Skocz do zawartości

Samopomoc rysunkowo-artystyczna


Dolar84

Recommended Posts

Maziam, maziam i utknęłam. Do kucynki po lewej zapomniałam o skrzydłach a w jej obecnym ustawieniu gdzie pokazuje dużo pleców ni w ząb nie mogę ich dobrze narysować, za każdym razem coś mi nie pasi. Googlowałam sobie "pegaz" aby znaleźć pasujące skrzydła ale nikt przy zdrowych zmysłach nie rysuje pegazów odwróconych tyłkiem do oglądającego ;P Może ktoś się w skrzydełkach lubuje i zechciałby pomóc albo posiada grafikę na której są przedstawione skrzydełka które by pasowały? Powinny być raczej duże, nie muszą się mieścić w kadrze.

Skanuj 236.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, czy zna ktoś może program graficzny (najlepiej podobny do painta :P) gdzie mogę dać w tło szkic.

Mam w planach stworzenie mojego OC ale będę musiał użyć tak zwanego "pony base", ale to z tego względu że kiedy próbuje narysować coś z głowy wtedy wychodzi coś co nie jest podobne do niczego.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak planujesz rysować to polecam SAIa w którym pracowalem rok prawie lub/oraz Kritę. Krita to taki darmowy odpowiednik Photoshopa z nie wiem czy nie większą ilością opcji silnika pędzli.
Nie wiem czy masz tableta, ale gdybyś planował rysować myszką to i SAI i Krita mają super wygładzanie krawędzi i w sumie w Kricie myszką możesz bez problemów tworzyć różne dzieła artystyczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu FrozenTear7 napisał:

Jak planujesz rysować to polecam SAIa w którym pracowalem rok prawie lub/oraz Kritę. Krita to taki darmowy odpowiednik Photoshopa z nie wiem czy nie większą ilością opcji silnika pędzli.
Nie wiem czy masz tableta, ale gdybyś planował rysować myszką to i SAI i Krita mają super wygładzanie krawędzi i w sumie w Kricie myszką możesz bez problemów tworzyć różne dzieła artystyczne.

Okej dzięki za pomoc jeśli nie będę tak leniwy jak zwykle to jeszcze dzisiaj się do tego zabiore (jak by co operuje myszką)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Artyści pomóżcie!

Próbuję narysować zorzę polarną na nocnym niebie... kredkami akwarelowymi (taki aktualnie posiadam). Nie wiem jak się do tego zabrać. Jakieś protipy? Tutoriale? Wszystko co znalazłem w internecie dotyczy albo grafiki komputerowej albo farb akwarelowych.

Moje dotychczasowe próby wyglądają tak: http://imgur.com/m9nlgrM

Oczywiście na brudno. Rysunek jest tutaj: http://imgur.com/rZhDFSN

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Ładne są prace, jakie są umieszczane tutaj. Myślę, że jako moje wkupne na forum to będzie właśnie taki nierzucający się w oczy arcik, ponieważ pisanie tekstu (opowiadania) potrafi mi iść jakość mozolnie z braku motywacji (mimo pewnych pomysłów). Myślę, że motywem obrazu będzie rodzina królewska. lub cesarzowa. Jedynym problemem w tej kwestii to może być sposób rysowania (chodzi głównie o oczy) w tylu nie takim, jakie mają kucyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Mógłby ktoś przejrzeć moją galerię na da i powiedzieć mi, czy mam już wystarczający level w rysowaniu, żeby zacząć robić komisze? I jak tak, to mniej-więcej ile za to brać? (Bo ten, trochę mi pieniędzy brakuje na głupoty.)

http://graypicture.deviantart.com/gallery/57460443/Ponies <link do folderu od kucyków, bo oprócz nich mogłabym tylko ewentualnie smoki maziać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci pewną mądrość życiową: obrazek jest tyle wart, ile za niego dadzą.

 

Czyli: każdy może robić komisze, o ile ktoś kupi. A zawsze ktoś kupi. Dlatego cenniki to rzecz dość problematyczna. Ogółem udałabym się na facebooka, bo głównie tam siedzi rysowniczy półświatek.

 

W sumie zaczęłabym od 20 punktów za kuca i dodatkowych 50 za tło. Jeśli będzie zainteresowanie, to podniesiesz. Ale wciąż -> reklama na fejsie. Jeśli nie kupią, to szlifuj skilla i tymczasowo obniż ceny. W złociszach może tak 2 zł za kuca i 10 za tło? Tak na początek, by zobaczyć, czy jest odzew (ustal najpierw limit ile komiszy przyjmiesz).

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

*Przechadza się pośród kurzu i pajęczych sieci*

Robię odkop, bo muszę kupić kilka rzeczy.

1. Znacie jakieś sprawdzone internetowe sklepy plastyczne? Najlepszej żeby nie było za drogo (wiem, wiem, o to ciężko przy plastycznych cosiach) i z w miarę dużym wyborem. Chciałam zrobić zakupy w stacjonarnym sklepie, ale ten w moim mieście ma bardzo mały wybór i naprawdę duża marżę.

2. Zastanawiam się nad kupnem pędzli do akwareli. Właściwie to mam kredki akwarelowe, a nie farby jako takie, ale to już szczegół. Jakie pędzle będą dobre na początku i za szybko się nie popsują?

3. Farby do tkanin. Wiem, nie używa się tego zbyt często, ale może ktoś tu się tym zajmował i chce mi dać parę wskazówek? Jakie firmy będą dobre i nie będą kosztowały miliona? Jakich błędów unikać? I takie tam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Czy jest tu ktoś kto maluje już długo promarkerami? Używałam ich w szkole artystycznej (należały do szkoły), chce je sobie kupić ale potrzebuję opinii osób trzecich, czy promarkery czy brushmarkery, jakie kolory najlepiej itd.

prosiłabym też o wrzucenie jakiejś swojej pracy z opisem jakich numerów markerów używaliście bo to najbardziej odwzoruje kolor poszczególnych markerów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
5 godzin temu, adam92 napisał:

Fajne prace. Pozdrawiam

Trochę dużo tutaj prac, z którymi ktoś miał problem i chciał pomocy, więc wypadałoby napisać chociaż o które chodzi...

Nie mówiąc już o tym, że temat służy do pomocy i samokształceniu się, a ocenianiu tych prac. Na pewno wielu artystów ucieszy się jak skomentujesz ich pracę w ich tematach i dasz jakąś konkretną opinię, bo w sumie to co napisałeś ciężko nawet takową nazwać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...