Skocz do zawartości

MLP na MiniMini


fallout152

Recommended Posts

Dlaczego MLP jest na MiniMini? Mnie to osobiście denerwuje bardziej niż wszystkie inne kucykowe bóle razem wzięte, łącznie z prawami autorskimi. Kiedyś na Polsacie przeważnie o 6 i 15 leciały różne bajki, jak: Power Rangers, Wojny Bestii, Pokemony, Czarodziejki z księżyca, Animki, etc. Nie było jeszcze wtedy tak popularnego internetu i fandomów, ale praktycznie każdy chętnie oglądał te serie, choćby do obiadu, i nie było czegoś takiego jak hejterzy. Dziś żeby obejrzeć dobrą bajkę trzeba mieć kanał z bajkami, więc nikt nie obejrzy MLP przypadkiem(chyba że w necie) i nie dowie się, że jest to produkcja dla każdego, fani są przez to mniej liczni i bardziej muszą się ukrywać, nawet nie tyle co przed hejterami, co przed ogółem społeczeństwa, lub nawet samymi sobą.

To co obecnie stało się z Polsatem jest nawet nie możliwe do skomentowania, wątpię by zarząd spółki choćby próbował przebić ofertę MiniMini, założę się że gdy z zagranicy docierały doniesienia o popularności MLP, to Polsat nie zrobił nic, bo ogłupianie ludzi kolejnymi serialami paradokumentalnymi jest ważniejsze niż zapewnienie im rozrywki.

Edytowano przez fallout152
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nawet takie kucyki leciały by na tym Polsacie to pewnie rano jak wspomniał poprzednik.

Komu by się chciało wstawać o 06:00 w niedzielę po to by obejrzeć bajkę?

Ludzie w tygodniu wstają gdzieś o piątej rano, by zaraz wybiec na autobus.W weekendy wolą się porządnie wyspać więc Polsat nie miał by nic z tych kucyków bo nikt najzwyczajniej w świecie nie miał by czasu na oglądanie.

Chwała youtubowi który dzięki naszym łapką w górę wyświetla kucyki w zakładce "polecane"

Edytowano przez Insomnia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak wyczekiwałam kiedyś w sobotę na "Witch" Maltretując guzik od telegazety i pamiętam, że bajki były o szóstej, ale możesz mieć rację.

Pamiętam też, że kiedyś CartoonNetwork założył pewną stronę gdzie można było proponować nowe tytuły, jeśli takowa jeszcze by istniałą można by im zaproponować kolorowe koniki.

Edytowano przez Insomnia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mam rację.

 

Odnośnie Pokemonów:

Pierwszy odcinek został pokazany 4 września 2000 r. o godz 15.00.

http://www.pokemony.com/pokemon-107-Kalendarium

 

Innymi słowy jest możliwe puszczenie bajki w ogólnodostępnej telewizji, w porze wzmożonej oglądalności. Tyle że w przypadku najbardziej popularnej bajki na świecie wszyscy to oleli, bo po co by inaczej :fluttershy4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zamiast dobranocki na TVP leci "świat się kręci", no po prostu zarąbista pralnia mózgu. Kiedy widziałem odcinek w którym gwiazdy telenowel zachęcały ludzi do poparcia ewentualnej interwenci w Syrii, to aż mną trzęsło. To jest idealny przykład dlaczego powinno być więcej bajek i mniej celebrytów. Takie Gumisie, też w sumie były całkiem ciekawe mimo małoletniego targetu, choćby z powodu scen znęcania się nad Toudie'im.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem z ręką na sercu nie oglądam od 2 lat tv jesli chcę zobaczyc daną produkcję to oglądam w sieci,bo w TV to tylko Trudne Sprawy i Barwy Gówn........ nie chodzi to o Mlp ale o  całokształt.Każdy kanał to talent Show których jest tak dużo że po czasie nie rozróżniam który jest który a jest ich dużo niczym zombie w Walking Dead.

Nie przepraszam skłamałem ostatnio oglądałem w Tv Kac Wawe no Polsat też mam jaja puszczac dwa razy film który zdobył na Film Webie 1.7/10 

Za parę lat nie będzie normalnych seriali będą tylko talent show i seriale na poziomie trudnych spraw czy dlaczego ja. 

 

Sorry za s i c ale klawiatura jak chcę napisac co sensownego to odmawia mi posłuszeństwa.

Edytowano przez Pookhi
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale nasz społeczeństwo jest po prostu głupie i łapie tanią sensację jak pelikan bez popity. Przez to mamy gówna typu "Ukryta Prawda" itd.,itp. na każdej stacji. Co śmieszne wielu ludzi wierzących w prawdziwość tego szajsu gdyby mogło spaliłoby na stosie każdego kto myśli inaczej. To samo z zainteresowaniami, jeżeli nie interesujesz się tym co większość to uchodzi się za dziwaka.

Mamy k***a efekt 50 lat rządzenia przez czerwony beton :flutterage:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ludzie nie hejtowaliby MLP gdyby leciało dawniej, dajmy na to po pokemonach na polsacie lub TV4. Bo czy pokemony mają tylu hejterów? Nie. Dlatego, że kojarzą się z dzieciństwem. Bajek było wtedy mało, dostęp do nich był ograniczony. Cartoon Network dopiero zaczynało zyskiwać popularność bo nie każdy miał kablówkę bądź satelitę. Dzisiaj nie ma nawet wieczorynek i nie możemy liczyć, że puszczenie MLP na, dajmy na to, polsacie coś zmieni. Najpewniej nikt tego nawet nie zobaczy bo dorośli wolą filmy/seriale/Trudne Sprawy, a dzieci siedzą na Disney Channelach, Nickelodionach i tak dalej. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khy, khy... To może kilka słów ode mnie...

Co do pokazywania bajek na otwartych kanałach - kanały tematyczne prywatnych telewizji po prostu wygryzły bajki na tychże kanałach (co prawda teraz się to zmienia, TVP ABC ma naprawdę niezłą ramówkę, ale to stare produkcje są).

Co do kanałów z bajkami - jest ich naprawdę sporo i to znanych i solidnych nadawców.
AXN Spin, gdzie pokazują zarówno anime w stylu odświeżonych Dragon Ball czy Slayers, a także seriale w stylu Przygód Merlina czy Doktora Who.

Boomerang z animacjami od Hanna-Barbery i Warner Bros., czyli starzy dobrzy Jetsonowie, Looney Tunes, Scooby Doo czy Tom i Jerr.

Disney Channel, Disney Junior, Disney XD - tutaj na pierwszym ucięto praktycznie w ogóle animacje, ostało się chyba jeno W.I.T.C.H., a zwykłe seriale stoją na niskim poziomie, Disney Junior to odgrzewane pozycje z końca lat 80.-początku 90., np. Kacze opowieści, Chip i Dale Brygada RR, Disney XD to typowy kanał z animacjami, na którym, niestety, nie ma zbyt wiele do oglądania. Z ciekawszych pozycji są Star Wars: Rebelianci, Pokemon (seria X/Y) i największa chyba obecnie gwiazda kanału, czyli Fineasz i Ferb.

MiniMini+, który to kanał niektórzy uważają za produkcję Polsatu, gdy należy on do platformy nc+ i jest przeznaczony dla dzieci do lat 7. Jest tam generalnie misz-masz, gdzie obok niezłych animacji jak odcinki MLP, Clifford czy (uwaga!) Przygody kota Filemona i Pomysłowy Dobromir, można spotkać takie koszmarki jak irytujący Franklin czy (o Księżniczko Luno!) Świnka Peppa, którą powinno się spalić razem z pomysłodawcami tego czegoś.

Obok MiniMini+ platforma nc+ posiadam także kanał teleTOON+, który zastąpił dawny ZigZap. Target to dzieci w wieku 7-16 lat. Ostatnimi czasy zostały tam wyemitowane obie części Equestria Girls i zastanawia mnie czy MLP nie zostanie tam też przesunięte. Nadawane są też m.in. Littlest Petshop (to akurat dziwne, że ta animacja jest przeznaczona do kanału teleTOON+, a MLP nie, choć target niby ten sam) czy francuska produkcja Titeuf.

W Polsce wciąż istnieje i nadaje Cartoon Network, choć dawną świetność, podobnie jak kanały Disneya, ma już za sobą. Wciąż jednak można obejrzeć całkiem niezłe bajki w np. Gwiezdne wojny, Ben 10, Młodzi Tytani: Akcja! (choć kreska przyprawia mnie o mdłości, wolałem starszą wersję) czy wręcz kultowe Pora na przygodę.

Mamy też kanały Nickelodeon i Nick. Jr, których najmocniejszą kartą przetargową są Pingwiny z Madagaskaru czy SpongeBob Kanciastoporty.

Od siebie dodam, tak, posiadam nc+ i mam tę niewątpliwą przyjemność posiadania większości z tych kanałów i jak za dzieciaka w latach 90. miałem dość mierny wybór co będę oglądał, czyli RTL7 czy Cartoon Network, ew. odkodowany Canal+, tak teraz nie narzekam na produkcje, ani ilość kanałów. Po prostu nastały takie czasy, że weszły zagraniczne kanały, które mają większe fundusze niż polskie telewizje i mają większe możliwości w pozyskiwaniu praw do jakiejś animacji, co polskim telewizjom niekoniecznie się opłaca, bo one muszą być nastawione na przeciętnego widza, a puszczanie bajek często musiałoby się odbywać w dobrym czasie antenowym. Zresztą gdyby nie było popytu na Trudne sprawy czy inne Ukryte prawdy to Polsat czy TVN nie produkowałyby czegoś takiego. Zagraniczne kanały mogą sobie pozwolić na puszczenie kilku niezłych animacji, a resztę zapchać sieczką do której tupie i klaszcze publika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Z biegiem odcinków,analizując cały 4-ty sezon to mlp wogóle powinno zostać usunięte z mini mini.Chyba wszyscy słyszeli że rodzice tych dzieci nie cierpią tej bajki bo jest w niej przemoc,nieodpowiednie słownictwo itp.(Swoja drogą troche za bardzo sie czepiają).Porównując mlp do innych bajek na mm to mlp różni się prawie wszystkim.Niedługo to pewnie będą się domagali usunięcia mlp z anteny,zostanie nam wtedy tylko internet :fluttercry2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

jak dla mnie to na TVP 1 MLP powinno lecieć jako dobranocka a nie jakieś gówna 

w pełni się zgadzam,jedynka puszczając tam misia uszatka czy inne hity lat 70 pokazuje jakie jest zacofane,a mlp no cóż pewnie gdyby tam się pojawiło zwiększyli by sobie oglądalność kto wie

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że na TVP 1 już nie puszczają dobranocki. Telewizja Polska specjalnie dla filmów animowanych i produkcji generalnie o tematyce dziecięcej stworzyła osobny kanał - TVP ABC. Więc jeżeli już Publiczna miałaby puszczać Kuce to właśnie tam ;)

 

A tak przy okazji, to co jest nie tak z Misiem Uszatkiem? Wychowałam się na na Uszatku, to klasyka Semafora. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...