Skocz do zawartości

Karbala [Oneshot][Violence][Sci-Fi][Fact]


Foley

Recommended Posts

A więc wrzucam lekko zmodernizowane opowiadanie z edycji specjalnej konkursu :)

 

 

Parę spraw:

 

-Tag [Fact] jest moim własnym i choć może się wydawać, że kłóci się z [sci-Fi], to jednak pasuje. Oznacza on, że opowiadanie jest oparte na faktach, a dokładniej na moich przeżyciach z imprezy airsoftowej "Karbala 2013", która odbyła się w dniach 6-8 września 2013. Co prawda ze względu na limit słów zdołałem opisać tylko działania nocne, które zresztą były i tak ciekawsze. Wszystkie kucyki mają swoje ludzkie odpowiedniki, jednak pseudonimy są nieoryginalne i wymyślone przeze mnie, dlatego mogą wydawać się... Dziwne :D

 

-Może się wydawać trochę nieskładne, raz powolne, raz pędzące. Jest tak, ponieważ stylizowałem to na przeżycia żołnierza, więc momenty, w których było "gorąco" są dłuższe i bardziej szczegółowe od nudnego czekania w krzakach na przeciwnika :fluttershy4:

 

-Opowiadanie jest stylizowane na czasy konfliktu pomiędzy NLR a SE, jednak zupełnie nie znam tego uniwersum (wiem tylko kto z kim się leje :lol: ), więc proszę nie bić za błędy/nieścisłości. Umieszczenie mnie po stronie SE nie jest spowodowane moimi preferencjami, a tym, że po drugiej stronie konfliktu walczył inny brony, który wspominał, że jest Lunarny. Oczywiste więc, że tam go umieściłem. Nawet jest drobna wzmianka o nim w tekście ;)

 

-Większość scen jest oddanych w 100% realnie, bez fikcji literackiej, jednak niektóre musiałem zmienić, żeby oszczędzić czytelnikowi kontaktu z mechaniką pola walki ASG i sprawić wrażenie zwykłej wojny.

 

- Od wersji konkursowej różni się tym, że dodałem przypisy :D

 

Karbala

 

 

No i w ramach dodatku parę zdjęć z ww imprezy, żeby wczuć się w klimat :D

P1080438.JPG

 

main.jpeg

 

baza2.jpg

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej pisałem, bardzo mi się podoba. Bardzo ciekawe doświadczenie czytać ff w której się występuje zarazem mając świadomość że to wszystko się wydarzyło naprawdę... Ciekawie jest to wszystko przeżyć jeszcze raz, jednak w innej rzeczywistości ;).

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no, no :fluttershy5:

Tekst naprawdę klimatyczny a opisy na wysokim poziomie, czyli tak jak można było się spodziewać :yay: Dodatkowo zdjęcia nakierowały moją wyobraźnię na właściwe tory co tylko ułatwiło mi wczucie się w klimat walk. Przyjemnie się czytało, jak najbardziej polecam. :rd8:

 

Gratuluję zajęcia III miejsca :twilight4:

 

I... mam pytanie :D

Planujesz może jakiś duży FF, do X rozdziałów, albo i więcej, który zagościłby w ogólnym? Wykazałeś się "Mroczną Stroną", która jest w MLN, ale ciekaw jestem Twojego obszernego tekstu tutaj. Więc jak? :rd10:

Edytowano przez bester
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pytanie, jest i odpowiedź ;)

Szczerze, to rozmyślam nad powrotem do MLN. Poza tym, 5 rozdziałów Band of Ponies + 5 (planowane) BlackPegasus Down to już dycha. A w razie potrzeby, są też ewentualne pomysły na trzecią część

:)

Ale chyba już więcej czytelników było w MLN, więc można się spodziewać mojego powrotu tam :crazytwi:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
×
×
  • Utwórz nowe...