Skocz do zawartości

Najlepszy i najgorszy odcinek w G4.


Talar

Recommended Posts

Ulubione:

-Przyjaźń to magia (S01E01-02), Powrót do harmonii (S02E01-02), Ślub w Canterlocie (S02E25-26), Kryształowe Królestwo (S03E01-02), Pojedynek na czary (S03E05), Królestwo Twilight (S04E25-26) - epickie walki.

-Wyjście smoka (S01E07), Mistrzyni spojrzenie (S01E17), Ptaszek na uwięzi (S01E22), Lekcja stanowczości (S02E19), Huraganowa Fluttershy (S02E22), Nie lekko być bryzusiem (S04E16) - skupienie na Fluttershy

-Ostatnia gonitwa (S02E14), Rainbow Falls (S04E10) - pojawia się Derpy

 

Nielubiane:

-Sposób na zaklęcie (S03E13), Honor Pinkie (S04E12) - zdecydowanie ponad 50% tych odcinków to piosenki.

-Tylko dla pomocników (S03E11) - prawie brak Mane6 i ogólnie nudny odcinek.

Do nielubianych zaliczyłbym jeszcze odcinek Fluttershy ma głos (S04E14) ale skupienie na Fluttershy ratuje sytuację.

(w nawiasach przy nazwie odcinka podałem numer sezonu i odcinka w sezonie)

Edytowano przez MasterBezi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 6 months later...

Najlepszy odcinek - Sezon na jabłka, za zachowanie zmęczonej Applejack, zbiorowe zatrucie pokarmowe i panikę króliczków.

Najgorszy - Lekcja stanowczości. Dlatego, że już przy scysji z Angelem o obiad Fluttershy powinna była użyć Spojrzenia.

Edytowano przez Bronysław1994
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Ulubione:

  • Z kroniki Znaczkowej Ligii - lubię ten odcinek, ponieważ pokazali w nim, że RD taka wredna nie jest oraz poznanie zdobycia znaczków przez Mane 6.
  • Impas - jeden z pierwszych odcinków, dzięki którym poznałam MLP:FiM (i polubiłam), bardzo mi się spodobał klimat oraz postać kuzyna AJ (komiczna :D), tekst z drzewem, a także Wielkie Serce <3
  • Jesienna Przyjaźń - to drugi z odcinków, dzięki któremu poznałam MLP:FiM. Chyba po prostu sentyment.
  • Huraganowa Fluttershy - Fluttershy ma siłę! :yay:
  • Ślub w Canterlocie - wspaniała antagonistka, podobał mi się też klimat odcinka i...Cadance :3
  • Kryształowe Królestwo - kocham za Sombrę i kryształowe kucyki :pinkie:

Znienawidzone:

  • Samotna Imprezka - biedna Pinkie Pie i...przez cały odcinek czułam się nieswojo (ale motyw z alter ego Pinkie niezły).
  • Lekcja Zerowa - cóż...tutaj jestem wyjątkiem...Twilight odbija, a ja myślałam, że nie zacznie wariować przez to, że nie ma tematu dla Celestii :rarityderp: Było zabawnie...trochę, ale...nie jakoś do mnie nie przemawia.
  • Końska Plotka - w skrócie - płacząca Fluttershy i ogólnie wyjawianie sekretów całej Equestrii + Diamond Tiara...uważałam ją za zapatrzoną w siebie i egoistyczną klacz (chociaż przez nowe odcinki ją polubiłam...trochę).
  • Lekcja Stanowczości - agresywna Fluttershy...jakoś do mnie nie przemawia...
  • Ostatni odcinek 3 sezonu (nie pamiętam nazwy) - ogólnie nie był zły, piosenki były fajne...ale Twilight alicornem? RLY? :facehoof:
Edytowano przez Yoru_Dragon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Pozwalam sobie odgrzać ten temat - nie widziałem go nigdy wcześniej. Ostatni post z 2016, to i może ktoś z nowszych bywalców zapoda swoją listę. ;)

 Na wejściu jednak nadmienię że odcinki MLP stawiam w osobnych kategoriach - te spod znaku codziennego życia oraz otwierające/zamykające dwuodcinkowe, będące z założenia górnolotne:

Ulubione odcinki:
5: "Sleepless in Ponyville" - hmm, na to miejsce miałem sporo kandydatów, ale wybrałem odcinek przy którym najwięcej się uśmiałem. Tak, pod względem gagów bardzo mi się podobał, dochodzi do tego duża liczba kolorowych bohaterek i fajny występ Scootaloo. 

4: "Hearthbreakers" - plejada różnorodności, ogień pod wrzątkiem i sporo emocji. Dużo relacji pomiędzy postaciami, dobra nauczka dla Applejack i nieco smutania. :)

3: "Putting Your Hoof Down" - przefajny występ Fluttershy, debiut Iron Willa i dobra lekcja życia. (a Angel do piekła...)

2: "No Second Prances" - dobry wyciskacz łez. Uwielbiam ten odcinek za to że wzbudza emocje bez stwarzania sztucznych problemów, zawiera chyba jedną z największych prawd życiowych jakie ten serial kiedykolwiek zobrazował. 
1: "Simple Ways" - pierwszoplanowa rola moich ulubionych postaci, udany występ Spike'a, wątek miłosny z bardzo dobrym morałem. Śmiesznie i treściwie. Przypomina mi to udany sitcom w świecie poni. Właśnie tego typu odcinki podobają mi się w tym serialu najbardziej. :)

3: "The Crystalling" - ciekawe głównie z powodu dobrego wątku pobocznego, tj. pojednania się Starlight z Sunburstem, oraz rzadkiego zagrożenia które przybrało formę kataklizmu a nie kolejnego wjazdu antagonisty.
2: "The Cutie Remark" - najlepiej zbudowany i wyreżyserowany finał sezonu. Ładny, pełen napięcia, z masą alternatywnych wizerunków znanych postaci. Wzbudza ciekawość do samego końca, a koniec wzruszający. Jak dla mnie perła. :aj3: 
1: "Twilight's Kingdom" - słowem wstępu: to jest pierwszy dwuodcinkowiec jaki obejrzałem i to on przekonał mnie do zapoznania się z całością serialu. A dlaczego aż tak mi się spodobał?  Bo jako jedyny zawiera w sobie klimat ostateczności - wyzwanie jakiemu sprostać musiała Twilight w momencie kulminacyjnym było grą na ostatnią kartę bez wyjścia pobocznego. Wraz z biegiem fabuły nastrój robi się apokaliptyczny, atmosfera się zagęszcza i dochodzi do różnych zwrotów wydarzeń, jak zdrady czy niewłaściwe decyzje. Jest również wzruszająco. 

Nie lubię:
5: "It Ain't Easy Being Breezies" - nie umiałem polubić Bryzusiów, w dodatku wieje jakby nudą - bryzą. 

4: "Sonic Rainboom" - nie lubię RD, uważam że nie zasługuje ona na tak duże uznanie jakie zdobyła dzięki temu odcinkowi. Być może spowodowane jest to tym że trzy epizody wcześniej mamy "Fall Weather Friends" w trakcie którego całkowicie zmieniłem opinię na temat tej postaci z powodu jej cwaniactwa i próżności. 
3: "Princess Spike" - eh, jak lubię knypka Spike'a tak ten odcinek daje mocne argumenty jego przeciwnikom... a szkoda, bo ja uważam że warto chłopaka bronić. 
2: "Daring Don't" - wprowadza do serialu jeden z najbardziej pozbawionych sensu wątków w całości FiM. O tym można by w innym temacie, ale mam nadzieje że nie trzeba tłumaczyć o co mi chodzi. :F
1: "Lesson Zero" - może to być swego rodzaju niespodziewane, bo wielu spośród Państwa wymieniało ten odcinek jako jeden ze swoich ulubionych. Dla mnie jednak jest przykładem źle sprecyzowanego morału, jakimś pochlebstwem histerii i manipulacji. Bo nie mogę zdzierżyć faktu że z głupiego problemu jaki uroiła sobie Twilight doszło do sytuacji gdzie to inni poczuli się winni. Epizod powinien potoczyć się inaczej - zglebowanie TS i klarowne wyjaśnienie jej ze nadmuchiwanie nieistniejących problemów i rozwiązywanie ich przy pomocy szemranych sztuczek to zło i czapa! :) Przestałem lubić Twilight, za to Kolec otrzymał windę w rankingu ulubionych postaci. 

Nie mam nielubianych dwuodcinkowców - są lepsze i gorsze, ale żadnego nie będę obsmarowywać, bo wszystkie lubię. 

Opinie o odcinkach podpieram wyłącznie subiektywnymi argumentami. 

Edytowano przez ByczekPazerny
Chciałbym nie musieć edytować... ale literówki same jakoś tak znienacka... eh...
  • +1 1
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym zrobić Re-watch serialu całego z rozpiską tego co mi się podobało i tego co mi się nie podobało. Na pewno w czołówce lubianych były by Powrót do Harmonii, Magical Myster Cure i The Perfect Pear(Duh) jak i prawdopodobnie cały sezon 7(bez finału) i sezon 8 od odcinka 12-stego. 
A najgorszy? 8 sezonu 8... Odcinek stworzony tylko po to by pokazać nową krainę i nic więcej. Zapychacz kompletny. Finał sezonu 7 też jest dla mnie już taki meh... 

Czemu MLP ma w ogóle odcinki z villanami. Mogliby ich usunąć i wprowadzić normalne życie kuców i byłbym szczęśliwy. Znaczy... nie miąłbym nic przeciwko jeśli rozwijałyby one formułę serialu. Pewnie zaraz ktoś wyskoczy z tekstem "Trudno po tak długim czasie nadal rozwijać formułę serialu" Tak, jest trudno, ale dlatego niedługo wchodzi G5. 

Edytowano przez Ano_
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...