Skocz do zawartości

Wasze inne kolekcje


Generalek

Recommended Posts

Nie wszyscy muszą kolekcjonować figurki My Little Pony. Niektórzy mają kolekcję modeli do składania, inni znaczków, jeszcze inni klocków Lego. W tym temacie będzie się mogli nimi pochwalić. Ja zacznę. Proszę o umieszczanie zdjęć w spoilerach.

 

Jak niektórzy wiedzą, należę do fandomu Transformers. Posiadam więc małą kolekcję figurek z różnych serii.

kt7c.jpg

Te figsy stoją na mojej specjalnej półeczce. Podświetlanej!

A68pflS.jpg?1

 

To nie wszystko, bowiem rozpoczynam kolekcjonowanie... japońskich figurek do składania Gunpla, które odwzorowują Mobile Suit'y z serii anime Gundam. Oto moje dwa skarby: 1/144 HGUC MSN-06S Sinanju oraz 1/144 HGUC YAMS-132 Rozen Zulu.

xOPQoO2.jpg?2

zgRYdre.jpg?2

D2zhUTq.jpg?2

SvBHKlJ.jpg?1

5p5FJul.jpg?1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yay, fajny temat :D
Ja też trochę kolekcjonuje bo jestem typem kolekcjonera. Mam małą(?) kolekcję wszelkich dewocjonaliów i rzeczy liturgicznych, szczególnie lubię DZWONKI (jak ktoś ma na zbyciu to chętnie przygarnę :> ) Może jak mi się uda zrobić fotkę to wrzucę ich zdjęcie ^^
Prócz tego zbieram też martwe zwierzęta, tj czaszki,skórki i takie tam, jak ktoś ma na zbyciu coś takiego to też chętnie przygarnę :rainpriest: obecnie od jakiegoś czasu poluje na kompletną czaszkę konia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Niczego jako tako nie zbieram dla samej kolekcji, aczkolwiek kolekcje tworzą mi się same, jako, że gram kilka lat w Magic: the Gathering i planuję zacząć zabawę z Warhammerem Fantasy Battle, do którego mam... no na razie to dosłownie kilka oddziałów do armii Vampire Counts, sklejone, jeszcze niepomalowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kolekcjonuję rośliny. Konkretnie storczyki i owdożery.

Ciekawe O_o

 


Zbieram bilety komunikacji miejskiej

Jesteś dopiero drugą osobą, którą znam co kolekcjonuje te bilety. ;D

 

Jedyne co kolekcjonuję, to minerały, kamienie pół-/szlachetne i skamieliny ale od dłuższego czasu nie miałam okazji dodać niczego do kolekcji. Mam większość rzeczy, które dało się kupić za dobrą cenę lub znaleźć. Reszta jest albo rzadka albo strasznie droga. :c

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja natomiast kolekcjonuje stare gazety i książki techniczne dotyczące zabytkowej motoryzacji. Posiadam roczniki tygodnika Motor z lat 1971-1979  :twilight2:  w bdb stanie.

Proszę oto cześć z nich :giggle:

2013_12_26_23_43_15.jpg

 

2013_12_26_23_43_34.jpg

 

Są poukładane rocznikami.

Jak by ktoś z was miał  jakieś gazety Motor z lat 60-tych i 80 tych które tylko niepotrzebnie się walają to chętnie przyjmę lub odkupie. :twilight3:

To samo dotyczy się książek z WKIŁ typu "Jeżdżę samochodem/ Motocyklem", "Obsługa i naprawa" lub "Sam naprawiam". :twilight2:

Edytowano przez KamilPL 94
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Niestety, na razie nie mam czasu robić fotek moich wszystkich kolekcji - bo trochę tego jest - ale chociaż wymienię...
Poza figurkami kucyków zbieram:
- mangi - ambicja posiadania wszystkich/większości tytułów wydanych w Polsce i wybranych zza granicy  :crazytwi:
- książki - głównie o Japonii, ale nie tylko
- przypinki - mangowe, kucykowe, związane ogólnie z różnymi fandomami  :pinkiesmile:
- żyrafy - od maskotek po figurki, to hobby trzyma się mnie od wczesnego dzieciństwa...
- breloki/pocztówki/inne pamiątki z podróży

- maskotki misiów i zwierzaków z różnych mang, anime, kreskówek...
- figurki księżniczek Disneya
...uff. Chyba o niczym nie zapomniałam. :rainderp: Trochę tego jest... I kto wie, czy wkrótce nie dojdzie coś nowego...? Ostatni punkt jest właściwie od całkiem niedawna, podobnie z misiami, które ostatnio coraz częściej dostaję w ramach prezentu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ukeź też cośtam zbiera.

Ale tak, żeby dłuuugo i w ogóle to chyba będą to lalki postaci z bajek Disneya. Zwykłe, pokroju barbiowatych. Czemu tak? Bo mi się podobają, bo kocham Disneya i w ogóle. Znaczy generalnie zbieram rożnego rodzaju lalki, ale te Disneyowskie to taki "konkret". 

To tak, niedawno zajmowały jedną półkę, ale nie mieściły się wszystkie i część leżała w pudełku.

7apkO1bl.jpg

 

Teraz część się przeniosła na drugą półkę, więc wygląda to tak:

Na jednej jest sobie Arielka, Śnieżka, Megara, Esmeralda, Pocahontas (jedna standardowej wielkości i druga która ma ok. 45 cm) i Kokoum. 

XuGjYyOl.jpg

 

Na drugiej po kolei Jasmina i Alladyn (mój najnowszy nabytek), dwie wróżki bodajże Różyczka i Jelonka (ogółem bardzo mi się jako lalki podobały~), Roszpunka, Merida (aczkolwiek jej muszę zrobić burzę włosów na głowie, bo jej aktualne uczesanie jest takie... ulizane?) i Mulan.

BxitpE9l.jpg

 

Przykro, że tyle kobit, a tylko dwóch mężczyzn. I nie miałam pomysłu jak sensownie podzielić zagospodarowanie półek. Teraz zbieram na Annę i Elsę z Krainy Lodu, bo po prostu lalki są śliczne ._.

 

Poza tym zbieram różnego rodzaju pluszaki, szczególnie postaci z kreskówek, bajek itd. Mangi kupuję już sporadycznie i tylko jak jakaś seria naprawdę mnie interesuje. Figurki z m&a trochę zbierałam, ale dałam sobie spokój, jednak wolę lalki. No jeszcze jest kolekcja pamiątek konwentowych w postaci przypinek, kubków, pocztówek, smyczy, poduszek czy innych takich. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tera ja i moje kolekcje:

- szaliki klubowe (jeden szalik z każdego miasta w którym byłem)

2zg870y.jpg

 

- gry z serii "Rock Band" (brakuje mi jeszcze dwóch części)

iye7o0.jpg

 

- programy zawodów z meczów i bilety

2ikfns5.jpg2wdofh3.jpg

 

- mniej i bardziej prawdziwe instrumenty

2uy299d.jpg

Edytowano przez Kacpi01_PL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Zdjęcia wrzucę później (o ile czytnik kart SD nie odmówi współpracy). Co takiego posiadam?

Filmy. Nie będę wymieniał wszystkich.

- Specjalne Rozszerzone Edycje Władcy Pierścieni - wszystkie filmy, w książko podobnym etui. Edycje reżyserskie, raptem 12 godzin filmu :derp:
- Park Jurajski Edycja Kolekcjonerska - wszystkie części + płyta z dodatkami

- Król Lew - ok, miało nie być "biedronka edyszyn", ale tutaj zrobię wyjątek

- Niemożliwe - patrz wyżej. Najlepiej wydane 20zł, jeśli chodzi o filmy.

- Gwiezdne Wojny - obie trylogie + płyta z dodatkami

- Gladiator Wersja Reżyserska

- Seksmisja - genialne opakowanie :lol:

- Edycja kolekcjonerska Blade Runner (spore metalowe pudełko)

- Metal Box Labirynt Fauna

- Metal Box Dystrykt 9

 

- Fucking Amal - jeden z najlepszych filmów. Aha. Tam jest "M". Kiedyś kumpel zobaczył tam "n".  :crazytwi3: 

Gry:

- Bioshock 2 - ta najbardziej wypasiona edycja kolekcjonerska
- Myst - The World of Myst (dorzuciłem tam kupione na gog Real Myst oraz Riven)
- Gry, które są dla mnie wyjątkowe: Eternal Sonata, Katawa Shoujo (darmowa), Bioshock 1/2, Forza 4/Horizon, Orange Box, Borderlands 2, Chronicles of Riddick, Kolekcja Unreal (i inne)

Muzyka:

- Kompilacje ASOT 550/600 - każda po 5CD.
- Koncert (set) Tiesto (DVD) (sztuk 2)
- The Best of Łzy (DVD)
- Metallica S&M DVD (wzór do wydawania koncertów, serio)

- Jakieś 50-60GB setów. Niestety oficjalnie wydają takie raz na ruski rok... A jeśli już wydadzą to coś na zasadzie "Making of impreza + muzyka w tle". Po co mi to? 90 minut oglądania jak ciągają sprzęt? Ja chcę koncert taki jak wydał Tiesto (2x dwie godziny muzyki!) lub Metallica. A już na pewno NIE Armin van Buuren. 
- Sensation White Wicked Wonderland (inspiracja Alicją w Krainie Czarów) - GENIALNY wystrój! I ten wręcz fotorealistyczny efekt pękniętego pudełka. Na pierwszy rzut oka tak wyglądała  :wut:

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja kolekcja trochę się powiększyła, więc w sumie dam nowe zdjęcia. Tak jak to teraz siedzi. No nie do końca, bo Elsa ma już swój lodowy tron, który jej zrobiłam, ale już nie chciało mi się robić nowego zdjęcia tylko po to, by poszpanować tronem XD W sumie i tak nikt nie patrzy na tą kolekcję, ale mi się nudzi.

 

Półka numer 1 na której znajdują się następujące lalki: z tyłu pokolei Różyczka i Jelonka z Dzwoneczka, Jasmina i Alladyn, Potem jak widać na środku mamy Meridę Waleczną, obok Elsę z Krainy Lodu, a z przodu siedzą Roszpunka z Zaplątanych i Ania z Krainy Lodu. Wszystkie lalki z tej półki są od Disneya (tylko ubranko Jasminy jest od Simby, ale sama lalka to Disney).

McNOxR3l.jpg

 

Półka numer 2, obok jedynki. Po kolei: Mulan, która sobie stoi (firmy Simba), z przodu przesiaduje Megara z Herkulesa (od Mattela), a na ławeczce po kolei od Mulan siedzą Pocahontas (Disney), Pocahontas (Mattel, chociaż w ubranku od Simby), Kokoum (Mattel) a na końcu Arielka (Disney).

reZqWexl.jpg

 

Ostatnia półeczka numer 3, na której widzimy: ponownie Alladyna (od Disneya, ale brakuje mu czapki, tak mam dwóch Alladynów, bo kocham tą postać i z jednego mam zamiar zrobić wersję żebraka, bo obaj książęcy mi się trafili), Kopciuszka (od Mattela, choć sukienka chyba jest Simby), kolejnego Kopciuszka (tym razem Simba), z przodu przed Alladynem siedzi Jasmina (od Simby), Arielka (Mattelowa, w prowizorycznej sukience, bo jest nieco mniejsza od pozostałych lalek więc strój z innej Arielki był za duży) i Esmeralda z Dzwonnika z Notre Dame (od Mattela).

79S5grKl.jpg

 

No i jeszcze bonusowy mój najukochańszy nabytek ze wszystkich, Jack Sparrow, limitowana Barbie od Mattela~ I serio ma dużo drobnych szczegółów, widać różnicę między szyciem ubranka u limitowanych lalek, a u zwykłych itd.

GXGvNrLl.jpg

 

Nie są to wszystkie lalki które posiadam, bo np. Roszpunek mam kilka nie licząc tej na zdjęciu (3 Mattelowskie i jedną z Simby), z Arielkami też są gdzieś jeszcze ze dwie, ale miejsca na to wszystko nie mam na tych półeczkach...

No i na obecną chwilę niby kolekcja stoi w miejscu, chociaż koszmarnie chodzi za mną zestaw z Małej Syrenki, dzięki któremu powiększyłabym te zbiory o Urszulę, Trytona, Eryka i nawet Urszulę udającą kobitę, więc no... Ale finanse bolą, więc nie wiem, czy coś z tego wyjdzie. No i jeszcze Julek z Zaplątanych i Kristoff z Krainy Lodu to kolesie, którzy by mi się w tych tłumach kobiet jednak przydali. W ogóle serio poluję teraz na lalkowych panów, ale boli mnie to, że mają plastikowe włosy, które jakoś tak zawsze mnie irytowały i np. Julek przez taką a nie inną "fryzurę" traci sporo uroku, no ale. I tak bym chciała mieć.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 year later...

O, więc jednak istnieje tu taki temat, co prawda stary, ale myślę że mój kontent jakoś ułagodzi fakt że go wskrzeszam :rainderp: Chciałem utworzyć kiedyś swój, ale to chyba nie będzie teraz miało sensu. Parę razy wspominałem że jestem śmieciarzem kolekcjonerem i nie miałem jak tego dowieść, toteż stwierdziłem że a, co tam, cyknę parę fotek, pochwalę się:

Zaczynałem od takiej prostej rzeczy jak kapsle. Mam ich cały karton i staram się żeby nie znajdowały się tam duplikaty. Taka kolekcja też jest dobrym pretekstem aby wypróbowywać sobie różne nowe piwka czy napoje, dla mnie sytuacja win/win. Szkoda że większość butelek nie ma takiego "swojego" kapsla, ale to nic.

Spoiler

h1LvXJK.jpg

Nie, nie zamierzam wysyłać tego kartonu Bethesdzie w zamian za jakiegoś Fallouta, i nie, ten kapsel nie był wart 100 euro :kappa:W zasadzie nie jest nic wart, oprócz kolekcjonerskiej (znikomej) wartości dla mnie.

Wspominałem też kiedyś że uwielbiam komiksy, zwłaszcza Disneya z Kaczorem Donaldem. Jakby nie patrzeć to one wprowadziły mnie w wiele rzeczy, między innymi wąską ścieżką od nich dotarłem tu. Od dłuższego czasu jednak ich nie kupuję, po prostu jest ich dość, a i kosztują swoje. Na półce się nie mieszczą i musiałem je jakoś upchać, oto cała kolekcja. Do obu ostatnich zbiorów stworzyłem album, dla lepszej jakości lepiej po prostu wejść na samego imgura i tam obejrzeć niż tu sobie przeklikiwać.

Spoiler

Ten stos magazynów to "Kaczory Donaldy", nawet nie fatyguję się żeby je jakoś logicznie poukładać, bo to niemożliwe. Numery od lat 90 do dzisiejszych, różne, najróżniejsze.

Reszta to pierwsze Giganty, odkąd zaczęły wychodzić, następnie już seria Gigant Poleca z luką w ilości bodajże z 60 tomów (i te kiedyś chciałbym wyrwać żeby skompletować to co chcę) do roku 2012.

Na koniec zostawiłem swoje oczko w głowie, czyli minerały i kamienie szlachetne, niestety dzisiaj nie byłbym w stanie rozpoznać wszystkich a notatnik z nazwami gdzieś przepadł.

Jakby kto pytał to chętnie pokażę zdjęcie poszczególnych okazów w lepszej jakości niż tak ogólnikowo. Praktycznie wszystkie są kupne, niektóre te brzydsze zebrane przeze mnie gdzieś po różnych częściach okolic i kraju, jak gips, kwarc, czy halit z Wieliczki.

Spoiler

Te klasery to dosyć stara rzecz, kiedyś kamienie z nich były sprzedawane pojedynczo, dołączone do magazynu. Tak mi się przynajmniej wydaje, sam dokładnie nie wiem bo dostałem je po siostrach. Niektóre plakietki mogą się nie zgadzać bo raz wszystko się pomieszało. Po klaserach jest tabliczka do zawieszenia na ścianę, tam wszystko jest jasno i prawidłowo, aczkolwiek czasem mam ochotę oderwać te kamienie i odłożyć do lepszej półeczki, która jest zaraz po tym zdjęciu, tam mam swoje najlepsze okazy z których najciekawszym wydaje się meteoryt z lewego górnego rogu, a najbardziej wyróżniający się jest labradoryt z dolnego, oraz siarka z prawego górnego rogu. Przypadkowo znalazła się też jedna z kilku moich muszli. Następne zdjęcie, po półce, czyli worek który jest pełen ametystów, tygrysiego oka, kwarcu różowego i bliżej niezidentyfikowanych mi kilku innych kamyków (przeźroczysto-biało-zielone, może ktoś wie lepiej). Dałem 5 złotych za cały na pchlim targu, to był interes życia xD. Ostatni jest ładny kryształ halitu który podwędziłem z Wieliczki, i moja ulubiona ametystowa geoda.

To były wszystkie moje graty, na które kompletnie nie ma nigdzie miejsca :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...