Skocz do zawartości

[Teoria spiskowa][Dyskusja] Co Fancypants robił w Ponyville?


Recommended Posts

Z racji tego, że póki co nikt nie zgłosił akcesu do "Akademii equestriańskiej dyplomacji" (czyżby nikomu nie marzyła się kariera w kancelarii? Wizyty na obcych dworach? Rozmowy z reprezentantami egzotycznych krajów? Jej Wysokość Księżniczka Celestia z pewnością nie jest zadowolona z takiego braku entuzjazmu swoich poddanych), to spróbujemy inaczej rozruszać ten dział.

Proponuję Wam pobawić się w... snucie teorii spiskowej!

Jakiejże to teorii? Już wyjaśniam.

Z pewnością wszyscy pamiętamy trzeci, czyli pierwszy "zwyczajny" odcinek trzeciego sezonu, noszący nazwę: "Wszędzie Pinkie Pie" ("Too many Pinkie Pies"). Ja, jak pewnie wiele osób z tego działu, darzę go szczególną sympatią, ze względu na niesamowitą (być może najlepszą w całym serialu) kreację naszej ulubionej Panny Rarity:

 

155094__safe_rarity_dress_too-many-pinki

 

Ale właśnie!

Nie wiem, jak wielu z Was zwróciło na to uwagę, ale w tym odcinku, jako jednym z zaledwie trzech (z czego w drugim również tylko na moment) pojawia się... Fancypants:

 

post-1234-0-85187300-1353170815.png

 

I tu moje pytanie: jak sądzicie, co ten canterlotczyk mógł robić w Ponyville? Czy umieszczenia go w tej scenie to zwykły chwyt scenarzystów typu: "wsadźmy tutaj jakiegoś losowego kucyka tła, który by ładnie wyglądał", czy też jest tu jakiś ukryty sens? Czyżby "najważniejszy kucyk stolicy" kogoś odwiedzał? Czy może przywołana przeze mnie suknia Rarity miała jakiś związek z jego ewentualną wizytą (po coś przecież biała klacz robiła ją "całą noc")?

Czy autor tego obrazka ma rację:

 

21660_553320294685485_2053530285_n.jpg?

 

Jestem ciekaw Waszego zdania i zapraszam do dyskusji!

Edytowano przez Marquise Fancypants di Coroni
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcji jest multum. Fancypants mógł się wybrać w małą podróż, by odpocząć od wielkiego miasta, mógł też po prostu pobłądzić albo zawitać do Ponyville w sprawie służbowej. Nawet jeśli przyjmiemy, że przyjechał do Rarity, to mamy dwie opcje:

a) odwiedził ją, bo była jego przyjaciółką

b) shipping, panie, shipping i romans!

Tyle na temat fabuły. Co do umieszczenia go tam przez autorów serialu - pewnie potrzebowali poważnie wyglądającego kucyka z odpowiednim nakryciem głowy, a mając do wyboru wymyślenie nowego OC albo użycie Fancypantsa, zdecydowali się na drugą opcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownego Mości Hetmana! Dziękuję za wzięcie udziału w dyskusji i pozwolę odnieść się do Waści wypowiedzi.

Po pierwsze, jeśli chodzi o ewentualne zawodowe przyczyny wizyty Fancypantsa - jakież to, jak sądzicie, interesy służbowe mógłby mieć ten "najważniejszy kucyk w Canterlocie" do załatwienia w tym skromnym i sennym miasteczku? Co najwyżej jestem w stanie wyobrazić go sobie prowadzącego jakieś biznesy z Filthy Richem, ale czy taki rasowy arystokrata jak Fancypants byłby skłonny współpracować z tak archetypicznie nudnym i mieszczańskim handlowcem?

Z drugiej strony, jeśli nasz bohater przyjechał do Ponyville po prostu by odpocząć, to czyż odmówiłby sobie przyjemności spotkania ze swymi znajomymi?

Co zaś do kwestii jego ewentualnej "przyjaźni" z Panną Rarity, to pozwolę sobie zacytować Wasze własne słowa: "<<Waszą przyjaciółką>> ah, czyli tak to dawniej nazywano..." (ciekawych kontekstu odsyłam do II rozdziału mej fanfikcji, link w sygnaturze w obrazku).

Na koniec zaś, co z kwestią sukni Rarity? Czyżby szyła ją całą noc ot tak, w ramach sztuki dla sztuki? Wreszcie - czy wobec tego ta piękna scena nigdy nie miała miejsca:

 

oh_rarity__you_look_beautiful__by_luuand

Edytowano przez Marquise Fancypants di Coroni
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wypadku przyjazdu Fancypantsa do Ponyville, istnieje wiele możliwości.

Jeżeli wyjechał z Canterlotu dla interesów, prawdopodobnie widział się z rodziną Apple odnośnie sprzedaży ich produktów, albo z Flitchy Richem.

Odnośnie wyjazdu w celach wypoczynkowych: czy Fancypants nie wybrałby renomowanego miasta, zamiast miasteczka, w którym praktycznie nie istnieje spokój?

Skoro już pojawił się w Ponyville, to bardzo możliwe, że Rarity wiedziała o jego przyjeździe. Co prawda z jednego odcinka dowiadujemy się, iż "Fashion is her passion", ale tak elegancka suknia nie mogła zostać uszyta bez przyczyny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zaś do kwestii jego ewentualnej "przyjaźni" z Panną Rarity, to pozwolę sobie zacytować Wasze własne słowa: "<<Waszą przyjaciółką>> ah, czyli tak to dawniej nazywano..." (ciekawych kontekstu odsyłam do II rozdziału mej fanfikcji, link w sygnaturze w obrazku).

Na koniec zaś, co z kwestią sukni Rarity? Czyżby szyła ją całą noc ot tak, w ramach sztuki dla sztuki? Wreszcie - czy wobec tego ta piękna scena nigdy nie miała miejsca:

 

oh_rarity__you_look_beautiful__by_luuand

73909-flynn-rider-tangled-eyebrows-g-9fM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość patrycja

Jak poprzednik mam multum możliwość wizyty fancypantsa w ponyvile ale mogę powiedzieć tylko że to w celach turystycznych to jest moja teoria

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...