Skocz do zawartości

My Little Dashie : A Sequel [PL][Oneshot][Sad][Adventure]


Recommended Posts

Autor : ty500600
Tłumaczenie : Warficzek
Korekta : Fakomen

Opis : Po tym, jak wzruszyłem się czytając "My Little Dashie" napisaną przez ROBCakeran53, chciałem dać jej zakończenie, coś, co mogłoby ją zakończyć. Rainbow w końcu powróciła do Equestrii, ale coś poszło nie tak, jak chciały kucyki. W międzyczasie, Tata zmaga się z skutkami ubocznymi magii w jego świecie.


Tłumaczenie będzie wypuszczane w rozdziałach, gdyż korektor nie ma ostatnio zbyt dużo czasu i sprawdza je powoli.
A tak naprawdę to jest zawszonym leniem i nie chce mu się go sprawdzać. :3


Ten shit do czytania

A i ten, jest pewno sporo błędów, ale jak chcieliście to dałem. Jakby komuś się chciało to poprawiać to zapraszam na pw.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem że ten Sequel będzie dłuższy niż "pierwowzór", lecz gdy wciągnąłem się w tą ścianę tekstu nie zwracałem na to uwagi. Ogólnie można polecić osobom które nie mogły się pogodzić z zakończeniem MLD, lecz konserwatyści i tak będą wierni "oryginałowi". Szczerze mówiąc nie wiem co myśleć o tego typu dopowiedzeniach do ficów które myślałem że są już skończone (jak w przypadku MLD że jest po prostu koniec i nic) no właśnie, to są uroki zakończenia otwartego że można zawsze coś "dopowiedzieć" ale czy zawsze warto ? Wydaję mi się że zakończenie MLD dlatego było takie "mocne" dla tej bardziej emocjonalnej części czytelników bo zostawiało za sobą to pytanie: co dalej ? Aha i korektor mógłby jeszcze raz przejrzeć prace :) ale czepiam się szczegółów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak że ze mnie jest człek ciekawy, zabrałem się do lektury z ochotą i banenem na ustach. Autotowi udało się przenieść tą nutkę dramatyzmu, i smutku jak z 1 części, ale to już trochę nie to samo. Zakończenie i ogólna fabuła były w porządku. Jestem zadowolony z takiego obrotu sprawy. Ale przydała by się korekta i to porządna, bo miejscami fragmenty były trudne do przeczytania. Seaquel był słabszy niż oryginał, ale mimo to warto go przeczytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Aresa. Sequel w porównaniu do pierwszej części jest słabiutki. Może to wina szczęśliwego zakończenia. Ciekawa zamiana ról. Od teraz to on musi sie ukrywać przed resztą świata. Duke masz racje trzecia część by się przydała. Zakończenie pozostawia niedosyt. Pozostaje sprawa przyjęcia które chce urządzić Pinkie. Złoże się iż zaprosi na nie pozostałe kucyki wydając sekret Dashi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem.I owszem łezka w oku się zakręciła w paru momentach...ale zakończenie mnie tak nie zwaliło z nóg jak w oryginale...tutaj autor przeniósł całkiem sporą część "duszy" "jedynki" ale niestety to ociupinkę za mało.Ale i tak mi się podobało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że jest to najlepsza kontynuacja MLD jaka powstała.

nie pogniewałbym się za jeszcze jeden sequel. MLD mogłoby być trylogią.

Duke masz racje trzecia część by się przydała.

Trzecia część istnieje. Widziałem nawet gdzieś czwartą część, ale nie mogę jej teraz znaleźć. Obie napisane przez różnych autorów.

Niestety, moim zdaniem Threequel jest strasznie słaby. Przeczytałem go gdzieś do połowy.

Dla osób szukających jakieś mniej radosnej kontynuacji polecam My Little Dashie: The Return. Mogą polecieć łzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć kiedy powróci przetłumaczona wersja? Niestety nie zdążyłem jej przeczytać zanim została zablokowana i jestem tym faktem załamany, ponieważ MLD był pierwszym tekstem przy którym płakałem i mam ochotę na dalszą część tej historii. Czekam na odpowiedź z niecierpliwością. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak czytałem tą pierwszą część to przyznam się bez bicia że prawie sie popłakałem na samym końcu kiedy RD musiała odejść tak to prawda wyobraźcie sobie teraz jak 17 latek siedzi przed kompem i ryczy jak mały dzieciak no trochę przesadziłem :P ale te kilka łez jednak poszło :D w tedy wysnułem teorię że jak by zaliczyć te opowiadanie do faktów na temat Rainbow Dash to podczas tego zaklęcia które niby wciągnęło RD tak naprawdę została dotkliwie ogłuszona i zapadła w śpiączkę na 20 dni (część wypadku mianowicie wciągniecie przez zaklęcie + 15 dni zycia w świecie ludzi + kilka dni wyjaśnień) i po wybudzeniu po tych 20 dniach budzi się w swoim pokoju gdzie spotyka przyjaciół czuwających przy niej po czym dowiaduje się o wypadku i że jej 15 lat spędzone we śnie równało się 20 dniom śpiączki . Ale zamierzam przeczytać 3 rozdział tej kontynuacji ale coś nie mogę znaleźć :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam stoicie z tym trzecim rozdziałem? I każdy będziecie tłumaczyć do oddzielnego pliku? Oryginał jest jednolity, tłumaczenie też by mogło.

Podzieliliśmy tłumaczenie na oddzielne dokumenty, by było bardziej przejrzyste. Niestety bardzo przepraszam za tak powolne wypuszczanie tłumaczenia, ale korektor ma teraz trudną sytuację i nie może go sprawdzać zbyt często.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, ostatnia informacja na temat fica dla tych, którzy nadal na tłumaczenie czekają, chociaż ja sam bym sobie już dawno odpuścił. Mianowicie będzie ono wypuszczane od początku wakacji, gdyż osoba sprawdzająca 'aka Korektor, nie ma czasu by to robić, ma po prostu natłok roboty do wakacji. Więc wytrzymajcie jeszcze te kilkanaście dni, nie jest to znów tak długo w porównaniu do tego, co już przeczekaliście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nope, sam się za to nie zabiorę, zarobiony jestem. Nikogo innego niestety do tego nie mam, więc trzeba się uzbroić w cierpliwość.


Proszę bardzo, nie proście o dostęp do całości. Nie dam jej nikomu, a robicie mi tym tylko spam na poczcie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jedyne miejsce, gdzie znalazłem sequel po polsku :/ Nie zdążyłem przeczytać przed blokadą. Można wiedzieć, czy jest szansa na ukazanie się kolejnych partów, lub całości bez korekty? Od ostatniego postu minęło trochę czasu i nie wiem czy mieć nadzieję?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...