Skocz do zawartości

Nowe życie [NZ][Komedia][Human][Adventure]


IronMoon18

Recommended Posts

Może spalić ten FF na forumowym stosie? Co tak będzie innych straszył?

 

Absolutnie wykluczone. Nie ma takiej możliwości, żebym usunął opowiadanie tylko dlatego, że ma masę błędów lub jest słabe. Nawet nie wiesz ile wtedy by wyleciało tekstów z działu. I tak, zdaję sobie sprawę, że później w różnych rejonach internetu pojawiają się głosy, iż na MLPPolska byle co może się znaleźć. Fakt - przyjmujemy również słabsze teksty, ale dzięki komentarzom ich twórcy i twórczynie mogą się uczyć na błędach i nie popełniać ich w przyszłości.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dzięki komentarzom ich twórcy i twórczynie mogą się uczyć na błędach i nie popełniać ich w przyszłości.

 

Chcę to zobaczyć w praktyce, względem tego tekstu. Owszem, mi to pomogło, poprawiłem swojego początkowo miernego skilla, ale wg. mnie, takie teksty jak ten, już takie pozostaną...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówicie o PB, zapewne macie na myśli coś w stylu " patrzcie i podziwiajcie. O to my ludzie z zmocami które dostaliśmy z dupy" ( bez urazy dla autera PB oczywiście. ) U mnie tego nie będzie. Co się będzie u nas działo pokaże czas. PB podsunął mi pomysł perspektyw. Cała reszte jest brana z mojego powalonego umysłu. Co się tyczy CMC, nikt nie mówił o shipie ( Ale mój mózg coś knuje ). Pozatym, nie znacie reszty zdarzeń, więc czemu mowa tu o pedofilli. Wystarczy poczekać a wszystko będzie jasne. Na pocieszenie powiem tyle że to opowiadanie to jedyna rzecz którą stworze. Waszym zadaniem jest przetrwać to, i cieszyć się że to koniec cierpienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjj nie czytałeś do końca fabułki marudo na temat Owerpałeringu...
 
Patrzę i patrzę, aż mi okulary zaparowały na lewym oku, na prawym pękły. 
 
Zresztą PB zdechł, więc na poważnie kładę lagę na to czy pojawi się "Kolejny miszczu fanfikcji ala pewien człek, co rzekł, że wszystko sam stworzył" 
 
Ktoś mnie zawołał, przeczytałem... O__O. Weźcie korektora...

 

http://www.youtube.com/watch?v=ET-42tws5sU

 

Polecam - idealny Korektor do takich spraw.

 

Druuuugaaa spraaawaaa~

 

PB a MLT? Dwie duże różnice jeżeli chodzi o motyw - a tu śmierdzi mi zalążek MLT - Było to tu, tam i mi się mózg przepalił. 

Edytowano przez Verard Nightmare
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówicie o PB, zapewne macie na myśli coś w stylu " patrzcie i podziwiajcie. O to my ludzie z zmocami które dostaliśmy z dupy" ( bez urazy dla autera PB oczywiście. )

 

Po pierwsze, trochę szacunku dla pracy innych.

 

U mnie tego nie będzie. Co się będzie u nas działo pokaże czas. PB podsunął mi pomysł perspektyw. Cała reszte jest brana z mojego powalonego umysłu.

 

Czytaj: podpierdzielę pomysł, dodam jakiś randomowy shit i będzie hit.

 

Co się tyczy CMC, nikt nie mówił o shipie ( Ale mój mózg coś knuje ). Pozatym, nie znacie reszty zdarzeń, więc czemu mowa tu o pedofilli. Wystarczy poczekać a wszystko będzie jasne.

 

Zrób z tego clopa z CMC, najlepiej z człowiekami, szybciej toto wyleci z działu...

 

Na pocieszenie powiem tyle że to opowiadanie to jedyna rzecz którą stworze. Waszym zadaniem jest przetrwać to,

 

No chyba kurde śnisz :D

 

i cieszyć się że to koniec cierpienia.

 

Twój trud skończon, pozostała tylko halucynacja po zlasowaniu mózgu przez ten tekst.

 

Odwołując się jeszcze do tej wypowiedzi, wnioskuje, że autor ma z grubsza wywalone na to co tutaj mu doradzacie. Stworzył sobie "coś", twierdzi, że o FF i, że trzeba przez to przebrnąć. Głosujmy może za nadaniem tagu EPIC, przecież autor ma potencjał, co? :D

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę serdecznie podziękować autorowi fika. Jego "dzieło" sprawiło, że odzyskałam chęci i jeszcze dziś wrócę do pisania "Bez przyszłości", które w porównaniu z tym tutaj - mimo błędów do poprawki (to swoją drogą) - wygląda jak arcydzieło na poziomie Fallout: Equestria.

Dolar będzie ci wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę serdecznie podziękować autorowi fika. Jego "dzieło" sprawiło, że odzyskałam chęci i jeszcze dziś wrócę do pisania "Bez przyszłości", które w porównaniu z tym tutaj - mimo błędów do poprawki (to swoją drogą) - wygląda jak arcydzieło na poziomie Fallout: Equestria.
Dolar będzie ci wdzięczny.

 

Przynajmniej jeden fandomowy pisarz został uratowany!

 

Bester, ty niecnoto jedna!

 

Meh...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To jakby się ktoś pytał, dlaczego ten fic jest potrzebny!


Pragnę serdecznie podziękować autorowi fika.


Przez tego fica nie mogę myśleć...

 

I Wy to nazywacie fikiem? Nie, no proszę Was... :lol:

Ja doskonale rozumiem, że można nie umieć dobrze pisać... Ale zawsze można poprosić kogoś o pomoc lub chociaż wyciągnąć wnioski z komentarzy czytelników :yHRvV:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzicie, co napisał, a jaki za to feedback dostał i recenzje od wielu znakomitości... Może to jest jakaś metoda?

 

Osobiście to nie tyle nie dałem rady, co uznałem, że to bez sensu, bo i tak nic nie zrozumiem. Nie da się tak źle pisać, autor nas troluje... IronMoon, powiedz, że tak!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko, napisz że to troll, zatańcz taniec zwycięstwa nad wybrnięciem z sytuacji, udziel wywiadu jako mózg kooperacji i napisz następnego fika z pomocą licencjonowanego nauczyciela od polskiego, aby utwierdzić nas w tym, że twe nędzne starania napisania opowiadania na "odwal się" to twój wielki żart i masz z nas "bekę" z twoim wyimaginowanym kolegą z Domu Dla Zmyślonych Przyjaciół Pani Foster.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa naprawdę inwencja twórcza - Dać coś, co jest całkowicie bezsensu, by każdy z najbardziej szanowanych pisarzy tego forum(kłaniam się wszystkim) dodał swoje dwa zdania, parę opinii i tak nic z tego autor sobie nie bierze do serca.

 

@Bester

Szacunek pisarski to utraciłem wieki temu. 

 

Zresztą, tyle mamy tutaj już absurdów na forum, że głowa boli od niektórych, a oczy dostają wzmocnienia soczewek, by się wgryźć w tekst. Naprawdę, tu już nawet szkoda się wypowiadać jeżeli zacny pan autor ma na to, że tak powiem... (Tu wstaw wulgaryzm)(A tu słowo otuchy)

 

Dla świętego spokoju, nie wszczynania "Kolejnego" już w tym dziale - Burzowego Natchnienia do Postowania. Proponuję "dać im szansę" by mogli nas... jak to powiedzieć... Ośmielili do "przeczytania" tego "wspaniałego, nowo powstającego dzieła", byśmy mogli usiąść, wziąć popcorn i zastanowić się nad sobą i zapytać samych siebie...

 

"Co ja do cholery czytam?!"

 

I jak to mówi Sir Alberich

 

Muzyka Grać Przestała! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, frekwencja i zainteresowanie tym FF przebija niejedne, znacznie wybitniejsze dzieła, ale marudził na ten stan rzeczy nie będę, ponieważ sam się do tego przyczyniam. Cóż, nadal obstaję przy usunięciu tego tekstu, jest to perfidny troll z tego działu. Rozumiem intencje Dolara, żeby dawać szansę innym, ale co zrobić, kiedy dając takiemu szansę ten się szczerzy i pokazuje faka? Dla mnie ten tekst, to obraza części pisarskiej fandomu i obraza innych FF, ponieważ są w tym samym dziale, co ten "wykwit".

 

@Verard

Patrzę na Twoją sygnaturę, i widzę, że nie tylko ja odpuściłem sobie pisanie FF. Nie wiem z jakich powodów przestajesz pisać, ale mogę wywnioskować, że skoro tak się dzieje, to coś w tej części fandomu jest nie tak...

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wcale nie olewam tego co jest pisane pod tym tematem, tylko póki co nie mam kiedy się tym zająć. Błędy wyznaczone przez innych zostaną poprawione jak będę miał wolną chwilę. Rozdziału pierwszego nie zmienię, gdyż on miał być tylko lekkim (pojęcie względne) wprowadzeniem. Następne rozdziały zostaną potraktowane z większą dokładnością i precyzją. Co do podobieństwa do PB, czy do MLT jak stwierdził Verard, jest PRZYPADKOWE. Możliwe, a raczej bardzo prawdopodobne że parę  motywów jest bardzo podobne, ale to tylko przez przypadek. Co się będzie działo dalej i co czeka bohaterów pokarze rozdział drugi. Powiem od razu że nie będzie tak, że jak się obudzimy to w pokoju będą klacze, albo coś w stylu że pojawiamy się w Equestri z możliwością otrzymania super mocy. Co zaś się tyczy CMC, od razu pedofilia.  Nikt prócz mnie i Robsona nie wie co się będzie tam działo. Poczekajcie, a nie wysnuwacie wnioski o jakiś zboczeniach. To tyle ode mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, coś ty się tak do mnie przy... czepił. Zbastuj, chłopcze, bo tylko dojdziemy do shitstorm'u. 

 

Szczerze, to powinienem się czuć potężnie urażony, że Ty mi tu porównujesz swoje "ARCYMISTRZOWSKIEDZIEŁO" do mojego "skromnego" PB/MLT. 

 

Dlatego przestań robić jakichś tam porównań, bo mi tu śmierdzi hejtingiem. 

 

@Bester

Kończe w sensie - nie publikuje. Za długo siedzę w tematykach opowiadań czy pisarstwa, by to tak nagle rzucić. Po prostu, swoimi grzechami nie chcę nikogo razić i zarażać. To tyle. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale widząc TAKI tekst nasuwają się najczarniejsze możliwości i chore wymysły. Nie dziw się. Wątpię, żeby ktos miał ochotę jeszcze czytać coś, co zapowiada się tragicznie. Chyba, że ma za dużo wolnego czasu albo szuka pretekstu do walnięcia głową o ścianę.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja nie jestem od krytyki, ale nie wytrzymałem nawet dwóch linijek, i nie chodzi o błędy, ale o ilość komentarzy, tyle żółci, ała moje oczy! w każdym razie, jak już mówiłem, ja nie lubię krytykować, najbardziej szkoda tych komentarzy, w dysku google a szkoda, gdyż mimo tak fatalnej opinii chętnie, bym przeczytał.

Edytowano przez Gorgon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... też kiedyś popełniałem takie błędy w pisowni (gdzieś na tym forum powinien być mój stary Fanfik Przepowiednia, ale chyba już go nie ma) więc trochę się poprawiłem jeśli chodzi o takie rzeczy jak gramatyka (choć dysortografia przeszkadza) ale wiem że niektórzy mogą być obrażeni tym fanfikiem, z powodu tej żółci (wole wierzyć wam, gdyż obecnie mam ch***** komputer i zapewne mi wywali w kosmos), na pisanie fanfika potrzeba czasu a niestety dobrzy pisarze są pospieszani przez fanów którzy chcą rozdziały od tak, tu potrzeba czasu na wymyślenie i zrzucenie to na papier, więc strategia typu "Dawaj rozdział bo kablówkę mi odłączyli" nie będzie dobra dla fanfików. Tutaj widzę że zbyt szybko dajesz rozdział albo masz gdzieś ortografie. Ja obecnie pracuje nad fanfikiem a jeden rozdział pisze od dwóch miesięcy (dopracowuje szczegóły), i koledzy którym daje do przeczytania mówią że dobrze się zapowiada. Co do fabuły to radze ci usiąść przed biurkiem i ostro zacząć myśleć nad dobrą fabułą, gdyż porządna historia potrzebuje czasu na napisanie, dla przykładu Wszystkie Drogi Prowadzą Do Equestrii są dobrze zbudowane pod względem Historii i stylistyki, widać że autor usiadł na fotelu z filiżanką kawy, długopisem i zeszytem i zaczął spisywać pomysły na papier. Ty musisz się jeszcze sporo nauczyć (mi pozostało pisanie opisów) ale cierpliwość tworzy mistrzów, możesz się wzorować takimi perełkami jak PB, ale nie FABULARNIE, tylko STYLISTYCZNIE więc nie rób tak że np, "o nowy odcinek MLP, ciekawe co się stanie jak nacisnę play, ło kur**, mam kuca w pokoju" bo to już wykorzystane. Na koniec chciałbym dodać że jak napisałem coś tutaj źle to bardzo przepraszam, po prostu chciałem dodać swoje pięć groszy to oceny, więc jak bym kogoś tu uraził to najmocniej przepraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, coś ty się tak do mnie przy... czepił. Zbastuj, chłopcze, bo tylko dojdziemy do shitstorm'u. 

 

Szczerze, to powinienem się czuć potężnie urażony, że Ty mi tu porównujesz swoje "ARCYMISTRZOWSKIEDZIEŁO" do mojego "skromnego" PB/MLT. 

 

Dlatego przestań robić jakichś tam porównań, bo mi tu śmierdzi hejtingiem. 

 

@Bester

Kończe w sensie - nie publikuje. Za długo siedzę w tematykach opowiadań czy pisarstwa, by to tak nagle rzucić. Po prostu, swoimi grzechami nie chcę nikogo razić i zarażać. To tyle. 

Porównanie opowiadania kogoś, kto dopiero zaczyna pisanie z kimś kto jest po prostu w tym lepszy i zajmuje się tym od dawna nie jest niczym złym. Tym bardziej, że nie powiedział on "PB jest bezsensowne, nie warto czytać, moje lepsze". 

Co do samego opowiadania - nie mam zamiaru pisać dużymi literami, jakbym wyobrażał sobie, że krzyczę albo że moje słowa będą ważniejsze "ZATRUDNIJ KOREKTORA!!!1". bo nie ma to sensu. Powiem ci tylko, że gdy chcesz zacząć pisać opowiadanie, to najpierw napisz, potem przeczytaj, sprawdź czy fabuła jest okej, potem przeczytaj jeszcze raz, by sprawdzić czy nie ma błędów interpunkcyjnych/językowych/ortograficznych, a na koniec daj do przeczytania jakiemuś znajomemu brony, który być może wyłapie resztę błędów. 

Fabuła - masz prawo pisać co chcesz, jednakże polecam pisać opowiadania, które wyróżniają się na tle innych. Sam kiedyś pisałem opowiadanie, w którym bohaterem był człowiek, który poznał kucyki. Ale tak pokombinowałem, by na tle fabularnym był inny od opowiadań tego typu.

Powodzenia w pisaniu,

Arcade

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja po przeczytaniu ledwie kilku zdań fica powiem tak, pomysł na 6, fabuła na 4, zaś za stylistykę diabli wzięli - po prostu jedna wielka ściana, którą ciężko się czyta, bo nie ma nawet odstępów (i nie chodzi tu tylko o spację). Rozumiem braki przecinka lub nie właściwe jego umieszczenie, bo sam nie raz miewam z tym problemy, ale jak w opowiadaniu nie ma odstępów to jest po prostu nieczytelne i nie mówię tego aby autorowi ubliżyć - stwierdzam po porostu smutny fakt. Najlepiej się uczyć na błędach, a że  wiesz jakie to błędy to pisząc dalej ich już nie popełnisz. Najważniejsze że opowiadanie ma potencjał więc nie rezygnuj z dalszego pisania, tylko popraw styl, a będzie git i nie łam się porażką tylko próbuj dalej

Edytowano przez Zandi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IronMoon, rozdział 1

 

Za szybko, zero wczucia, nie można się połapać w postaciach. Ciężko nawet wywnioskować, kto akurat mówi, i czy to wciąż jest mowa, czy już myśl. interpunkcja - dwója na zachętę. Ortografia, cóż. Dałem radę to przeczytać, więc pewnie już wprowadzono poprawki. Poza tym - zero jakiegokolwiek opisu (cały poranek na połowie strony, gratuluję - zawstydziłeś WinRar)

 

Warstwa fabularna - dobra, zacznijmy od... zaraz, jaka warstwa fabularna?! Według mnie z rozdziału nic nie wynika. Tyle ułowiłem, że lubicie cmc, kropka. Reszta jest zbyt pomieszana i poszatkowana, za mało ujednolicona i za krótka, żeby mówić o fabule w ścisłym tego słowa znaczeniu, a tym bardziej - żeby porwać i zachęcić do dalszej lektury. 

 

Robson, rozdział 1:

 

Tu tyle różnicy, że jest dłużej i są włączone komentarze. No i w oczy rzucają się suche dialogi na przemian ze ścianami tekstu. Popracuj nad formatowaniem, ortografią i tak dalej. 

 

Fanfik nie porywa, nie zachwyca, ani nawet nie zachęca w obu wersjach. Zbyt sztampowe, zbyt szybko napisane, bez myślenia czy umiejętności. Człowieki w Equestrii to obecnie bardzo śliski temat, do tego trza podejść z głową i wykazać się jakimiś umiejętnościami. To jest jak znalezienie sobie dziewczyny - nie ma szans, że od razu wyjdzie "o my gosh", trzeba najpierw poćwiczyć na małej skali i realnie ocenić swoje szanse. Bez doświadczenia, umiejętności i ogólnego ogarnięcia tekstu nie napiszecie wiekopomnego dzieła, a jedynie się ośmieszycie. 

 

Podpisano przez: Pillster

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł na 6

"Brony spotyka kucyki, so original-duh".

Większość ff-ów [Human] to wałkowanie tego samego, nużącego i wypranego z oryginalności motywu "brony w Equestrii"/"brony spotyka kuca"/"brony jest kucem". Ewentualnie dostajemy kolejny odcinek telenoweli spod tagu [TCB].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...