Skocz do zawartości

Problemy techniczne - temat ogólny + ogłoszenia


osa21c

Recommended Posts

W tym temacie ja i polecani przeze mnie userzy będą wam pomagać z problemami związanymi z komputerem.
Wzór:
1. System operacyjny:
Procesor:
Ram:
Karta graficzna:
Płyta główna:
Zasilacz(marka i moc)
Dysk:
Opis problemu:
W przypadku problemów z systemem załączamy logi: ( http://mlppolska.pl/watek/6910-zestawy-logów/?view=getnewpost i http://mlppolska.pl/watek/6356-pomoc-po-infekcji/?view=getnewpost )
UWAGA: PROSZĘ STOSOWAĆ DO ZALECEŃ WYŁĄCZNIE MOICH I POLECANYCH (ZWERYFIKOWANYCH) PRZEZE MNIE UŻYTKOWNIKÓW! NIEPRAWIDŁOWE ROZWIĄZANIA PODAWANE PRZEZ OSOBY NIE ZNAJĄCE SIĘ NA TYM MOGĄ SPOWODOWAĆ TRWAŁE USZKODZENIE SYSTEMU LUB SPRZĘTU! Lista polecanych przeze mnie użytkowników będzie stale aktualizowana Obecnie znajdują się na niej ( bardzo przepraszam jeśli kogoś pominę):
- Camed
-FlutterFan (ElitarnyPL)
-YourBronyFriend (Mitnik)

- Eternal
Jeśli chcecie dołączyć do listy lub macie inne pytania piszcie do mnie na PW
Pozdrawiam i sprawnych kompów życzę ;)

Temat przypięty zgodnie z prośbą. Niech się nie zgubi i dobrze służy. ~Tisosek

Edytowano przez osa21c
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Polecany użytkownik musi się o coś spytać :v Ma ktoś pomysł w jaki sposób wydrukować tekst znajdujący się w kontrolce RichTextBox? Chodzi mi o drukowanie natychmiastowe, dialog wydruku i jego podgląd. Piszę w VB net.

PS. Tak, na początku zaimportowałem System.Drawing.Printing :c

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Dzięki, ale to już patrzyłem. Znalazłem sposób. W spoilerze"

1. Czyli tak, potrzebujemy naszej głównej formy. Tam nie robimy nic będzie potrzebna  potem (zwyczajne windows form).

2. W okienku "Solution Explorer" wybieramy nasz projekt, i prawoklikamy na Solution <nazwa projektu>

3. Tworzymy nową "solucję". Będzie to biblioteka (.dll, Class Library), nazywamy ją RichTextBoxPrintCtrl

4. Wklejamy ten kod:

' To jest nasza DLL'ka

Option Explicit On

Imports System
Imports System.Windows.Forms
Imports System.Drawing
Imports System.Runtime.InteropServices
Imports System.Drawing.Printing

Namespace RichTextBoxPrintCtrl
    Public Class RichTextBoxPrintCtrl
        Inherits RichTextBox
        Private Const AnInch As Double = 14.4

        <StructLayout(LayoutKind.Sequential)> _
        Private Structure RECT
            Public Left As Integer
            Public Top As Integer
            Public Right As Integer
            Public Bottom As Integer
        End Structure

        <StructLayout(LayoutKind.Sequential)> _
        Private Structure CHARRANGE
            Public cpMin As Integer
            Public cpMax As Integer
        End Structure

        <StructLayout(LayoutKind.Sequential)> _
        Private Structure FORMATRANGE
            Public hdc As IntPtr
            Public hdcTarget As IntPtr
            Public rc As RECT
            Public rcPage As RECT
            Public chrg As CHARRANGE
        End Structure

        Private Const WM_USER As Integer = &H400
        Private Const EM_FORMATRANGE As Integer = WM_USER + 57

        Private Declare Function SendMessage Lib "USER32" Alias "SendMessageA" (ByVal hWnd As IntPtr, ByVal msg As Integer, ByVal wp As IntPtr, ByVal lp As IntPtr) As IntPtr

        Public Function Print(ByVal charFrom As Integer, ByVal charTo As Integer, ByVal e As PrintPageEventArgs) As Integer


            Dim cRange As CHARRANGE
            cRange.cpMin = charFrom
            cRange.cpMax = charTo


            Dim rectToPrint As RECT
            rectToPrint.Top = e.MarginBounds.Top * AnInch
            rectToPrint.Bottom = e.MarginBounds.Bottom * AnInch
            rectToPrint.Left = e.MarginBounds.Left * AnInch
            rectToPrint.Right = e.MarginBounds.Right * AnInch


            Dim rectPage As RECT
            rectPage.Top = e.PageBounds.Top * AnInch
            rectPage.Bottom = e.PageBounds.Bottom * AnInch
            rectPage.Left = e.PageBounds.Left * AnInch
            rectPage.Right = e.PageBounds.Right * AnInch

            Dim hdc As IntPtr = e.Graphics.GetHdc()

            Dim fmtRange As FORMATRANGE
            fmtRange.chrg = cRange
            fmtRange.hdc = hdc
            fmtRange.hdcTarget = hdc
            fmtRange.rc = rectToPrint
            fmtRange.rcPage = rectPage

            Dim res As IntPtr = IntPtr.Zero

            Dim wparam As IntPtr = IntPtr.Zero
            wparam = New IntPtr(1)

            Dim lparam As IntPtr = IntPtr.Zero
            lparam = Marshal.AllocCoTaskMem(Marshal.SizeOf(fmtRange))
            Marshal.StructureToPtr(fmtRange, lparam, False)

            res = SendMessage(Handle, EM_FORMATRANGE, wparam, lparam)

            Marshal.FreeCoTaskMem(lparam)


            e.Graphics.ReleaseHdc(hdc)


            Return res.ToInt32()
        End Function

    End Class
End Namespace

5. Zapisujemy projekt, po raz kolejny klikamy w okienko "Solution Explorer", wybieramy nowo powstałą "Solucję" (z prawokliku) i wybieramy "Build"

6. W naszej głównej formie wchodzimy w Toolbox'a i dodajemy naszą DLL'kę ( znajduje się w folderze naszego projektu (tzn. C:\Users\%userprofile%\Documents\Visual Studio 2013\Projects\%Nasz projekt%\RichTextBoxPrintCtrl\bin\debug\RichTextBoxPrintCtrl.dll)
7. Zatwierdzamy klikając OK

8. Z Toolbox'a dodajemy kontrolki:   PrintDialog1, PageSetupDialog1, PrintDocument1, PrintPreviewDialog1

8. Dodajemy na naszą Formę (Form1 w moim wypadku, tą grafczną) to, co przed chwią stworzyliśmy (czyli RichTextBoxPrintCtrl >>> RichTextboxPrintCtrl (jako kontrolka))
9. Tworzymy przyciski Button1, Button2 i button3. Zmieniamy ich nazwę kolejno na btnPrint, btnPageSetup oraz  btnPrintPreview i znów kolejno zmieniamy Text (nie nazwę!!!) na "Print Page", "Page Setup" i "Print Preview".

10. Do kodu naszej formy wklejamy

Private checkPrint As Integer

    Private Sub PrintDocument1_BeginPrint(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Drawing.Printing.PrintEventArgs) Handles PrintDocument1.BeginPrint
        checkPrint = 0
    End Sub

    Private Sub PrintDocument1_PrintPage(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Drawing.Printing.PrintPageEventArgs) Handles PrintDocument1.PrintPage

        checkPrint = RichTextBoxPrintCtrl1.Print(checkPrint, RichTextBoxPrintCtrl1.TextLength, e)

        If checkPrint < RichTextBoxPrintCtrl1.TextLength Then
            e.HasMorePages = True
        Else
            e.HasMorePages = False
        End If
    End Sub

    Private Sub btnPageSetup_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles btnPageSetup.Click
        PageSetupDialog1.ShowDialog()
    End Sub

    Private Sub btnPrint_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles btnPrint.Click
        If PrintDialog1.ShowDialog() = DialogResult.OK Then
            PrintDocument1.Print()
        End If
    End Sub

    Private Sub btnPrintPreview_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles btnPrintPreview.Click
        PrintPreviewDialog1.ShowDialog()
End Sub

I powinno wszystko działać ;)

Edytowano przez Camed
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Możliwe, że źle zrozumiałem treść tematu, ale wywnioskowałem, że mogę tutaj zgłosić swój problem.

Tak więc, od jakiegoś czasu mój internet wariuje. Co chwila się rozłącza, co sprawia, że surfowanie w sieci jest co najmniej irytujące i nie na moje zdrowie. Problem może potwierdzić klimuk777, z którym regularnie gram. Jednak niedawno zauważyłem, że dzieje się to tylko wtedy, kiedy Internetu używa moja starsza siostra. Podczas dzisiejszej rozmowy z mamą okazało się... że problem dotyczy całego domu (również telewizora, który działa "na Internet"). Dlatego chcę się zapytać: czy istnieje jakieś rozwiązanie tego problemu?

Internet posiadamy od Netii (router). Komputer siostry to laptop Packard Bell PEW96.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo potrzebna mi pomoc w kwestii dźwięków na komputerze. Kupiłam kompa który ma tylko jedno wejście i na słuchawki i na mikrofon. Przez to jak podpinam do niego mikrofon, to wszelkie dźwięki zaczynają lecieć Z niego w cichej zdeformowanej formie, zamiast normalnie z głośników. Wie ktoś jak zrobić, żeby głośniki grały osobno nawet po podłączeniu mikrofonu?

Bardzo mi to potrzebne, bo muszę zrobić covery piosenek żeby mieć repertuar i znaleźć pracę w przyszłym roku akademickim. ;_;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...
  • 3 months later...

Temat działa? D: Potrzebuję pomocy, bardzo mocno potrzebuję.

 

1.

 

System operacyjny: Win 8
Procesor: Intel® Core i7-4700MQ CPU @ 2,4GHz
Ram: 4GB
Karta graficzna: W menedżerze urządzeń figurują dwie, to podaję dwie XD: Intel®HD Graphics 4600 i NVIDIA GeForce GT 755M
Płyta główna: Lenovo 20217
Zasilacz(marka i moc): Lenovo model: ADP-120LH B, input: 100-240V ~ 2.0A 50-60Hz, output: 19.5V --- 6.15A
Dysk: Nie wiem, ale ma terabajt pojemności i 3 partycje.
Opis problemu: Komputer włącza się 40 minut (liczone z zegarkiem na ręku). Jeszcze dwa dni temu włączał się normalnie, a raczej nic nie instalowałam. Po włączeniu śmiga normalnie. Skanowałam go wzdłuż i wszerz antywirusem (Norton), który nie wykrył absolutnie żadnych najdrobniejszych nawet błędów, próbowałam pousuwać co nieco w autorunie (pod nóż między innymi poszły śmieci od adobe, typu chmura czy inne takie), ale bez poprawy. Nie mam pojęcia, o co chodzi, w BIOSie jeszcze nie grzebałam (resztki instynktu samozachowawczego) a o formacie ani myślę :c Komputer nie ma nawet roku. Help ludki, help D:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lunar_Isbre nie instaluje Ci sie przypadkiem jakas duza paczka aktualizacji, np win8.1?

 

warto tez sprawdzic, czy dysk nie szwankuje, na poczatek prosta aplikacja, CrystalDiskInfo:
http://crystalmark.info/redirect.php?product=CrystalDiskInfo

 

to zczyta dane z elektroniki dysku - ilosc bledow zapisu/odczytu, ogolna kondycja dysku i duzo innych ciekawych informacji.

przy okazji poda dokladny model dysku.

zrob screeny i wrzuc tutaj, to zobaczymy co i jak.

 

logi systemowe tez moglyby byc pomocne.

 

na jakim etapie uruchamiania sie zatrzymuje na te 40 minut?

 

Na wszelki wypadek, jak najszybciej zrob backupa wszystkich kluczowych danych. W ciagu ostatnich kilku miesiecy mialem do czynienia z 5 laptopami, wszystkie okolo 1 - 1,5 roczne, z dosc podobnymi objawami. w ciagu kilku-kilkunastu dni od pierwszych widocznych problemow totalnie umierajace dyski (za kazdym razem hitachi).

 

@Dayan

co prawda w php nie grzebalem od 5 lat od kiedy przestalem go uzywac w pracy, ale cos chyba jeszcze pamietam (pisalem duza aplikacje do monitoringu sieci szkieletowej radio+hfc i duzo roznych skryptow do zarzadzania urzadzeniami sieciowymi)

Edytowano przez CuteHornyUnicorn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku po wciśnięciu przycisku. Pojawia się logo producenta i tak sobie wisi przez ten cały czas.

Aktualizacje to mogłoby być rozwiązanie, bo w sumie coś tam chyba pobierał. Gdzie mogę to sprawdzić?

 

Screen z tego czegoś do badania dysku:

 

dysk_by_lunar_isbre-d8a34db.png

 

Jeśli chodzi o logi, to mogę podać, tylko że nie bardzo wiem czego szukać i na co zwrócić uwagę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...