Skocz do zawartości

Jak to powiedzieć?


Recommended Posts

Hejka everypony muszę wam powiedzieć że czytałem wasze posty pod tym tematem i macie naprawdę ciekawe historie, podziwiam was ludzie że macie taką odwagę .Ja jeszcze nie powiedziałem rodzicom o tym że oglądam Poniacze ,chociaż mam Już 16 lat .

W ogóle nie mam odwagi się zebrać żeby to powiedzieć .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja wyciągnąłem tatę na ,, spacer za miasto" (bardzo daleko za miasto) i zacząłem taki temat o zainteresowaniach, musieliśmy porozmawiać szczerze bo i tak nie miał dokąd uciec   :aj5: . Nie był zły, nawet dyskutował; w szkole wiedzą że jestem bronym, (girls like it ;), a tych którzy uważają mnie za świra mam gdzieś bo jestem bronym sam dla siebie, i tak boją się cokolwiek powiedzieć. A co do meetów to nie mam pojęcia, mam ten sam problem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie.

 

Dlaczego niektórzy traktują serial dla dzieci jak jakąś mega straszną rzecz, której nie można powiedzieć nikomu? :lol:

 

^ This XD

 

 

 

 

U mnie było fajnie. Tata pił piwo gdy nadszedłem ja.

- Tato ogladam My little pony. tata lekko się zaksztusił i powiedział mi - Czyli w ten subtelny sposób chcesz mi powiedzieć ze jesteś  gejem?

 

XDDDD

 

 

 

Ja kolekcjonuję kucyki od jakichś 18 lat, więc nie mogę za dużo poradzić. Dużo zależy od tego jacy są Twoi rodzice. Najlepiej jest chyba po prostu pogadać i tyle. Ewentualnie się nie przejmować i "dać się złapać" na oglądaniu MLP. "No wiesz mamo/tato, >nowy< hit internetu", albo coś :P Moi rodzice mają do kucyków luźne podejście - tata mnie czasem woła jak przerzucając kanały w TV trafi na MLP, mama średnio lubi serial bo ją piskliwe głosy wkurzają ^^' Ale kiedyś twardo ze mną przepatrywała kody na bb i pomagała wybrać zestaw - a to trudna decyzja była :P

 

Oglądanie "bajek dla dziewczynek" to nic złego, zawsze można powiedzieć, że Ci pomagają się odstresować, albo coś. W najgorszym przypadku wezmą Cię za geja - i co? Przejdzie im jak kiedyś dziewoję przyprowadzisz... No chyba, że jesteś gejem to wtedy masz załatwioną sprawę z coming outem XD Same plusy ;)

 

Ja podchodzę do tego tak, że kij mnie to obchodzi co sobie ludzie myślą. Serio - róbcie to co lubicie - życie macie tylko jedno i nie ma co go marnować na zadręczaniu się tym, żeby innych zadowolić ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haaaaaaa, sheit. Po dzisiejszej grze w Eurobiznes tata do mnie zagadal "Z racji tego, ze nie masz 18 lat, zobaczylem co ty tam masz w telefonie. Powiedz mi, dlaczego ty tam masz jakies kolorowe koniki?" Ja wystraszony, powiedzialem tylko "Yyyyyy..." i zaczalem patrzec co brat robi na telefonie. Chyba zawalilem sprawe na calej linii. Cieszyc sie, ze moze bede mogl sobie legalnie koszulke kupic, czy plakac?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedy polubiłam MLP, od razu powiedziałam to moim rodzicom. Nie uznali mnie za dziwologą czy cuś, powiedzieli, że każdy lubi to, co mu się podoba. Nie rusza ich to, że potrafię 30 minut stać w Tesco i ślinić się na widok figurek kucyków.  :rdblink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Akurat moi rodzice wiedzą o tym, ale zbytnio się tym nie przejmują. A co do temato, ja to powiedzieć? Według mnie to powinno brzmieć mniej więcej tak:

- Mamo, tato, muszę Wam powiedzieć że jestem bronym, czyli że lubię te kolorowe kucyki. I bez względu na to co powiecie, i tak je będę lubił/a.

Co do reakcji rodziców już nie będę zmyślała albo opisywała bo nie znam Waszych rodzin. Według mnie reakcja rodziców jest mało ważna, bo każdy decyduje o sobie, a jeśli moi rodzice próbowali by zmusić mnie bym przestała lubić poniaki, oj... nie wiem co by było...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym była rodzicem, to zdanie zabrzmiałoby dla mnie jak zapowiedź jakiegoś dziwacznego buntu w kryzysie dojrzewania, bo brzmi dość "bojowo". XD

czasem trzeba bojowo, a czasem łagodnie. Zależy jaki typ rodzica, i jaka może być przewidywana reakcja xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem swojego postu, więc tu chyba jeszcze nie bazgrałem posta. 

 

Przede wszystkim pytanie, po co o tym mówić rodzicom? Rodzice nie muszą wszystkiego wiedzieć. A jeśli macie rodziców takich jak moi to albo wyśmieją ("Taki duży, a bajki ogląda"), albo pomyślą, że Bronies to jakaś sekta  :rainderp:

Moi rodzice nic nie wiedzą o fandomie, Broniaków określam przy nich po prostu znajomymi lub przyjaciółmi i tyle. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakoś samo to wyszło. Po prostu zauważyli, że doszło mi nowe hobby. Mama się śmieje, że "mała Gosia kupuje kucyki".  :pinkiehappy: Czasem coś jeszcze powie w ramach żartu, ale ani razu jeszcze od niej nie usłyszałam nic w stylu: "jesteś na to za stara". I dobrze. Ojciec nic nie mówi.

Edytowano przez Kyoko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam 17 lat i szczerze mówiąc, również mam problem z powiedzeniem innym, że jestem Brony'm. Rodzice nie wiedzą. Wie tylko kuzynka, która to akceptuje, ale nie podziela moich zainteresowań, no i kumpel z klasy, który jednak niezbyt się tym przejmuje. Kiedyś rysowałem kuce na lekcji i zachowywałem się, jakby to był żart - w ten sposób chciałem sprawdzić reakcję otoczenia, zostawiając sobie furtkę, by móc bezpiecznie się wycofać. Głupie uśmieszki koleżanek sprawiły jednak, że zaniechałem rysowania na lekcjach czegokolwiek związanego z MLP:FiM.

 

Mam do Was kilka pytań:

1. W jaki sposób mogę poznać Brony'ego albo Pegasis w liceum, nie przyciągając jednocześnie uwagi innych? Myślę o koszulce z motywem z serialu albo z fandomu, który skojarzy każdy fan, ale zwykły człowiek nie będzie wiedział, o co chodzi, np. znaczek Luny wraz z napisem: The fun has been doubled!. Macie inne, może skuteczniejsze i pewniejsze pomysły?

2. Jakie ponymeety organizowane są w województwie kujawsko-pomorskim?

3. Czy na forum jest ktoś z tego województwa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie mówić?
Szczerość to podstawa zaufania, tak?
Rodzice raczej nie zabiją cię za prawdę, nawet jeśli chodzi o kucyki!
Tu chodzi o relację między rodzicami, bo jeśli nie możesz z nimi szczerze porozmawiać, to zacznij od jakiejkolwiek dyskusji, niech wiedzą, że ''umiesz mówić''!
Możesz przez jakiś czas zbierać informacje typu: ''Lubisz konie?'', ''Co uważasz o (...)?''
Przyjdzie czas, że powiesz o kucykach, o ich zaletach, wadach i dlaczego je tak bardzo lubisz!
Co to fandom? Jak nie wiedzą to powiedz! Ludzie negatywnie odbierają istnienie czegoś takiego jak MLP. Spotykam się z takim czymś na co dzień i ludzie którzy będą Ciebie poniżać, to ludzie bez dystansu, chłonący nietolerancyjną, społeczną obojętność.
Rodzice będą chcieli Cię zrozumieć! :fluttershy5:

Zacząłem się uczyć w nowej szkole, nowe znajomości (cała klasa). Wystarczyła szczerość i okazanie przyjaźni, żeby przekonać się, że cała klasa akceptuje te moje Kuce :aj5:
Możesz powiedzieć, co tak na prawdę oferuje fandom MLP, a w szczególności o muzyce! Każdego można przekonać na inny sposób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Tak, szczerość to podstawa, jednak "milczenie jest złotem". Jak komuś czegoś nie powiedziałeś, to nie znaczy, że jesteś nieszczery. I od razu Ci odpowiadając, na to co tutaj podniosłeś.
-trzy figurki na moim biurku zgodnie oświadczają, że u mnie wszyscy wiedzą i jedyną osobą z rodziców która wykazała jakiekolwiek zainteresowanie była mama. Nie narzucałem się, po prostu przypadkiem kiedyś wyszło. A jak wyszło, to pokazałem jej piosenki z ostatniego odc. trzeciego sezonu, wymieniliśmy poglądy  i na tym się w sumie skończyło.

-a ze znajomych to ci co wiedzą, to też się tym nie interesują, a dowiadywali się w różny sposób. Ale najczęściej jakoś z rozmowy.

Jednakowoż nigdy to nie było na siłę "bo oglądam MLP to wszyscy muszą o tym od razu wiedzieć". Na wszystko przychodzi swój czas i im naturalniej to wpleciesz w rozmowę, tym bardziej zostanie to odebrane jako "nietypowe zainteresowanie", a nie jak "odpał dziwaka". :crazytwi:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej znajdź grupę na facebooku z twojego województwa, albo lepiej miasta i zobacz czy kogoś znasz.

Ewentualnie zajrzyj tu

Wielkie dzięki. Problem w tym, że moje województwo (kujawsko-pomorskie) najprawdopodobniej nie ma grupy na Facebooku. Ale dzięki za link do tematu, może tam kogoś znajdę.

 

Chciałbym wrócić jeszcze do poprzednich dwóch pytań, na które nie otrzymałem odpowiedzi. Nie chcę być natrętny, ale naprawdę zależy mi na odpowiedzi:

1. W jaki sposób mogę poznać Brony'ego albo Pegasis w liceum, nie przyciągając jednocześnie uwagi innych? Myślę o koszulce z motywem z serialu albo z fandomu, który skojarzy każdy fan, ale zwykły człowiek nie będzie wiedział, o co chodzi, np. znaczek Luny wraz z napisem: The fun has been doubled!. Macie inne, może skuteczniejsze i pewniejsze pomysły?

2. Jakie ponymeety organizowane są w województwie kujawsko-pomorskim?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...