Skocz do zawartości

[Konkurs] IX edycja Konkursu Literackiego


Dolar84

Recommended Posts

Oto mój kandydat: https://docs.google.com/file/d/0ByGwZGwk9Z1YYjJnTmZqQ3lHck0/edit
"Doskonały strój", tagi <Comedy>, <Slice of Life>, <Random>.

 

Jest to pierwszy raz gdy biorę udział w tych konkursach, przez co nadal jestem nieco podjarany.

 

Tym co jeszcze nie oddali życzę powodzenia w kończeniu prac. Im nas więcej tym lepiej!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uch... Zamierzałem wziąć udział zarówno w tej edycji konkursu, jak i edycji specjalnej, ale brak czasu, szkoła, lenistwo, lenistwo, lenistwo, blablabla... 

W każdym razie już teraz gratuluje, wszystkim biorącym udział w konkursie, jako że prace są na dość wysokim poziomie i z pewnością niełatwo będzie wyłonić zwycięzce... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak sądziłem, zdecydowana większość uczestników wybrała [Random] jako dodatkowy tag. Ja także. W sumie, od początku myślałem, że w obliczu takiego limitu słów [Random] lub [Human] będzie najsłuszniejszą opcją, ewentualnie [Crossover]... Ale to już inna historia. Aczkolwiek, jest jeszcze szansa, że ktoś uraczy nas inną kombinacją tagów. Może [Dark]?

 

Nie przeciągając, przedstawiam Siewczynię niezgody, pomysł, na który wpadłem przedwczoraj. 700 słów, po odjęciu tytułu i innych, 691, więc jest ok.

 

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz czekamy, i czekamy, aż dostaniemy wyniki. Tym razem jednak prosiłbym o krótką recenzję, nawet gdyby miało to odbić się na czasie oczekiwania. Wiem, że to może niegrzeczne tak się upominać (zwłaszcza kiedy nie wątpie, iż takowa będzie i mówię jedynie dla pewności), ale właśnie tym różnią się konkursy od samego publikowania w bazach fanfików.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na siebie wściekły. Delikatnie rzecz ujmując. Dlaczego? Miałem dwa pomysły na teksty. Jeden poszedł na konkurs, a drugi? Popatrzcie sami.

 

"Lekcja latania". RD dostaje list od Celestii - ma nauczyć Twilight latać. Miałem wyjaśnienie dlaczego na koniec Se3 latała, a później nie potrafiła (wypadła z balkonu, szybowała i "wylądowała) w jeziorze. Miałem 2/3 tekstu, ale uznałem że za mało tam Randomu i nie miałem pomysłu na zakończenie (przeklęty limit...). No nic. Czekamy na wyniki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to co? Chciałem pisać o

Klejnotach charmonii, walce z Discordem oraz pojedynku Alikornów. Miałem już to gotowe, a fabuła poszła do przodu. Teraz dowiaduję się, że początek mam źle i zamiast myśleć jak napisać kolejną scenę, muszę zastanawiać się co wyciąć i zastąpić. Wielka szkoda, bo pojedynek był epicki, a teraz go nie będzie, albo zostanie kopią serialu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler: W spoilerze zawarty jest spoiler odnośnie wyników konkursu.

 

Znamy już wyniki. Zanim je ogłosimy, wiedzcie jedno:

To, że my wiemy, nie znaczy, że Wy wiecie, a zatem

już niedługo się dowiecie...

 

Bądźcie cierpliwi :rariderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszamy za opóźnienia, ale niestety tak czasami w życiu bywa, że terminy się rozjeżdżają.

 

Niemniej jednak doszliśmy do porozumienia i chciałbym Wam przedstawić wyniki tej edycji. Poziom prac był generanie wysoki, a w niektórych przypadkach wręcz wybitny. Niestety na podium są tylko trzy miejsca, a chciałoby się uhonorować więcej prac - niestety "ogólnie mówiąc life is brrrrruuuutaaaaaal" i musieliśmy ograniczyć nasze chęci. Panie i Panowie - oto oceny:

 

 

Pierwsze miejsce zdobywa opowiadanie "Siewczyni Niezgody" autorstwa Hoffmana

 

Drugie miejsce zdobywa opowiadanie "Najbardziej Interesujący Kamień na Świecie"  autorstwa Niklasa

 

Trzecie miejsce zdobywa opowiadanie "Twój Świat jest wyimaginowany" autorstwa Applejuice

 

Serdeczne gratulacje zarówno dla zwycięskiej trójki jak i dla reszty uczestników konkursu. Mam nadzieję, że po raz kolejny będziecie z nami kiedy ogłosimy X edycję, na którą szykujemy coś... specjalnego.

 

Nastąpiła również mała zmiana techniczna odnoście nagrody. Zwycięskie opowiadanie tej i kolejnych edycji będzie się ukazywać nie w Brohoofie, a w nowo powstałej MANEzette.

 

Tymczasem przedstawiam Wam szczegóły oceny technicznej przeprowadzonej jak zwykle przez Decadeda - Link

 

Tu zaś możecie poczytać napisane przeze mnie minirecenzje (i przy okazji dowiecie się jakie wystawiłem oceny)

 

 

 

Applejuice “Twój świat jest wyimaginowany” [Comedy][slice of life][Human] 699 słów – Wspaniałe. Absolutnie wspaniały pomysł i na dodatek świetne wykonanie. Szczerze mówiąc brakuje mi nieco tagu Random, ponieważ to opowiadanie jest zakręcone w stylu samego Monty Pythona. Podczas lektury zwijałem się ze śmiechu. W tym miejscu stwierdzam, że Soczek uraczyła nas naprawdę doskonałym opowiadaniem, które mam nadzieje opublikuje również poza konkursem. 9/10

 

Gorgon “Fanon w natarciu” [Comedy][slice of life][Random] 680 słów – No dobra. Rozumiem, że wybrałeś Random, ale nawet w takich opowiadaniach warto zachować coś takiego jak sens lub szczątkową ciągłość fabularną. To co dostaliśmy wygląda jak zlepek kilku osobnych scen. Co więcej ich połączenie w jedną całość jest co najmniej… dyskusyjne. Co do elementu komediowego, to przyznam szczerze, że go nie zauważyłem, ale to jest już zależne od poczucia humoru danej osoby, więc nie będę zdziwiony jeżeli ktoś będzie zaśmiewał się przy tym tekście do rozpuku. Na mnie wywarł słabe wrażenie. 3/10

 

Nicolas Dominique „Najbardziej Interesujący Kamień na Świecie” [Comedy] [slice of Life] [Random] 700 słów – Absurd. Absolutnie czysty i skoncentrowany absurd. Doprawdy brakuje mi słów, żeby inaczej opisać to co właśnie przeczytałem. Mam mocne podejrzenia, że za stworzeniem tego… kuriozum stoi jakaś część osobowości Discorda (albo nawet Q), gdyż jakakolwiek próba racjonalnego podejścia i zrozumienia tego tekstu jest z góry skazana na porażkę. Ci, którzy spróbują przyłożyć do niego logiczne myślenie skończą bijąc głową w mur, więc może niech od razu zaopatrzą się w wiaderku aspiryny czy innego panadolu. Random w postaci czystej, na dodatek zabójczo zabawny. Bezwzględnie polecam! 10/10

 

Sakitta „Coy i jej Piwnica Skarbów” [Comedy] [slice of Life] [Random] 700 słów – To opowiadania nazwałbym… zwyczajnym. Jest pod każdym względem poprawne – ba! Nawet dobre lub bardzo dobre – ale brakuje w nim magii. Jakiegoś nagłego zwrotu akcji, czy zachowania bohaterów, które usprawiedliwiłoby nadanie tagu random. Szczerze mówiąc nic takiego tam nie dostrzegłem. Tekst czytało się lekko i przyjemnie, stanowił miły wypełniacz tych kilku minut, które trzeba przeznaczyć na jego lekturę, ale nie jest to dzieło przez duże „D”. Opowiadanie dobre, lecz nie świetne. 7/10

 

WładcaCiemnościIWszelkiegoZła „Konkurs” [Comedy][slice of Life][Random] 698 słów – Bardzo, ale to bardzo mi się podobało. Napisane w sposób ciekawy, ironiczny a sama końcówka to istne mistrzostwo w metaforycznym „przymrużaniu oka”. Po lekturze skojarzyła mi się piosenka „We are the winners”, którą X lat temu Litwa zaprezentowała na Eurowizji – dokładnie ten typ humoru. Naprawdę przyjemne opowiadanie, do którego z miłą chęcią jeszcze wrócę – naprawdę warto. 9/10

 

Triste Cordis “Psia Kość!”  [slice of Life] [Comedy] [Random] 687 słów – Fenomenalne! Absolutnie fenomenalne! Triste, w edycji specjalnej nieco Ci nie poszło, ale tutaj nadrobiłeś wszystko z naddatkiem. Świetny tekst, bardzo fajny pomysł a zakończenie to po prostu uczta dla oka i śmiertelne niebezpieczeństwo dla przepony, jeżeli przez tekstem nie zostanie umieszczone stosowne ostrzeżenie. Nie ma co kryć – trafiłeś idealnie w mój gust (zapalonego psiarza), a czytając w momentach kiedy nie rechotałem radośnie, to uśmiechałem się tak szeroko, że gdyby nie uszy to śmiałbym się dookoła głowy. Chcę to widzieć opublikowane w osobnym temacie! Bezwzględnie polecam! 10/10!

 

Scootaller "Doskonały strój"  <Comedy>, <Slice of Life>, <Random> 692 słowa – Zaczynam czytać i zgrzyt… ale nic zaciskam zęby, tłumię przekleństwa, przełykam jad i dalej zagłębiam się w tekst. Kiwam głową z uznaniem, na ustach pojawia się lekki uśmieszek, przyjemność z lektury wzrasta niczym dług publiczny i… zgrzyt. Tym razem wygłaszam kilku niekoniecznie społecznie akceptowalnych deklaracji do powietrza  i kończę lekturę bez żadnych dodatkowych nieprzyjemności. Naturalnie rzeczone zgrzyty spowodowane były ujrzeniem przetłumaczonych nazw – na to jestem wiecznie uczulony. Poza tymi dwoma szczegółami opowiadanie idealnie wpasowuje się w ducha konkursu i jest po prostu świetne. Nienachalny, przyzwoity humor,  pewna dawka skoncentrowanego absurdu i miły opis perypetii w przemyśle tekstylno-odzieżowym. Z czystym sumieniem polecam każdemu. 8/10

 

Hoffman “Siewczyni Niezgody” [slice of Life] [Comedy] [Random] 691 słów – Drogi Hoffmanie. Już wiem gdzie podziała się ta magia, ta iskra przewrotnej innowacyjności, której zabrakło Ci w edycji specjalnej. Cała poszła tutaj! Opowiadanie jest wprost wspaniałe. Ciekawa i przemyślana fabuła, idealnie przeprowadzona akcja i zwroty bezpośrednio do narratora nadają temu tekstowi dokładnie taką formę jakiej nauczyłeś nas się spodziewać, kiedy sięgamy po opowiadanie opatrzone Twoim podpisem. Wszystkiego po trochu, niczego nad miarę – zachowany złoty środek. Absolutnie wspaniały tekst, który liczę, że opublikujesz poza konkursem. Bezwzględnie polecam 10/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli „iskra” w jakiś sposób w całości przeskoczyła do „Siewczyni…” i już tam została… Dobrze wiedzieć.  Serdecznie dziękuję za wyjątkowo pozytywną mini-recenzję, a także wysoką ocenę strony technicznej. Szkoda tylko, że tym razem z przerwami między akapitami przesadziłem w drugą stronę.

 

Poza tym, wydaje mi się, że póki co była to najzabawniejsza, najbardziej komediowa edycja. Bardzo dużo randomu, jeszcze więcej humoru, no i wyrównany poziom, co widać po ocenach, które znakomicie uzupełniły mini-recenzje. Znów, pragnę pogratulować wszystkim uczestnikom, gdyż przewinęło się wiele naprawdę ciekawych pomysłów na opowiadania, przy czym moim osobistym faworytem był tutaj „Najbardziej interesujący Kamień na Świecie”, aczkolwiek wspomnę jeszcze o „Konkursie”, który także szczególnie mi się spodobał.

 

Jednocześnie, ciekaw jestem jak bardzo specjalna okaże się nadchodząca, X edycja. Tym razem opowiadanie trafi do nowiutkiego pisma, więc już zapowiada się interesująco. Może fakt ten przyciągnie nowych uczestników? Czas pokaże. Kto wie, może jubileuszowa, X edycja stanie się tą najliczniejszą, co w połączeniu z ukazaniem się nowego pisma urośnie do rangi mini-eventu? Cokolwiek to będzie, liczę, że uczestników nie zabraknie.

 

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że Hoffman stworzył naprawdę uroczego fica xd Co prawda ja tutaj nie czuję jakiejś iskry, o której wspominał Dolar, ale i tak powiem, że bardzo to fajny fic. Chociaż akurat Psiej Kostki nie pobił. Fic Triste bardziej mi się podobał niż Siewczyni Niezgody i to on powinien tutaj wygrać. Deca się nie zna!!!1111 :drurrp:

 

I również liczę na to, że Sokowirówka raczy przerzucić tego fica do osobnego tematu, bo faktycznie jest interesujący, chociaż dla mnie bardziej w stylu WAT niż LOL xd I zgodzę się, że zabrakło tutaj tagu Random. Dodaj go w temacie i  będzie git xd A, i przy okazji, zamień w dialogach pauzy na półpauzy - będzie to lepiej wyglądało xd

 

Ale tak czy siak, gratsy dla miejsca pierwszego i trzeciego, no i dla tych wszystkich, którzy napisali do tej, jakże absurdalnego, edycji xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...