Skocz do zawartości

Opowieść o Wieczniewolnym Lesie [Oneshot][Poetry][Comedy][Human]


Ylthin

Recommended Posts

Ylthin prałdli prezents:
Ballada krótka o przygodach, jakie w magicznych ziemiach Equestrii wiódł pewien broniacz
albo
Opowieść o Wieczniewolnym Lesie


...czyli wypadkowa z niechęci do sztampowych fanfików o "bronim w Ekłestrii" i nudy na lekcji WFu. Gwoli ścisłości: to nie jest pojazd po ludziach, które takie fanfiki piszą lub czytają, ale po samej idei (którą skrytykowano zresztą na FGE w jednym z nielicznych fajnych postów).
Oslo, nie umiem pisać wierszy, więc dostajecie taki niezbyt rymowany zlepek.
 

Opowieść o Wieczniewolnym Lesie

Enjoy!

Edytowano przez Dolar84
  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że to nie jest jednak "prawdziwy" wiersz, bo język mi się podobał, tyle, że... źle się czyta mi coś, co ma układ wiersza, a nie ma rymów. Ogólnie jednak niezła, szybka lektura. Końcówka dobra - ni ma happy endów!  :crazy:

 

Also:

"Do Lyry z pluszu wzdychać począł

Gdy raptem - cóż to?

Portal się przed nim rozwiera..."

 

Zły mózg każe mi się zapytać: gdzie się ten portal rozwarł? Zły mózg!  :crazytwi:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wut:

Yyyy... Zawiesiłem się po przeczytaniu tego... Jak na "wiersz" wygląda to kiepsko. Cóż, mam co do tego neutralne zdanie. Jedyne co mogę pochwalić to "Nie szukajcie Equestrii", bo jest to mądra sentencja, szczególnie, że trafiają się głąby, które rzeczywiście jej szukają :lol: (poważnie!)

Dałbym 6/10 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę sobie na forum, zaglądam do działu a tu co? "Wiecznowolny Las". Tocząc pianę z pysak spojrzałem któż taką abominację śmiał zamieścić i postanowiłem nieco pohamować wybuch słusznego gniewu. Jak się okazało - słusznie.

 

Choć przy mowie wiązanej jestem zdecydowanym zwolennikiem rymu i rytmu, to tekst czytało się naprawdę przyjemnie. Takie świeże i radosne podejście z przymrużeniem oka do podejścia co bardziej fanatycznych członków fandomu. Brawo! Brawo! Brawo!

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie - świetne! Puenta jest po prostu genialna, brawo! :yay:

 

Pozwoliłem sobie na wykonanie małego nagrania... Wiem, powinienem najpierw zapytać, ale nie mogłem się powstrzymać. :derp2:

Moja interpretacja może być daleka od zamierzenia autora, ale cóż - ja w ten sposób czuję ten utwór.

 

http://youtu.be/bBJrVcMsxoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest, że Bozia dała mi talent rysunkowy (aha), pisarski (yhy) i wokalny (pff), ale poskąpiła poetyckiego i nawet wiersze białe kiepsko mi idą :P

Tak czy siak, dziękuję za głosy uznania i za nagranie miskofa. Nie miałam jakichś wielkich ambicji, ale wasz odzew przeszedł moje najśmielsze oczekiwania (żebym taki sam dostała na "głównych" fanfikach tak krótko po publikacji). Jesteście po prostu świetni.

@aTOM - Ktoś tu ma futrzaste myśli, jak widzę, ale jeśli w ten sposób pojawia się dodatkowy walor komediowy... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 month later...
  • 2 years later...
×
×
  • Utwórz nowe...