Skocz do zawartości

Problemy techniczne - temat ogólny + ogłoszenia


osa21c

Recommended Posts

Oj jak ja nie lubie hybrydowych dyskow :/ i bootmanagera z windows8 :/

 

Aktualizacje - to by bylo raczej jednorazowo, ewentualnie 2-3 restarty i powinno wrocic do normy.

 

 

Dysk wyglada zdrowo, przynajmniej mechaniczna czesc.

 

jaki to dokladnie model laptopa?

 

Pomysle jeszcze, moze mnie oswieci, ale na odleglosc za wiele raczej nie zdzialam.

Edytowano przez CuteHornyUnicorn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenovo ideapad y510p, fajna maszynka, dobrze sobie radzi z montażem filmów i grafiką, ale to włączanie mnie niepokoi, nawet już nie wiem czego szukać... Ogólnie to włącza się w ten sposób od wczoraj, w sumie już 4-5 razy... może rzeczywiście wsysa jakąś potworną aktualizację i mu przejdzie, ale bez przesady...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos by sie raczej wyswietlilo na ekranie, ze instaluje aktualizacje.

 

niewiele w google na ten temat, pare przypadkow uszkodzonych modulow nand w dysku.

 

sprobuj przeinstalowac sterowniki intel rapid storage:

http://downloadcenter.intel.com/confirm.aspx?httpDown=http://downloadmirror.intel.com/24293/a08/SetupRST.exe&Lang=eng&Dwnldid=24293

 

ewentualnie, windows 8 ma funkcje 'odswiezania' systemu - przeinstalowuje sie sam, zachowujac wszystkie pliki i ustawienia.

 

ostatecznie - backup danych i serwis gwarancyjny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

No cóż, od czwartku mój komputer miewa dziwny problem, z którym jeszcze się nie spotkałem.

Mianowicie, komputer przechodzi w tryb uśpienia, kiedy gram. Tak po prostu. Gram sobie, gram, nagle monitor wyłącza się (że niby stracił sygnał), po czym komputer cichnie. Nigdy nie miałem z czymś takim do czynienia i nie potrafię znaleźć rozwiązania w google.

A wszystko zaczęło się, gdy w czwartek kupiłem sobie nową myszkę. Przedtem komputer nie miewał takich humorków.

 

Przy okazji, z myszką też mam problem. Mianowicie losowo przeskakuje mi kursor w lewo. Może być to wina nieużywania podkładki?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz system w10 to jest to jego wina, dość obszernie rozgadana na forach mikromiętkich.

W przeciwnym razie, zwyczajnie się przegrzewa i wyczyszczenie radiatora/zmiana pasty wystarczy.

Myszka ma uszkodzenie fabryczne, lub jest niekompatybilna z systemem. Ewentualnie włos zaplątał się w laser.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
3 minuty temu Generalek napisał:

Tracer Tomahawk

KTM: 44488?

Gdybyś podał te informacje w pierwszym poście, z miejsca dałbym Ci odpowiedz. Też miałem nieprzyjemność jej używać, ale jakoś nie połączyłem faktów ;_;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Długo szukałam odpowiedzi na mój problem i... Nie znalazłam. Nigdzie. W tym temacie mało kto pisze ale warto spróbować.

 

Mam komputer. Gdy go kupiłam około 2008 roku to był to demon. GeForce 9600GT, 2GB RAM, dużo miejsca na dysku... Wtedy taki komputer robił wrażenie, i zwał się "komputerem do gier". No... Może nie był najlepszy (Wciąż istniała możliwość posiadania 4GB RAM) ale jednak badziew to nie był.

 

Niestety, przyszedł czas by się pożegnać. Po 7-8 latach korzystania z niego przyszedł czas na coś nowego. Do grania mam konsolę, zamierzam więc kupić taniego laptopa do przeglądania internetu i gier przeglądarkowych, GG. Zamierzam też zainstalować na nim Linuxa (Na poprzednim komputerze jest Windows XP).

 

Zmiana komputera, to trzeba ważne pliki przenieść. A tych jest pełno. Kilkanaście tysięcy, nawet więcej. Na pewno ze 40 tysięcy będzie. Są to głównie obrazki, zdjęcia.

 

Zamierzam kupić Pendrive i to wszystko sobie zgrać. Jest jednak problem. Podczas kilku lat zbierania "kolekcji" obrazków zdążyłam je też "fachowo" poustawiać. Nie tak, że według daty czy rozmiaru. Ustawiałam głównie poprzez kopiuj-wklej (Wycięcie kilku obrazków by wkleić je np. Na środku folderu) czy ręcznie, przeciągając je myszką. I tu jest problem.

 

Mam je poukładane jak mi się podoba, ale nie jest to kolejność alfabetyczna czy coś. Poukładałam je w pełni sama. Problem polega na tym, że podczas przenoszenia na Pendrive pliki te układają się w kolejności alfabetycznej.

 

Zależy mi na tym, by kolejność pozostała taka, jaka jest teraz. Niewiele osób ma ten problem, i mam spore problemy ze znalezieniem rozwiązania. Myślałam nad programem Renamer, ale on nie zapisuje kolejności. Mogłabym przerabiać nazwy ręcznie, ale ile by mi to zajęło? Taaa... Kilkanaście dni ciągłej roboty minimum. Całkiem dobrym pomysłem byłoby kopiuj-wklej rządków, po 8 obrazków każdy. W tym przypadku kopiuj-wklej nie miesza kolejności. Wciąż jednak to masa roboty. Kilkanaście tysięcy plików, kilkaset folderów...

 

Czy istnieje jakiś sposób by zapisać kolejność plików, zdjęć tak, jak je ustawiłam? Może istnieje jakiś program? Jak mówiłam, dobrym wyjściem byłby Renamer, za pomocą którego mogłabym ponumerować obrazki, i kolejność zostałaby zachowana. Problem w tym, że po przeciągnięciu plików do Renamera są one w jego menu ustawione w kolejności alfabetycznej, więc trochę się boję, że zepsuje on kolejność plików. Jakby to zobrazować... Mam pliki ustawione w kolejności np. H, B, D, A, G, C, E, F. W Menu renamer są jednak pokazane w kolejności A, B, C, D, E, F, G, H. Można powiedzieć, że żaden problem, pokazuje, ale ponumeruje. No właśnie nie. Ponumeruje on w sposób taki: 1A, 2B, 3C, 4D...

 

A mi zależy na czymś takim: 1H, 2B, 3D, 4A...

 

Czy ktoś dałby radę poratować? Może ktoś używał już podanego programu? Bardzo mi zależy na tym, by kolejność plików została zachowana w takiej postaci jaka jest. Gdyby było to 100-200 plików to jeszcze w miarę, ale mówimy tu o ważącym kilkanaście GB folderze który ma w sobie tysiące plików. Nie jest to więc jakiś "kaprys", lecz wręcz konieczność, szczególnie, że z samego folderu korzystam bardzo często i kojarzę mniej więcej co gdzie jest. Jeśli kolejność się zepsuje - nie dam rady tego wszystkiego ogarnąć. Najlepszym wyjściem będzie umieszczenie numeracji - na początku nazwy obrazka umieścić cyfry, ale zachować przy tym kolejność jaka była. Z tego co wiem można to łatwo zrobić, ale w tym przypadku wszystkie pliki będą miały tę samą nazwę, a nie chcę tego - w nazwach często są podane pseudonimy autorów itp.

 

Najlepszym wyjściem byłoby, gdyby dało się ponumerować pliki, ale przy tym zachować ich dotychczasową kolejność.

 

Uffff... Mam nadzieję, że dobrze przedstawiłam problem? :3 Mam nadzieję, że da się z tej sytuacji wyjść bez szwanku...

Edytowano przez Socks Chaser
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, jeżeli dobrze rozumiem można tu się zgłosić po pomoc z sprzętem. Otóż od jakiegoś czasu mam problemy z audio, że trzeba zresetować po uśpieniu itp. ale dzisiaj minie dobił, nic nie działa, a gdy coś znalazłem na internetach i wprowadziłem dźwięk był zniekształcony wszędzie, tylko na yt da się coś zrozumieć.

Proszę ratujcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...