Skocz do zawartości

Mała Ruda robi maziaje.


Spring Apricot

Recommended Posts

Żywe istoty, yay! :3
I merci beaucoup c:

Co do skrzydeł, to strasznie z nimi derpię. Od dłuższego czasu próbuję sobie znaleźć styl, którym będzie mi się je wygodnie rysowało. Wydaje mi się, ża zaczęłam schodzić na dobrą drogę (na tym szkicu średnio to widać, bo jest na szybko i dość niedbały).
Oh.
Właśnie zdałam sobie sprawę, że klacz z pierwszego szkicu też jest pegazem >(\<
Ten, no, kiedyś zrobiłam z Luny ziemniaka, więc nic mnie już nie zdziwi...

Co do Twi - najprawdopodobniej dokończę. albo jakoś ciekawiej zvectoruję, albo spróbuję pogrzebać w SAI, ale raczej to pierwsze, albowiem vectory lepiej mi póki co wychodzą niż ładne rzeczy w SAI a chciałabym zrobić coś na prawdę przyzwoitego z tego szkicu ^^

No i ten, merci jeszcze raz c:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja tu dawno nie wchodziłam :3

Więc pora na moją ocenę!

Może zacznę od Kanapki!

Bardzo ładny vector, dobrze go ujęłaś. Ten moment bardzo mi się spodobał :) Miał fajną minę!

Przy tym nie będę się rozpisywać, gdyż nie mam to tego żadnych minusów. Wyszło ci to idealnie :squee: !!!!

No to dalej...

Szkic Twilight wygląda bardzo ładnie! Ogólnie kojarzy mi się z 3 sezonem. Chodzi mi o to jak Cadance szukała wyjścia z podziemi (zapomniałam jak to się nazywa). Tyle, że z Twilight. Wszystko ładnie wygląda tylko ogon trochę za krótki a budowa ciała ładna. Nie zapomnij o znaczku!

Kolejny szkic jest bardzo ładny a zarazem tajemniczy. Tylne kopytko jest dziwnie wykrzywione. Ale chyba to twój sposób na rysowanie kucyk, zresztą każdy ma inny ale wracając do tematu. Ogólnie przypuszczam, że to klacz. Jeśli tak to nie widać u niej rzęs. Pamiętaj, że Rarity zwraca na to uwagę xD. :rarirage:

Co do następnego rysunku OC ładnie wygląda i poza też ma sens. Skrzydełka są trochę yyy.... spiczaste? W każdym bądź razie możliwe, że wiesz o co mi chodzi. Kopytka (przednie) są trochę za chude, a w tylnych to, to z tyłu jest trochę dziwne takie koliste.

 

Ogólnie oceniam je razem 7,5/10 (a to wysoka ocena)

I czekam na kolejne rysunki, vectory i wszystkie inne rzeczy które tworzysz!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Bardzo dziękuję za opinie. Cieszę się, że się kucom podobają moje prace c:

A tymczasem stuknął mi rok na dA i uczciłam to... Ukończeniem pierwszego z dwóch zakurzonych requestów!

Oto vector OC o imieniu Golden Fly, zamówiony na dA przez klaczkę, którą udało mi się znaleźć także na forum. Zamawiająca ku mej wielkiej radości zadowolona z efektu, ja z resztą też wcalem ukontentowana.

golden_fly_by_esc54-d7d74so.png

(Tak, ma rzęsy, ale spomiędzy grzywki widać tylko kawałek jednej :v)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Nowy vector, tym razem na konkurs na dA (http://fav.me/d76t1no). Jestem z tego względnie zadowolona, aczkolwiek kuc trochę jest derp i oczekiwałam, że efekt końcowy wyjdzie lepszy. Miałam problem z dobraniem koloru materiału (w gruncie rzeczy nadal nie jestem z niego do końca zadowolona). No i ten... Nie umiem w rysowanie/vectorzenie magii, ale to tak boleśnie :c (T'rza będzie poćwiczyć...)

Dodatkowo trochę statystyki: pierwszy vector na skanie szkicu zrobionego metodą tradycyjną, pierwszy vector przedstawiający nie tylko kuca, ale także jakieś akcesoria (czy jak tam kto zwał).

No ale dobra, dość tego gadania, łapcie vectora.

equine_palette__contest__by_esc54-d7gn9k

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Kolejny vector, jeszcze ciepły.
Narysowałam tego OC'ka przypadkiem, przypadł mi do gustu, zaczęłam go rysować częściej, w końcu postanowiłam bardziej go rozwinąć.
Jak na razie mam niewiele, ale już coś jest.
Imię jego Silent Tie, ma być tajnym agentem - coś w stylu kucykowego Jamesa Bonda (nie wiem jeszcze tylko, co tacy tajni agenci mieliby robić w Equestrii, ale to już szczegół).
To ten, oto jego portretos.
Zaeksperymentowałam z bardziej skomplikowanym cieniowaniem - cenne byłyby dla mnie opinie na temat tegoż efektu c:
(Tak, wiem: kolory takie oklepane, wowow, czarny i biały, brak uszanowanka - po prostu... Widzę go w takich kolorach. Nie innych, po prostu takich. Pasują mi do niego. Tak po prostu. A ponieważ nie jest to kwestia tego, że kolory te się gryzą, a jedynie tego, że nie jest to zbyt oryginalny zestaw - olał to. Wolę, żeby mój OCek wyglądał tak jak go widzę niż na siłę być oryginalna.)

silent_tie_by_esc54-d7gvp8r.png

Edytowano przez Spring Apricot
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Napisano (edytowany)

Cóż, nic się nie dzieje, ale cokolwiek.
Dawnom nic nie wstawiała, więc przedstawiam wam jeden z pierwszych szkiców do mojego nowego projektu/teorii - mojej koncepcji pochodzenia Changelingów. O samej wizji opowiem za jakiś czas, najpierw chcę trochę więcej poczytać, pooglądać i wszystko dopracować. Jak na razie zostawiam tu tylko ten szkic przedstawiający Chrysalis przed przemianą w changelinga.

chrysalis__the_queen_of_the_love_ponies_

Edytowano przez Spring Apricot
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nowy vector, na konkurs działu Wonderbolts.

filly_s_dream_by_esc54-d7lisa3.png

(dA: http://fav.me/d7lisa3)

 

Co do projektu. Mogłabym ci jakoś pomóc? Wbrew wieku jestem rozwiniętą osobą, i uważam że mogłabym jakoś popracować.

Nie jest to tego typu projekt. Mam pewną wizję w głowie, chcę ją dopracować, powymyślać szczegóły etc. i pokazać światu w postaci kilku akapitów i reference sheetów. Ciężko tutaj w jakimś pomaganiem - wszystko siedzi w moim łebku. Jednakże nadal dziękuję bardzo za chęci c;
+ Cieszę się, że Ci się podoba ^^

 

EDIT: Vector mój został na konkursie nagrodzony drugim miejscem :yay:

Edytowano przez Spring Apricot
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Na razie najlepsza propozycja na OC-ka. Tylko nie wiem czy ten groszkowy kolor będzie odpowiedni :D

Dziękuję bardzo c:

Długo mi zajęło wybranie tego koloru - dalej nie jestem w 100 procentach zadowolona. Myślę, że powinien być trochę bardziej nasycony, ale nie mogłam wybrać niczego dobrego. Być może dziś jeszcze trochę poeksperymentuję z kolorami i wstawię kilka dodatkowych wariantów w edicie tego posta c;

 

spróbuj bardziej głaskie te kontury, mniej szarpane :)

Mam straszny problem z robieniem lineartów. Zazwyczaj jeśli chcę zrobić ładną, czystą pracę (czyli taka, gdzie kontur nie jest szkicowy) robię vector. Poza tym ćwiczę linearty, ale pewnie jeszcze dużo czasu minie, zanim będą tego jakieś efekty. Na między czas rozważam też robienie konturów vectorem i wypełnienia klasycznie - może w końcu zrobię coś takiego, bardzo jestem w sumie ciekawa, jakby to wyglądało :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci coś nie dość tego że masz talent to do tego świetnie krytykujesz,  porady  dajesz itp :3. Oby tak dalej! :cadance::cadanceawesome:

Dziękuję bardzo :fluttershy5:

Tymczasem nowa praca, na konkurs w kąciku muzycznym.

(Copy-paste z wątku konkursu:)

Sam pomysł na to, co narysuję miałam już od pewnego czasu, zwizualizował mi się jednak dopiero dziś (a raczej wczoraj :v), więc kiedy wróciłam do domu (prawie) natychmiast zasiadłam do tabletu. Wyszło jak zwykle nie do końca to, co sobie wyobrażałam, jednak i tak jestem z tego całkiem zadowolona - w gruncie rzeczy jest to chyba mój pierwszy art, który nie jest szkicem, tylko porządną, dokończoną pracą, a przy tym nie jest vectorem (nie lubimy się za bardzo z lineartami, stąd taki stan rzeczy).

W dodatku pierwszy raz rysowałam falę, więc wybitna to ona nie jest - acz i tak spodziewałam się czegoś gorszego. W gruncie rzeczy biorąc pod uwagę stopień mego w tym temacie doświadczenia wyszła wcale przyzwoicie ^^

A więc do rzeczy, oto moje dzieło:

vinyl_wave_by_esc54-d7qf1p3.png

(dA: http://fav.me/d7qf1p3)

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakacje dobrze wpływają na moją twórczość, gdyż mam przyjemność pokazać wam kolejne moje dzieło.

Today is the day... Zrobiłam request, który zamówiony u mnie został 24 listopada zeszłego roku! Po 8 miesiącach odkładania i przekładania zebrałam swego leniwego plota i w jeden dzień zrobiłam szkic oraz jeden z najlepszych vectorów w mojej dotychczasowej karierze :v

Zajęło mi to 10 godzin (wliczając przerwy, w tym chyba 3 odcinki Family Guya i trochę przeglądania dA i forum) i efekt zdecydowanie mnie zadowala. Mam trochę wątpliwości co do cieniowania na uchu i jakieś drobne wątpliwości co do anatomii, poza tym jestem bardzo ukontentowana tą pracą. Wyszedł całkiem spoko światłocień, całkiem spoko anatomia (są jakieś tam derpy, ale jakoś tak podoba mi się to takie, jakie jest, włącznie z przykrótkim pyszczkiem i trochę przerośniętymi kopytkami), nawet skrzydła są znośne. W dodatku poza też taka, co to bym jej nie uznała za łatwą, a machnęłam ją bez większych problemów.

Krótko mówiąc zadowolonam z owoców dzisiejszej pracy - mam nadzieję, że wy także będziecie.

Jeśli jednak coś nie przypadnie wam do gustu więcej niż chętnie wysłucham waszych uwag - całe to cieniowanie i taka a nie inna anatomia nadal są eksperymentalne, więc każda opinia jest wartościowa.

wind_aeris__request__by_esc54-d7qk0dj.pn

(dA: http://fav.me/d7qk0dj)

Edytowano przez Spring Apricot
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, jedna z twoich najlepszych (jeśli nie najlepsza) praca

Cieniowanie wyszło moim zdaniem świetnie i tu do niczego nie mogę się przyczepić

Jedyne co mnie nie przekonuje to skrzydła. Wydają mi się odrobinę za małe (choć może się nie znam :P ) i jakoś ta budowa mnie nie przekonuje.

Cała reszta jak mówiłem znakomita :aj5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, jedna z twoich najlepszych (jeśli nie najlepsza) praca

Cieniowanie wyszło moim zdaniem świetnie i tu do niczego nie mogę się przyczepić

Jedyne co mnie nie przekonuje to skrzydła. Wydają mi się odrobinę za małe (choć może się nie znam :P ) i jakoś ta budowa mnie nie przekonuje.

Cała reszta jak mówiłem znakomita :aj5:

Dziękuję bardzo c:

Cóż, skrzydła to zdecydowanie moja pięta achillesowa, aczkolwiek i tak mam poczucie, że coraz lepiej mi wychodzą. Jeśli zaś chodzi o ich wielkość, to rzeczywiście są trochę za małe, jednak zostawiłam je takie specjalnie. Jakoś przypadły mi one takie do gustu, być może częściej będę rysować trochę skarlałe skrzydełka.

Jeszcze raz bardzo dziękuję :giggle:

Edytowano przez Spring Apricot
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wakacje dobrze wpływają na moją twórczość, gdyż mam przyjemność pokazać wam kolejne moje dzieło.

Today is the day... Zrobiłam request, który zamówiony u mnie został 24 listopada zeszłego roku! Po 8 miesiącach odkładania i przekładania zebrałam swego leniwego plota i w jeden dzień zrobiłam szkic oraz jeden z najlepszych vectorów w mojej dotychczasowej karierze :v

Zajęło mi to 10 godzin (wliczając przerwy, w tym chyba 3 odcinki Family Guya i trochę przeglądania dA i forum) i efekt zdecydowanie mnie zadowala. Mam trochę wątpliwości co do cieniowania na uchu i jakieś drobne wątpliwości co do anatomii, poza tym jestem bardzo ukontentowana tą pracą. Wyszedł całkiem spoko światłocień, całkiem spoko anatomia (są jakieś tam derpy, ale jakoś tak podoba mi się to takie, jakie jest, włącznie z przykrótkim pyszczkiem i trochę przerośniętymi kopytkami), nawet skrzydła są znośne. W dodatku poza też taka, co to bym jej nie uznała za łatwą, a machnęłam ją bez większych problemów.

Krótko mówiąc zadowolonam z owoców dzisiejszej pracy - mam nadzieję, że wy także będziecie.

Jeśli jednak coś nie przypadnie wam do gustu więcej niż chętnie wysłucham waszych uwag - całe to cieniowanie i taka a nie inna anatomia nadal są eksperymentalne, więc każda opinia jest wartościowa.

wind_aeris__request__by_esc54-d7qk0dj.pn

(dA: http://fav.me/d7qk0dj)

Swoją rantę zacznę od nóg. Końska anatomia działa zupełnie inaczej i żadnym "stylem" nie da się tego wytłumaczyć. Od tego przejdę do cieniowania. Wpierdzielanie tych samych kolorów, tylko ciemniejszych/jaśniejszych jest błędem popełnianym przez wielu początkujących artystów. Nawet jeżeli jest to cel shading, dobrze byłoby gdyby starała się pani o wprowadzanie innych kolorów. ACZKOLWIEK. Są to tylko dwa błędy, które tylko w małym stopniu psują efekt pracy. Prócz tego obrazek wygląda bardzo prawilnie. Keep up the good work.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją rantę zacznę od nóg. Końska anatomia działa zupełnie inaczej i żadnym "stylem" nie da się tego wytłumaczyć. Od tego przejdę do cieniowania. Wpierdzielanie tych samych kolorów, tylko ciemniejszych/jaśniejszych jest błędem popełnianym przez wielu początkujących artystów. Nawet jeżeli jest to cel shading, dobrze byłoby gdyby starała się pani o wprowadzanie innych kolorów. ACZKOLWIEK. Są to tylko dwa błędy, które tylko w małym stopniu psują efekt pracy. Prócz tego obrazek wygląda bardzo prawilnie. Keep up the good work.

Dziękuję bardzo za krytykę. Nie do końca rozumiem, o co ci chodzi w kwestii nóg - czy mógłbyś dokładniej wytłumaczyć?

Jeśli chodzi o cieniowanie, to moje lenistwo bardzo dało się tu we znaki - wszystkie cienie są czarnymi obiektami na półprzezroczystej warstwie. Skończywszy już zdałam sobie sprawę, że mogłam chociaż zrobić oddzielną warstwę na cienie na grzywie, ale niektóre obiekty cieniowały zarówno grzywę, jak i ciało i nie chciało mi się już tego zmieniać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za krytykę. Nie do końca rozumiem, o co ci chodzi w kwestii nóg - czy mógłbyś dokładniej wytłumaczyć?

Jeśli chodzi o cieniowanie, to moje lenistwo bardzo dało się tu we znaki - wszystkie cienie są czarnymi obiektami na półprzezroczystej warstwie. Skończywszy już zdałam sobie sprawę, że mogłam chociaż zrobić oddzielną warstwę na cienie na grzywie, ale niektóre obiekty cieniowały zarówno grzywę, jak i ciało i nie chciało mi się już tego zmieniać.

Przednie nogi za krótkie, tylne nie działają jak powinny w kwestiach anatomicznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blah.

To moje nocne wektorowanie to chyba jednak nie jest najlepszy pomysł -.-'

Ale ten, do rzeczy.

Oto ponyfikacja warszawskiej syrenki. Jakoś jutro albo pojutrze wstawię pełną wersję, czyli poniższe na tarczy herbowej. Jestem z tej pracy nawet zadowolona, szczególnie jeśli chodzi o magię - to drugi raz, kiedy robię magię na wektorze i wyszła bardzo przyzwoicie (szczególnie w porównaniu do tej poprzedniej...).

No cóż, mam nadzieję, że zarówno warszawskiej społeczności, jak i wam oja praca się spodoba. Have fun.

warsaw_siren_by_esc54-d7taw6j.png

dA: http://fav.me/d7taw6j

A teraz dobranoc...

Edytowano przez Spring Apricot
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...