Skocz do zawartości

Ciasna ale własna - nowa przeglądarka internetowa "Autostrade"


Camed

Recommended Posts

Dlaczego ostatnio nie piszę za dużo na forum? Bo zająłem się tym oto projektem. Własna przeglądarka internetowa. Na razie jest w wersji angielskojęzycznej, aczkolwiek jest intuicyjna.

Niżej w spoilerze są screeny:

hM44tVL.jpg
YovKi3a.jpg
fnoDXAx.jpg
N6ESMgQ.jpg
aFu4qlX.jpg

 

Zapraszam do oceniania. W założeniu przeglądarka ma być PORTABLE tzn. nie do korzystania z internetów na koncie administratora na PCcie ((z windowsem, tak Siper, na Ciebie patrzę :rainderp: )), ale do przeglądania w dziczy z laptopem z modemem 3g, gdyż pobiera mniej elementów, dzięki czemu oszczędzamy pakiet. Zaletą ((lub też wadą)) przeglądarki jest to, że kod został skompilowany maksymalnie, i jest minimalistyczna. Tzn. czysty exec waży tylko 250kb. Instalator kompresuje i waży 95kb

Link do pobrania czystego Exec'a: http://www44.zippyshare.com/v/19438226/file.html

Linki do pobrania instalatora: 
http://www44.zippyshare.com/v/23674851/file.html

 

W niedalekiej przyszłości powstanie też strona moich projektów: camedproject.xaa.pl


 

Edytowano przez Camed
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zmniejszyłbym trochę przyciski i przesunąłbym przyciski „Poprzednia strona”, „Następna strona” w miejsce napisu „Autostrade”, ponieważ niepotrzebnie ogranicza to przestrzeń roboczą przeglądarki. Planujesz wypuścić kiedyś wersję pod Linuxa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 małe problemy:

1. Nie mieści mi się na ekranie.

2. Oparty na starym IE, przez co m.in youtube mi nie działa:(

Poza tym wszystko w porządku. Ocena końcowa: 3+/5. + za małą wagę przeglądarki. Nie porzuć tego projektu i dalej go rozwijaj, bo widzę w nim obiecującą przyszłość :)

Edytowano przez osa21c
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi youtube działa :O  Ale nic... Przeglądarkę rozwijam, a w ciągu 30 minut od godziny 16:51 dnia 2013-10-03 powinien zostać uruchomiony serwer z moją stroną i moimi projektymi na wordpressie, z wykupioną domeną. Adres: camedproject.xaa.pl           

Jeśli chcecie mnie wspomóc i wysłać SMS'em symboliczne (przynajmniej :P ) 2 złote na serwer, zapraszam pod link http://proserwer.pl/?za=zas&zi=85655&zk=1601751431961601    Na serio, motywuje do dalszej pracy :]

I jeszcze jedno... JAKĄ TY MASZ ROZDZIELCZOŚĆ OSO?

I od wersji 4.0 ma być wprowadzoiny nowy silnik, mianowicie WebKit

Edytowano przez Camed
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się czepiam, ale domena jest darmowa, więc nie mogłeś jej wykupić xd (co innego hosting).

Fajnie, że reklamujesz swoją stronę, ale najpierw wypadałoby tam coś wpisać, a nie defaultowe dane pokazywać.

Przeglądarka ma na razie trochę brzydki interfejs, no ale nie od razu Kraków zbudowano ;) Do wersji Linuxowej nie potrzebujesz Pythona. Możesz nawet w C# pisać i uruchamiać na Mono (o ile zmienisz silnik na WebKita czy coś innego co działa na Linuxach (lub napiszesz własny silnik ^^)). W każdym razie życzę powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się milordzie Michale. Jestem twoim plebsem. Teraz mogę śmiało powiedzieć, że strona nie padnie po miesiącu, co najmniej po 4. Ale na 99,9% postoji dłużej.

A co do silnika... Nie. To zadanie na lata. Samemu pisać silnik można do usr*nej śmierci i nie napisać. Zaimplementuje WebKit'a i tyle. Co do strony, narazie piszę wszystko z mobilnej i mam wielki zaciesz, że działa :x Tyle w temacie. Jutro wracam ze szkoły, piszę dalej! Znalazłem pare bugów, które wartoby było poprawić.

Edit #1 Jutro silnik zostanie uaktualniony z wersji IE7 na IE8 (mam nadzieję)

Edytowano przez Camed
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Takowy posiadam,

Aczkolwiek jedyne co mi się narazie udało zrobic to nieskomplikowany odtwarzacz mp3/video opierający się o system.

Osobiście wyguglałem sobie kurs visual basic .net i język wydaje się dość przyjemny w odbiorze(podoba mi się deklaracja zmiennych :3 )

poczytam jeszczę trochę i może skleję w tym jakiś programik...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...