Skocz do zawartości

Samopomoc rysunkowo-artystyczna


Dolar84

Recommended Posts

Nie mi nie chodzi o pyszczek bo to ja potrafię i to bez siatki.

Mi chodzi o tulów(kłodę) jak do tond rysuję ją na czuja ale to mi różnie wychodzi, na razie chcę zacząć od siatki a potem jak mi raz za razem zacznie wychodzić to  wyjść na swój styl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

przyrównujesz kucyka do bryły z racji jego przestrzenności. Kłodę robisz z wałeczka, na dole zaznaczasz miejsce wyrastania nóg itd. Cały haczyk tkwi w tym by pamiętać o zasadach perspektywy wg której to co blizej jest większe od tego co dalej. Dokładnie widać to na długości zewnętrznych nóg, ilości ucha itp.

Nie da się zrobić instrukcji, spróbuj rysować, później wstaw rysunek- powiemy co poprawić. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Siatka zaburza eksperymentowanie z proporcjami i stylem. A kiedy coś się już opanuje, to rysuje się bez niej. A trzymanie się siatki, jako jedynej słusznej możliwości, potrafi blokować.

Ha! I tu leży pies pogrzebany. Jeśli spojrzysz się na prace takich ludzi jak Sycra albo CT, już nie mówiąc o Jamie Hewlettcie, zawsze będą się u nich znajdowały siatki. Bo widzisz, prawdziwą sztuką jest nauczenie się robić siatek które pasują zawsze i nie blokują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam. Moim ulubionym rysownikiem jest Shadow Squirrel.

 

Prowizorycznych siatek czasem używam, kiedy się czegoś uczę, albo kiedy robię coś wieloelementowego i dużego, co bym pamiętała, gdzie co powinno się zaczynać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Sama teoria o szkicach nowym pomóc, ale jak będą chcieli narysować pełny obrazek to mogą być problemy, więc zamiast szkiców dam coś od siebie (tyczy się kredek/ołówka oraz komputerowego rysowania):

Najpierw musisz wiedzieć jakiego kucyka dokładnie narysować, załóżmy, że Pinkie Pie, więc robimy proporcje, przygotowywujemy próbki kolorów (tyczy się rysowania w programach) oraz dla osób chcących więcej można dodać kilka jaśniejszych i ciemniejszych kolorów (w przypadku Pinkie Pie wystarczy jeden jaśniejszy i jeden ciemniejszy), oczywiście miałem na myśli kolory nie występujące w prostych rysunkach z tymi jaśniejszymi i ciemniejszymi, tak to każdy kolor przygotowywujemy, jeśli używasz kredek na papierze to przygotuj kredki m.in. tych samych kolorów, gumka oraz ołówek (o papierze nie wspomnę, bo to podstawowa rzecz), oczywiście ołówkiem lub jakimś kolorem na komputerze tworzysz szkice, normalnie zaczynasz od kółek itp. itd., a gdy skończysz szkice to teraz musisz go wykończyć, by nie był szkicem :rainderp: Każdy inaczej zaczyna, ja polecam najpierw obrysować miejsca odpowiednim kolorem tam gdzie nie będziesz zbyt dużo używać gumki, jeśli chodzi o Pinkie Pie to nie ma żadnych akcesoriów, więc zaczynamy od podstawowych części ciała, polecam najpierw zrobić głowę oraz tułów, a następnie włosy. Rysownicy komputerowi mają łatwiej, gdyż wszystko mogą robić na oddzielnych warstwach, a na papierze to już coś jak "jeśli się pomylisz, to ta pomyłka zostanie", gdyż ślady po kredkach trudno zgumować i wtedy na daremno wasz wysiłek, a tego nie chcemy na naszych rysunkach, więc radzę najpierw tworzyć obrys a później kolorować. Załóżmy, że głowa i tułów jest gotowa, więc czas zabrać się za włosy i grzywę, które zapewne już naszkicowaliśmy, a jeśli nie wiesz jak narysować te włosy to masz poradę: Wyobraź sobie, że to "chmury", rób podobne do tego wzory, wzoruj się również na gotowcach, oczywiście również najpierw obrys a później kolor. Reszta powinna ci pójść łatwo stosując wspomniane rady. I pamiętaj: Jak się pomylisz to i tak nie szkodzi, uczymy się na błędach! ;) Ja sam chyba za niedługo powrócę do rysowania i gotowe prace będą na moim DeviantArt.

 

Spodobały ci się rady? Chcesz się dowiedzieć czegoś więcej? Pisz na PW! Dziękuję, Pozdrawiam.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a na papierze to już coś jak "jeśli się pomylisz, to ta pomyłka zostanie"

 

Zgadzam się w 100 % , Digital wybacza błędy - kartka nie.

Dlatego zawsze należy na początku delikatnie szkicować .

Ja zwykle najpierw używam ołówka HB którym delikatnie rozrysowuje siatkę , grzywę, ogon itp, a potem poprawiam kontury ołówkiem 2B , ale uwaga na 2B trzeba uważać bo co prawda daje fajny ciemniejszy odcień szarości, ale potrafi tez pozostawić smugi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Mam pytanie 

wie ktoś jak robić takie kucyki : 

meridiem_by_junkiesnewb-d4u1g09.png

potrzebny jest jakiś specjalny program ? szukałam w google ale nic nie pisze  :fluttercry2:

jeśli umiecie to mogli byście mi dokładnie wytłumaczyć ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie 

wie ktoś jak robić takie kucyki : 

meridiem_by_junkiesnewb-d4u1g09.png

potrzebny jest jakiś specjalny program ? szukałam w google ale nic nie pisze  :fluttercry2:

jeśli umiecie to mogli byście mi dokładnie wytłumaczyć ? 

To jest wektor. Można je robić w gimpie, photoshopie albo w inkscapie. Ja osobiście korzystam z photoshopa. Na początku jest trochę trudno, ale potem po obejrzeniu kilku poradników (które mało co dały -,-) i ogarnięciu photoshopa idzie dość łatwo. Na początek polecam robienie recolorów, ale nie zmienianie kolorków odpowiednim narzędziem tylko cały wektor od podstaw bardzo dokładnie. A później to samo idzie. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię swoje vectory w ponyscape'ie. Praca w nim jest bardzo prosta. Na początku warto zajrzeć do jakichś poradników, coby ogarnąć podstawowe narzędzia (chyba, że masz kogoś, kto mógłby cię poinstruować), potem zacząć robić swoje prace - na początku proste, potem coraz bardziej skomplikowane, z ciekawszymi efektami etc.

W moim temacie na forum i na moim dA możesz obejrzeć różne vectory, które zrobiłam (większość moich artów to właśnie vectory) jeśli chciałabyś zobaczyć, jakie efekty można uzyskać w ponyscape'ie nie będąc zbyt zaawansowanym w te klocki c;

Ew. jeśli byś chciała mogłabym ci w wolnej chwili opisać podstawowe narzędzia w ponyscape'ie (przez pw zapewne).

Edytowano przez Spring Apricot
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inkscape jest open source, ponyscape to jego zmodyfikowana wersja. Nie wiem, czym dokładnie się różnią, ale z tego, co wiem (wybaczcie powtórzenia) jest to głównie kwestia niektórych algorytmów etc. Poza tym wydaje mi się, że "narzędzia" do robienia elipsy z 5 punktów nie ma w niekucykowym inkscape'ie.

Jeśli chodzi o wagę, to mój folder z programem waży ~250MB (często jak gdzieś wyjeżdżam ładuje go sobie na pendrive'a i potem odpalam z tegoż :P).

Edytowano przez Spring Apricot
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nop. W Gimpie zrobisz tylko grafiki rastowe.

Ponyscape wpisz w dA. Tam jest jego oficjalna grupa, tam też jest link do pobrania programu.

Jak to nie można robić w gimpie? :c Może dlatego że nie obsługuję gimpa to nie wiem. Mimo wszystko polecam photoshopa. Chociaż trudno go pobrać za darmo. ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Photoshop ma dla mnie tą wadę, że nie ma opcji robienia obiektu ze ścieżki (to się tak nie nazywa chyba, ale nie pamiętam w tej chwili więc nazwijmy to tak), czyli na dłuższą metę wszelkie kontury trzeba robić dwoma odrębnymi ścieżkami, czyli ręcznie dbać o ich szerokość (przynajmniej z tego co słyszałam, sama nie korzystałam, nie chcę wydawać na niego pinióndza a piractwo to zło), a kontur o niejednolitej szerokości jest nieprawidłowy (w kanonowych vectorach).

A co do gimpa, to nawet wikipedia mówi, że "GIMP (GNU Image Manipulation Program) – darmowy program do tworzenia i obróbki grafiki rastrowej."

Edytowano przez Spring Apricot
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


nie chcę wydawać na niego pinióndza a piractwo to zło

 

Istnieje licencja studencka na Photoshopa. Kiedyś braciak chciał mi załatwić takową licencje , ale jak na razie nie mam tabletu graficznego i do obróbki zdjęć i artów (z fotek) wystarcza mi gimp. Tak samo jest licencja studencka na Windows 7 ale na niektóre wersje (licencja prosto od Microsoftu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...