy :) Ale są też gorsze... Np.: ARL V39... -.-

Edytowano przez Parabellum Edge
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie radźcie grać konkretnymi czołgami. Niektórym gra się lepiej jednym pojazdem, inni wolą drugi pojazd. Przykładowo mi bardzo źle grało się AMX ELC czy KV-1S (jeszcze przed rozdzieleniem), choć wielu uważało te pojazdy za OP. Natomiast wspomnianymi Jager Panzer IV i M3 Lee grało mi się bardzo miło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tu trafiłeś jak kulą w płot xD JagdPanzer IV jest jednym z gorszych TD na 6 tierach, Masz do wyboru 2 armaty (albo penetracja, albo obrażenia. Nigdy oba naraz :shrug:) i w dodatku obie są paskudne, pancerz nie powala (porównywalny z SU-100) i mobilność również nie jest wybitna (i również jest porównywalna z SU-100). Jedyne co ten pojazd ma to camorate, który jest ponad przeciętny tak jak u StuG'a. Inna sprawa, że nei z przypadku na kompanie bierze się hellcat'y i SU-100 zamiast JPz IV... Osobiście nienawidzę tego pojazdu. Granie nim to była katorga, a przeszedłem go TYLKO ściągając z niego podwójne.

Skoro nie umiesz nim grać to się nie dziwie, do Niemieckich TD trzeba umieć grać, a czy dla ciebie wyciąganie z bitwy żywego Jagerka z 5 fragami i 3-4k dmg(zależy też kto nim gra, bo na własne oczy widziałem jak ten TD w mojej drużynie tyle może zdobyć) to słabo? A co do pancerza, jest jak dla mnie bardzo dobry, umie przynajmniej coś odbić a Su-100 wydaje się płaski i wchodzi w niego wszystko co wale. A właśnie co do mobilności, jesteś pewny że miałeś go wymaxowanego? Ja uwielbiam ten pojazd, każdy komu dałem zagrać na moim koncie mówił mi że wie dlaczego kocham ten czołg.

Edytowano przez Litwinek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś słyszałęm złe opinie o JagdPanzer IV i przez to zatrzymałem się na Stuga na kilka miesięcy. Ostatnio jednak kupiłem JagdPanzera i byłem mile zaskoczony. Wcale mi się źle nie gra tym czołgiem. Nie zawaużyem żeby mi mobilność przeszkadzała, natomiast mam wrażenie, że odbija więcej niż SU.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litwinek... pominę fakt że obraziłeś mnie... Po drugie - jak pograsz każdym możliwym TD to zrozumiesz o czym mówię. Nawet na test serwerze masz taką możliwość. Resztę przemilczę. To były moje ostatnie słowa do Ciebie, bo nie obraziłem Cię tylko wyraziłem swoją opinię, z której akceptacją jak widzę masz poważny problem. Tyle w temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...