Skocz do zawartości

Fallout: Equestria - Last Train From Trancentral [NZ][Grimdark] [Crossover] [Adventure]


Niklas

Recommended Posts

forgotten_train_by_masterpanos-d3lp6b0.j
Last Train From Trancentral
[Grimdark] [Crossover] [Adventure]

Autor: Nicolas Dominique

Nieoceniona pomoc:
Korekta: Gandzia
Prereading: Amolek, Dolar84, Poulsen, Zodiak
Konsultacje: kkat

***

 

Opis
Wielu mówiło, że w zniszczonej Equestrii nie ma nic wartego odkrycia, że wszystkie jej zakamarki zostały dokładnie spenetrowane i opisane. W końcu, pięć wielkich ksiąg nie może się mylić!
A jednak… wciąż pozostaje wiele tajemnic i zapomnianych opowieści. Niektóre z nich są uważane za legendy, a nawet i bajki dla naiwnych. Jedną z nich była plotka o zaginionym pociągu jadącym z pewnego miejsca o nazwie Trancentral do Canterlot, który przewoził coś, co miało zapobiec zniszczeniom Equestrii. Niestety transport nigdy nie dotarł do miejsca przeznaczenia, a wszystkie fakty na jego temat zostały skrzętnie ukryte lub zniszczone, by nie wpadły w kopyta zebrzego najeźdźcy. Jednak strzępek informacji na jego temat dociera do dwójki kucyków, które postanawiają odkryć, czy naprawdę istniał i czym było wspominane Trancentral.
Nigdy jednak nie przypuszczali, jak wielkie tajemnice dawnej Equestrii odkryją…


Rozdziały
 




Przedsłowie + Spis treści

Rozdział zerowyProlog
Rozdział pierwszyZapomniana opowieść

Rozdział drugi  Z takimi przyjaciółmi...

Rozdział trzeci  Przebłysk

Rozdział czwarty  Pył z przeszłości

Rozdział piąty Z deszczu pod rynnę...

 

 

***

Fic na MLP Fiction

***

Arty


lemon_slice_by_penby-d6fu1w3.jpg - Lemon Slice
the_negotiator_by_penby-d6ns51s.jpg - Negocjator

the_negotiator_by_green_dragon13-d6sm27e - Negocjator - wektor



***
Jeśli spodobał Ci się fic, skomentuj go w temacie. I nie przejmujcie się, że nie macie za wiele do napisania, każda słowo od Was jest naprawdę cenne!

Edytowano przez Dolar84
  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie opowiadanie w uniwersum Fallout:Equestria - rzadki kąsek.

 

Na szczęście Niklas wykonał kawał doskonałej roboty i stworzył intrygującą historię z ciekawymi bohaterami. Wydarzenia są szybkie, a całość czyta się naprawdę przyjemnie. Czekamy niecierpliwie na kolejne rozdziały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niklas dostajesz u mnie punkty premii do kupna RadAway! 

 

Biorę się za czytanie, gdy tylko skończę - dostajesz tu potężny komentarz. 

 

Się nie popiszę z tym komentarzem, ale powiem, że lepiej nie może się zacząć. O ile kwintesencja Fallouta to wielkie lanie wody, ale przymknę oko na parę sprawunków. Tak czy owak Niklasku - Me gusta, bene, more por favor.

 

Ostatecznie mogę być Twym fanem - Fallout to Fallout, uwielbiam 70% powieści napisanych w tym uniwersum.

 

Ja Fallout'a nie podaruję!

Edytowano przez Verard Nightmare
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym celu powstał Rozdział zerowy xd Starałem się jak najbardziej przybliżyć świat Fallout: Equestria, ale tak, by nie zaspoilować niczego poważnego, a by wszyscy mieli odpowiedni zarys, jak to wszystko wygląda. Twoja opinia pokazuje, że udało się mi to zrobić xd

Mam nadzieję, że pozostaniesz w pobliżu tegoż fica, no i że czasem walniesz jakiś komentarz do niego xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę się liczy! Miło jest usłyszeć choćby słowo o ficu, bo przynajmniej w taki sposób dajesz mi do zrozumienia, że się interesujesz fikiem xd Nie musisz pisać postów długich jak taki Alberich, wystarczy choćby zdanie z opinią xd I mam nadzieję, że jeszcze zobaczę Twój komentarz w przyszłości i to nie raz ^^

 

 

 

Also, dodałem również fica na MLP Fiction, więc jak ktoś woli tam czytać opowiadania, klikajcie poniższy link:

http://fiction.mlppolska.pl/story/229/Fallout-Equestria-Last-Train-From-Trancentral

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie znowu kogę poczytać coś z tego uniwersum po polsku. Duże brawa za podjecie się takiej pracy. Tym bardziej, że efekt jest wyśmienity. 

Zacznę może od tego, co towarzyszy wszystkim opowiadaniom, które mają w nazwie te dwa słowa na "F" i "E". Chodzi mi tu o mianowicie... o walenie czytelnika w pysk pytaniami: "o męski narząd rozrodczy chodzi". Tutaj jednak jest trochę inaczej, bo od razu wyjaśnia się  przynajmniej część sprawy. 

Jest też symbol tego uniwersum, czy użalanie się bohatera nad sobą i opłakiwanie zmarłych. Standardzik. Jednak tu jest to... trochę inaczej zrobione, a to plus. 

Opowiadanie czyta się lekko, fajnie i przyjemnie. Tak jak mówiłem: duży plus za podjęcie się napisanie takiego dzieła.

Powodzenia w pisaniu.  :aj5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo też chciałem zrobić taki myk w kwestii opłakiwania xd Cieszę się więc, że mi to wyszło.
 
***
 
A w międzyczasie, przypomniałem sobie, że zapomniałem dodać arty do fica! Tak, załatwiłem sobie całkiem zacne arty dwójki głównych bohaterów fica - Lemona i Negocjatora. Możecie je podziwiać w pierwszym poście, jak i tutaj w tagu spoiler :)
 


lemon_slice_by_penby-d6fu1w3.jpg
the_negotiator_by_penby-d6ns51s.jpg

the_negotiator_by_green_dragon13-d6sm27e

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

No cóż... Powieść w dalszym ciągu trzyma poziom. Wysoki. Klimat oryginalnego FO: E wieje po twarzy z siłą wiatru słonecznego. Fabuła się rozwija i to w bardzo ciekawym kierunku. Odczucia bohatera są opisane w mistrzowski sposób, a postacie i fabuła są ciekawe i chce się o nich czytać. 

Nie wypatrzyłem żadnych błędów, nie od tego, zresztą, jestem. 

Szacunek należy Ci się za wymyślenie jakiejś nowej historii w tym uniwersum, podczas gdy sideficków jest już na setki. I to w dodatku na takim poziomie! 

Sir... Tak trzymaj i z niecierpliwością czekam na kolejne rozdziały! 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Warto było czekać.

 

Dostaliśmy potencjalnego kandydata na schwarzcharaktera, dowiedzieliśmy sie kilku rzeczy o głównym bohaterze, a na dodatek ostatnie zdanie ujawnia, iż w kolejnym rozdziale udamy się w odwiedziny do starej znajomej. Coś pięknego :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czemu tu tak mało komentarzy? Przecież to świetne opowiadanie! I to jeszcze Fallout Equestria! Ech... Nie rozumiem ludzi. 

Kolejny rozdział, kolejna dawka strzępów informacji, a może raczej spekulacji. Obowiązkowa tajemniczość i zagadkowość na bardzo wysokim poziomie wciągają i zachęcają do śledzenia przebiegu wydarzeń oraz czekania na kolejne rozdziały. Jak w każdym Fallout EQ mamy podejrzane propozycje, składane przez równie podejrzanych typów, typowo pokręcone myśli i postacie... Słowem... Wzorowo. Naprawdę czytało się świetnie, rozdział nie jest długi, co idealnie pasuje do treści. Zodiak lubi i czeka na więcej. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Cóż, zdecydowanie za długa była ta przerwa, za co przepraszam wszystkich, którzy to czytają. Niestety dopadło mnie załamanie weny i zupełnie nie mogłem ruszyć opowiadania. Mam nadzieję, że teraz będzie już lepiej. No i mam nadzieję, że więcej czytelników się odważy skomentować opowiadanie.

 

Pył z przeszłości

Edytowano przez Nicolas Dominique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...