Skocz do zawartości

Kryptozoologia - Chupacabra i inne dziwactwa


Kruczek

Recommended Posts

Witam.
Temat do dyskusji na temat Kryptozoologii, dziedziny zajmującej się badaniem nikomu bliżej nie określonych i nieopisanych zwierząt.
Czy takie stworzonko jak Chupacabra może istnieć? Może nasze umysły są tak ciasne, że nie chcą uwierzyć w to, co jest prawdopodobne.

Link do strony kryptozoologii.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, "czupakabra" nie istnieje. Burek, Azorek albo Reksio zdziczeje, zaatakuje owcę/barana i od razu wszyscy myślą, że to nieznane zwierzę.

 

Osobiście dzielę kryptozoologów na dwie grupy. Pierwsza to naukowcy, którzy szukają nieznanych zwierząt, które mogą zaistnieć. Druga grupa, liczniejsza i głośniejsza, psuje im opinię, szukając mongolskich robaków śmierci, latających humanoidów i Yeti, biorąc każdą historię o nich za dowód na ich istnienie.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, o ciekawy temat, kiedyś mnie to ciekawiło. Zawsze zastanawiało mnie jaki świat byłby fantastyczny gdyby udało się udowodnić istnieniu takowych stworzeń. chociaż...czy byłoby to to samo jakby się ja faktycznie odkryło? czy nie straciłyby one tej swojej tajemniczości i swoistego mistycyzmu? Ale wspaniała by była myśl, że gdzieś w lesie można by było natknąć się ma Turonia czy jednorożka :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam Kryptozoologię. Zawsze mnie ciekawiła a jednocześnie trochę przerażała. Tak jak Turoń napisał, co by było gdyby się udowodniło odkrycie jednej z kryptyd. Na pewno otworzyła by oczy światu, ze Ziemia jest dalej niezbadana i pełna tajemnic. Akurat w Potwora z Loch Ness nie wierzę, gdyż już kilka wieków temu mówili o tym stworze, a monstrum żyjące samotnie przez kilka wieków racze nie ma szansy istnieć. Podobnie jest z Wielką Stopą. To jedna z najpopularniejszych nagrań z wielką stopą okazał się fakem, a w ciągu wielu lat nie znaleziono wielkiego szkieletu człekokształtnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy ten temat nie pasowałby idealnie do Paranormalium? Na pewno ślicznie by ożywił tamten dział! ^^

 

A co do samej tej nauki, z pewnością jest ciekawa, jak zresztą wszystko, co powiązane z niewyjaśnionymi zjawiskami, jak wszystko, za czym kryją się wszelkie niezbadane tajemnice - bez sekretów świat nudny by się stał, a tak... Kryptozoologia to dyscyplina idealna dla tych, co chcą wierzyć, iż na świecie żyją stworzenia, które wymykają się percepcją współczesnej nauki. Nie chodzi o jakieś nowe gatunki znanych nam zwierząt, wszak te odkrywa się każdego dnia, tu chodzi o zupełnie nowe stworzenia, które zdawać by się mogło nie powinny istnieć... i może niestety któregoś dnia dojdziemy do wniosku, że faktycznie nie wybiegają one poza legendy, niemniej póki co jest jeszcze czas na ekspedycje mające na celu próbę udowodnienia ich istnienia!

 

Hmm... gdyby po lesie ot tak biegały sobie jednorożce to sądzę, że już dawno zdarzyłoby się rodzajowi ludzkiemu natrafić na ich ślad... może człowiek już natrafił na ichniejszy trop i wybił je w pień, dlatego aktualnie ich brak? Jak np. tura? I inne wymarłe w XXw. stworzenia? Ale to wszystko przy założeniu, że taki jednorożec jest tylko zwierzęciem, ale gdyby tak jak w MLP były to myślące istoty? Biorąc pod uwagę, że winny mieć też umiejętność posługiwania się magią, mogłyby się całkiem sprawnie ukrywać - jak czarodzieje w Harrym Potterze x) No co? Może na ostatniej wycieczce widzieliście całe stadko rogatych koni, ale jak Was zahipnotyzowały to nie pamiętacie .__.

 

No, mniejsza o to, można tu snuć różne naciągane teorie, gdyż dlaczego by nie założyć, że te stwory są po prostu od nas znacznie inteligentniejsze i na wyższym poziomie technologicznym, i się nam pod naszymi nosami sprytnie maskują! Ale może to jednak kosmici? Niektóre teorie zakładały, że Chupa-Chupa to przybysz z gwiazd... ewentualnie jakiejś placówki wojskowej. A skoro mowa o kosmitach... może to duchy?! A może duchy to naprawdę jakaś odmiana zwierząt, które w ludziach wywołują takie odczucia, że mają wrażenie, iż spotkali się ze zjawami? ^^

 

Jak już wspomniałem, tajemnice, tajemnice i jeszcze więcej tajemnic! ^^ Nie wiem, czy kiedykolwiek poznamy prawdę .__.

 

Druga grupa, liczniejsza i głośniejsza, psuje im opinię, szukając mongolskich robaków śmierci, latających humanoidów i Yeti

A to nie jest właśnie szukanie nieznanych zwierząt? xd Słyszałem o ekspedycji w poszukiwaniu mongolskiej dżdżownicy, ale się cholerstwo nie znalazło, wiedziało, musiało wiedzieć, że po to idą, to jedyne logiczne wyjaśnienie! :/

 

~~

PS, dzięki, Sprob/ - dzięki twojemu awatarowi znalazłem serię tych obrazków SCIENCE!, a swego czasu jej szukałem... bezskutecznie ^^"

Edytowano przez DiscorsBass
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...