Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki edycja specjalna - "Niepodległościowa"


Dolar84

Recommended Posts

Witam serdecznie w kolejnej edycji specjalnej Konkursu Literackiego. Tym razem nosi podtytuł "Niepodległościowa" i jest częścią większego eventu "Nie rzucim ziemi... Fandomowy Event Niepodległościowy", który możecie znaleźć tutaj.

Jako, że zbliża się 11 listopada jeden z naszych użytkowników, dokładniej Verlax, wpadł na pomysł, by stosownym eventem uczcić jedno z najważniejszych, o ile nie najważniejsze polskie święto. Jako, że jest to temat świetnie nadający się do pisania opowiadań, uruchomiliśmy kolejną edycję specjalną Waszego ulubionego Konkursu. Przejdźmy do standardowych szczegółów:

1. Limit słów - tym razem nie powinniście się ograniczać, więc maksymalny limit słów to 11 000, zaś dolny nie istnieje. Jeżeli macie pomysł na świetne opowiadanie zajmujące trzy strony, to również chętnie je przyjmiemy.

2. Tagi i Temat - Tagi są dowolne zarówno w rodzaju jak i liczbie (naturalnie z wyjątkiem gore i clop). Temat jest widoczny w samym tytule. Niepodległość i wszystko co się z nią wiąże. Może być to opowiadanie wojenne, ale może być również opis obchodów samego święta. Liczę na Waszą wyobraźnię, która już nie raz zdołała mnie solidnie zaskoczyć.

3. Opowiadanie musi być w klimacie MLP.

4. Limit oddawania prac: 23:59:59 11.11.2013

5. Każdy uczestnik może zamieścić tylko jedno opowiadanie.

6. Po zamieszczeniu pracy nie można dokonywać w niej żadnych poprawek. Dla uniknięcia takich sytuacji, każda z nich jest kopiowana na moją prywatną listę i jest to jedyna wersja jaka będzie poddawana ocenie.

7. Przed przystąpieniem do pisania proszę zapoznać się z
Regulaminem.

 

 

8. Dla uściślenia - prace, które przekroczą limit słów, nie będą prawidłowo otagowane, lub zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie ulegają natychmiastowej i nieodwołalnej dyskwalifikacji. Jeżeli w opowiadaniu znajdą się elementy propagujące rasizm, to taki tekst również podlega dyskwalifikacji, a autora spotkają surowe konsekwencje.

Mam nadzieję, że znajdzie się wielu chętnych do spróbowania swych sił w tej edycji. Liczę na dużą frekwencję i mam nadzieję, że kolejny raz zaskoczycie wszystkich poziomem swoich tekstów.


Życzę powodzenia wszystkim uczestnikom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Opowiadanie wojenna'' - chyba miało być *wojenne :P.

Sam event prezentuje się bardzo ciekawie, nie wykluczam swojego udziału. Jednak mam jedno pytanie dotyczące konstrukcji fabularnej opowiadania:

Jak stoi napisane w pierwszym poście - fanfik musi być w klimatach Niepodległościowych. Ale tego, czy fik koniecznie musi opowiadać o polskich wydarzeniach w czasie wojny (w kucykowej adaptacji...?) czy też twórca może wykreować swój własny obraz wojny w Equestrii, bez wątków zaczerpniętych z polskiej historii, nie sprecyzowano.

..Więc jak z tym jest, Dolarze?

Edytowano przez Tric
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wat?!

Niepodległość? Tego się nie spodziewałem. Jeszcze nigdy nie pisałem fica w takich klimatach. Dodatkowo to 10000 słów. Przynajmniej wreszcie nie będę musiał usuwać. Oczywiście wezmę udział tak jak zawsze. Odniosę się raczej do klimatów wojennych bo jakiś pomysł już mi kiełkuje. ;)

Edytowano przez Sajback
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już pomysł na opowiadanie. Napiszę o życiu i śmierci Polaków w obozach koncentracyjnych. Niestety, to grząski grunt i będę musiał uważać na to, co piszę, ale ważne jest, by dostrzec bohaterstwo zwykłych ludzi, którzy zostali podstawieni pod ścianą i oprócz walki o ojczyznę musieli walczyć o własne życie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście też ciekawi czy mnie nie obetniecie za wydarzenia niepolskie. Ta ilość słów to chyba jakieś 27 stron, więc do tego limitu nawet nie zamierzam się zbliżać i tu się pojawia kolejne ciekawość. O ile wcześniej limit słów wyznaczał faktyczną długość opowiadania (jeśli przykładowo było 1000 słów to wszyscy mieli od 950 do 999) to teraz granica jest mocno domysłowa. Czy krótkie opowiadanie oprócz tego, że będzie dopuszczone ma realne szanse?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak stoi napisane w pierwszym poście - fanfik musi być w klimatach Niepodległościowych. Ale tego, czy fik koniecznie musi opowiadać o polskich wydarzeniach w czasie wojny (w kucykowej adaptacji...?) czy też twórca może wykreować swój własny obraz wojny w Equestrii, bez wątków zaczerpniętych z polskiej historii, nie sprecyzowano.
..Więc jak z tym jest, Dolarze?

 

Opowiadanie nie musi w żadne sposób odnosić się do historii Polski. Jeżeli chcecie pisać o niepodległości wywalczanej przez dajmy na to, gryfy to możecie. Żadne nawiązania do naszej historii nie są konieczne.

 

 


Mnie osobiście też ciekawi czy mnie nie obetniecie za wydarzenia niepolskie. Ta ilość słów to chyba jakieś 27 stron, więc do tego limitu nawet nie zamierzam się zbliżać i tu się pojawia kolejne ciekawość. O ile wcześniej limit słów wyznaczał faktyczną długość opowiadania (jeśli przykładowo było 1000 słów to wszyscy mieli od 950 do 999) to teraz granica jest mocno domysłowa. Czy krótkie opowiadanie oprócz tego, że będzie dopuszczone ma realne szanse?

 

Naturalnie, że będzie miało szasne. Jeżeli będzie lepsze, od tych, które są dłuższe, to nie wiedzę żadnych powodów, żeby nie przyznać mu zwycięstwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, zdecydowałem się jeśli chodzi o mój fanfik. Zamierzam zrobić coś bardzo ryzykownego, napisać opowiadanie alegoryczne, nawiązujące do kilku dzieł literatury romantycznej i poważnej. Jedyny problem będzie czy właśnie te alegorie nie zostaną zinterpretowane w zły sposób, no ale postaram się to dopracować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o formę to jest dowolna całkowicie. Możesz napisać opowiadanie bez jednego dialogu (a'la Lovecraft), możesz napisać z dialogiami, możesz pisać prozą, możesz pisać wierszem, szlag jeżeli się zmieścisz w limicie to sztukę teatralną możesz nawet napisać. Wrzucenie piosenki na pewno nie będzie problemem (naturalnie jej słowa będzą liczone jako standardowa treść fanfika). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...


Może jestem debilem, ale... Na jaki adres to wysyłać? Bo w "poście-matce xD" było napisane, że ff tylko do ciebie. Stąd pytanie ;) . No nie gniewajcie się, świeżak jestem.

 

Zawsze możesz zobaczyć jak to wyglądało w praktyce wyszukując jakąkolwiek ubiegłą edycję konkursu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...