Skocz do zawartości

Pan Armor - XIII Księga Canterlot [Oneshot][Poetry][Clopfic]


Verard

Recommended Posts

No i powracam, ale tym razem nie sam.

Obiecaliśmy sobie w Hamburgu z Dolarem, że i to też sponifikujemy. Więc proszę: z naszych odmętów umysłu i uwielbienia dla Aleksandra "Hrabiego" Fredry, chcemy wam zaprezentować FF pod tytułem: "Noc Poślubna Shining Armor'a i Cadance", na podstawie, oczywiście XIII Księgi Pana Tadeusza. 

 

Z dumą wam to daję, ja i mój przyjaciel - Dolar84

Klasyka Polsko-Equestriańskiej literatury.

 

https://docs.google.com/document/d/1Sl-eLPIR71hncUDMWCYE5SxRIa82C_AGnOrmzQ-W_5I/edit

Edytowano przez Dolar84
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden błąd na samym starcie tylko : 
 

Więc proszę: z naszych odmętów umysłu i uwielbienia dla Aleksandra "Hrabiego" Fredry, chcemy wam zaprezentować FF pod tytułem: "Noc Poślubna Shining Armor'a i Cadance", na podstawie, oczywiście XIII Księgi Pana Tadeusza. 

 

 

Nie jest potwierdzone, że księgę tą napisał waćpan Fredro. Tak naprawdę, większość przypisuje autorstwo Frendrze tylko ze względu na jego popularność. Równie dobrze mógłby to być Włodzimierz Zagórski bądź Tadeusz Boy-Żeleński.

Edytowano przez Verlax
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak. Sam tekst stracił przez ponyfikacje, zgubiliście przez to ogrom rymów, co wygląda troszkę słabo.
Sam pomysł jest dobry. Dobrze dobrane słowa i pełna ponyfikacja tekstu, gdyby tylko rymy były dopracowane to można by go dać do najlepszych filców. Aktualnie mocna szkolna 4 według mnie.

Edytowano przez Chief
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A co ci powiem: Na twoim miejscu, jakbym pisał coś takiego, to z szablonu usunął te... dość... bardzo subtelne słowa, a raczej te, co subtelnie obijają oczy, typu: "piździochę" (Jezu miłosierny, jak to boli), lub "kutas" (ja nie wiem, jak Fredro w oryginale napisał coś takiego. Ówcześnie kutas stanowił frędzel...) Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, śmiechłem niezmiernie, szanowny Panie. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
×
×
  • Utwórz nowe...