Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Moposable

Warcraft 3

Recommended Posts

3ksc.png

Do działu "strategie" wszedłem w poszukiwaniu wątku z tą właśnie grą i wielkie było moje zdziwienie, gdy go nie znalazłem. Jednak jak widać postanowiłem to naprawić; oto miejsce, w którym możecie prowadzić luźną dyskusję na temat kultowego tytułu jakim jest Warcraft 3! Ewentualnie można tu powspominać również poprzednie części serii, ale główny temat to ostatnia część trylogii oraz jej dodatek. 

Pozwolę sobie rozpocząć od zadania paru pytań, które mnie nurtują:
- Czy nadal gracie w Warcraft 3?

- Czy korzystacie z edytora światów?

- Którą rasą najprzyjemniej wam się gra?

- Jaka jest wasza ulubiona kampania? 

Zachęcam do udzielania się w wątku! :hBB25:

Oh, gram w to od kilku lat już, zarówno ze względu zamiłowania do fabuły jak i wtedy, upodobania do StarCrafta. Ale jak to mówią, czasy się zmieniają.

Owszem, nadal gram, często stawiamy lana z bratem żeby powalczyć w Bojownikach.

Z edytora korzystałem kilka razy, ale efekty mnie nie zadowalały. Słowem - jestem zbyt płytki by móc stworzyć tam coś godnego uwagi. Edytor zwyczajnie jest zbyt skomplikowany dla mnie xD

Najprzyjemniej mi się gra nieumarłymi, mimo że inne razy mają wiele fajnych zalet, to tylko nieumarli pozwalają na grę wszystkimi rasami na raz ;> Opętanie to naprawdę fajny czar :D Kilka razy dzięki niemu wygrywałem co cięższe potyczki z kolegami :D

A ulubiona kampania to mimo wszystko rozbudowana wycieczka w ziemie Kalindoru i budowa Ogrimaru. Spotkanie pandariańskiego Miodowara(nawiasem mój ulubiony bohater w grze).

Gra jest fajna mimo upływu czasu, dała mi zapoczątkowanie do World of Warcraft, jestem z tych którzy lubią znać lore postaci.

Jedyne co mnie boli w grze to limit jednostek - brakuje mi ambitnych bitew po pierdyrliard jednostek xD

No proszę, ledwo trzy dni temu powtórnie, po kilkuletniej przerwie ukończyłem kampanię The Frozen Throne. Najlepiej grało mi się martwiakami (ich kampania w dodatku - mistrzostwo!), potem orkowie i ludzie (ich kampania w TFT też miała parę dobrych momentów - tajna misja...). Edytor też jest niezły, ale służył mi tylko do zabawy, nic poważnego na nim nie stworzyłem.

Tak przy okazji, którymi bohaterami najlepiej się wam gra?

Bohaterowie:

- Orkowie: Wróżbita

- Ludzie: Paladyn

- Elfy: Kapłanka

- Nieumarli: Zwykłych bitew nigdy nimi nie gram, więc ulubionego herosa nie mam, jednak w kampanii całkiem przyjemnie mi się walczyło rycerzem śmierci.

A moi ulubieni bohaterowie imienni to Tyrande, Thrall, Rexar oraz Kael.

Ja natomiast dość dobrze opanowałem edytor (robienie filmów, własnych postaci, dodawanie modeli itp.) i tu pojawia się moje pytanie. Czy ktoś byłby zainteresowany video tutorialami w których uczyłbym, jak te rzeczy samemu wykonać?

Jeju. Warcraft 3 i dodatek to była pierwsza strategia do której podszedłem "na poważnie". Pamiętam jak mnie szlag jasny trafiał w Stratholme albo o mało co nie rozwaliłem monitora w Krypcie Sargerasa :D. Niestety, moja gra została przeze mnie utracona. Najbardziej lubiłem grać Nocnymi Efami, armia po prostu idealna dla mnie. Armia amazonek, no po prostu cud, miód i orzeszki. A z bohaterów to:

Ludzie: Arcymag (Jaina w kampanii )- dlaczego ? Bo uwielbiam mieć armię żywiołaków a masowy teleport robi cuda.

Nieumarli: Licz (Kel'Thuzad w kampanii)- Mimo, że nie lubię grać martwiakami, to Kel'Thuzada pokochałem :D. Najbardziej klimatyczna postać w kampanii Nieumarłych.

Orkowie: Wróżbita ( W kampanii Grom Hellscream)- Tiak, dokładnie. Grom jest moim ulubionym bohaterem w kampanii, ponieważ jego charakter i rys fabularny jego postaci jest genialny. Widać w nim chęć zemsty na ludziach a mimo to, szanuje Thralla i jego koncepcję rozejmu z nimi. A dalej nie powiem bo ktoś, a nóż widelec, nie wie co się z koleżką stało. Powiem tylko: ZA KLAN WOJENNEJ PIEŚNI !!!

Nocne Elfy: Druid (Furion w kampanii)- Uwielbiam Furiona i jego teksty. Może i jest drętwy jak sztokfisz, ale to taki prawdziwy mędrzec. Chociaż wkurzył mnie tym, że nawrzeszczał na Tyrande.

W World of Warcraft niestety nie gram i chyba nigdy nie pogram (brak kasy na abonament). A może to i dobrze. Wolę trzymać się fabuły Warcrafta 3, która jest naprawdę wspaniała.

Edited by Mew Two

Mew - przypominam że są fajne serwery prywatne ;) Gdybyś zmienił zdanie zapraszam na PW :D

Właśnie skończyłem kolejną mapę vs AI. Wygrałem ledwo ledwo, bo komp wysoko a ja do najlepszych nie należę xD Ale najazd smoków mrożących bazę zawsze zdaje egzamin ^_^

Nie znam żadnych serwerów prywatnych a poza tym mój internet zostawia wiele do życzenia. Może i chciałbym pograć, ale jest problem, a właściwie kilka. Po pierwsze, nie mam z kim a po drugie nie wiem co jak i gdzie zrobić, żeby serwer działał.

Mew - zapraszam na gg - tam mogę ci wszystko wyjaśnić ;> Znam kilka serwerów które mogą nam "ułatwić" zabawę :D

A takie saidowe pytanie do innych graczy - czy tylko ja wykorzystuje pasywkę Elfow do znikania w nocy żeby zasadzać się na gracza? Bo odnoszę wrażenie że mało kto stosuje taktykę "atakowania znikąd".

Jakoś nie bardzo rozumiem, jak można grać Elfami i nie korzystać z tej umiejętności. To ona dodaje grze jako ta rasa tego specyficznego klimatu. Jak gram, to zawsze robię dwie armię. Jedna to jednostki uderzeniowe a druga to, że tak powiem, snajperzy. Ogólnie gra Nocnymi Elfami wiąże się również z wykorzystaniem Drzewców, które są potężną siłą na polu. Trzeba trochę pokombinować ale jak już się ogarnie to, O panie, nie zatrzymasz tego.

- Czy nadal gracie w Warcraft 3?
Cóż... gra jest bardzo przyjemna, i przyznam się, iż po dziś dzień się w nią zagrywam. Nadal mam ją na dysku, nadal jest gotowa do odpalenia. Wiele razy ją przeszedłem, a chęć grania w nią wraca szybciej, niż sam się tego spodziewałem. Fabuła jest genialna, aczkolwiek sterowanie trochę irytujące. \

- Czy korzystacie z edytora światów?

Nie. Nie korzystałem nigdy z edytora światów. Nie jestem nawet pewien, czy dużo zabawy przez to straciłem.

- Którą rasą najprzyjemniej wam się gra?

Zdecydowanie orkami. Nie są może szałowi pod względem sił powietrznych, ale za to nadrabiają to morderczą siłą naziemną. Siepacze mogą gnieść wszystko, a gdy do tego daje się jeszcze Znachorów i szamanów z szałem krwi, to można wygrać niejedną bitewkę, dzięki tej samej armii. Do tego jeszcze bardzo ciekawi bohaterowie, w tym "Mistrz Ostrzy", który swoim wirem niszczy wszystko, co stanie mu na drodze. Dlatego też uwielbiam Groma, który masakrował wszystko, gdy miał już DMG chaosu.

- Jaka jest wasza ulubiona kampania?

Trudno to ocenić. Pod względem fabuły najlepsza jest kampania nieumarłych, aczkolwiek bardzo spodobała mi się również kampania Krwawych elfów, które były połączone ze siłami Nag. Niemniej jednak kampania orków zapadła mi w pamięci, gdyż jest to moja ulubiona rasa w tym imperium. 

Edited by Wizio

A takie saidowe pytanie do innych graczy - czy tylko ja wykorzystuje pasywkę Elfow do znikania w nocy żeby zasadzać się na gracza? Bo odnoszę wrażenie że mało kto stosuje taktykę "atakowania znikąd".

W grach z komputerowym przeciwnikiem taka taktyka może przejść, ale w pvp nie ma raczej przyszłości. Dlaczego? Dlatego, że tam chodzi raczej o błyskawiczne zniszczenie bazy wroga; zwyczajnie nie ma czasu na podobne zagrywki. Czając się w krzakach tracisz czas, a jak wiadomo - czas to exp!  :salut: 

Mew - zapraszam na gg - tam mogę ci wszystko wyjaśnić ;> Znam kilka serwerów które mogą nam "ułatwić" zabawę :D

Oki.

Czy ktoś byłby zainteresowany video tutorialami w których uczyłbym, jak te rzeczy samemu wykonać?

Jestem na tak. Wprawdzie od niedawna zacząłem jako-tako ogarniać wyzwalacze, ale z chęcią dowiedziałbym się, jak zrobić filmy, questy i nakłonić AI, by używała postawionych w edytorze budynków i jednostek.

Jestem na tak. Wprawdzie od niedawna zacząłem jako-tako ogarniać wyzwalacze, ale z chęcią dowiedziałbym się, jak zrobić filmy, questy i nakłonić AI, by używała postawionych w edytorze budynków i jednostek.

Filmy i questy robić potrafię; z AI nigdy się nie bawiłem, ale nie wydaje mi się, by było to coś skomplikowanego. ;) Jak będę miał szybszy net to postaram się coś nagrać i wrzucić na yt. Edited by Moposable

Hah, jedna z pierwszych poważniejszych strategii, w które grałem.

Dostałem od znajomego wypaloną płytkę z grą - po angielsku. Angielskiego jeszcze wtedy jeszcze ni w ząb nie znałem. Na pytanie jak mam grać, odpowiedział: klikaj we wszystko co się da. No i tak klikałem. Dzięki temu doceniłem oprawę graficzną (jak na tamte czasy olśniewającą) i odkryłem, iż piechurzy choć wyglądają groźnie, są tylko zwykłym mięsem armatnim i budowanie armii wyłącznie z nich to zły pomysł.

Swego czasu grałem bardzo dużo w WC3, teraz już o wiele rzadziej, niestety.

Ja też z chcecią pooglądałbym jakieś tutki, bo chociaż z edytorem jestem dość obeznany, to nigdy nie zaszkdzi wiedzieć więcej. Fajnie by było, gdybyś się skupił nieco (jeśli mogę coś sugerować) na samym kodzie skryptowym wc iii (JASS-ie), a nie tylko bloczkach z niego zbudowanych (GUI).

Ogółem, to swego czasu miałem hopla na punkcie edytora, z uporem maniaka zaczynałem nowe projekty, jednak żadnego do końca nie dociągnąłem. Słomiany zapał :ppshrug: .

Moja ulubiona rasa: orkowie. Jest to zresztą jedyna rasa, która potrafiłem dobrze grać. Nieumarłych też w sumie lubiłem. Nocnymi elfami nie potrafiłem grać.

Ulubiony bohater: Blademaster - element najbardziej sztańskiej strategii - harrasu przeciwnika. Bierzesz sobie na nim niewidzialność, zapierdalasz przeciwnikowi do bazy i robisz mu pogrom na robolach. Jak zaczyna się bronić włączasz wind walking i się ewakuujesz. Tylko ludzie ze swoją milicją są nieco mniej łatwym celem na początek. A co po gnębieniu? Grunt rush oczywiście, siepacze są jedną z najpotężniejszych jednostek z pierwszych koszar i trzeba to wykorzystywać.

Co do bohaterów to Pandaren też był pocieszny, poza tym miał chyba jako jedyny wbudowaną synergię w swoje umiejętności.

Tak, fabuła Wc3 jest naprawdę wciągająca i ciekawa. Jedna z niewielu kampanii, które przeszedłem od początku do końca. Przy obronie drzewa świata zjadłem swoje zęby, ale warto było.Poza tym bardzo podobały mi się przerywniki filmowe.

Orkowie: Wróżbita ( W kampanii Grom Hellscream)
A to Thrall nie był kampaniowym odpowiednikiem wróżbity?
  • Like 1

Ło rany to jeszcze chodzi? To była jedna z pierwszych moich prawdziwych strategi. Wcześniej była tylko Dune 2 na Amigę i pomiędzy grało się jeszcze w C&C na PlayStation. Warcraft 3 był przełomową grą w moim życiu, ponieważ od niego wzięła się miłość do wszelkich strategi i im bardziej skomplikowana, tym lepsza. Teraz już niestety nie wychodzą dobre strategie... może poza Stelaris, który jest genialny, ale patrząc na takiego Supreme Commander 2 to człowiek się zastanawia, po co oni to tak upraszczają.

• Upvote 1

11 godzin temu, Starlight Sparkle napisał:

Ło rany to jeszcze chodzi? To była jedna z pierwszych moich prawdziwych strategi. Wcześniej była tylko Dune 2 na Amigę i pomiędzy grało się jeszcze w C&C na PlayStation. Warcraft 3 był przełomową grą w moim życiu, ponieważ od niego wzięła się miłość do wszelkich strategi i im bardziej skomplikowana, tym lepsza. Teraz już niestety nie wychodzą dobre strategie... może poza Stelaris, który jest genialny, ale patrząc na takiego Supreme Commander 2 to człowiek się zastanawia, po co oni to tak upraszczają.

Grałem kiedyś bardzo dawno Supreme Commander ale nie wiem czy to była 1 czy 2?:twilight3: Fajna była, podobna do Starcrafta czy Red Alert. W 2016 chciałem wrócić do tej gry ale nie wiedziałem skąd gdzie i jak ją pobrać?:stare: A co do Warcraft 3 to najlepiej lubię Orków!:angelscoot: Zwykły bohater: Wódz Taurenów. Ulubiona kampania: oczywiście że Orków. Bohater kampanijny: Grom Hellscream.

11 godzin temu, Jakubas18 napisał:

Grałem kiedyś bardzo dawno Supreme Commander ale nie wiem czy to była 1 czy 2?:twilight3: Fajna była, podobna do Starcrafta czy Red Alert. W 2016 chciałem wrócić do tej gry ale nie wiedziałem skąd gdzie i jak ją pobrać?:stare: A co do Warcraft 3 to najlepiej lubię Orków!:angelscoot: Zwykły bohater: Wódz Taurenów. Ulubiona kampania: oczywiście że Orków. Bohater kampanijny: Grom Hellscream.

Za bardzo nie pamiętam tych kampanii, ale wiem, że mi najbardziej się podobało grając ludźmi i elfami. Supreme commander 1 to była a część z ogromnymi mapami co po pewnej chwili się rozszerzały. Wracając... orkowie w Warcraft są naprawdę fajnie przedstawieni i dobrze się nimi grało jednak to nie to, co lubię.

Jeśli lubisz gry podobne do Warcrafta to może zainteresuje Cię Armies of Exigo. Bardzo podobna do warcrafta, ale posiadająca kilka innych ciekawych rozwiązań jak walki na kilku poziomach.

• Like 1

8 godzin temu, Starlight Sparkle napisał:

Za bardzo nie pamiętam tych kampanii, ale wiem, że mi najbardziej się podobało grając ludźmi i elfami. Supreme commander 1 to była a część z ogromnymi mapami co po pewnej chwili się rozszerzały. Wracając... orkowie w Warcraft są naprawdę fajnie przedstawieni i dobrze się nimi grało jednak to nie to, co lubię.

Jeśli lubisz gry podobne do Warcrafta to może zainteresuje Cię Armies of Exigo. Bardzo podobna do warcrafta, ale posiadająca kilka innych ciekawych rozwiązań jak walki na kilku poziomach.

Co do elfów to były Krwawe Elfy, grało się w The Frozen Throne w kampanii ludzi.:twilightsparkle: Chociaż podobno ma kiedyś wyjść Warcraft 4 ale daty jeszcze nie ustalono, a rasy jakie chciałbym zobaczyć to napewno bym chciał Krwawych Elfów jako osobna rasa od ludzi, Draenei(te eredarowie jak Archimonde zarówno jak i Kil'jaeden zanim przeszły w mutację), Nieumarli podzieleni na 2 rasy jako Plaga(Arthas) i Opuszczeni(Sylvanas) i może jeszcze Worgeny albo Taureny czy Trolle.:fluttershy5:

Na pewno by było ciekawie, gdyby dali dużą ilość ras i je mocno zróżnicowali. Mogłoby się to świetnie sprawdzić w multi, ale jeśli chodzi o kampanie to co najwyżej jako sterowane przez komputer jednostki przeciwników. Kampania jak by była rozbita na tak dużą ilość stron to obawiam się, że nie byłaby ciekawa. Co za dużo to nie zdrowo.

• Upvote 1