Skocz do zawartości

[Konkurs] VIII edycja Konkursu Literackiego


Dolar84

Recommended Posts

Witamy w VIII edycji Konkursu Literackiego.

 

Podczas ostatnich zmagań zostaliśmy zasypani opowiadaniami na naprawdę doskonałym poziomie. Ustawiliście sobie poprzeczkę wysoko, ale mam nadzieję, że poziom tej edycji co najmniej dorówna, a może i przewyższy swoją poprzedniczkę. Tym razem tagi i limit słów sponsorują literki D i C. Tak, tak - tym razem wszyscy chętnie wpadają w szpony wyobraźni Decadeda, więc naprawdę uważajcie na stronę techniczną tekstu.

 

 

1. Limit słów - 987 (maksymalnie - każde opowiadanie sprawdzam w wordzie, więc nie ufajcie żadnym licznikom słów i tym podobnym bzdetom). Jak widzicie Dec postanowił nieco... zmodyfikować obowiązującą dotychczas regułę pełnych setek.

2. Obowiązujące Tagi to: [TCB], [Crossover], [Dark]

3. Opowiadanie musi być w klimacie MLP.

4. Limit oddawania prac: 23:59:59 20.10.2013

5. Każdy uczestnik może zamieścić tylko jedno opowiadanie.

6. Po zamieszczeniu pracy nie można dokonywać w niej żadnych poprawek. Dla uniknięcia takich sytuacji, każda z nich jest kopiowana na moją prywatną listę i jest to jedyna wersja jaka będzie poddawana ocenie.

7. Przed przystąpieniem do pisania proszę zapoznać się z
Regulaminem

 

8. Dla uściślenia - prace, które przekroczą limit słów, nie będą prawidłowo otagowane, lub zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie ulegają natychmiastowej i nieodwołalnej dyskwalifikacji.

Nagrodą jak zwykle będą piękne odznaczenia i zamieszczenie zwycięskiego opowiadania w magazynie "Brohoof". W tej edycji mamy również nagrodę specjalną - Decaded podejmuje się pełnej korekty zwycięskiego opowiadania, zarówno wizualnej jak i standardowej.

Życzymy powodzenia i liczymy, że po raz kolejny przyślecie nam mnóstwo prac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiem, na czym polega ten Tag.

Na tym

 

Czyli wychodzi na to, że będziesz musiał przeczytać parę dzieł osadzonych w realiach tegoż uniwersum. Niby nic, ale jak to połączyć z pozostałymi tagami i zmieścić się w limicie?

 

Sam nie wiem, z całą pewnością jest to wyzwanie, ale nie potrafię powiedzieć, czy uda mi się coś napisać na czas. Ostatnio zauważyłem, że z jakiegoś powodu zacząłem "zjadać" pojedyncze wyrazy w swych opowiadaniach, więc o tej edycji pomyślę na poważnie, jak już się doprowadzę do porządku.

 

Niemniej jednak, życzę powodzenia... I przepraszam, bo chyba wykrakałem "wyśrubowaną kombinację tagów". Z drugiej strony, dzięki temu ta edycja z pewnością będzie wyjątkowa, więc już chylę czoła tym, którzy mają pomysł i wiedzą, że go zrealizują.

Edytowano przez Hoffman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definitywnie i bezdyskusyjnie odpadam. Nie, nie i jeszcze raz nie. Szkoda, bo myślałem o wzięciu udział w tej edycji, ale widać zrządzenie losu dało jakże wspaniały tag. Jestem jednak już całkowicie przekonany, że najbliższa następna edycja będzie znacznie pod względem wymagań fajniejsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem sobie parę opowiadań w klimacie TCB i wydaje mi się, że zakres interpretacji jest wyjątkowo szeroki.

Sama bariera, powód jej powstania i to, czym właściwie jest i jak się zachowuje, była chyba najczęściej zmieniana. Raz jest barierą fizyczną, którą można zniszczyć przy użyciu broni konwencjonalnej, kiedy indziej znowuż nie ma materialnej postaci i jak się w nią strzela, to zamienia pociski w Budyń (Ave Budyń! Czcijmy go, albowiem jest smaczny!) czy coś w tym rodzaju.

Co do FOL-u i POZ-u, to ich faktyczna struktura organizacyjna oraz rola w opisywanych wydarzeniach potrafi być totalnie różna w zależności od intencji, a prawdopodobnie także poglądów autora. Czasem są to po prostu ugrupowania terrorystyczne, kiedy indziej rządzą połową świata.

Sam kanon tego uniwersum to właściwie Equestria na Ziemi i same Biura Konwersyjne (które też czasem są w każdym większym mieście, a czasem są trzy na cały świat).

 

Jeśli zaś o mnie chodzi, to nawet myślałem o udziale, ale rezygnuję. Jednak w przeciwieństwie do większości robię to z powodu tagu [Dark]. Po prostu nie czuję się na siłach pisać czegokolwiek mrocznego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy wcześniej nie słyszałem o tym uniwersum, ale  mogę przynajmniej spróbować. Chcąc, nie chcąc taki temat pasuje mi bardziej niż romanse, których po prostu nie kumam. Pisząc to przeczytałem tylko ogólne charakterystyki tego świata. Za czytanie opowiadań zabiorę się wieczorem.

 

Mam też kilka pytań co do tagów:

1) Przez crossover rozumie się połączenie Ziemi z Kucykolandem, czy połączenie naszej planety z Equestrią i czymś jeszcze? Żeby daleko nie szukać niech w tym przykładzie podam słowo transformersy. Jednym słowem czy ten tag nakazuje dodanie jeszcze jakiegoś innego świata czy tym ,,innym" światem są ludzie?

2) Czy nie powinno tutaj być także tagu [alternative uniwerse]?

 

W sumie nie wiem dlaczego tak szybko rezygnujecie. Powinienem się bać? Zobaczę gdy się zapoznam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szybko rezygnujecie? Comedy nie kumam, a napisałem. Romansów nawet kijem nie tykam, a coś tam nabazgrałem (słabe, ale zawsze coś :D) TCB to dla mnie już inna sprawa... Nie napiszę, bo... Nie będę zdradzał, to moja tajemnica i prędzej clopfic'a napiszę niż TCB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TCB... Nigdy nie miałem z tym styczności. Przeczytać jakąś ff z tym tagiem to nie problem ale Człowiek i kuce w jednym opowiadaniu to nie moje klimaty. Może się skuszę, czas pokaże...

 


(...) i prędzej clopfic'a (...)

 

Pisz, masz już zapewnionego czytelnika :ming: .

Edytowano przez Eternal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzy na tagi i kiwa głową.

 

Pamięta, że został ostatnio zdyskwalifikowany.

 

Ja nie napiszę? Nie będę się obrażał. W każdym razie lepiej się zapytać, aby nie było niespodzianek. To TCB to musi być jakieś wielkie i rozbudowane czy wystarczy sam wątek eliksiru ponyfikacyjnego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...