Skocz do zawartości

Śpij Celestio! [Oneshot][TCB][Human][Violence]


Nikern

Recommended Posts

Witam. Chciałbym przedstawić wam mojego drugiego ficka pt. "Śpij Celestio". 

 

Nie będę się rozpisywał o czym jest i tak dalej ponieważ chciałbym wam to całkowicie zostawić(jest nieco dłuższe od mojego poprzedniego ffa). Z tego miejsca chciałbym podziękować ludziom którzy pomogli mi w doprowadzeniu tego do ostatecznej wersji: Dolarowi84, Gandzi oraz Sindriemu. Dziękuję wam bardzo!

 

Zapraszam do lektury i krytyki :rainderp:

 

https://docs.google.com/document/d/1vf6D2DJPdUx-gNot5v43Z3uIJ6FHea4ACcDvjmGJnHM/edit?usp=sharing

 

 

 

 

Taka mała uwaga. Jeśli nie czytałeś mojego poprzedniego ficka, to polecam byś najpierw zajrzał/zajrzała tutaj:

 

Jest to kontynuacja "Upadku Ostatniego". Więc by wiedzieć o co chodzi polecam rzucenie okiem tutaj na początku

https://docs.google.com/document/d/1APX4DBW95Hg3ucnYPdZ_T69pDNerusJ-lMHvXhMRl7Q/edit 

Edytowano przez Dolar84
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam. Chciałem trochę przetrzymać, ale wyjawię że planuję jeszcze dwa opowiadania z Ostatnim w roli głównej. Nie podam jednak przybliżonego terminu wyjścia następnego, bo mam już inny dość mocno zaawansowany ff i na nim się teraz skupię, :rainderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 years later...

Witam serdecznie!

 

No, jest to dobra kontynuacja historii!

 

Technicznie jest spoko, standardowy zestaw myślników i zbyt wielu spacji. Stylistycznie jest lepiej niż w poprzedniku.

 

Klimat opowiadania jest też przez to znacznie bardziej wyczuwalny. Wszystkiemu towarzyszy lekka doza szaleństwa i niepewności.

 

Fabuła jest o tym, jakie Celestia ma problemy w związku z wydarzeniami z poprzednika. Jak dręczą ją koszmary, odnośnie kogoś, kto nie żyje. A może jednak…? Choć fabuła ma sens bez gorszego poprzednika, to jednak radze przedtem przeczytać „Upadek Ostatniego”.

 

Sama postać Celestii i jej powolnie narastające szaleństwo (?) jest świetna. Ostatni też prezentuje się dobrze, jak na kogoś, kto nie żyje.

 

Dodatkowo tempo akcji jest znacznie bardziej stonowane, przez co wszystko wydaje się znacznie mniej chaotyczne.

 

Samo opowiadanie nie jest długie, więc warto mu dać szanse. Umiarkowanie polecam.

 

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...