Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Paladyn Zanderson

Worms Armagedon

Recommended Posts

logo.gif

Postanowiłem założyć temat o tej grze, bo zauważyłem brak tematu o niej na forum, a przecież na pewno nie 1 z użytkowników bawił się w zabijanie tych robaczków (szczególnie jeśli te robaczki należały, do drużyny kolegi). Co Najlepsze ta gra jest nadal żywa i grywalne mimo ponad 10 lat od wydania., a fandom działa dosyć aktywnie (powstają nawet mapy MLP) w przeciwieństwie do Worms World Party, które umarło raczej dosyć szybko., Użytkownicy też stworzyli tzw. style czyli specjalne rodzaje rozgrywki w których używa się  konkretnych broni np. BnG lub stosuje się specjalne zasady (shooper), czasami używa się tylko liny, albo Bungee  (Rope Race, Wascar, Bungee Race)

Ja najczęściej grywam w normalne rozgrywki, bo w pozostałych stylach (zwłaszcza tych z liną)jestem dosyć cienki i najczęściej używam miotacza ognia, granatu i shotguna, a lubię Święty granat, a jak to jest u was ?

Ja kiedyś grałem, we czterech się tłukliśmy po mordach 5 godzin pod rząd. Niestety coś się stało i mi płyta zniknęła, nie pierwsza zresztą...

to widzę że byłeś niezłym expertem, bo ja nigdy w to jakoś nałogowo nie grałem, dopiero kumpel którego nick mam w profilu wciągnął mnie w to bardziej (tak, że zaczynam grać na Wormnecie oczywiście kumpel jest hosetrem, bo ja mam wewnętrzne IP więc nie mogę tego robić) i mamy założony klan, wieć jak ktoś jest zainteresowany to pisać na PW, ;), a płytkę ciągle mam, ale, że jest trochę już zjechana (nie tylko ja w to grałem z mojej rodziny), dlatego korzystam z iso

Edited by Zandi

Jeszcze do niedawna grało się w to z kumplem na przerwach w pracy xD

Owszem jestem nałogowcem, potrafiłem z kuzynostwem po 6-7 godzin przy tym spędzić. Specjalizacja - miotacz. Potrafiłem trafić granatem w miejsca gdzie inni stwierdzali "niemożliwe" ;)

Drugą bronią z wyboru preferowałem bazukę/strzelbę, kwestia jak blisko był przeciwnik i ewentualnie beczki z napalmem xD

Z kolei bronią której nie cierpiałem był betonowy osioł - zabijał zabawę. Literalnie.

Toż to gra mojego dzieciństwa. Podmieniliśmy odgłosy robali (są w .wav) i mieliśmy ubaw z potyczek np politycy politycy ("nie chcem, ale muszem")"stare komedie" ("koooobieeeta mnie biiije") vs "inne filmy" ("co ty  :flutterage: wiesz o zabijaniu") i inne. Samemu to nuda. Ale z kumplami... po prostu :lol:

Gdy graliśmy zawsze dawaliśmy max min i momentalne eksplozje. Aha i  :flutterage:  zamiast "ałć". Wyobraźcie sobie serię 4 min, do tego "riplej! riplej!" i "paaanie daj pan spokój"... 

Ja tam preferowałem standardowe wav - miałem drużynę składającą się z kilku robali mówiących Meeeen - wersja Soul :D

Co innego ta niedawna wersja u kolegi na Tablecie - 5  robali które oparły się wszystkiemu :derp:

Pinkie

Discord

Heero

Master

I ten którego nie szlo zabić xD Doctor

Nazwa drużyny - Clockwork :D

Jeszcze niedawno z kumplem co wieczór grywaliśmy :D Będę musiał znowu ściągnąć.

Ja zawsze lubiłem kopać doły i tunele, przeciwnicy potem się męczą żeby pod ziemie zejść.

Z takich innych trybów gry, to czasem też umawialiśmy się  że gramy z nieskończoną ilością lin. Tylko liny i bazooki.

Edited by Bezik

Grałem,jednak Worms World Party zrobiło na mnie o wiele leprze wrażenie.

Ostatnio poszukuje edycji na ps1 miał może ktoś z nią styczność ?

Grałem,jednak Worms World Party zrobiło na mnie o wiele leprze wrażenie.

Ostatnio poszukuje edycji na ps1 miał może ktoś z nią styczność ?

Miałem styczność, a nawet grałem :D .

Ja też w to grywalem, ale Armageddon jednak jakoś bardziej mnie wciągnął (być może z powodu kolorowych map w multi, bo na WWP są tylko czarno białe )

To ja mam pytanie odnośnie robaków na ps1. Są takie same jak armageddon na PC, czy coś pozmieniali? No i jeszcze taka sprawa, czy też można robić takie dzikie sztuczki liną? :D

Właśnie na Humble Weekly Sale z Team 17 można nabyć za dolara Worms Armageddon, Worms Blast, Worms Ultimate Mayhem, Worms Pinball, Worms Crazy Golf oraz Superfrog HD na platformę Steam.

Edited by Reithes

Worms Armaggedon! Czy może Armageddon? Nigdy nie miałem pamięci do poprawnej pisowni. Wiem w każdym razie, że w nazwie tematu jest błąd.

Super gra, moim zdaniem najlepsze Wormsy. Ino mam teraz problem, bo mam wersję, która mi z jakiegoś powodu nie zapisuje stworzonych drużyn i tego, że się przeszło treningi i misje. 

Pograłem w Worms Revolution - powiem tak. Mimo mnóstwa nowości strata kasy. Omijać z daleka. Co gorsza wspomniane klasy są zablokowane, a rozgrywka X vs Y drużyn na jednym komputerze zniknęła. Niby jest, ale tą samą drużyną :facehoof: Mają inne czapki, ale głosy, nazwy etc - to samo. Zapowiadana woda to kisiel a nie woda. Powinna zabijać z miejsca (niezłe zagrywki taktyczne). Nie robi tego. Co więcej robale żyją w niej jakby nigdy nic. Utrudnia jedynie działanie broni (szkoda czasu na przebijanie się by kogoś zalać). Innymi słowy... Team 17:

Edited by Triste Cordis

Worms... Gra mojego dzieciństwa, które zdominowało jedno słowo zakrzyknięte przez anielski chór :D Do dziś mam na komputerze Worms 2, Worms Armageddon, Worms World Party, Worms 3D, Worms Forts: Oblężenie i Worms 4 Mayhem. Na płytach znajdzie się Worms pierwszy. Z chęcią gram ze znajomymi z okolicznych roczników, którzy również znają fenomen mordowania się za pomocą staruszki terrorystki. Niestety tylko na lokalnym komputerze. Przez internet jest już trudniej z kimś zagrać zwłaszcza w starsze części, gdyż często są to różne wersje (nr patch'a). NNajbardziej przywiązany jestem do Worms 2 jako, że była to pierwsza część, w którą grałem, a na dodatek wciąż mam oryginalną płytę z czsopisma "Click!" z tą grą (2003r.) Swoją drogą zastanawiam się, czy nie warto zebrać tu z forum co najmniej 4 osoby i ponownie rozruszać różowych asasynów. Jacyś chętni?

PS.: Czy tylko mnie zastanawia dlaczego ta gra jest w dziale strategie? Tu można zrobić rozpiernik na poziomie GTA!

Edited by Parabellum Edge

: Czy tylko mnie zastanawia dlaczego ta gra jest w dziale strategie? Tu można zrobić rozpiernik na poziomie GTA!

Cóż oficjalnie jest to strategia Turowa, więc dlatego jest w tym dziale, choć niektóre ze styli są bardzo zręcznościowe, ale  wolę te bardziej klasyczne zamienianie robaczków na mięsko btw. przydałby się do Worms Armamgedon więcej kucykowych map, bo będąc na WMDB.com (strona z mapkami do WA: i WWP) znalazłem ich ledwie 10 i wszystkie były skonstruowane pod Shoppera (Styl linowy w którym przed każdym atakiem trzeba zabrać paczkę i zaatakować wroga z liny)