Skocz do zawartości

Top 10 najlepszych i najwybitniejszych polskich pisarzy fanfików


Jestem martwy

Recommended Posts

Witajcie! 

 

Postanowiłem rozpocząć ten projekt głównie z takiej przyczyny, że gdy szukałem czegoś podobnego, to nie mogłem na nic takiego natrafić. O co tu więc chodzi? Proste. Ten jakże niesamowicie magiczny projekt ma wyłonić dziesięciu najlepszych, a co za tym najpewniej idzie najwybitniejszych pisarzy fanfików mlp, jacy istnieją w całej Polsce. Czy to wyjdzie? Nie wiem, zobaczę, w każdym razie warto chociaż spróbować, co nie?  

 

Dobra, oto wyjaśnienie, jak to mniej więcej będzie wyglądać. Otóż mam taki plan, żeby stworzyć dwie listy. Pierwszą chciałbym zrobić teraz, kiedy projekt jest rozpoczęty. I to właśnie od was zależy. Chciałbym, żeby każdy, kto jest tym chociaż trochę zainteresowany podał mi swojego ulubionego pisarza, który ma się znaleźć na liście (można dać również siebie). Nie ma żadnych ograniczeń, co do gatunku, jaki dany pisarz pisze (dziwnie wyszło lol :D). Kiedy już lista będzie gotowa (a będzie, kiedy zobaczę, że zgłoszenia powtarzają się i na pewno nie dochodzi już nikt nowy) dam wam ankietę, gdzie będzie ich wszystkich spis i to wy będziecie głosować na każdego, którego chcecie (chociaż nad tym się jeszcze zastanowię, ponieważ mogą znaleźć się jakieś trollki, które specjalnie zagłosują na każdego, a takich może wyjść za dużo). Potem wyłonię dziesięciu tych, którzy uzyskali najwięcej głosów i stworzę jeszcze jedną ankietę, gdzie każdy będzie miał do wyboru tylko jednego do zagłosowania. W ten sposób powinniśmy wszyscy wspólnymi siłami wyłonić dziesięciu najlepszych i najwybitniejszych polskich pisarzy fanfkików. Wpisujcie się więc na listę i oczywiście dajcie innych, którzy mogą tego nie zauważyć! Zobaczymy, co z tego wyniknie. Jeśli nie macie nic przeciwko, to dodam już kilku takowych, którzy przychodzą mi do głowy i raczej na pewno powinni się tam znaleźć. 

 

(Przed daniem propozycji swojego ulubionego pisarza sprawdź, czy nie ma go już na liście!!!)

Lista  

Thar 

Frey 

TościkXD

Nieznany7x7 

Bester

Applejuice

 Foley

Alberich

Pillster

Dolar

Niklas

Gandzia

Ylthin 

Miskof

Amęt

Kusarz 

Sonic

Martini963

Ghatorr

Klimluk777

Rainbow Wave 

Feather

 

 

 

Dbamy o użytkowników ciemnego stylu! Oni też chcą poczytać ~Decaded

Czerwony kolorek zostawiam ze względu na ważną informację, którą podkreśla.

 

f3ce9f23e1.png

Edytowano przez Vivendius Decaded
Poprawa widoczności tekstu
Link do komentarza

Prawdę mówiąc, wyłonienie tego jednego, jedynego - najlepszego, będzie cholernie trudne, o ile praktycznie nie wykonalne. Każdy ma swoje preferencje, swój styl i swoje sposoby pisania. Taki ranking jest zbyt ogólnikowy, przez co trudno będzie wybrać danej osobie tego konkretnego. Osobiście sądzę, że lepiej by było stworzyć coś na kształt określenia "najlepszy w kategorii", wtedy głosowałoby się na poszczególne części składowe FF: postaci, fabułę, klimat, opisy etc.

 

Druga sprawa, takie głosowanie najlepiej by wypadło po ogłoszeniu całemu forum. Wtedy i lista byłaby znacznie dłuższa i głosowanie "pewniejsze". Tylko... Dolar raczej nie zgodzi się na coś takiego. Podpada to już pod kategoryzowanie pisarzy, a to nie przejdzie...

Edytowano przez bester
  • +1 1
Link do komentarza

W sumie, to jest trochę prawdy w tym co mówisz, ale gdyby zrobić to w taki sposób, to lista tak by się rozczłonkowała, że nie wiem, czy komuś faktycznie chciałoby się na to wszystko osobno głosować. W ten sposób można wybrać tego najbardziej poczytniejszego, a dzięki temu chyba umiejącego sobie poradzić ze wszystkimi elementami najlepiej. 

 

Tak poza tym jeśli zobaczę, że projekt na prawdę zaczyna przyciągać uwagę, to może uda mi się jakoś przekonać jednego z adminów Fge, żeby dał to u nich na stronę, a dzięki temu na pewno wiele osób to zobaczy. 

Link do komentarza

Hmm... Nie. Nie czuję sensu w tej ankiecie.

 

 

Po pierwsze, wygrają najpopularniejsi, nie najlepsi. Jak myślicie, czy dzieła laureatów Nagrody Nobla to są same bestsellery? Nie. Wręcz przeciwnie. Mało kto kojarzy w ogóle autorów tych "najlepszych utworów literackich". Gdyby robiono taką ankietę po angielskiej stronie fandomu, wygraliby pisarze clopów. 

 

Po drugie, czym jest najlepszy pisarz? Ten kto pisze najwięcej? Ten kto opublikował najlepsze dzieło? A może jakaś średnia tego wszystkiego? Hmm?

 

Po trzecie, a co z tymi których dzieła w języku angielskim są spisywane? Co z nimi? Od razu odpadną, bo ich dzieła ledwie kto czyta, a potem ledwie kto rozumie.

 

 

Cała ta ankieta nie ma żadnego sensu. Nawet nie dlatego, że ocenianie dwóch pisarzy jest skrajnie trudne, ale dlatego, że literatura fandomowa jest gigantycznie podzielona, wyznacza ją szereg różnych grup pisarzy którzy nie mają żadnego związku ze sobą.

 

Z całym szacunkiem dla twórcy tego projektu, ale to jest jeden wielki niewypał.

 

Pozdrawiam

 

- Verlax

  • +1 1
Link do komentarza

Ja jednak widzę w tym trochę sensu. Głównie dlatego, że może i faktycznie masz rację w tym, że mogą wygrać ci najpopularniejsi, ale też być może, jeżeli do ankiety naprawdę dużo osób będzie dołączać swoich ulubionych pisarzy, to również będzie mogło przecież pisać dlaczego akurat inni mają głosować na niego i być może w topce dzięki temu znajdzie się ktoś zupełnie nieznany, wypromowany nagle przez kilka osób, które napiszą o nim dość dużo, żeby przekonać innych. Chociaż spróbujmy i zobaczmy jak to na końcu wszystko wyjdzie i dajmy szansę naszym fandomowym czytelnikom. 

 

Co do tych, co piszą angielskie opowiadania... sam nie wiem nawet, co mam o tym powiedzieć... jeśli są takowi, to raczej po prostu mają mniejsze szanse tutaj, ale za to większe właśnie tam, jeśli by było coś podobnego...  

Link do komentarza

A co mi tam, dodam kilku od siebie. Moje propozycje to: Aurora Dawn (wiadomo), Rainbow Wave (nie dlatego, żeby go wkurzyć - "zrezygnował" z bycia bronym - czy wybić, bo jest moim kolegą, po prostu fajnie pisał i był pisarzem uniwersalnym), Feather (jedyny dobry twórca clopów pochodzący z Polski), Chengara Qordatha (autor Winnigverse i Dead Derpyverse), Blueshift oraz Dubs Rewatcher (za "inne" podejście do shipów).

 

Było tego więcej, ale cała reszta autorów z listy moich ulubionych została już podana. Życzę miłego plebiscytu :3

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...